نرده شیشه ای چیست؟ – پنجره شهر بابل

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای


نرده شیشه ای انتخابی مدرن

امروزه در طراحی نقشه پروژه‌های ساختمانی نرده شیشه‌ای بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چرا که اخیرا علاقه همگانی و استقبال عمومی به استفاده بیشتر از فضای جانبی ساختمان و حداکثر استفاده از نور و روشنایی شده است. در گذشته عموما در ساختمان‌های مسکونی از نرده سنگی یا نرده آهنی یا نرده فرفوژه استفاده می‌شد. در این حالت ست کردن وسایل خانه با رنگ متریال استفاده شده به عنوان نرده بسیار سخت خواهد شد، و اگر هم ست شود خانه دچار یکنواختی می‍شود و به چشم نخواهد آمد. حال در این مقاله به موضوع نرده شیشه ای چیست؟ می پردازیم.

شرکت پنجره شهر به شما نرده شیشه ای را پیشنهاد می‌کند.

 

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای چیست؟

شیشه‌ها به عنوان یکی از مهم ترین مصالح ساخت و ساز فضای داخلی بنا شناخته می‌شود که روز به روز در حال گسترده شدن هستند. با روی کار آمدن فناوی جدید، شیشه‌های مقاوم شده که با نام شیشه سکوریت شناخته می‌شود، محبوبیت شیشه به عنوان متریالی برای ساخت و ساز افزایش یافته است. همچنین امروزه از شیشه برای مصارف مختلفی همچون درب‌های شیشه‌ای، شیشه‌های بالکن، پارتیشن و… استفاده می‌شود.

یکی جدید ترین موارد استفاده شیشه، می‌توان به نرده شیشه‌ای اشاره کرد که در این مقاله از پنجره شهر با کاربرد و انواع آن آشنا می‌شوید.

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای چیست؟

 

نرده شیشه ای چیست؟

دلایل زیادی وچود دارد که سیستم نرده شیشه‌ای را برای پروژه خود انتخاب کنید. علاوه بر دکور زیبا، نرده شیشه‌ای عنصری یکتا برای طراحی شما به ارمغان می‌آورد. در نرده شیشه‌ای از شیشه سکوریت استفاده می‌شود که با پوشش لمینت، ایمنی بسیار بالایی دارد و نشکن است. نرده‌های شیشه‌ای شرکت پنجره شهر دارای بالاترین استاندارد‌ها و نمای زیبا و کاربری‌های متنوع با توجه به پروژه شما می‌باشد.

 

کاربرد نرده شیشه‌ای

نرده شیشه‌ای به عنوان حفاظ پله و بالکن استفاده می‌شود.

حفاظ بالکن :

استفاده از نرده شیشه‌ای به عنوان حفاظ بالکن امکان دسترسی بیشتر و بهتر به نور و منظره بیرونی را ایجاد می‌کند، نمایی لوکس و مدرن به ساختمان می‌دهد و به لحاظ ایمنی استحکام بالایی دارد. ارتفاع نرده شیشه‌ای برای بالکن از ۱۱۰ تا ۱۴۰ سانتی متر است. ضخامت شیشه بسته به طول بالکن از ۱۲ تا ۱۶ میلی متر می‌باشد.

حفاظ پلکان :

حفاظ پله قابلیت اجرا با همه انواع نرده شیشه‌ای را دارد. تفاوت عمده حفاظ پله و بالکن در شکل پنل‌های شیشه است. پنل‌های شیشه‌ای در راه پله به دلیل زاویه ۴۵ درجه سطح کار به شکل متوازی الاضلاع می‌باشد. ارتفاع نرده راه پله ۹۰ سانتی متر است.

هندریل شیشه ای پله

نرده شیشه ای پله یک حفاظ تمام شیشه ای می باشد که با اتصالات ضد  زنگ به کف دیواره های پله نصب می شوند نرده های شیشه ای  در راه پله معمولا به عنوان محافظ و یا دستگیره کاربری دارند. نرده شیشه ای راه پله به دلیل زیبایی بصری، امنیت بالایی را نیز برای کاربران ایجاد می کند زیرا جنس شیشه ها از سکوریت یا لمینت  با ضخامت بالا استفاده می شود، همچنین ارتفاع نرده شیشه ای بین ۰ تا ۱۲۰ سانت در نظر گرفته می شود. هندریل شیشه ای در مدل های متنوعی نصب و اجرا می شود.

 

انواع نرده شیشه‌ای

نرده‌های شیشه ای با توجه نوع پایه و متریال نگهدارنده شیشه و همچنین نحوه قرارگیری و کاربرد به انواع مختلف تقسیم می‌شوند در ادامه با انواع آن آشنا می‌شوید:

نرده شیشه ای فیکس پوینت

پنل شیشه‌ای با ضخامت ۱۲ تا ۱۶ میلی متر هستند که با استفاده از مهار کننده های دکمه‌ای از جنس آلومینیوم و یا استیل به زمین فیکس می‌شود و نرده بر روی آن قرار می‌گیرد. اجرای فیکس پوینت با محاسبات دقیق جهت تعبیه درست و دقیق حفره‌ها بر روی شیشه انجام می‌شود. چرا که کوچکترین خطا، همه سیستم نصب را دچار مشکل می‌کند.

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای فیکس پوینت

 

نرده شیشه ای اکسپوز روکار

در نرده اکسپوز، شیشه‌ها در قطعات آلومینیوم U شکلی که با فاصله ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر بر روی زمین نصب شده‌اند قرار می‌گیرند. شیشه‌ها به وسیله قطعات نگهدارنده که در داخل بیس U شکل قرار دارد، محکم می‌شوند.

 

نرده شیشه ای توکار

این نوع هندریل نیز دقیقا همانند هندریل روکار می باشد با این تفاوت که پروفیل ها در داخل زمین کار گذاشته می شوند و بعد از جایگذاری شیشه سکوریت از یک درپوش جهت ابتدا و انتهای کار استفاده می شود. در این نوع هندریل نیاز به اهن کشی داریم.

نرده شیشه ای توکار (دفنی)

نرده شیشه ای توکار (دفنی)

 

نرده شیشه ای اسپیگت

نصب نرده اسپیگت بسیار راحت و سریع است، مستحکم بوده و امکان استفاده از پنل شیشه ای با طول ۳ تا ۴ متر را دارد. در این روش هر جام شیشه‌ای بر روی دو پایه شیار دار سوزنی به ارتفاع ۱۲ تا ۱۵ سانتی متر نصب می شود.

نرده شیشه ای اسپیگت

 

پایه شیشه گیر

این نوع نسبت به بقیه ارزانتر است و استحکام کمتری دارد. در نرده شیشه‌ای با پایه شیشه گیر، پایه‌های آلومینیوم یا استیل با استفاده از قطعه‌ای به شکل U به جام‌های شیشه‌ای متصل شده و وزن آن را مهار می‌کند. ضخامت جام‌های شیشه در این نوع ۱۲ میلی متر است.

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای

 

نرده شیشه ای ژولیت

این نوع نرده با توجه به کاربرد آن نام گذاری شده است و به عنوان جان‌پناه در پنجره‌های قدی و بزرگ استفاده می‌شود و نقش یک بالکن ظاهری را بازی میکنید.

نرده شیشه‌ای ژولیت با انواع سیستم‌های نصب نرده از جمله فیکس پوینت قابل اجرا است.


نرده شیشه ای ژولیت

نرده شیشه ای ژولیت

مزایای نرده شیشه‌ای

نرده‌ای فلزی در مقابل رطوبت مقاوم نیستند، در برابر ضربه و رطوبت دچار رنگ پریدگی می‌شوند، اما نرده شیشه‌ای هیچ یک از مشکلات را ندارد. آن‌ها بسیار مقاوم هستند، رنگ و جلایشان را از دست نمی‌دهند و مقاومت بالایی در دماها و شرایط آب و هوایی مختلف از خود نشان می دهند. این نرده ها اصولا، حتی به شکل ترکیبی مقاومت بیشتری در مقایسه با سایر مصالح دارد، تغییر فرم نمی‌دهند، تغییر رنگ نمی‌دهند و عموما جز لک شدن، که آن هم به راحتی قابل تمیز شدن است، هیچ نقصانی پیدا نمی‌کنند.

دو نوع شیشه سکوریت و لمینت در این نوع نرده استفاده می‌شود، و اگر نیاز به امنیت بالاتری باشد شیشه سکوریت لمینت جایگزین می‌شود، ایمنی بسیار بالایی دارد و نشکن است. بنابراین، نرده شیشه‌ای از آن جمله انتخاب‌هایی است که می‌توانید تا سال‌ها روی آن حساب کنید.

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای

 

ویژگی‌های نرده شیشه‌ای

  • نرده شیشه‌ای با ظاهری لوکس و مدرن جایگاه خاصی در معماری مدرن دارد. استفاده از آن در بالکن و راه پله ظاهری لوکس و زیبا در نمای بیرونی و دکوراسیون داخل ساختمان به وجود می‌آورد.
  • شفافیت و قابلیت انعکاس شیشه مانع از محدودیت نور شده در نتیجه فضای داخل نور بیشتری خواهد داشت، ضمن اینکه دید و منظره بیرونی نیز محدود نمی‌شود.
  • استحکام و ایمنی نرده شیشه‌ای، به دلیل استفاده از شیشه سکوریت یا لمینت و کاربرد پروفیل مستحکم و ضد خوردگی آلومینیوم یا استیل، بسیار بالاست
  • تمیز کردن نرده شیشه‌ای بسیار آسان است.

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *