یراق آلات پنجره دوجداره یکی از اساسی ترین اجزای درب و پنجره دوجداره به شمار می روند. یراق آلات درب و پنجره دوجداره دارای تنوع مناسبی هستند. مصرف کنندگان می توانند با توجه به سلیقه، بودجه محل استفاده و نوع کاربرد یراق آلات موردنظر خود را انتخاب کنند. در این مقاله از پنجره شهر قصد داریم به بررسی انواع یراق آلات پنجره دوجداره بپردازیم. یراق آلات پنجره شامل لولاها، زبانه قفل، دستگیره، اسپانیولت و … می باشد.

لولا

لولاها در انواع مختلف و با توجه به کاربردهای مختلف، طراحی و تولید شده اند. لولا مهم ترین نقش را در یراق آلات ایفا می کند که باز و بسته شدن لنگه پنجره را ممکن می سازند، بنابراین لولاها وزن زیادی هم می بایست تحمل کنند و از این رو کیفیت ساخت و مقاومت آن ها بسیار مهم است.

از جمله لولاها در بازشوهای مختلف پنجره دوجداره :

لولای بازشوی تک حالته

لولا بازشو پنجره تک حالته، باز و بسته کردن لنگه بر روی یک محور عمودی ممکن می سازد، که یکی از کلاسیک ترین و رایج ترین انواع بازشوها برای پنجره است. معمولا برای هر لنگه از دو لولا استفاده می شود که البته با توجه به ابعاد پنجره ممکن است بیشتر هم باشد.

یراق آلات پنجره دوجداره

لولا بازشو دوحالته

بازشو پنجره دوحالته که بازشدن پنجره بر روی دو محور عمودی و افقی انجام می شود، کاربرد دارند. بنابراین نوع پیشرفته تری از لولا استفاده می شود که لنگه هم در محور عمودی و هم در جهت محور افقی، البته با زاویه ای محدود بتواند باز و بسته شود.

یراق آلات پنجره دوجداره

لولای بازشو پنجره کلنگی

بازشوهای پنجره کلنگی طوری نصب می شوند که نقطه دید را از روبرو مسدود سازد یعنی لولا امکان باز و بسته شدن در جهت محور افقی را ممکن می سازد.

بیشتر بخوانید: یراق آلات شیشه سکوریت

لولا بازشو آکاردئونی

لولاهایی مخصوص برای پنجره های آکاردئونی که باز و بسته شدن آنها، به صورت تاشو انجام می شود وجود دارند. لولاها بین دو لنگه قرار گرفته و لنگه ها را به یکدیگر متصل می کنند، و از کناره نیز لولا هم به لنگه و هم به قاب پنجره متصل شده است.

ریل پنجره کشویی

پنجره های کشویی نیازی به لولا ندارند، زیرا بر روی یک ریل سوار هستند و حرکت می کنند. بنابراین به جای یراق آلات لولایی، پنجره دارای غلطک است که این غلطک روی ریل حرکت را ممکن می سازد.

برای مشاهده مدل های مختلف به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

یراق اسپانیولت پنجره دوجداره

اسپانیولت که در اصطلاح قفل درب نیز نامیده می شود، یکی از مهمترین اجزای یراق آلات پنجره دوجداره است. آلیاژ استفاده شده برای ساخت اسپانیولت، تاثیر بسزایی در کیفیت پنجره دارد. بی کیفیت بودن این یراق، موجب افزایش فشار بر روی دستگیره های درب شده و به مرور کارایی آن از دست می رود. اسپانیولت ها برندهای مختلفی دارند و اکثرا تولید کشور های ترکیه یا آلمان هستند. نوع آلمانی این یراق به دلیل دو زبانه بودن از امنیت و کیفیت بالاتری برخوردار است.

یراق آلات پنجره دوجداره

دستگیره درب و پنجره دوجداره

قطعا از پرکاربردترین یراق آلات هر درب و پنجره ای، دستگیره های آن می باشد. انتخاب دستگیره ی مناسب نه تنها جنبه ی زیبایی دارد، بلکه در طول عمر پنجره و اسپانیولت آن نیز تاثیر دارد.

بیشتر بخوانید: انواع دستگیره پنجره دوجداره

لیست قیمت دستگیره پنجره دوجداره

نام کالاقیمت (به ریال)
دستگیره پنجره سفید برند کویر۱۲۳,۰۰۰
دستگیره پنجره سفید برند hope۱۰۵,۰۰۰
دستگیره پنجره طلایی برند hope۱,۳۰۹,۰۰۰
دستگیره پنجره قهوه ای سوخته برند hope۱,۲۲۰,۰۰۰
دستگیره پنجره سفید برند winx۴۴۰,۰۰۰
دستگیره پنجره قهوه ای تیره برند winx۱,۰۷۴,۰۰۰
دستگیره پنجره قهوه ای روشن برند winx۳۹۴۰۰۰
دستگیره پنجره قهوه ای سوخته کاکابرون برند winx۳۹۴۰۰۰
دستگیره پنجره مشکی برند winx۴۴۰,۰۰۰
دستگیره مخفی پنجره سفید برند winx۳۹۶,۰۰۰
دستگیره تک حالته برند استاک۲,۸۶۵,۰۰۰
دستگیره تک حالته مشکی برند امیتریس پلاس۱,۲۵۷۰۰۰
دستگیره تک حالته برند آلاکس۸۶۹,۰۰۰
دستگیره ثابت مشکی و سفید۷۱۵,۰۰۰
دستگیره دوحالته۱,۱۰۰,۰۰۰
دستگیره طرح لیفت۱,۷۹۰,۰۰۰
آخرین بروزرسانی قیمت ها : آبان ۱۴۰۱

موارد مهم در انتخاب دستگیره

  • دستگیره هایی با اهرم توپرتر از کیفیت بیشتری برخوردارند.
  • دستگیره های بلندتر به طور کلی فشار کمتری به اسپانیولت وارد می کند.
  • ضخامت صفحه اصلی دستگیره، نحوه ی اتصال اهرم به صفحه و کیفیت آلیاژ استفاده شده در ساخت نیز مورد اهمیت می باشد.
  • فنر دستگیره باید کیفیت مناسبی داشته باشد، در غیر این صورت، عملکرد دستگیره بد شده و یا حتی از کار می افتد.

بیشتر بخوانید: تعویض دستگیره پنجره دوجداره

زبانه قفل پنجره دوجداره

زبانه قفل پنجره دوجداره از دیگر یراق آلات پنجره است که به طوری نصب می شود تا پنجره یا درب، در هنگام بسته شدن به طور کامل در جای خود افتاده و فیکس شود. این یراق معمولا از جنس زاماک می باشد و زبانه های قفل در انواع بلند و کوتاه وجود دارند، حداقل وزن لولاا باید حداقل ۱۱۰ گرم باشد تا در برابر شکستگی مقاوم باشد.

قفل پنجره دوجداره

کانکتور پنجره دوجداره

یکی از مهم‌ترین قطعات موجود در پنجره‌های دوجداره کانکتور مولیون یا به عبارتی کانکشن می‌باشد. قطعه‌ای که میتواند در تولید و منتاژ یک پنجره باکیفیت بسیار تاثیرگذار باشد. همانطور که از اسم آن پیداست کانکتور قطعه‌ای است از جنس فولاد یا زاماک که به وسیله ی آن دو پروفیل فریم و مولیون به هم متصل می‌شوند.

این قطعه شامل هشت سوراخ به صورت شکل‌های متقارن بوده که پس از جاگذاری بر روی پروفیل توسط چهار پیچ به پروفیل مولیون و توسط چهار پیچ دیگر به پروفیل تاب متصل می‌شوند. و باعث می‌شود این دو پروفیل از این نقطه به یکدیگر متصل شوند. بین کانکتور مولیون یا همان کانکشن نقش اتصال دهنده یا واسط را ایفا می کند که نقش بسیار مهمی است.

بیشتر بخوانید: قیمت پنجره دوجداره

یراق آلات پنجره دوجداره

قیمت یراق آلات درب و پنجره upvc در پنجره شهر

ست کامل یراق تک حالته۳۵۰.۰۰۰ تومان
ست کامل یراق کشویی۵۲۰.۰۰۰ تومان
ست کامل یراق دوحالته۷۰۰.۰۰۰ تومان
دستگیره دری سوئیچی۲۰۰.۰۰۰ تومان
توپی گالوتوم۲۰۰.۰۰۰ تومان
اسپانیولت تک حالته۲۰۰.۰۰۰ تومان
لولای REZE۳۰.۰۰۰ تومان
اسپانیولت کشویی۲۰۰.۰۰۰ تومان
غلطک کشویی ترک۸۰.۰۰۰ تومان
آخرین بروزرسانی قیمت ها : آبان ۱۴۰۱

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، سقف استخر متحرک، نرده شیشه ای پله و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

۱۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *