سقف شیشه ای

سقف شیشه ای


سقف شیشه ای یا اسکای لایت (sky light) از جدیدترین و مدرن‌ترین نوع سقف شیشه‌ای می‌باشد که می‌تواند جذابیت ظاهری زیادی برای نمای ساختمان شما ایجاد کند و موجب ایجاد احساس بهتری در افرادی شود که داخل ساختمان هستند و یا از بیرون آن را مشاهده می­‌کنند. ممکن است تصور کنید که از این سازه بیشتر در ساختمان‌های تجاری بسیار بزرگ و لوکس استفاده می­‌کنند، اما امروزه شما می‌توانید مدل­‌ها و شکل­‌های مختلف این گونه سازه را در بسیاری از ساختمان‌های اداری، تجاری، مسکونی، تفریحی و … مشاهده کنید و زیبایی آن را از نزدیک ببینید.

اجرای سقف شیشه ای

معمولا در اجرای سقف شیشه ای از مواد شفافی مانند شیشه و پلی­ کربنات به کار می‌رود و در نماهای شفاف مانند شیشه، از فریم‌های فولادی و آلومینیوم استفاده می‌گردد تا به این طریق علاوه بر محکم نمودن این سازه، زیبایی خاصی از این ترکیب مواد به محیط ببخشد.

ویدئو پروژه اجرایی سقف شیشه ای یا اسکای لایت توسط تیم پنجره شهر :


سقف تمام شیشه ای پذیرایی با درب شیشه ای
سقف شیشه ای

مزایای سقف شیشه ای

 • عایق صدا
 • تبادل هوای تازه و تهویه هوا
 • فراهم کردن رابطه بصری به محیط بیرون
 • جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی و سرمایی
 • روشن کردن محیط به شکل طبیعی تا حدود ۸۰ درصد
 • مقاوم بودن در برابر دانه‌های تگرگ، ماسه و هرگونه شرایط آب و هوایی

بیشتر بخوانید: سقف گنبدی شیشه ای

مکان‌های پیشنهادی سقف شیشه ای یا اسکای لایت

 • ساختمان­‌های تفریحی
 • ساختمان­‌های تجاری
 • بالکن خانه‌ها
 • ویلاها
 • و…

بیشتر بخوانید: سقف متحرک استخر + لیست قیمت

سقف شیشه ای بازشو یا اسکای لایت
سقف شیشه ای بازشو یا اسکای لایت

قیمت اسکای لایت

اسکای لایت یک سقف شیشه‌ای است که به عنوان نورگیر در سقف ساختمان‌ها ایجاد می‌گردد. این شیشه‌ها امکان استفاده از نور طبیعی را برای داخل ساختمان فراهم کرده و قسمتی از نور ساختمان از طریق نور مستقیم خورشید تامین می‌گردد. علاوه بر این، سقف‌های شیشه ای ظرافت و زیبایی زیادی به فضا می‌بخشد. تحقیقات نشان داده که تابش نور مستقیم باعث می‌گردد میزان بهره‌وری افراد افزایش یافته و برای محیط‌های تجاری بسیار مورد توجه خواهد بود. این نوع سقف‌ها در برابر باد و باران، زلزله و سیل مقاوم است. در معماری مدرن با استفاده از پنجره‌های بزرگ در کنار سقف شیشه‌ای می‌توان حداکثر نور خورشید برای روشنایی و تا حدودی گرم نگه داشتن فضا در زمستان استفاده نمایید.

قیمت اسکای لایت با توجه به سایز و نوعی که دارد، متفاوت است در اکثر موارد با توجه به تاثیر زیادی که در زیباسازی محیط دارد، مقرون به صرفه خواهد بود. از جمله موارد تاثیرگذار روی قیمت این نوع سازه عبارتند از:

 • برند تولید شده
 • اندازه و ابعاد پروفیل
 • رنگ، قالب و شکل پروفیل
 • نوع نصب پروفیل و چسب آن

پروژه های اجرایی پنجره شهر

پروژه سقف شیشه ای نور
پروژه سقف شیشه ای نور
پروژه سقف شیشه ای
پروژه سقف شیشه ای یا اسکای لایت
پروژه اسکای لایت
پروژه سقف شیشه ای یا اسکای لایت
پروژه سقف شیشه ای
پروژه سقف شیشه ای یا اسکای لایت
سقف شیشه ای یا اسکای لایت
سقف شیشه ای یا اسکای لایت

انواع سقف شیشه ای

انواع سقف شیشه ای متناسب با فضای مورد نیاز طراحی و ساخته می‌گردد و اسکای لایت می‌تواند ثابت یا متحرک باشد. سقف شیشه ای ثابت به صورت یکپارچه نصب شده و از ایمنی بالایی برخوردار است. سقف شیشه ای متحرک به صورت ریلی و بازشو طراحی و نصب می‌گردد. سقف های متحرک می‌توانند توسط موتور الکتریکی جا‌به‌جا شده و یا توسط گیربکس دستی و نیروی دست باز و بسته شود و به جز نور طبیعی از هوای آزاد نیز استفاده کرد و به نوعی تهویه فضای داخلی با این سقف انجام می‌گیرد. سقف اسکای لایت متحرک از اسکای لایت ثابت گرانتر است.

اگر چه در نگاه اول به نظر می‌رسد که به جای این سقف‌ها می‌توان از پنجره استفاده نمود ولی نور دریافت شده از اسکای لایت ۳ تا ۱۰ برابر نور دریافت شده از پنجره است. از مزایای اسکای لایت می‌توان به مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و دانه‌های تگرگ و ماسه اشاره نمود.

بیشتر بخوانید: گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی گلس

سقف شیشه ای اسکای لایت به فرم های پنجره­‌های سقفی معمولی، پنجره­‌های پشت بام، شیشه شیب‌دار، سقفی یکه وجود دارند که بسته به شرایط و انتخاب شما قابل اجرا هستند.

سقف شیشه ای بازشو

سقف های متحرک یک فناوری مدرن و لوکس هستند که دارای مکانیسم‌های بازکردن دستی و اتوماتیک می‌باشد. سقف شیشه ای بازشو یا اسکای لایت با توجه به شرایط آب و هوایی، تابش خورشید و یا نیاز به نور پردازی قابلیت تنظیم و حرکت دارد. این نوع سقف‌ها فضای باز را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد و استفاده از آن را در طول سال امکان پذیر می‌کند. سیستم سقف شیشه ای بازشو، عایق هوا و رطوبت بوده و امکان استفاده از آن در تمامی مناطق کشور با هر نوع اقلیم و آب و هوایی را مهیا کرده است.

با توجه به اینکه جنس پوشش این نوع سقف شیشه می‌باشد ولی از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. سازه فلزی این سقف ها ترکیبی از آهن و آلومینیوم است که توسط موتورهای برقی جا‌به‌جا می‌شود. سقف متحرک شیشه ای ترکیبی از هنر و مهندسی است که امکان لذت بردن و تماشای آسمان و محیط خارجی را در زمان بارش برف و باران و یا در زیر نور آفتاب و مهتاب قابل لمس می‌کند.

سقف اسکای لایت بازشو از داخل
سقف شیشه ای بازشو یا اسکای لایت
سقف شیشه ای یا اسکای لایت از زاویه های مختلف
سقف شیشه ای یا اسکای لایت

سقف شیشه ای بازشو لوکس‌ترین سقف برقی بوده که ترکیبی از آهن و آلومینوم و شیشه سکوریت دوجداره یا شیشه لمینت نشکن می‌باشد. که به دلیل آب‌بند و هوابند بودن کامل، ایده آل برای تمامی مقاصد بوده است. زیرا از طرفی نور را عبور داده و از سوی دیگر دارای استحکام و زیبایی بالایی می‌باشد. سقف بازشوی شیشه ای برای، روف گاردن، پاسیو، استخر، گلخانه، سالن و تمامی قسمت‌های خانه که مایل به استفاده از نور طبیعی و هوای آزاد در شرایط مختلف آب و هوایی می‌باشد، استفاده می‌گردد.

امروزه پیمانکاران و تولیدکنندگان ساختمانی به دنبال خلاقیت و استفاده از محصولات جدید در سازه‌ها هستند. سقف‌های بازشو شیشه‌ای در در پاسیوی کوچک تا رستوران های بزرگ و اماکن مشابه آن قابل اجرا می باشد. سقف شیشه ای بازشو از شیشه هایی با ضخامت ۱۰ و ۱۲ میل تشکیل می شود. تمام شیشه ها در سقف های بازشو سکوریت می شوند که اگر در اثر شکسته شدن احتمالی فرو ریخت، خاصیت برندگی نداشته باشد. سکوریت موجب می‌شود که تکه‌های شیشه سرگرد بوده و در صورت اصابت به فرد، کمترین آسیب را داشته باشد.

برای امنیت بیشتر، شیشه‌ها در سقف های شیشه ای بازشو لمینت می‌شوند. لمینت کردن شیشه به این معنی است که اگر شیشه بر اثر ضربه بیش از حد بشکند شیشه به صورت مثلثی سر جای خود خود باقی می‎‌ماند و دچار ریزش نمی‌شود.

ویدئو پرده مناسب سقف شیشه ای یا اسکای لایت


نورگیرهای سقفی

اسکای لایت یا سقف شیشه ای، سازه ای نورگیر است که در سقف ساختمان ها به جای مصالح رایج اجرا شده و ضمن تامین زیبایی ساختمان، امکان بهره مندی هرچه بیشتر بخش های مرکزی ساختمان را از نور طبیعی فراهم می کند. نورگیرهای سقفی در طیف وسیعی از طرح ها و سبک ها قابل طراحی و اجرا می باشد که در کنار ارائه نور طبیعی، اغلب برای تهویه نیز استفاده می شود. استفاده از شیشه بدون پروفیل های فلزی (فریم لس) نیز ظاهر منحصر به فرد و منظره ای از آسمان بدون مانع را به نمایش میگذارند.

سقف شیشه ای و رب شیشه ای برای آشپزخانه
سقف شیشه ای
اسگای لایت آشپزخانه مستعطیلی
سقف شیشه ای

ویژگی های سقف شیشه ای بازشو

 • دارای سیستم هدایت آب باران
 • ظاهری مدرن و زیبا و ظرافت در انجام پروژه
 • مقاومت و استحکام بالا با بکارگیری متریال عالی در سقف متحرک
 • مقرون به صرفه بودن هم از نظر مصرف انرژی و هم از نظر اقتصادی
 • عایق بودن در برابر باد، باران، تگرگ، آفتاب شدید و گرد و غبار و صوت
 • دارای ریموت کنترل جهت سهولت باز و بسته نمودن سقف اتوماتیک برقی
 • ایمنی در برابر تابش شدید آفتاب و اشعه uv در محیط باز و یا نفوذ هوای سرد زمستان
 • دو کاربری محوطه با گشودن و بستن سقف و ایجاد حریم برای محوطه های باز و نیمه باز

کاربرد سقف شیشه ای بازشو

سقف شیشه ای بازشو در حال حاضر توسط رستوران‌ها، کافی شاپ های بزرگ، مجتمع های تجاری، باشگاه ها و … مورد استقبال قرار گرفته است. فضاهای بیرونی مراکز تجاری و خدماتی به دلایل مختلفی مانند باد، باران، برف و نور شدید آفتاب عملا کارایی لازم را ندارند ولی با بکارگیری سقف شیشه ای کاربری بهتری پیدا می‌کنند. سقف بازشو شیشه ای علاوه بر اینکه موجب زیباتر شدن محیط مورد نظر می‌شود، باعث می شود تا هر زمان که خواستیم محیط را از سرپوشیده به سرباز یا بالعکس تغییر دهیم.

سقف های شیشه ای بازشو را می توان به راحتی در محل کار ، ویلا، منزل، پاسیو، تراس و … استفاده کرد. این سیستم ها نمای منعطفی دارند و ظاهر سازه را زیباتر می کنند. از طرفی ارزش بنا را نیز بالاتر برده و از نظر اقتصادی نیز توجیه دارد. این سیستم ها قابل تطبیق به بنای شما و سلیقه ی شما می‌باشد و ظرافت های بسیاری در آن قابل اجراست.

سقف شیشه ای خانه مثلثی
اسکای لایت
سقف اسکای لایت بازشو
اسکای لایت

مزایای سقف شیشه ای بازشو

 • طول عمر بالا
 • نما و جلوه ظاهری
 • تنوع در طرح و رنگ
 • صرفه جویی در انرژی
 • توانایی استفاده حداکثر نور در روز
 • داشتن دید مناسب به داخل و خارج
 • مقاومت و استحکام کافی در مقابل نزولات جوی

اجرای سقف شیشه ای یا اسکای لایت

شرکت پنجره شهر با بیش از ۱۰ سال سابق درخشان و کادری مجرب و حرفه ای، مجری انواع سقف شیشه ای یا اسکای لایت با کیفیت بسیار بالا می باشد. نمونه اسکای لایت بازشو را می توانید در ویدئو زیر مشاهده نمایید. مشاهده دیگر نمونه کارهای اجرا شده توسط تیم ما در آپارات پنجره شهر

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه‌کننده انواع درب و پنجره دوجداره upvc ، توری پلیسه ای، پرده‌های مدرن و … می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کاشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

مزایای نصب سقف شیشه ای چیست؟

می توانند نور طبیعی را افزایش دهند و نیاز به نور مصنوعی در طول روز را کاهش دهند و به طور بالقوه هزینه های انرژی را کاهش دهند. آنها همچنین می توانند تهویه و گردش هوا را در یک فضا بهبود بخشند و نمایی از آسمان و اطراف را ارائه دهند.

چه نوع نورگیرهایی موجود است؟

نورگیرها انواع مختلفی دارند، از جمله نورگیرهای ثابت (غیر قابل استفاده)، نورگیرهای تهویه شونده (که می توانند برای جریان هوا باز شوند) و نورگیرهای سفارشی طراحی شده برای پاسخگویی به نیازهای خاص معماری. .

سقف شیشه ای چه معایبی دارد؟

در حالی که سقف های شیشه ای فواید زیادی دارند، اما می‌توانند چالش‌هایی مانند نشت‌های احتمالی در صورت عدم آب بندی یا نصب صحیح، مشکلات تابش نور و خطر افزایش یا از دست دادن گرما در صورت عدم عایق کاری یا سایه‌اندازی مناسب ایجاد کنند. تراکم می تواند در آب و هوای مرطوب نیز رخ دهد.

آیا سقف های شیشه ای در هر فضایی قابل نصبند؟

نورگیرها را می توان به طور معمول در اکثر انواع سقف ها از جمله سقف های شیب دار، سقف های مسطح و سقف های شیبدار نصب کرد. با این حال، فرآیند نصب ممکن است بسته به ساختار سقف و مواد متفاوت باشد، و برخی از سقف‌ها ممکن است به تقویت یا اصلاحات اضافی برای قرار دادن نورگیر نیاز داشته باشند.

۴.۸/۵ - (۱۹ امتیاز)

۱۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *