نرده شیشه ای

نرده شیشه ای


۴.۶/۵ - (۱۵ امتیاز)

 یکی از مواد یا مصالحی که اکنون در ساخت نرده‌ها یا حفاظ ها استفاده می‌شود، شیشه است. به این نوع حفاظ، نرده شیشه ای (Glass Fence یا Glass Balustrade) اطلاق می‌گردد که ضمن بر عهده داشتن وظیفه اصلی خود یعنی جلوگیری از سقوط و محافظت از جان افراد، زیبایی را هم به پروژه اجرایی اضافه می‌کند.

در قدیم چشم نوازی نرده‌ها بیشتر متکی به هنر دست استادکاران سنگبر، خراط یا آهنگر بود، اما امروزه پای فناوری‌های مدرن هم به میان آمده و تلفیق هنر و صنعت، زیبایی نرده‌ها را دو چندان نموده است.

نرده شیشه ای چیست؟

همانطور که از اسم آن بر می‌آید، به حفاظی که از صفحات شیشه ساخته شده و توسط پایه­‌ها و چارچوب‌های استیل یا آلومینیوم در جای خود ثابت گردد، نرده شیشه ای گفته می‌شود. این محصول از منظر هنری به دلیل شفافیت شیشه، دید جذاب‌تری نسبت به سایر نرده‌ها (اعم از فلزی، چوبی، سنگی و …) در مقابل چشم ما خلق می‌کند.

پروژه نرده شیشه ای در نوشهر:

قیمت نرده شیشه ای

تعیین قیمت نرده شیشه ای نیز به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد: اندازه صفحات شیشه ای، نوع شیشه­ انتخابی (شیشه لمینت یا شیشه سکوریت، شیشه مات یا مشجر)، جنس و رنگ ابزار و یراق­‌آلات (استیل، آلومینیوم؛ و در رنگهای طلایی، براق، مات، کوره­ای مشکی یا سفید و …)، متراژ نرده مورد نیاز، محل نصب نرده (دسترسی آسان یا سخت)، نوع نرده انتخابی (نیم قاب، بدون قاب یا قاب­دار) و …

با توجه به فراوانی موارد ذکر شده، مشخص کردن قیمت تمام شده، بنا به نظر سفارش دهنده کاملا متغیر است. بنابراین، اخذ مشاوره و استعلام هزینه از شرکت پنجره شهر بر اساس نوع کار درخواستی لازم می‌نماید. این نرده‌ها را می‌توان به همراه هندریل (میله دستگیره، دستک، دست انداز یا دستگرد) یا بدون آن نصب کرد.

مشخصات نرده شیشه ایحداقل قیمت تمام شده هر متر
قیمت نرده شیشه ای اکسپوز (کامپوننت)
شیشه سوپر کلیر سکوریت ۱۰ میل
۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
قیمت نرده شیشه ای اکسپوز (کامپوننت)
شیشه سوپر کلیر ۲ لایه ۶ میل سکوریت لمینت
۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان
قیمت نرده شیشه ای فیکس پوینت
شیشه سوپر کلیر سکوریت ۱۰ میل
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
قیمت نرده شیشه ای فیکس پوینت
شیشه سوپر کلیر ۲ لایه ۶ میل سکوریت لمینت
۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان
قیمت نرده شیشه ای اسپیگوت
شیشه سوپر کلیر سکوریت ۱۰ میل
۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان
قیمت نرده شیشه ای اسپیگوت
شیشه سوپر کلیر ۲ لایه ۶ میل سکوریت لمینت
۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
قیمت پاییز ۱۴۰۱

انواع نرده شیشه ای

نرده های شیشه ای از نظر شکل قاب یا چارچوب به سه نوع تقسیم می‌شوند:

۱- نوع قاب دار (Framed)

در این مدل، صفحات شیشه ای درون یک چارچوب کامل قرار داشته و توسط ستون‌های فلزی (آلومینیوم یا استیل) از هم جدا شده و به زمین متصل می‌شوند. در مقایسه­ ی قیمتی با سایر مدل‌ها، مدل قاب دار اقتصادی‌تر است. ضمن اینکه طراحان از هماهنگ کردن رنگ ستون‌ها و قاب‌ها با رنگ دیوارها، آجرها یا قاب پنجره‌ها، زیبایی‌هایِ فراوانی خلق می‌نمایند.

نرده شیشه ای قابدار
نرده شیشه ای قاب‌دار

۲- نوع بدون قاب (Frameless):

در این مدل، صفحات شیشه بدون هرگونه چارچوب یا ستون بوده و  صرفا با نوعی پایه (که در ادامه توضیح داده خواهد شد) با دقت روی زمین یا کنار دیوار ثابت می‌گردند و چارچوب یا قاب نگهدارنده‌ای دور آنها را احاطه نکرده است (از مزیت های نرده شیشه ای بدون قاب، می‌توان به در دید نبودن پایه‌هایِ نگهدارنده اشاره کرد که دید وسیع و بدون مزاحمتی را فراهم می‌کند).

نوع بدون قاب، هم مورد اقبال طراحان است و هم مورد توجه مشتریان، چرا که منظره وسیع، بی‌نظیر و بدون چارچوبی (قابی) را در مقابل چشم بیننده می‌آفریند. به همین علت، به راحتی با هر طرحی که ایده پردازان طراحی کنند، هماهنگی دارند. این مدل را با سه نوع پایه می‌توان بر روی زمین نصب کرد:

نرده شیشه ای اکسپوز

نرده شیشه ای اکسپوز به صورت صفحات شیشه‌ای درون پایه یا شکاف‌هایی U شکل که درون زمین (دَفنی) یا روی زمین کار شده‌اند، قرار گرفته، ثابت می‌شوند. در این نوع نرده، مدل دَفنی (توکار) بسیار زیباست، به این خاطر که نگهدارنده‌ها و پایه‌ها مخفی بوده و حالتی شبیه رویش شیشه از درون زمین را القاء می‌کند.

نرده شیشه ای اکسپوز

اسپیگات یا اسپیگوت

نرده شیشه ای اسپیگات صفحات شیشه‌ای هستند که با دو شاخه‌هایی از جنس استیل ضد زنگ به زمین پیچ می‌شوند. این نحوه نصب بسیار مناسب حفاظ شیشه ای دور استخر و نرده‌های جدا کننده است.

اسپیگات

فیکس پوینت (دکمه‌­ای)

نرده شیشه ای فیکس پوینت صفحات شیشه‌ای هستند که با بست‌های دکمه‌ای شکل پایین‌تر از سطح زمین (بخصوص کنار راه پله‌ها و بالکن‌هایی که پهنای کمی دارند) نصب شده و نمای بسیار چشم ­نوازی بوجود می‌آورند.

فیکس پوینت

نصب و اجرای نرده شیشه ای اسپیگات :

ویدئوهای بیشتر در آپارات پنجره شهر

۳- نوع نیم قاب/فریم (Semi-Frameless)

در این نوع که ترکیبی از دو مدل قبلی است، صفحات شیشه­ ای صرفا توسط ستون‌های آلومینومی یا استیل از هم تفکیک و به واسطه آن‌ها روی زمین نصب می‌شوند. ضمن اینکه فاقد چارچوب یا قاب هستند.

نرده شیشه ای نیم فریم
حفاظ شیشه ای نیم فریم

البته با توجه به طراحی‌های جدید، پیشرفت فناوری، نگاه‌های نو و نیازهای جدید سفارش دهندگان، انواع دیگری از نصب را هم می‌توان مشاهده کرد که در واقع ترکیبی از روش‌های قبلی و هنر طراحی است. انتخاب نوع نرده شیشه ای مناسب هر سازه (از منظر نوع قاب)، منوط به انتخاب و میزان بودجه‌­ی­ در نظر گرفته شده از سوی کارفرما است همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در شرکت پنجره شهر کمک بگیرید.

نرده شیشه ای در فیلبند:

کاربردهای نرده شیشه ای

این نوع نرده را می‌توان همه جا بکار گرفت. در حقیقت کاربرد نرده های شیشه ای بقدری متنوع است که شاید حتی از نرده‌های متداول قدیمی هم پر استفاده‌تر باشند.

برخی از محیط‌هایی که این حفاظ‌های شیشه‌ای زیبا را می‌توان در آنها بکار برد، بدین شرح است:

 • تراس یا ایوان (چه به عنوان نرده یا حفاظ، چه به عنوان دیوار حائل، عایق صوتی، رطوبتی و حرارتی)  
 • حفاظ شیشه ای دور استخر
 • محافظ بالکن معمولی و بالکن فاقد راهرو (یا همان نرده شیشه ای ژولیت )
 • دور باغ یا باغچه
 • راه پله (چه معمولی و چه اسپیرال یا گردان)
 • در ورودی ساختمان (بخصوص در حیاط پشتی یا در ویلا)
 • و …

نرده شیشه ای پله

نرده شیشه ای پله یک حفاظ تمام شیشه است که با اتصالات ضدزنگ به کف یا دیواره های پله نصب می شوند. نرده های شیشه ای راه پله معمولا به عنوان جان پناه و یا دستگیره کاربری دارند. نصب هندریل شیشه ای پله در عین زیبایی بصری، امنیت بالایی را نیز برای کاربران ایجاد می کند زیرا جنس شیشه ها را از سکوریت یا لمینت با ضخامت بالا می باشد. همچنین ارتفاع نرده شیشه ای را بین ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر در نظر می گیرند. پله و هندریل شیشه ای در مدل های متنوعی نصب و اجرا می شوند.

نرده شیشه ای
هندریل شیشه ای

نرده شیشه ای تراس

از نرده شیشه ای تراس بیشتر به عنوان یک محافظ شیشه ای ایمن استفاده می‌شود. امروزه نرده شیشه ای تراس جدید و مدرن دارای طرفداران بسیاری است. تراس رابط ما با نمای بیرونی است و این حفاظ تراس به علت استفاده از متریال شیشه فضایی دل انگیز را ایجاد می‌کند و نمایی بسیار جذاب به تراس می‌دهد. همچنین نرده شیشه ای بالکن به عنوان یک محافظ یکپارچه عمل کرده و مانع از سقوط و پرت شدن اشیاء و اجسام می‌شود.

نرده شیشه ای توکار (دفنی)
جان پناه شیشه ای

مزایایی استفاده از نرده شیشه ای

نرده های مختلفی از مواد گوناگون در بازار موجود است. اما مزایای استفاده از نرده شیشه ای متعدد بوده، بطوری که اکثر افراد تمایل به نصب آنها دارند. در اینجا، به برخی از این مزایا اشاره می کنیم:

 • فضای موجود را دلباز و وسیع تر نشان می‌دهد.
 • میدان دید افراد را بیشتر می‌کند.
 • تقریبا با اکثر طراحی ها هماهنگ بوده و بسیار امروزی و شکیل است.
 • عمر شیشه زیاد بوده و حتی در شرایط اقلیمی نامساعد مستهلک نمی‌شود.
 • ستون‌های استیل ضد زنگ و آلومینیومی پوشش‌دار آن نمی پوسد.
 • نصب آنها آسان است.
 • از شیشه‌های مقاوم و ایمن ساخته می‌شوند (شیشه سکوریت یا Tempered Glass) که احتمال شکستن آنها کم و در صورت بروز اتفاق، شیشه در قطعات تیز و خطرناک فرو نمی‌پاشد. این امر استفاده از آن‌ها حتی داخل منزل و در حضور کودکان را بی‌خطر می‌سازد.
 • استفاده از نرده شیشه ای دور استخر یکی از بهترین گزینه‌ها برای محصور کردن و ایمن سازی استخرها بخصوص در ویلاهاست (چراکه هم نمای زیبای آب استخر در دید خواهد بود و هم در مقابل عوامل شیمیایی موجود در آب استخر- مانند کلر و سایر مواد- مقاومت دارد. ضمن اینکه با گرم تر نگهداشتن محیط استخر، امکان استفاده از آن را در زمان‌هایی که باد خنکی می وزد، فراهم می‌کند).
 • کودکان می‌توانند از آن بجای بوم نقاشی یا تخته وایت برد استفاده کنند و به راحتی قابل شستشو است.
 • می‌توان ترددها را از روی بالکن و سایر محل‌های که نصب شده‌اند، تحت نظر داشت.
 • امکان تحت نظر داشتن کودکان هنگام استفاده از استخر وجود دارد.
 • با توجه به وجه بصری بسیار زیبا، ضمن امروزی نشان دادن طراحی ساختمان، ارزش ملک را هنگام فروش مجدد، بالا می‌برد.
 • امکان نصب راحت آن‌ها روی زمین، لبه بالکن‌ها، کنار دیوارها و …
 • عبور نور طبیعی از میان آن بسیار جذاب و دل انگیز بوده و با روشن نگه داشتن محیط های داخلی، موجب صرفه جویی در مصرف برق نیز می گردد.
 • نرده شیشه ای در رنگ‌ها، طرح‌ها و بافت‌های گوناگون و متنوعی وجود دارد و مطابق سلیقه تان امکان انتخاب دارید.
 • این نرده را می‌توان بصورتی نصب کرد که حریم خصوصی افراد رعایت گردد. در چنین شرایطی، از شیشه مات استفاده می‌شود و ضمن بهره بردن از نور محیط و آسمان آبی، حریم خصوصی شما نیز حفظ می‌شود.
دکوراسیون خارجی

معایب استفاده از نرده شیشه ای

البته همانطور که بکارگیری از هر چیزی دو روی سکه دارد، باید به معایب استفاده از نرده شیشه ای هم اشاره کرد:

 • برخی حیوانات و پرندگان توانایی دیدن نرده شیشه ای را نداشته و با آن برخورد می‌کنند.
 • نیاز به تمیز کردن مکرر دارد، بخصوص اگر طرف دیگر دسترسی خوبی نداشته باشد، کار مشکل‌تر خواهد بود.
 • بکارگیری تیغه‌های تیز برای نظافت یا کشیدن برخـی اشیاء نوک تیز روی آن می‌تواند موجب خراشیدگی بر روی نرده شود (البته با انتخاب یک شیشه باکیفیت و مناسب می‌توان آسیب را به حداقل رساند).
 • در نظر داشته باشید که با توجه به نصب نرده‌ها درون بتن، شاید تکیه دادن و وارد کردن وزن بسیار زیاد به آنها در دراز مدت به شل شدن محل اتصالات یا در موارد نادر به شکسته شدن شیشه بیانجامد (شایان ذکر است که شیشه ها از جنس سکوریت بوده و در صورت شکستن به قطعات تیز و برنده تبدیل نمی‌شوند. همچنین، قبل از خرید با دریافت مشاوره از تیم پنجره شهر  می‌توانید امکان بروز چنین اتفاقاتی را کاهش دهید).
 • اگرچه کیفیت جنس شیشه­‌ی این نرده ها خیلی بالاست، احتمال شکسته شدن آن صفر نیست.
 • در صورت نصب ستون‌های نامرغوب در مدل‌های نیم قاب و قاب دار، رنگ آنها به مرور در مقابل آفتاب خواهد پرید و ترمیم آن به سادگی امکان پذیر نیست. لذا، استفاده از مواد با کیفیت و یک شرکت قابل اعتماد، نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های سربار بعدی دارد.

جنس صفحات شیشه­

جنس صفحات شیشه­‌ از نوع «شیشه سکوریت» (شیشه میرال) , یا شیشه لمینت است. این شیشه­‌ها در مقایسه با دیگر انواع شیشه استحکام بیشتری داشته و در مقابل خط و خش، مقاومت معقولی دارند. از آنجائیکه این شیشه‌ها امنیت و استحکام بالایی دارند، معمولا آن‌ها را در ورودی فروشگاه‌ها و برخی دیگر ساختمان‌ها بکار می‌گیرند.

شیشه سکوریت:

فرآیند تولید شیشه سکوریت یا Tempered Glass به این صورت است که شیشه را در معرض دمای بسیار بالا قرار داده و سپس به سرعت سرد می‌نمایند. با اینکار سطح رویی شیشه که بر اثر گرمای زیاد، حالتی خمیری پیدا کرده، با شوک سرمایی سفت می‌شود. اما درون شیشه با سرعت کمتری دمای خود را از دست می‌دهد. در نتیجه­‌ی این فرآیند، شیشه در مقابل ضربه استحکام پیدا کرده و در صورت شکستن به قطعات تیز تبدیل نشده و به شکل قطعات ریز با لبه‌های نرم فرو می‌ریزند.

شیشه لمینت شده:

مراحل تولید شیشه لمینت شده (Laminated Glass) به این طریق است که یک لایه به نام PVB را در میان لایه‌های شیشه قرار می‌دهند. لایه مذبور موجب ایجاد مقاومت در برابر ضربه شده و در صورت شکسته شدن، این لایه (رزین، چسب یا پلاستیک) از ریزش قطعات تیز شیشه جلوگیری می­کند. از هر دو نوع شیشه اشاره شده در فروشگاه ها، اتومبیل، نرده شیشه ای و سایر محل هایی که به امنیت و استحکام نیاز است، استفاده می‌نمایند. ضخامت این شیشه‌ها معمولا بین ۴ تا ۲۰ میلی متر (یا اصطلاحا میل) است.

برای درک بهتر تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت ویدئو زیر را تماشا کنید:

کارشناسان امر پیشنهاد می‌کنند که برای نرده شیشه ای نیم قاب از ضخامت ۱۰ میل و برای نرده شیشه ای بدون قاب از ضخامت ۱۲ میل استفاده شود. (البته امکان بکارگیری ضخامت‌های کمتر مثل ۸ میل هم برای نرده وجود دارد، اما توصیه مطمئن‌تر بهره‌گیری از ضخامت‌های ۱۰ و ۱۲ میلی متری است)

اندازه صفحات شیشه ای در نرده

انتخاب اندازه صفحات شیشه ای بستگی به محل نصب، نوع نصب، میزان هزینه کرد و دیگر عوامل دارد. اما اغلب اندازه های زیر متداول هستند :

 • ارتفاع ۱۲۰ و عرض ۱۶۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر برای نرده شیشه ای نیم قاب مناسب است.
 • ارتفاع ۱۲۰ و عرض ۱۸۰ تا ۱۹۰ سانتیمتر هم برای نرده شیشه ای بدون قاب توصیه می­‌گردد.

شایان ذکر است که در موارد خاص، امکان نصب صفحات در اندازه های غیر متداول و شخصی سازی شده، مناسب با شرایط و اماکن ویژه وجود دارد.

پروژه‌های اجرایی نرده شیشه ای پنجره شهر

نرده شیشه ای یا انواع دیگر نرده؟ کدام را انتخاب کنیم؟

در اینجا بصورت مختصر با برخی دیگر از انواع نرده (ساخته شده از سایر مواد) آشنا می شویم:

نرده چوبی:

این نرده‌ها بسیار زیبا بوده و گرما و شمیم طبیعت را همراه خود به داخل ساختمان‌ها می­‌آورند. نرده های چوبی از قدیم الایام در سازه‌ها استفاده می‌شدند و جلوه گری خوبی داشتند.

در گذشته قیمت مناسبی داشته اما در زمان حال، گران محسوب می شود ضمن اینکه تهیه چوب واقعی به ذخایر جنگلی کشورها صدمات غیر قابل جبرانی وارد می‌کند همچنین حشرات و جوندگان (مانند موریانه و موش)، رطوبت، مواد شیمیایی و طول زمان از جمله عوامل مخرب آن‌ها هستند و لذا عمر آن‌ها نسبت به نرده شیشه ای کمتر است.

نرده چوبی
نرده چوبی

نرده توری یا Mesh:

این گونه از نرده ها ارزان قیمت بوده و نصب آنها سریع است (برای نصب موقت، سریع و جابجا کردن مجدد گزینه­یِ مناسبی هستند). آنها چندان استحکام و امنیتی نداشته و درخصوص زیبایی هم که ادعایی نمی توان درباره­شان داشت.

نرده های فلزی:

از نظر استحکام، این مدل مقاومت بهتری نسبت به دو مورد قبلی دارد. نسبتا ارزان بوده، نصب زمان بری ندارند و مدلهای مختلفی از آنها در بازار موجود است. اما استهلاک پذیری بالایی داشته و از جهت زیبایی به پای نرده شیشه ای نمی‌رسند (البته می‌توان جنس مرغوب تر و با زیبایِ بیشتری را با هزینه کرد بالاتر انتخاب نمود). نیاز به نگهداری و رنگ آمیزی مکرر داشته، بسیار سنگین هستند و به آهنگر ماهر برای نصب نیاز دارند.

نرده سنگی:

این نرده ها بسیار زیبا و مستحکم بوده و در مقابل عوامل محیطی استهلاک تقریبا ناچیزی دارند، به گونه‌ای که در ساختمان‌های باستانی و باقیمانده از قرن‌های گذشته، همچنان پا برجا و قابل اتکاء هستند.

از معایب آن‌ها می توان به وزن سنگین، زمان بر بودن نصب (از سنگ تراشیده می شوند)، سختی تعمیر و ترمیم (یا نبود سنگ هم جنس و هم رنگِ مدل کار شده‌­ی اولیه)، ایجاد مانع در مقابل منظره، دستمزد و هزینه بالای ساخت و نصب اشاره کرد. البته امروزه نرده‌های سنگی را در کارخانه های سنگبری بصورت پیش ساخته و با دستگاه‌های جدید برش و تولید می‌نمایند (اما در گذشته این هنر حاصل دسترنج هنرمندان سنگ تراش بوده که با تبحر سنگ‌ها می تراشیدند).

پایه نرده سنگی پیش ساخته

طلق شیشه ای یا Plexiglass:

نوعی شیشه از جنس آکرلیک (نوعی پلاستیک شفاف) است که نور را از خود عبور می دهد. مناسب ساخت گلخانه های کوچک خانگی، نرده دور استخر، دیواره های مابین میز کارمندان، نورگیرها و … می باشد. قیمت آن ارزان بوده و اوایل نصب همچون نرده شیشه ای زیباست. لیکن با گذشت زمان، خیلی زود کدر شده و جذابیت خود را از دست می دهد. ضمنا، در مقایسه با شیشه استحکام بالایی ندارد (عوامل محیطی مانند نور خورشید و کُلر موجود در آب موجب خراب شدن آن می‌­شود).

نرده با طلق شیشه ای
نرده با طلق شیشه ای

با توجه به موارد ذکر شده، منطقی به نظر می رسد که هنگام بازسازی یا ساخت ساختمان، به گونه‌ای سرمایه گذاری کنیم که هر روز به تعمیر و تعویض نرده ها نیاز نباشد. بنابراین، با دقت نظر و انتخاب درست از میان نرده های شیشه ای، می­‌توان ضمن بهره بردن از منظری زیبا و چشم نواز، تقریبا برای همیشه مانع ایجاد هزینه های اضافی و سربار شویم. در ادامه به بررسی مقررات کشوری درخصوص نصب نرده ها می پردازیم:

مقررات ملی نصب نرده یا حفاظ

مطابق مقررات ملی نصب نرده یا حفاظ (موضوع الزامات عمومی ساختمان، مصوب سال ۱۳۹۲)سازندگان به رعایت موارد زیر ملزم هستند:

 • ارتفاع نصب از سطح زمین یا پشت بام، باید حداقل ۱۱۰ سانتیمتر و از لبه پله یا سطوح شیب دار حداقل ۹۰ سانتیمتر باشد.
 • فاصله بین دو ستونِ عمودی نرده نباید بیشتر از ۱۱ سانتیمتر در نظر گرفته شود. ضمنا اگر نرده‌ها تزیینی و دارای شکل و طرح خاصی هستند نیز نباید از هیچ جای آنها، توپی به قطر ۱۱ سانتیمتر عبور کند.
 • در صورت نصب نرده شیشه ای، بکار گیری شیشه های سکوریت یا لمینت الزامی است.

نکاتی درباره انتخاب نرده شیشه ای

اگر تصمیم به تهیه نرده دارید، می‌بایست نکاتی درباره انتخاب نرده شیشه ای مناسب را مد نظر بگیرید:

 • انتخاب شرکتی که تجربه، تخصص و مجوزهای لازم در این خصوص را داشته  و قابل اطمینان باشد.
 • شیشه‌ها از جنس سکوریت یا لمینیت با ضخامت حداقل ۱۰ میل باشند تا در مقابل اصابت اجسام و تغییرات دمایی مقاومت لازم را نشان دهند.
 • قبل از عقد قرارداد، با مشاوره از تمامی زوایا، هزینه‌های احتمالی نصب و اینکه کدام مدل مناسب محل شماست آگاه شوید در این خصوص می‌توانید از مشاوره رایگان شرکت پنجره شهر بهره ببرید.
 • انواع طرح‌ها و مدل‌های مختلف را شخصا بررسی کنید تا زیباترین و هماهنگ‌ترین مدل را با توجه به راهنمایی‌های کارشناسان شرکت برای نصب انتخاب کنید.
 • قیمت‌ها و البته کیفیت، نحوه اجرای کار و پیشینه‌ شرکت‌ها را با هم مقایسه کنید.
 • اگر می‌خواهید ضمن بهره بردن از نور محیط، حریم خصوصی تان هم حفظ شود، شیشه‌­ مات انتخاب کنید، اما اگر می‌خواهید نرده‌ها باشند اما نباشند!!!، شیشه‌­ی شفاف (غیر مات) و مدل بدون قاب نرده شیشه ای را برگزینید.
 • در کنار سطوح شیب دار و راه پله‌ها، حتما از هندریل استفاده کنید و هزینه آن را برای حفظ سلامتی استفاده کنندگان به جان بخرید.
 • در صورت نیاز به هندریل، آن را براساس نوع طراحی نرده شیشه ای انتخاب و اجراء کنید و بدنبال مدل‌های صرفا ارزان یا گران نباشید.

خلاصه کلام ، با سنجیدن مزایا و معایب این نوع نرده و هندریل های مخصوص آن و سبک و سنگین کردن همه جوانب، اگر تصمیم به بازسازی، نوسازی، تعمیر، ترمیم یا ساختن یک سازه جدید دارید، بکار گیری و نصب نرده شیشه ای و هندریل های فوق العاده زیبا گزینه بسیار مناسبی برای شماست. چرا که با مزایایی که دارد جلوه­ ی دیگری به ساختمان شما داده و آن را امروزی، شکیل، دل نشین، وسیع و پر نور باز نمایی می کند.

شرکت پنجره شهر هم در مشاوره، انتخاب و نصب این نرده های چشم نواز یار و کمک شما خواهد بود.

نرده شیشه ای اکسپوز در نوشهر:


سوالات متداول

قیمت نرده شیشه ای چقدر است؟

قیمت نرده ها از متری ا میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان متغیر است

برای امنیت نرده از چه شیشه ای استفاده می‌شود؟

شیشه های سکوریت و لمینت به دلیل مقاومت بیشتر در برابر شکستن و فروریختن در این نرده ها استفاده می‌شوند

۴۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *