نحوه پوشاندن بالکن

نحوه پوشاندن بالکن


در خانه های آپارتمانی تراس و بالکن برای گذراندن اوقات فراغت، استراحت و مطالعه استفاده می شوند. افراد زیادی امروزه جهت حفظ حریم خصوصی و استفاده چهارفصل به دنبال روش هایی جهت پوشاندن بالکن با کمترین هزینه هستید ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

پوشاندن دید بالکن و تراس

روش های زیادی در رابطه با پوشاندن تراس و بالکن معرفی شده که به طور اجمالی به بررسی آن ها می پردازیم. بسیاری از افراد به منظور حفظ حریم شخصی، تراس یا بالکن خود را به طور کامل با متریال های کدر که دیدی به بیرون ندارد می پوشانند. این مدل پوشش، فضای بالکن را دلگیر و گرفته نشان می دهد. یکی از مهم ترین کاربرد های بالکن استفاده از فضای آزاد و حفظ حریم شخصی می باشد که ما سعی داریم در این مقاله شمارو با چند روش کاربردی و کم هزینه جهت پوشاندن فضای بالکن و حفظ حریم شخصی آشنا کنیم.

پوشاندن بالکن
پوشاندن بالکن

ایده پوشاندن بالکن با کمترین هزینه

ایده پوشاندن دید بالکن


پوشاندن بالکن با توری پلیسه

اگر فقط قصد پوشاندن بالکن را دارید و زیبایی خیلی اهمیت ندارد، پوشاندن بالکن با توری پلیسه بهترین انتخاب است و با شرایط آب و هوایی گوناگون سازگار می باشد. با نصب این توری ها می توان برای پوشاندن فضا و همچنین جلوگیری از ورود حشرات و پرنده ها استفاده کرد.

مزایا پوشاندن بالکن با توری

  • هزینه پایین اجرای توری
  • سرعت بالای اجرا و تحویل
  • تبادل هوا و تهویه دائم هوای داخل تراس
پوشاندن تراس با توری پلیسه 1
پوشاندن تراس با توری پلیسه
پوشاندن بالکن
پوشاندن بالکن با توری

ایده پوشاندن بالکن با پرده زبرا

یکی از ایده های جذاب برای حفظ حریم خصوصی استفاده از پرده زبرا یا شیدرول است. شما می توانید متناسب با ابعاد بالکن خود طرح و رنگ دلخواه خود پرده بالکن را سفارش داده و به راحتی نصب کنید. این مدل پرده به دلیل مکانیزمی که برای باز و جمع شدن دارند، از بهترین ایده ها برای پوشاندن دید به بالکن محسوب می شوند و این امکان را می دهند تا هر زمان که به فضای خصوصی نیاز داشتید پرده را باز کنید و در سایر مواقع آن را به سمت بالا جمع کرده و از فضای باز لذت ببرید.

مزایا پرده زبرا برای بالکن

  • زیبایی اجرا با پرده و امکان انتخاب طرح ها و رنگ های مختلف
  • سرعت اجرای بالا
  • امکان جمع کردن و بالا پایین کردن رول پرده ها و داشتن دید به بیرون
پوشاندن بالکن با پرده زبرا
پرده بالکن
پوشاندن تراس با پرده زبرا
پوشاندن تراس با پرده زبرا
پوشاندن تراس با پرده زبرا
پوشاندن تراس با پرده زبرا
پوشاندن تراس با پرده زبرا
پوشاندن تراس با پرده زبرا

طلق برای پوشاندن بالکن

یکی دیگر از راه های پوشاندن تراس استفاده از طلق برای پوشاندن بالکن است که می توانید جلوی بالکن و حتی سقف آن را بپوشانید. طلق شیشه ای برای بالکن علاوه بر حفظ حریم شخصی به نور اجازه عبور داده و فضای تراس را دلباز و بزرگ تر نشان می دهد. هزینه اجرای این روش نسبت به شیشه ای کردن کل بالکن کمتر و مقرون به صرفه می باشد. این محصول دارای تنوع رنگ بالایی است و بنابراین با سلیقه های مختلف جور در می آیند و همچنین نمونه های مات آن حریم خصوصی بیشتری ایجاد می کنند.

پوشاندن بالکن با طلق شیشه ای
طلق برای پوشاندن بالکن

پوشاندن بالکن با پلی کربنات

از دیگر روش های پوشاندن بالکن استفاده از ورق های پلی کربنات می باشد. پلی کربنات یکی از مقاوم ترین و بهترین متریال های پلاستیکی است که تا به حال برای پوشاندن تراس در شکل های مختلف و با کمترین هزینه پیشنهاد کرده ایم. لازم است بدانید پلی کربنات به پلاستیک های شفاف و سختی می گویند که یکی از پلیمرهای ترموپلاستیکی شفاف هستند و قیمت مناسبی در قیاس با شیشه و … دارد. ورق های پلی کربنات در انواع شفاف، نیمه شفاف و مات و در شکل های گوناگون موجود می باشد.

ورق پلی کربنات سخت ترین ماده شفافی است که به عنوان گزینه ای مناسب بجای شیشه در بخش های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. ورق پلی کربنات مسطح ظاهری مشابه شیشه دارد و در ابعاد ۶*۲/۱۰ تولید می گردد. این ورق دارای یک لایه ضد UV جهت محافظت در برابر نور آفتاب می باشد. این ورق در ضخامت های ۲،۳،۴،۶،۸،۱۰،۱۲ میلی متر تولید می شود. این ورق فقط از دو قسمت طول و عرض قابلیت خم شدن دارد، و مزیت آن سبک بودن است. کاربرد این ورق در انواع پوشش سقف ها، پارکینگ ها، سقف کاذب و دیواره های سوله و … می باشد.

بیشتر بخوانید: آلاچیق شیشه ای

پوشاندن بالکن با پلی کربنات
پوشاندن بالکن با پلی کربنات
پوشاندن بالکن با پلی کربنات
پوشاندن بالکن با پلی کربنات

سایبان شیشه ای

باران گیر یا سایبان شیشه ای یکی از انواع سازه های شیشه ایست که علاوه بر جلوه بخشیدن به نمای ساختمان، بسیار کاربردی تر از باران گیرهای سنتی که از پارچه یا برزنت ساخته می شدند هستند. باران گیر پوششی است که از نفوذ آب توسط درب و پنجره ها و یا بالکن منزل جلوگیری می کند. همچنین باران گیر شیشه ای با عبور نور از خود، دید به پیرامون را مختل نکرده و چه بسا جلوه محیط را بیشتر می کند. در همین جهت شرکت پنجره شهر با بکارگیری متریال مرغوب و رعایت اصول ایمنی، انواع بارانگیر شیشه ای را در طرح و رنگ های متنوع تولید و نصب می نماید. این روش مناسب برای افرادی است که می خواهند سقف تراس یا ورودی منزل خود را بپوشانند.

بیشتر بخوانید: سقف شیشه ای

پوشش بالکن با سایبان پلی کربنات
پوشش بالکن با سایبان پلی کربنات
سایبان شیشه ای
سایبان شیشه ای ورودی ساختمان
پوشش تراس با سایبان شیشه ای
پوشش تراس با سایبان شیشه ای
سایبان شیشه ای
سایبان شیشه ای

پوشاندن تراس با شیشه بالکنی ریلی

یکی از انواع بالکن شیشه ای، بالکن شیشه ای ریلی می‌باشد. برای ساخت این نوع بالکن ابتدا از دو ریل آلومینیومی در پایین و بالا بالکن استفاده می‌شود. به عبارت دیگر یک ریل در بالا و یک ریل در پایین پنل‌های شیشه‌ای قرار می‌گیرد، سپس در قسمت انتهایی پنل‌های شیشه‌ای از چرخ دنده‌هایی استفاده می‌کنند که وظیفه‌ی این چرخ‌ها نیز حرکت دادن بالکن شیشه ای به داخل ریل می‌باشد. این مدل به دلیل قیمت بالا، خیلی پرطرفدار نیست.

پوشاندن تراس با شیشه ریلی کشویی
پوشاندن تراس با شیشه ریلی کشویی

پوشش بالکن با شیشه تاشو

بالکن شیشه ای تاشو یا شیشه آکاردئونی نمونه دیگر تراس شیشه‌ای می‌باشد، که دارای طرفداران بسیار زیادی است. در این مدل از یک شیشه ثابت و چندین پنل شیشه‌ای متحرک، همراه با چرخ دنده‌هایی که قادر به حرکت و قرارگیری بر روی پنل شیشه‌ای ثابت هستند استفاده می‌شود. در ساخت شیشه بالکن آکاردئونی از شیشه‌های ۸ و ۱۰ میل در کنار بهترین یراق آلات روز دنیا بهره می‌گیرند که نوع انتخاب یراق آلات با توجه به میزان هزینه متقاضی بالکن شیشه ای آکاردئونی می‌باشد. با این روش هر زمان که بخواهید می توان شیشه را به طور کامل به ک سمت جمع کرده و بدون هیچ نوع مانعی از فضای بیرون استفاده کرد و در صورت نیاز به طور کامل ببندید.

پوشاندن تراس با شیشه تاشو
پوشش بالکن با شیشه تاشو
پوشاندن تراس با شیشه تاشو
پوشاندن تراس با طلق تاشو

پوشش بالکن با پنجره دوجداره

در این روش نیاز است زیرساخت لازم جهت نصب پنجره فراهم باشد یعنی چهار کلاف آماده که بتوان پنجره را نصب کرد. پیشنهاد ما برای این روش پنجره کشویی می باشد که هنگام بازشدن فضایی را اشغال نمیکند و مناسب فضاهای کوچک است. شما می تونید هر پنجره ای که می خواهید با توجه به سلیقه و کاربری خودتون اجرا کنید.

پوشاندن بالکن با پنجره دوجداره
پوشاندن بالکن با پنجره دوجداره

نحوه پوشش تراس با طلق شفاف

برای نصب طلق شما به یک فریم نیاز دارید که طلق ها یا ورق های پلی کربنات را به آن متصل کنید. ابتدا چهارچوب فلزی یا چوبی درست کنید و سپس طلق را به آن وصل کنید. برای نصب و ثابت کردن فریم از پیچ و یا بست های کمربندی پلاستیکی استفاده کنید.

آکاردئونی برای بالکن

شیشه های آکاردئونی برای بالکن نیز مانند شیشه های تاشو هستند و از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. کاربرد اصلی این شیشه های آکاردئونی برای بالکن و تراس می باشد که در صورت نیاز می توان با باز شدن حفاظ شیشه ای تبادل هوای بیشتر داشت.

بیشتر بخوانید: شیشه بالکن

آکاردئونی برای بالکن
آکاردئونی برای بالکن
آکاردئونی برای بالکن
آکاردئونی برای بالکن

اگر قصد دارید برای بالکن یا تراس منزل و محل کارتان پوششی نصب کنید و برای انتخاب نوع و مدل آن تردید دارید، می‌توانید از مشاوره و راهنمایی متخصصان شرکت تولید و فروش درب و پنجره دوجداره پنجره شهر بهره گیرید.

پروژه ها اجرایی پنجره شهر

پروژه شیشه بالکنی تاشو بابل
پروژه پوشش بالکن بالکنی تاشو بابل
پروژه سایبان شیشه ای دریاکنار
پروژه بالکن شیشه ای تاشو
پروژه پوشش بالکن شیشه ای تاشو
پروژه سایبان شیشه ای دریاکنار
پروژه سایبان شیشه ای دریاکنار

چرا باید بالکن خود را بپوشانم؟

پوشاندن بالکن شما چندین مزیت مانند محافظت در برابر عوامل (خورشید، باران، برف)، افزایش حریم خصوصی و ایجاد فضای بیرونی راحت تر و قابل استفاده تر را به همراه دارد.

از چه موادی می توانم برای پوشش بالکن خود استفاده کنم؟

آکاردئونی برای بالکن

مواد متداول برای پوشش های بالکن شامل شیشه تاشو، سایبان ها، ورق های پلی کربنات و پرده های فضای باز و توری پلیسه است. انتخاب به اولویت، بودجه و سطح حفاظتی که می خواهید بستگی دارد.

آیا برای پوشاندن بالکن خود به مجوز نیاز دارم؟

بله، قوانین ساختمان محلی و قوانین انجمن مالکان خانه ممکن است مقررات خاصی در مورد پوشش بالکن داشته باشند. برای اطمینان از رعایت هرگونه دستورالعمل یا محدودیت، با مقامات محلی خود مشورت کنید. بسته به موقعیت مکانی شما و نوع پوششی که قصد نصب آن را دارید، ممکن است به مجوز نیاز داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر درباره قوانین تغییر نمای ساختمان روی لینک زیر کلیک کنید.
قوانین تغییر نمای ساختمان

آیا می توانم از بالکن سرپوشیده خود در تمام فصول استفاده کنم؟

بله، یک پوشش بالکن با طراحی خوب و عایق می تواند فضا را در شرایط مختلف آب و هوایی قابل استفاده کند. اضافه کردن عناصر گرمایشی برای فصول سردتر و تهویه مناسب برای فصول گرمتر را در نظر بگیرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *