تفاوت پنجره آلومینیوم و upvc

پنجره آلومینیوم یا upvc

مختصری از پنجره آلومینیوم و upvc

امروزه در سازمان ها از متریال های مختلفی جهت ساخت درب و پنجره ها استفاده می گردد که هر یک از آن ها دارای مزایا و معایبی می باشند. در این میان، آلومینیوم و upvc از پرکاربرد ترین اجناسِ مورد استفاده در ساخت درب و پنجره ها هستند. در این جا به تفکیک، به بررسی معایب و مزایای آن ها می پردازیم.

پنجره آلومینیوم:

پنجره آلومینیوم

آلومینیوم از قدیمی ترین و رایج ترین متریال های موجود در ساخت درب و پنجره ساختمان ها می باشد. و به دلیل تنوع رنگ بندی، براق بودن و سبک بودن نسبت به آهن، از دیرباز در تولید درب و پنجره مورد استفاده قرار می گرفت.

پنجره upvc:

یو پی وی سی(پلی وینیل کلراید) یکی از انواع پلاستیک های فشرده و سخت می باشد. این نوع پلاستیک، در ساخت درب و پنجره ساختمان ها جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. پروفیل های یو پی وی سی به دلیل مقاومتِ زیاد در مقابل نورِ خورشید، مواد شیمیایی، رطوبت و هم چنین به دلیل داشتن عایق بندی بسیار بالا، در جلوگیری از ورود سروصدا و آب و گرد و خاک به منازل از بهترین گزینه های  انتخابی جهت استفاده در ساختمان ها می باشند.

مقایسه پنجره آلومینیوم و upvc:

  1. پنجره های upvc عایق بندیِ بیشتری نسبت به آلومینیوم در مقابل سروصدا، گرما و سرما و نفوذ گرد و غبار به داخل خانه ها دارند.
  2. مقاومت  پنجره upvc در برابر حرارت بسیار بالاست و آتش نمی گیرد. اما پنجره های آلومینیومی در برابر حرارتِ بالا امکان آسیب دیدنشان وجود دارد.
  3. پنجره های upvc به دلیل مقاومت بسیار بالایی که دارند دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شوند. اما پنجره های آلومینیومی در برابر آلودگی هوا و تغییرات جوی مقاومت کمتری دارند. و به مرورِ زمان دچار خوردگی و تغییر رنگ می شوند.
  4. نکته مهم و حائز اهمیت برای مشتریان، تغییرات دمایی در داخل و خارج از خانه می باشد. این تغییرات باعث ایجاد بخار و نم روی پروفیل های آلومینیومی می شوند و به مرور زمان به آن ها آسیب وارد می کنند. اما پروفیل های upvc به دلیل عایقِ حرارتی بودنشان مانع از ایجاد این نوع بخارات و پدیده میعان می شوند.
  5. در هر دو نوعِ آلومینیوم و upvc رنگ های مختلفی وجود دارد ولی آلومینیوم دارای تنوعِ رنگِ بیشتری است.
  6. آلومینیوم در ابعاد بزرگ و غیراستاندارد، به دلیل استحکام بالاتر، دارای طول عمر و کارایی بهتری نسبت به upvc می باشد.

آموزش

2 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *