سقف متحرک استخر

سقف متحرک استخر


سقف متحرک استخر سازه ای مدرن و زیبا از انواع سقف شیشه ای می‌باشد که وظیفه آن سرپوشيده كردن استخر روباز است و امکان استفاده در هوای سرد را برای شما فراهم آورده. پوشش استخر سازه ای از جنس شیشه یا پلی کربنات و فریم فلزی که روی هم جمع شده و در نهایت روی یک لت ثابت قرار می گیرد و قابل استفاده در تمامی فضاها می باشد. این نوع سقف استخر در تابستان لذت استفاده از آفتاب و گرمای تابستانی را در حالت باز برای شما فراهم کرده و از طرفی فضایی محفوظ از سرمای زمستان را نیز برای شما عزیزان فراهم آورد. در این مقاله از پنجره شهر به معرفی سقف متحرک استخر و انواع آن می پردازیم.

سقف متحرک استخر

لذت شیرجه رفتن در آب شفاف در یک روز گرم تابستانی یا لذت بردن از شنای آرام در زیر آسمان پرستاره شب را تصور کنید. با این حال، آب و هوای غیرقابل پیش بینی گاهی اوقات می تواند مانع این تجربه شود. اینجاست که مفهوم سقف متحرک استخر به میان می آید. در این مقاله، دنیای سقف های استخر را بررسی می کنیم، در مورد انواع، مواد، مزایا و ملاحظات بحث خواهیم کرد تا به شما کمک کند تصمیمی آگاهانه برای لذت بردن از استخر در طول سال بگیرید.

اجرای سقف استخر متحرک بابلسر


مدل های سقف متحرک استخر (سقف تلسکوپی)

سقف تلسکوپی استخر (ساید)

سقف تلسکوپی به آن دسته از سقف های متحرک اطلاق می گردد که به صورت تلسکوپ طول استخر به بخشهایی با اختلاف سطح متفاوت تشکیل شده که در ابتدا سقف بلندتر و در انتها بخشی فیکس می گردد که سقف کوتاه تر دارد که با یک ریل در طرفین سازه به صورت دستی و یا موتور دار در درون هم قرار می گیرند. با این خصوصیات پوشش استخر می توان در فصول گرم سال از استخر روباز و در فصل سردتر می توان از استخر سرپوشیده و آبی گرم لذت برد.

سقف متحرک استخر
سقف متحرک استخر
سقف متحرک استخر تلسکوپی
اطلاعات فنی سقف متحرک استخر تلسکوپی

سقف متحرک استخر سانترال

بازشو این مدل مشابه مدل ساید می باشد با این تفاوت که حالت ساید از یک سمت چپ به راست یا بالعکس به طور کامل جمع می شود، ولی در مدل سانترال سقف از وسط به دو طرف بسته می شود و کاملا بستگی به سلیقه کارفرما دارد. همچنین بازشوی آن به صورت دستی و موتوردار قابل اجرا می باشد.

سقف متحرک استخر سانترال در خانه ویلایی
سقف متحرک استخر سانترال
سقف متحرک استخر سانترال
اطلاعات فنی سقف متحرک استخر سانترال

سقف متحرک استخر دیواری

این نوع پوشش مناسب محیط های کوچک می باشد و از یک سمت به دیوار متصل می شود. به این صورت که ریل از یک سمت روی دیوار و از سمت دیگر روی کف نصب شده و پوشش از سقف به دیوار متصل میشود. بازشوی این مدل معمولا به صورت تلسکوپی می باشد. همچنین هزینه اجرای آن نسبت به سایر مدل ها پایین تر می باشد. زیرا از یک جهت به دیوار متصل شده و در نتیجه متریال کمتری مصرف می شود.

سقف استخر چسبیده به خانه
سقف متحرک استخر دیواری
سقف متحرک استخر دیواری
اطلاعات فنی سقف متحرک استخر دیواری

قیمت سقف متحرک استخر

انواع مختلف پوشش به طور مستقیم روی قیمت سقف متحرک استخر تاثیر داشته و شیشه نسبت به پلی کربنات که مدلی اقتصادی است از قیمت بالاتری برخوردار میباشد. قیمت سقف جمع شونده استخر بر حسب متریال و فضای اجرا متفاوت بوده، جهت اطلاع از قیمت دقیق با شماره‌های مندرج شده در سایت حاصل فرمایید.

قیمت سقف پلی کربنات استخر

سقف متحرک استخرابعاد استخر : ۴×۸ مترطولارتفاع استاندارد
تاریخ : بهمن ۱۴۰۱
مدلمقدارقیمت واحدقیمت کل
تیپ ۱: مقاطع نرمال متحرک،
ساید ایستاده تلسکوپی ۴×۸ شامل آلومینیوم با سختی
۱۸۰ مگاپاسکال، ورق پلی کربنات ۶ میل، همراه
با لاستیک آب بندی، طراحی و نصب
۸۰.۹۳
مترمربع
۲,۱۰۰,۰۰۰
تومان
۱۶۸,۲۰۰,۰۰۰
تومان
تیپ ۲: مقاطع نرمال متحرک، ساید ایستاده تلسکوپ ۴×۸ شامل
آلومینیوم با سختی ۱۸۰ مگاپاسکال،
ورق پلی کربنات ۴ میل شفاف تخت، لاستیک آب بندی،
طراحی و نصب
۸۰.۹۳
مترمربع
۳,۴۰۰,۰۰۰
تومان
۲۷۲,۰۰۰,۰۰۰
تومان
سقف متحرک استخرابعاد استخر : ۶×۱۲ مترطولارتفاع استاندارد
تاریخ : بهمن ۱۴۰۱
مدلمقدارقیمت واحدقیمت کل
تیپ ۱: مقاطع نرمال متحرک،
ساید ایستاده تلسکوپی ۶×۱۲ شامل آلومینیوم با سختی
۱۸۰ مگاپاسکال، ورق پلی کربنات ۶ میل، همراه
با لاستیک آب بندی، طراحی و نصب
۱۴۴.۸۶
مترمربع
۱,۹۰۰,۰۰۰
تومان
۲۷۳,۸۰۰,۰۰۰
تومان
تیپ ۲: مقاطع نرمال متحرک، ساید ایستاده تلسکوپ ۶×۱۲ شامل
آلومینیوم با سختی ۱۸۰ مگاپاسکال،
ورق پلی کربنات ۴ میل شفاف تخت، لاستیک آب بندی،
طراحی و نصب
۱۴۴.۸۶
مترمربع
۳,۲۰۰,۰۰۰
تومان
۴۶۰,۳۰۸,۰۰۰
تومان
قیمت سقف متحرک استخر ( آخرین بروزرسانی تابستان ۱۴۰۲)

سقف متحرک شیشه ای و سقف متحرک پلی کربنات دو گزینه ایده آل جهت سرپوشیده کردن استخر شما بوده و زیبایی دو چندان برای فضای استخر شما فراهم می‌آورد. سقف برقی استخر توسط متخصصین پنجره شهر متناسب با سلیقه و فضای شما طراحی و اجرا شده و زیبایی و مدرنیته را همزمان برای شما به ارمغان می‌آورد. سقف اجرا شده توسط تیم پنجره شهر کاملا آب بند بوده و مانع از انتقال آب و گرد و غبار به داخل می‌شود.

ویدئو سرپوشيده كردن استخر روباز


سقف متحرک استخر از نمای داخل
سقف استخر متحرک

مواد اولیه سازنده پوشش متحرک استخر

سقف متحرک، یک نوع سازه پیش ساخته محسوب می‌شود که اسکلت اصلی آن از آلومینیوم تشکیل شده و با شیشه یا ورق‌های پلی کربنات پوشش داده می‌شود. برای اجرای سقف رو باز به صورت پوشش متحرک روی استخر، نیازمند به فضایی باز در اطراف استخر برای ریل که جنس آن گالوانیزه یا آلومینیوم می‌باشد، هستیم.

برای مشاهده نمونه های سقف شیشه ای استخر اجرا شده توسط تیم ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

پروژه سقف متحرک استخر خزرشهر


چرا برای استخر رو باز از سقف تلسکوپی استفاده کنیم؟

تصور کنید در حالی که بر سقف متحرک استخر شما قطرات باران در حال بازی هستند و یا در روزهای سرد سال که برف فضای بیرون را پوشانده، شما می‌توانید در محیطی گرم، آرام و امن در استخر خود شنا کنید. این ویژگی تنها با استفاده از پوشش استخر قابل دستیابی است. در گذشته بسیاری از استخرهای رو باز، به دلیل نبودن چنین امکاناتی، تنها در فصول کوتاهی از سال قابل استفاده بودند. اما امروزه تکنولوژی طراحی سازه‌های متحرک، این اجازه را به مهندسان و طراحان داده است، تا طراحی ویژه جهت تبدیل استخرهای رو باز و فصلی به استخرهای چهار فصل داشته باشند.

بیشتر بخوانید: قیمت نرده شیشه ای

ویدئو سقف متحرک استخر روباز


مزایا سرپوشيده كردن استخر روباز

 • امکان استفاده در تمامی فصول سال
 • جلوگیری از آلودگی محیطی و ورود برگ درختان به داخل استخر
 • صرفه جویی در مصرف آب و انرژی
 • قابلیت جابجایی و استفاده در مکان های دیگر
 • ایجاد حریم شخصی و خصوصی سازی محیط استخر
 • حفظ دمای آب و کاهش سرعت تبخیر آب
 • کاهش هزینه‌های سرویس و نگهداری از استخر
 • انتقال نور مناسب به داخل محیط
 • جلوگیری از تابش اشعه مضر uv خورشید
 • جلوگیری از غرق شدن کودکان و حیوانات خانگی
 • لوکس کردن محیط و فضای ویلا و افزایش ارزش ملک
 • تمیز و قابل استفاده بودن همیشگی استخر در تمام فصول و هوای گرم و سرد
 • نصب راحت و آسان در یک هفته بدون خرابکاری
 • و …

بیشتر بخوانید: کرتین وال، نمای شیشه ای مدرن

پوشش متحرک استخر
پوشش متحرک استخر

ویژگی های سقف متحرک استخر

این سازه ها به دلیل حرکت مکانیکی، به نوعی یک سیستم پیچیده هستند. دستگاهی که از قطعات گوناگونی تشکیل شده و عملکرد آن در هر دو بخش سازه و حرکت، باید بالاترین کیفیت ممکن انجام شود. اولین مرحله از کیفیت نیز داشتن طراحی درست است. یک طراحی درست باید بتواند نیازهای کارفرما را برطرف کرده و در عین حال سازه ای زیبا، مستحکم و تا حد امکان سبک را ارائه نماید. پیچیدگی های طراحی چنین سازه ای بنا بر متراژ، نسبت طول و عرض فضای موردنظر، شرایط محیطی و نوع کف سازی محل سازه متغیر است. بنابراین عملکرد صحیح پوشش متحرک استخر به وجود یک طراحی درست بسیار وابسته است.

بعد از طراحی، مواد و قطعات بکار در ساخت سازه اهمیت پیدا می کند. طبیعتا اگر سازه شما با قطعات کیفیت پایین ساخته شود، عملکرد بهینه و عمر مناسبی نخواهد داشت. این مسئله بسیار مهم است که این سازه سیستمی جهت استفاده طولانی مدت است و می بایست سال ها با همان کیفیت اولیه کار کند. به طور کلی اصلی ترین متریال های به کار رفته در سقف متحرک استخر شامل قطعاتی از جمله ریل، لاستیک، غلطک، ورق پلی کربنات، موتور و قطعات آلومینیوم است.

پوشش متحرک استخر
پوشش متحرک استخر

بیشتر بخوانید: نرده شیشه ای دور استخر چیست و چه کاربردی دارد؟

سقف پلی کربنات استخر

سقف پلی کربنات استخر یک گزینه ایده آل برای پوشش استخر شما می باشد. ورق پلی کربنات متریالی سبک تر و اغلب مقاوم تر هستند. چنانچه هدف شما از قرار دادن سقف متحرک استخر، کاور کردن دید اطرافیان و همسایگان است، بهترین گزینه سقف پلی کربنات می باشد. ورق های پلی کربنات دارای تنوع رنگ بالا و شامل انواع مات، نیمه مات و شفاف می باشد.

مدل های پلی کربنات2
رنگبندی پلی کربنات
مدل های پلی کربنات

چرا در سقف متحرک استخر جهت پوشش از شیشه استفاده نمی شود؟

چون در صورت استفاده از شیشه به جای ورق پلی کربنات به دلیل وزن بالای شیشه باید از سازه ی قوی تری مانند آهن استفاده شود. از طرفی استفاده از آهن به دلیل امکان زنگ زدگی در استخر به دلیل استفاده از اسید و وجود گاز و کلر و بخار آب توصیه نمی شود. برای همین از سازه های سبک تر و با دوام تر از جنس آلومینیوم استفاده می گردد که با ورق های پلی کربنات پوشانده می شود.

پوشش متحرک استخر
پوشش متحرک استخر

پوشش سقف شیشه ای

می‌توانید این پوشش‌ها را به صورت ثابت و یا متحرک مورد استفاده قرار دهید. پوشش‌های ثابت به صورت یک سازه بر روی استخر تعبیه می‌شود که در فصل تابستان لطف استفاده از استخر رو باز از شما گرفته می‌شود. اما پوشش متحرک به دو صورت ریلی و موتوری در هر شرایطی که تمایل داشته باشید باز و بسته می‌شود. به عنوان مثال شما با استفاده از سازه های متحرکی که به موتور مخصوص مجهز شده است، تنها با فشردن یک دکمه می توانید کار خصوصی سازی استخر خود را انجام دهید. این امر علاوه بر مزیت‌های بسیاری که برای شما دارد سبک بسیار لاکچری در دیزاین و فضاسازی محیط های داخلی به شمار می‌آید.

بیشتر بخوانید: سقف شیشه ای یا اسکای لایت

کاور متحرک استخر
کاور متحرک استخر

نحوه حرکت سقف استخر متحرک

نحوه حرکت سقف استخر متحرک به صورت ریلی و با شیوه ای خاص طراحی می شوند. جهت حرکت سقف بر روی ریل مخصوص، لازم است تا تجهیزات مناسب در محل موردنظر نصب گردد. این سقف متحرک به شکل ریلی با دست یا موتور حرکت می نماید. پوشش های متحرک سقفی، جمع شونده بوده و برای استخرهای روباز طراحی و اجرا می گردند. پوشش های اتوماتیک و برقی امکان استفاده از استخر را در طول سال بوجود آورده اند. بخش سقف و دیوارها متحرک بوده، به این ترتیب همزمان امکان استفاده از دو استخر روباز و سرپوشیده را باهم خواهید داشت. به این پوشش ها کاور استخری نیز می گویند.

سقف برقی استخر

سقف استخرهای شنای مدرن اغلب مجهز به سیستم های کنترل خودکار هستند. تصور کنید که بتوانید سقف برقی استخر را تنها با لمس یک دکمه یا حتی از راه دور از تلفن هوشمند خود باز یا بسته کنید. این سطح از راحتی نه تنها عملی است، بلکه تجربه کلی کاربر را نیز افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: قیمت پنجره دوجداره

سقف استخر متحرک
سقف استخر متحرک با درب آکاردئونی
سقف استخر متحرک

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنحره دوجداره upvc ، توری پلیسه، شیشه دوجداره و … می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کاور متحرک استخر

پروژه سقف متحرک استخر دریاکنار
پروژه سقف متحرک استخر دریاکنار
سقف متحرک استخر خزرکنار
سقف متحرک استخر خزرکنار
پروژه سقف متحرک استخر دریاکنار
پروژه سقف متحرک استخر دریاکنار
سقف متحرک استخر خزرکنار 1
سقف متحرک استخر خزرکنار

آیا سرپوشيده كردن استخر روباز امکان پذیر است؟

بله، اما با استفاده از سقف متحرک استخر میتواند در دوحالت روباز و مسقف از استخر خود استفاده کنید.

چند مدل سقف متحرک استخر داریم؟

انواع پوشش سقف متحرک استخر از نظر نوع اجرا سقف متحرک استخر تلسکوپی (ساید)، سانترال (وسط بازشو)، دیواری متصل به دیوار)

متریال سقف متحرک استخر چیست؟

سازه سقف از پروفیل های آلومینیوم بوده و معمولا با پلی کربنات مات یا شفاف پوشیده می شود.

طول عمر سقف متحرک استخر چقدر است؟

طول عمر متریال پلی کربنات ۱۰ سال و پروفیل و فریم آلومینیوم ۵۰ سال می باشد.

آیا نصب سقف متحرک استخر ارزشش را دارد؟

با نصب این سازه از ورود آلودگی های محیطی مانند برگ درختان و … به استخر جلوگیری می کند و در مجموع استخر شما تمیزتر خواهد بود. پوشش استخر با وجود یک بخاری موجب می شود حتی در روزهای سرد بتوانید از شنا لذت ببرید. همچنین این سازه از شما در برابر بارش باران و برف محافظت می کند.

۴.۷/۵ - (۳۳ امتیاز)

۵۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *