تعویض شیشه شکسته سکویت

تعویض شیشه شکسته سکویت


ذهنیتی وجود دارد که شیشه سکوریت از نوع نشکن است که این باور غلط است. شکنندگی خاصیت شیشه است و این اتفاق برای شیشه سکوریت نیز اتفاق می افتد. فقط تفاوت شیشه سکوریت با شیشه ی خام در این است که شیشه سکوریت فشار بالاتری را نسبت به شیشه معمولی قبل از شکستن تحمل می کند. حتی گاها ممکن است شیشه سکوریت بدون وارد شدن هیچ گونه ضربه ای شیشه کاملا پودر شده و یا به اصطلاح خودکشی شیشه رخ دهد و شما نیاز به تتعویض شیشه سکوریت شکسته پیدا کنید.

تعویض یا تعمیر شیشه سکوریت شکسته

چنانچه قصد تعویض شیشه شکسته را دارید، می بایست با بررسی نوع شیشه مراحل پیش رو را انتخاب کنید. در صورتی که شیشه شکسته از نوع شیشه خام و معمولی باشد، شما می توانید شخصا وارد عمل شوید و با مراجعه به شیشه بری ها اقدام به تعویض شیشه شکسته کنید. اما اگر شیشه شکسته شده از نوع شیشه سکوریت باشد شرایط متفاوت است و شما به تنهایی قادر به تعویض آن نمی باشید. زیرا تعویض شیشه سکوریت، شیشه لمینت، یا نشکن و شیشه میرال باید توسط افراد مجرب و با تجربه انجام شود.

تعویض شیشه سکوریت شکسته
تعویض شیشه سکوریت شکسته

مراحل تعویض شیشه شکسته سکوریت

  • فقط در صورتی که شیشه های شما از نوع معمولی است. به تنهایی اقدام به تعویض آن کنید. نصب و تعویض شیشه شکسته سکوریت یا لمینت نیاز به افراد متخصص و ماهر دارد و از انجام آن به تنهایی بپرهیزید.
  • برای جمع آوری قطعات شکسته شده از دستکش های مخصوص ضخیم استفاده کنید.
  • مراقب باشید که هنگام تعویض شیشه شکسته، کودکان و یا حیوانات در نزدیکی آن محل نباشند.
  • در صورت نیاز به تعویض شیشه سکوریت، حتما می بایست قبل از درخواست تولید شیشه، به اندازه گیری دقیق فریم شیشه سکوریت اطمینان داشته باشید. سپس با انتخاب یراق آلات با کیفیت و مشورت با نصاب می توانید احتمال شکست مجدد شیشه را کاهش دهید.
  • دقت کنید که جدا کردن تکه های شیشه شکسته حتما باید قسمت بالا به پایین فریم شروع شود.

نصب نادرست شیشه هنگام تعویض شیشه شکسته سکوریت

نصب نادرست توسط نصابان، از دیگر عوامل شکست شیشه می باشد. به طور مثال در صورتی که نصاب بر روی لبه های شیشه بست به کار نبرد و یا در ریل درب های کشویی سپر قرار ندهد، موجب می شود تا شیشه خیلی زود آسیب دیده و بشکند.

دلایل شکست شیشه سکوریت
دلایل شکست شیشه سکوریت

خودکشی شیشه سکوریت

گاهی ممکن است شیشه سکوریت بدون هیچ ضربه ی وارد شده شیشه کاملا پودر شده و یا به اصطلاح عموم خودکشی شیشه سکوریت رخ دهد. در واقع ممکن است به ظاهر هیچ اتفاقی نیفتاده باشد ولی قطعا این امر بدون هیچ علتی امکان پذیر نیست. عوامل تاثیر گذار در خود کشی شیشه شامل : فریم بندی نادرست شیشه، تنش های حرارتی، وجود ناخالصی مواد اولیه در شیشه و … می باشد.

قیمت تعویض شیشه شکسته سکوریت

عوامل بسیاری در تعیین قیمت نهایی تعویض شیشه شکسته موثر است.

  • ابعاد شیشه
  • مدل، نوع و کیفیت شیشه
  • ضخامت شیشه
  • برش، سوراخکاری و جاسازی های خاص شیشه
شکستن شیشه سکوریت
شکستن شیشه سکوریت

تعویض شیشه شکسته مغازه

از مهم ترین مواردی که در تعویض شیشه سکوریت باید از آن اطلاع داشت حساسیت بسیار بالای آن در لبه هاست. بنابراین هنگام جازدن شیشه سکوریت درون فریم ها حتما از چوب یا لاستیک استفاده شود تا شیشه سکوریت به صورت مستقیم با پیچ یا فلز در تماس نباشد. کاری که در تعویض شیشه سکوریت شکسته مغازه مهم است ایجاد سازه فلزی کاملا تراز جهت زیرسازی شیشه است، سپس فریم ها به صورت فارسی بر روی سنگ یا سرامیک و یا قوطی زیرسازی به صورت کاملا دقیق و تراز نصب خواهد شد.

تعویض شیشه شکسته بالکن

جهت تعویض شیشه شکسته بالکن رعایت نکات مختلفی حائز اهمیت است. تعویض شیشه شکسته کاری تخصصی است و نیاز به مهارت بالا دارد. زیرا در صورت شدن ضربه ای به صورت نا متوازن به شیشه موجب شکستن مجدد آن خواهد شد. بهتر است این کار را به یک نصاب حرفه ای و متخصص بسپارید تا شیشه به درستی نصب شود و در آینده نیاز به رگلاژ پیدا نکند.

شکست شیشه پارتیشن

انتخاب شیشه سکوریت جهت اجرای پارتیشن شیشه ای مخصوصا درب پارتیشی به دلیل حرکت مداوم، از اولویت ها محسوب می شود و با توجه به اینکه متراژ شیشه مصرفی برای پارتیشن بالا می باشد، در صورت شکستن نیز خسارت بزرگ و جبران ناپذیری را ایجاد می کند.

تعویض شیشه شکسته
تعویض شیشه سکوریت شکسته

تعویض شیشه سکوریت شکسته

در صورتی که انتخاب شما استفاده از شیشه های معمولی باشد، با رعایت اصول می توانید به تنهایی نصب نمایید. اما چنانچه قصد نصب شیشه سکوریت را دارید، حتما می بایست از افراد مجرب و با تجربه کمک بخواهید. همچنین استفاده یا عدم استفاده از فریم و یراق آلات، در کنار انتخاب نوع و کیفیت آن ها بر هزینه های تعویض تاثیر خواهد داشت.

چنانچه قصد تعویض شیشه شکسته سکوریت را دارید می توانید با کارشناسان ما در پنجره شهر تماس بگیرید، تا افراد متخصص در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تعویض شیشه شکسته نماینده.

امتیاز دهید

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *