انواع نمای شیشه ای ساختمان – پنجره شهر بابل

انواع نمای شیشه ای ساختمان

انواع نمای شیشه ای ساختمان


در برهه‌های مختلف زندگی بشر نماهایی مختلف و متنوع برای ساختمان استفاده شده است که هر کدام از آن‌ها بسته به نوع طراحی و ساخت از مزایا و معایبی برخوردار بوده‌اند. یکی از این نوع نماها را می‌توان نمای شیشه ای ساختمان دانست که امروزه در ساختمان‌های مختلف استفاده می‌شود. در این مقاله به انواع نمای شیشه ای ساختمان می پردازیم.

در اوایل قرن بیستم استفاده از شیشه وارد یک دوره جدید شد که آن را معماری مدرن نامیدند. سپس استفاده از شیشه در نمای ساختمان ها پر رنگ تر شد و محبوبیت خاصی پیدا کرد، به طوری که می توان گفت امروزه جزء اولین نماها می باشد که در برج های لوکس به کار برده می شود.

 

انواع نمای شیشه ای ساختمان
انواع نمای شیشه ای ساختمان

 

انواع نمای شیشه‌ای

نماهای شیشه‌ای بنا به کاربردی که دارند در داخل و خارج از ساختمان از انواع مختلفی برخوردار هستند. در ادامه به برخی از پرکاربرد‌ترین انواع نمای شیشه‌ای ساختمان اشاره‌ای خواهیم داشت.

 • نمای کرتین وال
 • نمای اسپایدر
 • نمای یونیتایزر
 • نمای فریم لس
 • نمای دو پوسته
 • هندریل
انواع نمای شیشه ای ساختمان
انواع نمای شیشه ای ساختمان

 

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال یکی از نماهای مدرن با ترکیب پروفیل‌های آلومینیومی به عنوان سازه و لاستیک‌های آب‌بندی و هوابندی و اتصالات نصب می‌باشد. نمای کرتین وال مزایای زیادی دارد که یکی از این مزایا این است که با استفاده از نرم افزارهای مخصوص، فشار و باد و فشار باد مرده روی نمای ساختمان را محاسبه کرده که با این شیوه ایمنی نما در برابر مخاطرات جوی از جمله باد و باران بسیار بالا می‌رود. این نوع نما از جذاب‌ترین نماهای مدرن است که تولید آن به صورت کاملا صنعتی است و با شرایط تعبیه‌ای که دارد، انعطاف پذیری بسیار ویژه‌ای در برابر زلزله و نشت‌های احتمالی ساختمان پیدا می‌کند.

نمای اسپایدر

نمای اسپایدر که به وسیله‌ی پایه‌های اسپایدر بر روی ساختمان نصب می‌گردد یک مزیت بسیار قابل توجه نسبت به نمونه‌های دیگر شیشه‌ای در ساختمان دارد و آن هم ارائه نما و دید یکپارچه است که در ساختمان ایجاد می‌شود. از نمای اسپایدر بیشتر در مکان‌های صنعتی، اداری و تجاری استفاده می‌شود. تنوع در ساختار سازه‌ای در نمای اسپایدر بیشتر است به طوری که از سیستم سازه‌های خرپا فلزی، کابلی و شیشه‌ای استفاده می‌شود. که با توجه به شرایط محیطی و همچنین نظر و سلیقه معماری در طراحی سازه از آن استفاده می‌شود.

با گسترش سبک‌های مدرن در ساختمان، نمای شیشه‌ای اسپایدر، حداکثر دید با کمترین میزان استفاده از فریم و فلزات با بالاترین سطح ایمنی و ایزولاسیون را امکان پذیر می‌کند.

انواع نمای شیشه ای ساختمان


 

نمای یونیتایزر

نمای یونیتایزر یک نوع نمای شیشه‌ای یکدست و یکنواخت شده است که به صورت پیش ساخته در کارخانجات تهیه شده و به راحتی بر روی نمای بیرونی ساختمان نصب می‌گردد. مزیت بزرگ نمای یونیتایزر را می‌توان مقاومت این نوع از نما در برابر لرزه‌های زلزله دانست که به دلیل انعطافی که در قسمت‌های اتصال آن وجود دارد ایجاد خواهد شد.

انواع نمای شیشه ای ساختمان


 

نمای فریم لس

در نمای فریم لس یا همان نمای شیشه‌ای یوچنل با استفاده از پروفیل‌های فلزی، سطح نما را شبکه بندی می‌کنند و فریم نما داخل این شبکه‌ها قرار می‌گیرد. لاستیک‌های مخفی در این فریم‌ها برای هوابندی و آب بندی نما تعبیه شده است تا شیشه به آسانی روی آن‌ها قرار بگیرد. در این نوع از اجرای نمای نمای شیشه‌ای ساختمان، امکان نصب آسان برای اجرا کنندگان آن فراهم است و به دلیل نداشتن محدودیت در انتخاب رنگ فریم به معماران حق انتخاب و تنوع بیشتری را می‌دهد.

انواع نمای شیشه ای ساختمان


 

نمای دو پوسته

نمای شیشه‌ای دوم ساختمان می‌تواند جهت محافظت و عایق بندی ساختمان در برابر آلودگی صوتی و جوی و محیطی کاربرد بسیار زیادی داشته باشد. این نوع نما معمولا با فاصله‌ای بیش از چهل سانتی متر نسبت به نمای اصلی ساختمان ایجاد می‌شود و محلی برای رفت و آمد مابین این نما و جداره اصلی برای نظافت در نظر گرفته می‌شود.

انواع نمای شیشه ای ساختمان


 

هندریل

عملا هندریل را می‌توان یک محافظ و یا نرده شیشه‌ای برای حفاظت از محیط‌های مرتفع و راه پله‌ها دانست ولی از آنجا که استفاده از هندریل برای زیبایی ساختمان به جای نرده‌های فلزی نیز قابل استفاده و کاربرد است می‌توان هندریل را نیز یکی از نماهای ویژه شیشه‌ای دانست که معمولا در محیط‌های داخلی ساختمان قابل استفاده خواهد بود.

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای چیست؟

 

مزایای نمای شیشه‌ای

 • تنوع رنگی
 • عایق حرارت
 • مقرون به صرفه
 • سرعت اجرای بالا
 • ظرافت و زیبایی چشم نواز
 • کنترل کننده و عایق صوتی
 • بالا بردن امنیت و ایمنی ساختمان
 • جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش
 • حداکثر استفاده از روشنایی نور خورشید
 • تامین دید یکپارچه برای افراد داخل ساختمان

 

قیمت نمای شیشه‌ای

بسته به نوع نمای شیشه‌ای موردنیاز برای اجرا، قیمت تمام شده‌ی کار متفاوت می‌باشد. بنابراین قیمت قطعی نمی‌توان از نمای شیشه‌ای ارائه داد و باید براساس شکل و ساختار نمای ساختمان، نمای شیشه‌ای طراحی شود. بعد طرح نهایی آنالیز شود. عوامل موثر در قیمت نمای شیشه‌ای کاملا تابع شکل و ساختار پروفیل‌ها، نوع سیستم بکار رفته، انواع متفاوت یراق آلات مورداستفاده و نوع شیشه بکار رفته در نما می‌باشد.

از آنجا که از سازه‌های نگهدارنده بسیار متنوعی در نمای کرتین وال می‌توان استفاده کرد، قیمت نمای شیشه‌ای کرتین وال هم متفاوت است. از عوامل تاثیر گذار روی قیمت نمای کرتین وال، وزن پروفیل و سازه‌ها، نیروهای وارده و سیستم سازه‌ای بکار رفته هستند.

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انوع درب و پنجره دوجداره، نرده شیشه‌ای، نمای شیشه‌ای، توری پلیسه، پرده های مدرن و… می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان پنجره شهر تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

 

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *