پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای


پارتیشن شیشه ای به معنای قسمت‌بندی و جداسازی فضا است. امروزه بیش از هر زمان دیگری فضای آپارتمان‌ها و دفاتر اداری در حال کوچک شدن است و دیوارکشی به این مسئله بیشتر دامن می‌زند. با استفاده از پارتیشن شیشه ای می‌توان از فضای موردنظر استفاده بهینه کرد. مثلا فضاهای بزرگ را می‌توان به چند قسمت تقسیم بندی کرد. و عملکردی متفاوت در هر بخش انجام داد. شیشه به نحوی تاثیر گذار است که دیگر حس خفگی و حضور در فضای کوچک شما را احاطه نمی‌کند.

پارتیشن شیشه ای دوجداره باعث ایجاد ظاهری زیبا و تاثیری چشم‌گیر بر روی دکوراسیون فصای کار با خانه دارد. شیشه‌ها به خوبی نور را از خود عبور می‌دهند و در صورت لزوم استفاده از شیشه سکوریت بی‌رنگ در پارتیشن‌بندی باعث می‌شود. با جداسازی بخش‌های واحد کاری بتوانید بخش‌های دیگر را زیر نظر بگیرید. ضمنا کاربرد شیشه بجای دیوار ضمن بزرگ نشان دادن محیطتان از هزینه های جدارکشی ساختمان و همچنین درهم ریختگی محیط می‌کاهد.

پارتیشن شیشه ای دوجداره یک ابزار سریع و ساده برای بروزرسانی و تفکیک قسمت‌های مختلف یک ساختمان یا دفترکار است. برای پارتیشن بندی با شیشه دوجداره و نصب آن در محیط موردنظرتان می‌توانید از فریم‌های آلمینیومی، استیل، پروفیل چوب و یا سایر پروفیل‌های نگهدارنده استفاده کنید.


قیمت پارتیشن شیشه ای دوجداره

مهم‌ترین عامل موثر در قیمت پارتیشن شیشه ای دوجداره متراژ است. نوع شیشه دوجداره‌ای که در پارتیشن استفاده می‌شود نیز بر روی قیمت تمام شده آن تاثیرگذار است. همچنین یراق و ابزار آلات مورداستفاده در پارتیشن نیز، بسته به ایرانی یا خارجی بودنشان بر هزینه نهایی تاثیرگذار هستند. در نتیجه قیمت پارتیشن‌بندی با شیشه دوجداره بستگی به شرایط، انتخاب و سلیقه شما دارد. و نمیتوان قیمت دقیق و یکسانی برای آن در نظر گرفت. برای مشاهده نمونه کارهای ما میتوانید به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

قیمت پارتیشن شیشه ای دوجداره

محصولبر حسبقیمت به تومان
پارتیشن شیشه ایمترمربع۳.۵۰۰.۰۰۰

ویدئو پروژه اجرایی و انواع پارتیشن اداری شیشه ای


بیشتر بخوانید: انواع درب پارتیشن شیشه ای

انواع پارتیشن شیشه ای

 1. پارتیشن شیشه ای تک‌جداره
 2. پارتیشن شیشه ای دو جداره
 3. پارتیشن شیشه فریم لس و پارتیشن فریم‌دار
 4. پارتیشن شیشه ثابت و پارتیشن متحرک

پارتیشن شیشه ای تک جداره

پارتیشن شیشه ای تک جداره با ترکیب مواد مختلف مانند شیشه، ام دی اف و آلمینیوم ساخته می‌شود. که شما می‌توانید آنها را در سایزهای کوتاه، نیمه بلند و تا سقف سفارش دهید. یکی از ویژگی‌های پارتیشن تک‌جداره امکان عرضه آن در رنگ و طرح مختلف است. این نوع پارتیشن سبک و نسبت به پارتیشن شیشه ای دوجداره ارزانتر و قابل حمل و نصب آن آسان تر است. شما می‌توانید از یراق آلات زیبا و استیل برای طراحی این پارتیشن استفاده کنید. که ترکیب شیشه و استیل زیبای خاصی به محیط می‌دهد.

همچنین شما می‌توانید شیشه‌ها را به صورت مات سفارش دهید. تا ضمن حفظ حریم خصوصی، تغییر زیبایی را در محیط احساس کنید.

پارتیشن شیشه ای با فریم مشکی با درب لولایی
پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن شیشه ای دوجداره همانطور که از نامش مشخص است از دوجداره بیرون و داخل همراه با فضای خالی بین جداره‌ها طراحی شده است. که می‌توان این فضای خالی را پرده و پرده کرکره ای بین شیشه دوجداره پرکرد. از پرکاربردترین مزایای پارتیشن دوجداره عایق صوتی خوبی است. که امکان آرامش در آن محیط بسته را فراهم می آورد. همچنین عایق حرارتی بهتری هم ایجاد می‌کند. لازم به ذکره ارتفاع پارتیشن شیشه ارتباط خاصی با عایق صوتی شما هم دارد. مطمئنا اگر عایق صوتی و حرارتی بالایی بخواهید باید از پارتیشن‌های شیشه‌ای تا سقف استفاده کنید تا هیچ صدایی به بیرون درز نکند.

پارتیشن شیشه ای اداری چسبیده به سقف مبلمان شده
پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن شیشه ای فریم دار و پارتیشن شیشه ای فریم لس

 • پارتیشن شیشه ای فریم لس : شیشه بدون هیچ فریمی در اطراف نصب می‌شوند.
 • پارتیشن شیشه ای فریم دار : بسته به انتخاب شما با پارتیشن ام دی اف، آلمینیوم یا استیل طراحی و نصب شود.
اجرای پارتیشن شیشه ای با سندبلاست راه راه
اجرای پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن شیشه‌ای ثابت و متحرک

پارتیشن شیشه‌ای از نظر مکانی به دو دسته پارتیشن ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند.

 • دسته اول پارتیشن‌ های متحرک هستند که روی زمین بست نشده و قابل جابجایی هستند. اگر فکر میکنید با گذشت زمان دوست دارید دکور خود را تغییر دهید و هر از چندگاهی فضا را کوچک و بزرگ کنید. در این حالت پارتیشن شیشه‌ای متحرک انتخاب مناسبتری است. این نوع پارتیشن معمولا وزن سبکی داشته و ایستایی خوبی دارد. به همین علت نیازی به بست شدن روی زمین نیست.
 • در مقابل پارتیشن ثابت نیاز به نصب دارد. این نوع پارتیشن شیشه‌ای فریم لس به کمک بست روی زمین محکم می‌شوند. نیاز به فرد متخصص و ابزار مخصوص برای نصب دارند و به همین دلیل نصب آن‌ها زمان بر است.
پارتیشن شیشه ای اداری فریم دار برای اتاق مکعبی
پارتیشن اداری شیشه ای
پارتیشن شیشه ای دفتر کار با در لولایی و لالی مشکی
پارتیشن شیشه ای منزل

کاربرد انواع پارتیشن شیشه ای مدرن

پارتیشن خانگی

پارتیشن خانگی را می توان جایگزین دیوارهای قدیمی نمود. گاهی قسمتی از اتاق نشیمن یا سالن در مجاورت با دیوار قرار دارد و استفاده از پارتیشن شیشه ای منزل ایده مناسبی برای گسترش فضای بصری می‌باشد. نصب این پارتیشن به پارتیشن خانگی و پارتیشن حمام نیز بسیار متداول است. استفاده از نوع طرح‌دار این محصول که با بهره‌گیری از تکنولوژی خاص طراحی شده، می تواند یک آپارتمان معمولی را در سطح یک هتل آپارتمان شیک و لوکس نماید.

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای برای استفاده بهینه از فضا استفاده می‌شود. در صورتی که طراحی به صورت صحیح انجام شود، پارتیشن شیشه ای اداری پاسخگوی تمام نیازهای شما خواهد بود. پارتیشن بندی با شیشه محیط را هم برای کارمندان و هم بازدیدکنندگان بسیار جذاب‌تر می‌کند. و یک دکوراسیون حرفه‌ای برای فضای شما به وجود می‌آورد. نصب این محصول در ادارات دارای مزایای زیادی می باشد که عبارتند از :

 • تمیز کردن پارتیشن شیشه‌ای بسیار آسان است.
 • پارتیشن اداری باعث می‌شود فضای تجاری بزرگ تر به نظر برسد.
 • برای نصب این نوع پارتیشن‌ها نیازی به تغییر کلی بخش‌های ساختاری داخلی ندارید.
 • هزینه نصب پارتیشن شیشه ای اداری در مقایسه با ساخت دیوارهای ثابت بسیار کمتر است.
 • دارای انعطاف پذیری بالایی است و سبب می‌شود که ایده‌ای که در ذهن افراد وجود دارد به طور دقیق و اصولی به نتیجه برسد.
 • مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. در نظر داشته باشید که به طور کلی لامپ‌ها و یا چراغ‌های الکتریکی در طول روز نیاز نبوده و این نوع از پارتیشن در زاویه سازی نور نقش پررنگی دارند.
 • وقتی از پارتیشن اداری برای یک اداره استفاده می‌شود کارمندان می‌توانند از فعالیت هم به صورت همزمان اطلاع داشته باشند. و این موضوع از ویژگی‌های خوب پارتیشن شیشه‌ای اداری محسوب می‌شود.
 • دارای زاویه دید بالاتری است و هدف از این سبک پارتیشن نیز همین است یعنی باید فضای اداری به صورتی مشخص شود که راندمان کاری بالاتر اعلام شود. ارتباط بصری و چشمی دقیق در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید: دیوایدر شیشه ای اداری

پارتیشن شیشه ای اداری خم با انحنا
پارتیشن اداری شیشه ای

مزایای پارتیشن شیشه ای منزل و اداری

 • طراحی انعطاف پذیر و کاربردی برای استفاده از شیشه‌های تک و دوجداره، چند وجهی و منحنی
 • طیف گسترده‌ای از رنگ‌های متنوع برای شیشه و فریم
 • قابلیت عملکرد صوتی (اکوستیک)
 • طراحی منحصر به فرد
 • جذابیت و شیک بودن
 • نصب سریع و آسان

پارتیشن شیشه ای رنگی

 پارتیشن شیشه ای رنگی یکی از انواع مدل‌هایی است که به تازگی مورد توجه بسیاری از معماران ساختمانی قرار گرفته و قابل استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی می‌باشد. پارتیشن شیشه ای رنگی در واقع همان پارتیشن های شیشه ای ساده با همان مزایا و قابلیت ها هستند با این تفاوت که در ساخت آنها به جای شیشه‌های شفاف از شیشه های رنگی استفاده می‌شود.

اگر شما به دنبال ایجاد فضایی مدرن و دلنشین در محیط زندگی یا کار خود هستید، احتمالا تا به حال به پارتیشن رنگی فکر کرده‌اید. یکی از اصلی ترین روش‌های تقسیم بندی فضا به سبک مدرن و در نظر گرفتن زیباسازی محیط، استفاده از پارتیشن رنگی می‌باشد. لازم به ذکر است که از ترکیب شیشه‌های رنگی و استیکر میتوان به طرح های بی‌نظیری دست یافت.

پارتیشن شیشه ای رنگی صورتی
پارتیشن اداری شیشه ای

همانطور که می‌دانید، رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی و ویژگی‌های زیبایی شناختی جایگاه مهمی دارند. اثرات خیلی مثبت رنگ‌ها در محیط موجب ترکیب شیشه و رنگ در معماری می‌شود. استفاده از پارتیشن های شیشه ای جهت جداسازی در دفاتر اداری و شرکت‌ها بسیار مرسوم شده است و بهره گیری از شیشه های رنگی در پارتیشن ها حس نوآوری و مدرن بودن و انرژی بالاتری را به محیط القا می‌کند.

امروزه این نوع پارتیشن ها به یک ویژگی محبوب جهت قسمت بندی طراحی داخلی تبدیل شده‌اند و به طراح اجازه مانور بیشتری برای دیزاین های متنوع و تغییر ابعاد بخش‌های مختلف را می‌دهند. برای مثال ساختمان‌های تجاری یا مسکونی خود را در نظر بگیرید، که یک اتاق بزرگ را که در حالت عادی فقط امکان استفاده برای دفتر کار یک شخص است را قصد دارید به اتاق‌های کوچکتر جهت استفاده تعداد نفرات بیشتر، تقسیم کنید.

یعنی دیگر نیازی به صرفه هزینه و وقت زیاد برای انجام تغییرات موردنظر شما در اتاق، تخریب کف، سقف یا دیوارها نیست. یعنی شما از این طریق، نه تنها یک فضای مدرن و رنگارنگ را ایجاد نموده‌اید، بلکه با رنگ‌های متنوع و درخشش نورهای رنگی روحیه خود و اعضای خانواده را نیز تغییر خواهد داد.

انواع پارتیشن شیشه رنگی

 • پارتیشن شیشه اسپندرال
 • پارتیشن شیشه رنگی مات
 • پارتیشن شیشه رنگی لاکوبل
 • پارتیشن شیشه رنگی لمینت
 • پارتیشن شیشه رنگی سندبلاست
پارتیشن شیشه ای رنگی صورتی و سبز
پارتیشن شیشه‌ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی با شیشه لمینت

یکی دیگر از راه‌های داشتن یک پارتیشن شیشه ای رنگی استفاده از شیشه‌ لمینت است. با استفاده از طلق‌ها علاوه بر حفظ خاصیت اصلی شیشه لمینت، با رنگ‌ها خاص و دلنواز خود جلوه ویژه‌ای به پارتیشن شیشه‌ای شما خواهند بخشید.

از آن جایی که شیشه لمینت، در دو نوع مات و شفاف وجود دارد، پارتیشن رنگی ساخته شده با این شیشه نیز می‌تواند در دو نوع مات و شفاف باشد. نکته قابل توجه در پارتیشن رنگی با شیشه لمینت این است که نمای پارتیشن از دو طرف یکسان است. تنها نقطه ظعف این شیشه ها قیمت تمام شده بالای آن‌ها نسبت به سایر آیتم‌ها می‌باشد.

پارتیشن با شیشه لاکوبل

پارتیشن شیشه ای با شیشه لاکوبل، تنها از یک طرف نما دارند و در جاهایی بکار می‌روند که تنها یک روی شیشه دیده می‌شود. مزیت استفاده از شیشه لاکوبل در پارتیشن های شیشه ای رنگی، قیمت پایین تر آن‌ها نسبت به پارتیشن با شیشه لمینت است.

پارتیشن شیشه ای رنگی لاکوبل در تم رنگی زرد و سفید
پارتیشن شیشه‌ای رنگی لاکوبل

چرا از پارتیشن شیشه ای رنگی استفاده می کنیم؟

استفاده از رنگ‌ها همیشه یکی از عوامل تاثیر گذار در روحیه افراد بوده است. رنگ‌ها می‌توانند مستقیما به آرامش، شور، نشاط و به طور کلی انرژی افراد تاثیر بگذارند. اگر از شیشه رنگی در پارتیشن اداری استفاده کنیم، انتخاب درست رنگ شیشه، می‌تواند بر انرژی و روحیه کارکنان موثر باشد و بازدهی افراد را نیز بالا ببرد. رنگ‌هایی مثل سبز و آبی آرامش بیشتری به محیط می‌دهد و استفاده از رنگ‌های قرمز، نارنجی و بنفش می‌تواند انرژی و هیجان را در افراد بالا ببرد.

بنابراین با توجه به تاثیرگذاری بسزایی که رنگ‌ها در روحیه کارکنان سازمان دارند و وجود روحیه خوب در افراد باعث افزایش بازدهی می شود، استفاده درست از پارتیشن شیشه ای رنگی می‌تواند یک عامل برای موفقیت سازمان باشد.

پارتیشن شیشه ای رنگی زرد و سبز
پارتیشن رنگی

کاربرد پارتیشن شیشه ای رنگی

 • دفتر کار : اگر می‌خواهید درون منزل کار کنید می توانید بخشی از اتاق نشیمن را به این منظور مجزا کنید.
 • ادارات و محیط کار : جهت جداسازی اتاق کارکنان، مدیر عامل، اتاق جلسات و کنفرانس می‌توان از پارتیشن شیشه ای استفاده کرد.
 • تقسیم یک اتاق به چند بخش جدا از هم : اگر می‌خواهید طرح یک اتاق را تغییر دهید چند پارتیش شیشه ای گزینه خوبی هستند، چون که فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.
 • اتاق رختکن : داشتن یک اتاق رختکن جداگانه در یک آپارتمان، رویای هر شخصی است. اگر اتاق جداگانه برای این کار ندارید، استفاده از یک پارتیشن شیشه ای رنگی علاوه بر جذابیت ظاهری این امکان را برای شما فراهم می‌آورد. از آنجا که شیشه اجازه عبور نور را می دهد دیگر نیازی به چراغ هم ندارید.
 • کلینیک : جهت جدا کردن بخش های بیماران از سایر محیط می توان از پارتیشن شیه ای استفاده نمود. همچنین تمیز کردن این پارتیشن ها راحت تر بوده و از نظر بهداشتی مناسب ترند.

پارتیشن شیشه ای اداری

پارتیشن شیشه ای اداری یکی از کاربردهای این محصول می باشد. این دسته از پارتیشن ها می توانند با تفکیک فضا، به عنوان عایق صوتی نیز عمل کنند و در صورت نیاز برای از بین بردن دید آن را بپوشانید. پارتیشن اداری شیشه ای به تقسیم کننده هایی اشاره دارد که از شیشه و موارد مشابه شیشه ساخته شده اند و در محیط های اداری به عنوان تقسیم بندی بین فضاها و دفاتر استفاده می شوند. این پارتیشن ها می توانند از شیشه شفاف یا مات باشند و جهت طراحی داخلی فضای اداری استفاده شده و به دلیل ظاهر شیشه و ایجاد حس شفافیت و بزرگ نشان دادن فضا محبوبیت دارد.

مزایای استفاده از پارتیشن اداری شیشه ای

نور پذیری : پارتیشن اداری شیشه ای به نور اجازه ورود می دهد تا در فضا های مختلف منتشر شود که این موضوع می تواند موجب کاهش نیاز به نور مصنوعی و صرفه جویی در مصرف انرژی شود.

افزایش دید و شفافیت : استفاده از شیشه به جای دیوارهای محکم، احساس شفافیت و فضای باز ایجاد می کند که می تواند ارتباط بین اعضای تیم را تسهیل دهد.

طراحی زیبا : پارتیشن اداری شیشه ای همچنین به فضا جلوه ویژه و زیبایی می دهد و به طراحی مدرن و حرفه ای کمک می کند.

مقاومت و ساختار محکم : یکی از سوالاتی که پیش می آید شکستن و ایجاد خط و خش روی شیشه های پارتیشن است. در حالی که شرکت پنجره شهر با بکارگیری از مرغوب ترین شیشه های ضد خش و نشکن، بهترین و مقاوم ترین پارتیشن اداری شیشه ای را نصب و اجرا می کنند.

استفاده از پارتیشن شیشه ای اداری به دلیل مزایای فوق در طراحی داخلی و بهینه سازی استفاده از نور و فضاها در محیط های اداری رواج پیدا کرده است.

پارتیشن شیشه ای منزل

جهت تقسیم بندی منزل می توان از تمامی مدل های پارتیشن بهه برد، انتخاب نوع پارتیشن شیشه ای منزل به کاربری در خانه بستگی دارد، اگر هم فضای کوچکی دارید و هم نیاز به تقسیم بندی دارید بهتر است از پارتیشن های متحرک برای این کار استفاده کنید تا در صورت نیاز با پارتیشن ها تقسیم بندی کنید و بعد از برطرف شدن نیاز پارتیشن را جمع کنید. از پاتیشن ها در منزل می توان به منظور تفکیک در سرویس بهداشتی و حمام، اتاق خواب و آشپزخانه استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: درب مستر شیشه ای

ویدئو اجرای پارتیشن شیشه ای با شیشه هوشمند برای کلینیک زیبای در بابل

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن، اسکای لایت و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

پارتیشن شیشه‌ای چیست؟

پارتیشن شیشه‌ای، دیواری است که برای جداسازی فضاها در داخل ساختمان‌ها، معمولاً از جنس شیشه ساخته می‌شود. این پارتیشن‌ها می‌توانند ثابت یا متحرک باشند و در اماکن تجاری، اداری یا منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چه نوع شیشه‌ای برای پارتیشن استفاده می‌شود؟

معمولاً از شیشه‌های نشکن استفاده می‌شود که شامل شیشه سکوریت (شیشه تقویت شده) و شیشه لمینت (دو لایه شیشه با یک لایه پلی‌وینیل بوتیرال بین آنها) می‌باشد. این شیشه‌ها در برابر ضربه مقاومت بیشتری دارند و در صورت شکستن، خطر کمتری برای افراد ایجاد می‌کنند.

پارتیشن شیشه‌ای چه مزایایی دارد؟

– زیبایی و ظرافت: شیشه ظاهری شیک و مدرن به فضا می‌بخشد.
– افزایش نور طبیعی: به اشتراک گذاشتن نور طبیعی در فضاها، که می‌تواند به کاهش مصرف انرژی کمک کند.
– احساس فضای باز: به حفظ احساس فضای باز کمک کرده و مناطق کوچک را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
– انعطاف‌پذیری: برخی از مدل‌های متحرک اجازه می‌دهند که فضا به سرعت تغییر کند.

نصب پارتیشن شیشه‌ای چگونه انجام می‌شود؟

نصب معمولاً توسط تیم‌های حرفه‌ای انجام می‌شود که شامل اندازه‌گیری دقیق فضا، سفارش شیشه و سپس نصب فریم‌ها و شیشه‌ها می‌باشد. در برخی موارد، استفاده از یراق‌آلات خاص و مقاوم برای حمایت و استحکام بیشتر شیشه ضروری است.

پارتیشن شیشه‌ای برای چه مکان‌هایی مناسب است؟

این نوع پارتیشن برای دفاتر کار، بانک‌ها، فروشگاه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها و حتی منازل بسیار مناسب است، جایی که زیبایی شناختی و حفظ فضای باز و روشن مد نظر است.

پروژه های اجرایی پنجره شهر

پارتیشن شیشه ای اداری
پارتیشن شیشه ای اداری
پروژه شیشه پارتیشنی بزرگ روشن 2
شیشه پارتیشنی بزرگ روشن
پارتیشن شیشه ای دودی مجموعه بزرگ روشن
پارتیشن دودی مجموعه بزرگ روشن
پروژه پارتیشن بندی محیط اداری
پارتیشن اداری
پروژه پارتیشن بندی محیط اداری
پروژه پارتیشن شیشه ای اداری
پروژه پارتیشن شیشه ای و درب دوجداره آلومینیوم
پروژه پارتیشن و درب دوجداره آلومینیوم
پارتیشن شیشه ای ارم چوب
پارتیشن شیشه‌ای ارم چوب
پروژه پارتیشن شیشه ای نوشهر
پروژه پارتیشن اداری شیشه ای نوشهر
پارتیشن شیشه ای فریم دار
پارتیشن شیشه ای فریم دار
پروژه درب پارتیشنی بزرگ روشن
پروژه درب پارتیشنی بزرگ روشن
پارتیشن شیشه ای دودی مجموعه بزرگ روشن
پارتیشندودی مجموعه بزرگ روشن
پروژه پارتیشن بندی محیط اداری
پروژه پارتیشن شیشه ای اداری
پروژه پارتیشن شیشه ای و درب دوجداره آلومینیوم
پروژه پارتیشن و درب دوجداره آلومینیوم
پروژه پارتیشن شیشه ای و درب دوجداره آلومینیوم
پروژه پارتیشن شیشه ای و درب دوجداره آلومینیوم
پارتیشن شیشه ای ارم چوب
پارتیشن ارم چوب
پروژه پارتیشن بندی محیط اداری
پروژه اداری
۵/۵ - (۳ امتیاز)

۱۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *