یراق آلات شیشه سکوریت

یراق آلات شیشه سکوریت


شیشه سکوریت از امن ترین و مقاوم ترین شیشه ها می باشدد و تحت شرایط خاصی تولید می شود و کاربرد بالایی دارد. شیشه سکوریت نیز همانند انواع درب و پارتیشن شیشه ای، برای حرکت و اتصال در نصب نیاز به یراق آلات خاص دارد. یراق آلات شیشه سکوریت نقش اصلی را در طول عمر و کیفیت عملکرد دارد.

بیشتر بخوانید: شیشه سکوریت چیست

یراق آلات شیشه سکوریت
یراق شیشه سکوریت

انواع یراق آلات شیشه سکوریت

  • لولا
  • بست شیشه
  • استوپ
  • ریل
  • فریم
  • قفل
  • دستگیره

بیشتر بخوانید: پارتیشن شیشه ای

لولا

لولا شیشه از جمله مهم ترین یراق آلات شیشه سکوریت محسوب می شود. کاربرد این ابزار، بازو بسته کردن شیشه همچنین حرکت و اتصال شیشه سکوریت است. این قطعه دارای مفصل می باشد و دو طرف وسیله را به هم متصل می کند. این اتصال به نحوی است که دو طرف وسیله می تواند حول محور لولا تا چندین درجه چرخش داشته باشد. به دلیل استفاده و کاربرد زیاد شیشه سکوریت، یراق آلات آن نیز متنوع بوده و متناسب با کاربری شیشه سکوریت انتخاب شوند.

لولا
لولا

بست شیشه

از ابزار بست شیشه سکوریت برای اتصال شیشه به دیوار یا شیشه به شیشه مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت بست ها در ظاهر و آلیاژ آن هاست.

بست شیشه
بست شیشه

استوپ

استوپ شیشه یکی از یراق آلات شیشه سکوریت است. استوپ شیشه برای باز و بسته شدن نرم و روان در زیر درب شیشه ای قرار می گیرد. دستگاه استوپ شیشه سکوریت برای حرکت و مقاومت در شرایط آب و هوایی مختلف و عدم اختلال در حرکت روان آن با روغن مخصوص پر می شود. استوپ ها در دو نوع توکار و روکار وجود دارد. برای نصب استپ توکار نیاز به کندن زمین است که این نوع مقاومت بالایی نیز دارد. از استوپ روکار برای شیشه های دودبند و همچنین شیشه فروشگاه ها استفاده می شود دز نصب این نوع نیاز به حفر و کندن نیست.

استوپ
استوپ

ریل

از دیگر یراق آلات شیشه سکوریت ریل ها هستند که معمولا روی پروفیل نصب می شوند. کیفیت ریل ها بسیار حائز اهمیت است. متریال ریل ها معمولا از نوع استیل و آلومینیوم مقاوم است. علت استفاده از این متریال ها ایجاد استحکام بالا در برابر شرایط جوی گوناگون است.

بیشتر بخوانید: شیشه بالکن

ریل
ریل

فریم

فریم شیشه جهت حفظ و نگهداری و بالا رفتن مقاومت دور تا دور شیشه سکوریت قرار می گیرد. فریم شیشه در انواع شکل و متریال ساخته می شود. آلیاژهای استفاده شده در فریم از نوع استیل ضدزنگ و مقاوم است تا در مقابل تغییرات آب و هوایی و رطوبت هوا و اکسید شدن مقاومت بالایی داشته باشد. همچنین این فریم ها علاوه بر افزایش مقاومت شیشه باعث زیبایی ظاهری شیشه هم می شوند.

فریم
فریم

قفل

از دیگر موارد مهم یراق آلات شیشه سکوریت، قفل شیشه سکوریت است که ازنظر کیفیت بسیار مرغوب بوده است. یکی از وظایف اصلی قفل شیشه ایجاد امنیت است. که این امر در ساخت قفل اهمیت زیادی دارد. به کارگیری آلیاژ استاندارد در ساخت قفل بسیار اهمیت دارد. از انواع قفل شیشه سکوریت می توان به قفل کمری و هوپه اشاره کرد.

قفل
قفل

دستگیره

دستگیره شیشه تاثیر چشم گیری در زیبایی درب ایفا می کند. دستگیره معمولا از آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی و پوسیدگی است. اکثرا به دلیل سبکی و مقاومت دستگیره ها از جنس استیل ساخته می شوند. دستگیره های استیل علاوه بر مقاومت، زیبایی بیشتری را به درب می دهد.

دستگیره
دستگیره
دستگیره
دستگیره

آلیاژ به کار رفته در یراق شیشه سکوریت

از مهم ترین نکات در انتخاب یراق شیشه سکوریت جنس آن است. جنس آلیاژ به کار رفته در ساخت یراق آلات در میزان کیفیت آن بسیار تعیین کننده است، هر چه آلیاژ به کار رفته مرغوب تر باشد، زنگ زدگی و خوردگی آن کمتر اتفاق می افتد و همچنین احتمال خرد شدن و شکستن آن نیز کمتر می شود. دقت داشته باشید که یراق آلات شیشه علاوه بر زیبایی ظاهری که به شیشه می دهد تاثیر مستقیمی نیز بر افزایش و کاهش عمر شیشه می گذارد.

بیشتر بخوانید: یراق آلات پنجره دوجداره

متریال یراق آلات شیشه سکوریت

یراق آلات متریال های مختلفی دارند و با توجه به کاربری و فضایی که نصب می شود انتخاب خواهد شد.

استیل

استیل یکی از مقاوم ترین متریال یراق آلات در برابر رطوبت و خردگی استیل ها هستند. این متریال به دلیل خاصیت ضد زنگ زدگی برای مکان هایی مانند کابین دوش، استخر و … استفاده می شوند.

آلومینیوم یا روکش آلومینیوم

بخش عمده ای از یراق آلات از آلومینیوم یا روکش آلومینیوم ساخته شده است. این متریال نسبت به استیل ها مقاومت کمتری دارند. در نتیجه بیشتر در فضاهای داخلی و برای کارهای دکوراتیو مثل پارتیشن و درب ها استفاده می شود. یکی از مزایای یراق آلات با متریال آلومینیوم این است که بدنه آلومینیومی یراق آلات با پروفیل های آلومینیومی به کار رفته همرنگ می شوند در نتیجه ترکیبی یکدست بدست می آید که از نظر ظاهری مناسب هستند.

بیشتر بخوانید: درب شیشه ای حمام

نصب یراق آلات شیشه سکوریت

نصب یراق آلات شیشه سکوریت بسیار اهمیت دارد و نیاز به دقت بالا دارد. زیرا چنانچه توسط افراد با تجربه و متخصص انجام نشود و یراق آلات به درستی نصب نشوند، شیشه سکوریت را نیز دچار خرابی یا شکستگی می کنند بنابراین در انتخاب شرکتی که این کار را انجام می دهد نهایت دقت را داشته باشید.

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیوم و upvc، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می باشد جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *