توری پلیسه چیست؟ | قیمت توری پلیسه

توری پلیسه چیست

در فصل بهار و اوایل پاییز که دمای هوا معتدل می‌باشد، برای مطبوع شدنِ فضای داخل منازل از وسایلِ گرمایش و سرمایش استفاده نمی‌شود، با باز گذاشتن درب‌ها و پنجره‌ها در ساعاتی از روز تهویه طبیعی هوا در محیط خانه صورت می‌پذیرد که بسیار دلپذیر می‌باشد. مشکلی که ما در این فصل‌ها با آن مواجه هستیم وجودِ حشرات آزاررسان، مگس و پشه است که با باز قرار دادن پنجره‌ها و درب‌ها این حشرات به داخل خانه راه پیدا می‌کنند. راهی که امروزه به عنوان بهترین و سالم‌ترین روش برای مبارزه با حشرات وجود دارد، پیشگیری از ورود حشرات به خانه‌ها با استفاده از نصب توری بر روی درب و پنجره‌ها می‌باشد که بهترینِ آن توری پلیسه است.

توری پلیسه پنجره دوجداره

توری پلیسه چیست؟ از جدیدترین انواع توری درب و پنجره دوجداره می‌باشد، دارای ویژگی‌های منحصر به فردی بوده و قابل استفاده در تمام نقاط آب و هوایی می‌باشد.

در ویدئو زیر انواع توری مزایا و قیمت آن را به صورت کامل توضیح داده‌ایم شما را به دیدن این ویدئو دعوت می‌کنیم.

رنج قیمت توری‌ها از ۵۰ تومان شروع می‌شود و تا ۷۰۰تومان بسته به نوع، مدل و رنگ متغیر می‌باشد.

از آنجا که پنجره دوجداره از پرکاربردترین نوع پنجره می‌باشد از این جهت انواع توری مخصوص پنجره دوجداره از جمله توری پلیسه پنجره دوجداره در بازار موجود می‌باشد. معمولا در فصول گرم سال جهت تهویه و خنک سازی هوای محیط داخل پنجره‌ها را باز می‌کنیم. با باز کردن پنجره راه برای ورود حشرات موذی و ذرات و گرد و غبار باز خواهد شد. جهت برطرف نمودن این مشکل و ایجاد آرامش بیشتر می‌توان از توری برای پنجره‌ها استفاده کرد.

توری پلیسه چیست؟

جنس توری پلیسه

جنس توری پلیسه از پلی استر ساخته می‌شود که به صورت چین خوردگی در داخل قاب و فریم آلومینیومی، که در برابر زنگ زدن مقاوم است جمع می‌شود و قابل شستشو است.

جنس توری پلیسه

این توری‌ها قابلیت نصب از راست به چپ و یا از چپ به راست وجود دارد و هنگامی که این توری بسته می‌شود به صورت آکاردئون عمل می‌کند. در توری پلیسه چارچوب ثابت بوده و توری در چارچوب حرکت می‌کند. توری پلیسه‌ای از جنس پلی‌استر می­‌باشد که در یک فریم آلومینیومی قرار دارد.

انواع توری پلیسه

این نوع توری در دو نوع عرضه می‌شود و با توجه خواسته و کاربردی که شما مد نظر دارید می‌توانید سفارش دهید البته در نظر داشته باشید که جنس و متریال مصرفی در هر دو نوع یکسان می‌باشد و صرفا از نظر کاربرد با یکدیگر متفاوت هستند.

 • تک فریم
 • دبل فریم

توری پلیسه تک فریم

توری پلیسه تک فریم نوع ساده این نوع توری است که توری هنگامی بسته می‌شود به صورت مکانیکی درون قاب محکم می‌شود و از ورود حشرات و پشه جلوگیری می‌کند. این نوع توری هنگام باز شدن درون قاب آلومینیومی قرار می‌گیرد و دید و نور کاملی را به شما می‌دهد.

در نظر داشته بشید در هنگام استفاده از این نوع توری برای بالا بردن عمر مفید توری بهتر است در زمانی که استفاده‌ای از توری ندارید به ویژه در زمستان و در زمان بارندگی توری را درون قاب قرار دهید

انواع توری تک فریم

توری پلیسه تک فریم به دلیل مدل مکانیکی قرار گیری توری درون قاب فقط به صورت یک طرفه قابل اجرا می‌باشد.

توری پلیسه تک فریم یک طرفه
توری پلیسه تک فریم یک طرفه

رنگ بندی توری‌های تک فریم

توری تک فریم در سه رنگ سفید، قهوه‌ای و مشکی موجود است از آنجایی که رنگ سفید پرکاربردترین و مصرف‌ترین رنگی است که چه در پنجره upvc و یا آلومینیومی استفاده می‌شود در نتیجه رنگ سفید توری بیشترین تعداد سفارش را دارد. اما در پنجره‌های لمینت و رنگی اگر رنگ پنجره مشکی و یا قهوه‌ای روشن و تیره باشد برای حفظ زیبایی نمای پنجره از توری با قاب مشکی و یا قهوه‌ای استفاده می‌شود.

پس توری تک فریم در سه رنگ زیر قابل سفارش است :

 • سفید
 • قهوه ای
 • مشکی

توری پلیسه دبل فریم

در این مدل، توری پلیسه در پشت قاب درب یا پنجره جمع می‌شود به صورتی که ظاهر پنجره را تغییر نداده و جلوی نور و دید را نخواهد گرفت. توری پلیسه مگنتی دبل فریم این قابلیت اصلی توری پلیسه‌ای را دارد که این توری قابلیت جمع شدن به یک طرف را دارد و در صورتی که بخواهید به طور کامل طبیعت بیرون را از طریق پنجره مشاهده کنید و همچنین می‌خواهید از نور کامل محیط بیرون بهره کامل را ببرید کافی است توری را به یک سمت فشار دهید تا توری کاملا در قاب خود قرار بگیرد اما مهمترین ویژگی این نوع توری پنجره شهر سی و دو که آنرا منحصر به فرد کرده و کار را برای شما آسان کرده است این است که برای شستشو توری از قاب جدا می‌شود و به راحتی تمیز می‌شود همچنین برخلاف توری تک فریم که به صورت مکانیکی توری به قاب محکم میشد در این نوع توری به وسیله آهنربا متصل می‌شود.

انواع ، قیمت ، رنگبندی و مدل توری پلیسه
انواع ، قیمت ، رنگبندی و مدل توری

انواع توری مدل دبل فریم

توری دبل فریم به دلیل وجود مگنت، آهنربا کاربرد بیشتری نسبت به تک فریم دارد به صورت‌های زیر قابل استفاده است:

 • یک طرفه
 • دو طرفه
 • دو طرفه آزاد
توری دبل فریم یک طرفه

همانطور که از اسم آن مشخص است توری به یک سمت چپ و یا راست باز می‌شود و با آهنربا درون قاب محکم می‌شود.

توری دبل فریم دو طرفه

در این نوع توری مانند پنجره‌های فرانسوی که از وسط به دو طرف باز می‌شوند این توری هم به همین صورت است و درون یک قاب دو توری قرار میگیرد و به طرفین باز می‌شود و در هنگام بسته شدن به دلیل وجود آهنربا در ساختار یان نوع توری وسط دو توری با هم فیکس می‌شود.

توری دبل فریم دو طرفه آزاد

در این مدل، توری از هر دو جهت باز می‌شود

رنگبندی توری پلیسه دبل فریم

رنگبندی توری دبل فریم پلیسه

در این نوع توری هم همچنان پرفروش‌ترین رنگ، رنگ سفید می‌باشد. اما در این نوع توری دست مشتری برای انتخاب رنگ باز تر است و باتوجه به به رنگ پنجره و یا نمای کار خود می‌توانید رنگ توری مورد نظر خود را انتخاب کند.

 • سفید
 • مشکی
 • قهوه ای
 • آنودایز شامپاینی
 • آنودایز نقره ای
 • طرح چوب (گلدن اوک)
 • طرح چوب قهوه‌ای تیره (بلوطی تیره)

قیمت توری پلیسه‌ای

قیمت توری‌های پلیسه برحسب متر مربع محاسبه می‌شود و مساحت زیر یک متر مربع همان یک مترمربع محاسبه می‌شود.. برای تعیین قیمت توری لازم است عرض و ارتفاع لنگه بازشونده را اندازه گیری کرده و در هم ضرب کنید تا اندازه توری برحسب مترمربع بدست آید، سپس اندازه توری را در قیمت هر مترمربع توری پلیسه‌ای ضرب کرد.

قیمت توری پلیسه تک فریم

قیمت این نوع توری به این دلیل که در آن از مگنت استفاده نمیشود و قابلیت خارج شدن از قاب را ندارد قیمتی کمتر از دبل فریم را دارد.

قیمت توری پلیسه دبل فریم

این نوع توری به دلیل اینکه در ساختار آن از آهنربا یا مگنت استفاده می‌شود و میتوان توری آن را برای شستشو از قاب خارج کرد قیمت بالاتری دارد.

شرح کالاقیمت یک متر مربع(تومان)
قیمت توری ثابت۲۵۰۰۰۰
قیمت توری پلیسه تک فریم ساده (سفید)۳۵۰۰۰۰
قیمت توری پلیسه دبل فریم مگنتی (سفید)۵۴۰۰۰۰
قیمت توری‌های پلیسه فرانسوی۶۰۰۰۰۰
لیست قیمت توری پلیسه
توری پلیسه چیست؟

نصب توری‌های پلیسه

این نوع توری قابلیت جمع شدن دارند و مانند پرده پلیسه می‌توان با توجه به نحوه نصب آن، توری را توسط ریل­‌هایی که در پایین قاب کار شده، از چپ به راست و یا راست به چپ جمع کرد. قابلیت جمع شدن این توری زیبا موجب شده تا توری تاشو هم به نام‌های آن اضافه گردد. اگرچه توری، متحرک و جمع شونده است اما فریم و قاب توری کاملا ثابت و بدون حرکت می­‌باشد. فریم توری پلیسه‌ای روی انواع پنجره‌ها قابل نصب است.

نصب این نوع از توری سخت نیست و از آنجایی که این نوع توری به سطح بیرونی پنجره نصب می‌شود در صورت که به سطح بیرونی پنجره به راحتی دسترسی دارید می‌توانید با انجام مراحلی که در مقاله “نحوه نصب توری پلیسه” توضیح داده شده است اقدام به نصب توری نمایید.

مزایای استفاده از توری پلیسه‌ای

با توجه اینکه در این نوع توری از قاب‌های آلومینیومی  همچنین توری پلی استر استفاده شده مقاومت و استحکام بالایی در برابر شرایط و مناطق مختلف آب و هوایی دارد پس در نتیجه عمر مفید طولانی و بدون خرابی را دارا می‌باشند.

یکی از مشکلاتی که توری‌های قدیمی داشتند وجود درز و فضای خالی بین توری و پنجره بوده اما در این نوع توری قاب به پنجره متصل میشود و همچنین توری در مدل تک فریم به صورت مکانیکی و در مدل دبل فریم به وسیله مگنت درون قاب محکم می‌شود تا از ورود پشه و حشرات به طور کامل جلوگیری کند.

برای شستشو هم مدل دبل فریم به راحتی از قاب خارج می‌شود و در مدل تک فریم به صورت درجا به راحتی با یک دستمال قابل شستشو است.

به طور خلاصه می‌توان ویژگی‌های زیر را از این نوع توری انتظار داشته باشیم:

 • شستشوی آسان
 • قابل جدا نمودن از پنجره
 • جلوگیری از ورود حشرات
 • جلوگیری از ورود گرد و غبار
 • عمر طولانی و بدون خرابی
 • به راحتی بازو بسته می‌شود
 • مقاوم در مقابل نور آفتاب و رطوبت
 • عدم اشغال فضا در هنگام باز و بسته شدن
 • قابل استفاده در مناطق مختلف آب و هوایی
 • تولید و نصب سریع و آسان بدون آسیب به پنجره

مکان های مناسب نصب توری‌های پلیسه ساده

استفاده از توری‌های قدیمی در درب و پنجره‌های فرانسوی (دوطرفه) بسیار مشکل است و دردسرهای زیادی دارد اما این نوع توری به راحتی به صورتی دو طرفه قابل استفاده می‌باشد و دیگر مشکلات سابق را نخواهید داشت

به طورکلی از نوع توری بیشتر دراماکن زیر استفاده می‌شود:

 • ورودی پاسیو
 • درب تراس و بالکن
 • امکان نصب روی درب ورودی
 • انواع پنجره ‌های بزرگ و کوچک
توری پلیسه چیست؟
توری دوطرفه چیست؟

شستشوی توری پلیسه

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های توری پلیسه‌ای شستشوی راحت و آسان این نوع از توری‌ها می‌باشد. این یکی از بزرگترین مشکلات داشتن توری در گذشته بود که با باز ماندن پنجره توری به مرور زمان گرد و غبار را به خود جذب می‌کرد اما با نصب توری پلیسه می‌توان آن را به راحتی شستشو داد.

برای تمیز کردن توری پلیسه ساده، به دو روش قابل انجام است روش ساده آن تمیز کردن به صورت درجا است و در روش دیگر لازم است تا قاب را به همراه توری از پنجره باز کنید.

برای باز کردن قاب از پنجره باید با کمک پیچ گوشتی به آرامی همه پیچ‌هایی را که توری را به قاب پنجره متصل کرده، باز کنید. پس از این کار می‌توانید شروع به شستشو و تمیز کردن توری کنید؛ ابتدا بدنه توری را روی یک سطح هموار پهن کرده و آن را کامل باز کنید، سپس با استفاده ازیک دستمال مرطوب گرد و غبار آن را به آرامی و با دقت پاک کنید. پس از این کار برای تمیزتر شدن توری، از مواد شوینده ملایم و یا اسپری های چند منظوره استفاده کنید. ابتدا مواد شوینده را روی توری پاشیده و با فشار آب سوراخ های توری را باز کنید و از یک مسواک نرم و یا فرچه مخصوص برای تمیز کردن توری پلیسه استفاده کنید.

!توجه داشته باشید که هرگز سیم ظرفشویی یا اشیای زبر و برنده را روی توری نکشید زیرا باعث آسیب رساندن به بافتِ آن می­‌شود!

توری پلیسه چیست؟

اجزای تشکیل دهنده توری پلیسه

 1. قاب آلومینیوم که در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود.
 2. یراق آلات داخل آن از پلاستیک از جنس ABS با مقاومت بالا می‌باشد.
 3. توری پلیسه‌ای زیگزاگی از جنس استر مقاومت در برابر پارگی و پوسیدگی
 4. نخ فایبرگلاس برای حرکت سریع و آسان توری
 5. لاستیک کف عرض ها
 6. پرز مویی برای درزگیری در هنگام بسته شدن و صداگیری توری
توری پلیسه چیست؟

شرکت پنجره شهر در کنار تولید انواع درب و پنجره با کیفیت جهت ارزش آفرینی هر چه بیشتر برای مشتریان محترم اقدام به عرضه انواع توری جهت نصب بر روی انواع در و پنجره upvc، آلومینیوم و حتی پنجره آهنی نموده است.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۷۳۷

انواع توری پلیسه چیست؟

توری پلیسه در دو نوع تک فریم و دبل فریم یا مگنتی موجود می‌باشد.

تفاوت توری پلیسه تک فریم با دبل فریم در چیست؟

توری پلیسه تک فریم قابلیت خارج شدن از قاب را ندارد اما دبل فریم از قاب جدا می‌شود و شستشو آن راحت تر است، همچنین در توری پلیسه مگنتی یا دبل فریم از مگنت برای اتصال بهتر توری به دیواره فریم استفاده می‌شود.

توری پلیسه چه مزیتی نسبت به دیگر توری‌ها دارد؟

مهمترین مزیت این توری نوع بازشدن آن است که به یک سمت کامل جمع می‌شود و دیگر مزاحمتی برای ویو و نور ایجاد نمیکند همچنین جنس توری پلیسه و نصب آسان آن از دیگر مزایای این نوع توری است.

آیا توری پلیسه قابل اجرا بر روی پنجره‌های آهنی و آلومینیومی هم است؟

بله این نوع توری تنها محدود به پنجره دوجداره upvc نیست و قابل اجرا بر روی انواع پنجره می‌باشد.

۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *