نمای شیشه ای اسپایدر – پنجره شهر

نمای شیشه ای اسپایدر

نمای شیشه ای اسپایدر


نمای شیشه ای اسپایدر

اسپایدر یکی از زیباترین نماهای شیشه ای می باشد که در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. در نمای شیشه ای اسپایدر، شیشه ها به صورت اتصالات نقطه ای به سازه متصل می شوند و بر محورها و یراق ها به صورت شبکه ای نصب می گردند و به همین دلیل به آن اسپایدر که در لغت به معنای عنکبوت می باشد، می نامند.

ساختار نمای شیشه ای اسپایدر

نمای شیشه ای اسپایدر مانند محافظ است که با وجود ظاهری زیبا جداکننده محیط داخل از خارج می باشد. در ساخت نمای شیشه ای از یراق آلات اسپایدری و شیشه های سکوریت استفاده می گردد.

شیشه

شیشه اسپایدر از جنس شیشه نشکن می باشد و در برابر طوفان و هر ضربه ای مقاوم است و دارای عایق حرارتی و صوتی نیز می باشد. پنل های نمای اسپایدر به صورت تک جداره یا دوجداره است، این پنل ها توسط اتصالات فولادِ ضد زنگ در چهار، شش یا چند نقطه به یکدیگر متصل می شوند. پنل ها به دو صورت ثابت و کشویی نصب می گردند تا در صورت لزوم باز شوند. شیشه اسپایدر در یک محور و به وسیله یک اتصال دهنده و بدونِ هیچ فریمی، دیواره را تشکیل می دهد. هر چه از شیشه بزرگ تر در نمای اسپایدر استفاده شود به زیبایی کار افزوده می شود. قیمت شیشه اسپایدر با شیشه لمینت گران تر ولی اصولی تر است.

شیشه

سازه اسپایدر

سازه اسپایدر، سازه های محکم و پیشرفته ای هستند که در برابر زلزله نیز مقاوم اند. این سازه از مدرن ترین سازه های نما می باشند که در مراکز مدرن جهان استفاده می گردند.

یراق آلات

یراق آلاتی که برای اتصال شیشه ها در نمای اسپایدر استفاده می گردد به صورت زیر می باشند:

 • پایه اسپایدری تک شاخ
 • پایه اسپایدری دو شاخ
 • پایه اسپایدری چهار شاخ
 • کانکتور
 • رتیل

انواع نمای شیشه ای اسپایدر

 1. نمای اسپایدر لوله ای
 2. نمای اسپایدر فین گلس
 3. نمای اسپایدر کابلی

نمای اسپایدر لوله ای

متداولترین و پرکاربردترین نوع نمای اسپایدر در سرتاسر دنیا اسپایدر لوله ای است. در این سازه از لوله های فولادی به عنوان سازه پشتیبان و ارتعاش گیر استفاده می گردد. قطر و ضخامت این لوله ها به عوامل مختلفی از قبیل مدول بندی شیشه، وزن شیشه و موقعیت جغرافیایی پروژه بستگی دارد که بعد از محاسبات توسط تیم فنی، مشخص می گردد. عمدتا از لوله هایی از جنس استیل در این قسمت سازه استفاده می گردد تا ترکیب آن با یراق آلات اسپایدر به زیباییِ کار بیافزاید.

نمای اسپایدر لوله ای

نمای اسپایدر فین گلس

نمای اسپایدر فین گلس را می توان یک سازه تمام شیشه ای دانست از این جهت که در این سیستم، لوله های قطور فولادی جای خود را به تیغه های شفاف شیشه ای می دهند و به عنوان یک ارتعاش گیر در برابر نیروی باد عمل می کند یعنی اساسا در مقابل نیروهای استاتیکی مانند به یک سازه پشتیبان قوی از جنس فولاد عمل می کند. نحوه اتصال این تیغه شیشه ای به سقف و کف و همچنین به یراق آلات اسپایدر نیازمند توضیحات کامل تر و فنی تری است که در این مقاله نمی گنجد.

نمای اسپایدر فین گلس

نمای اسپایدر کابلی

نمای شگفت انگیزی که با استفاده از شیشه و کابل های معلق در سیستم اسپایدر کابلی به وجود می آید در هیچ یک از سیستم های نمای شیشه ای قابل مشاهده نیست. در این سیستم نه خبری از لوله های استیل و نه خبری از تیغه های شیشه ای است و تمام این ها جای خود را به کابل هایی نیرومند می دهند. طراحی و اجرای این مدل، نیازمند به داشتن سازه بسیار قوی و محاسبات بسیار دقیقی می باشد، به همین دلیل و نیز به دلیل سختی اجرا و قیمت تمام شده بالاتر نسبت به دو سیستمِ دیگر، مورد استفاده کمتری قرار می گیرد.

نمای اسپایدر کابلی

مزایای نمای اسپایدر

 • امکان استفاده از شیشه لمینت در ابعاد بزرگ
 • ایجاد چشم انداز عالی
 • استحام بسیار بالا
 • وزن کم سازه و اتصالات
 • سادگی جزییات اجرا
مزایای نمای شیشه ای اسپایدر

فضاهای پیشنهادی نمای شیشه ای اسپایدر

 • ساختمان های تجاری
 • ساختمان های اداری
فضاهای پیشنهادی

در پنجره شهر بهترین محصولات؛ درب و پنجره دوجدارهupvc، توری پلیسه، پرده های مدرن، نرده شیشه ای و … را مشاهده کنید.

محصولاتنمای شیشه اینمای شیشه ای اسپایدر

انواع نمای شیشه ایچنمای شیشه ای اسپایدر دریاکنارنمای اسپایدرنمای اسپایدر شیشه اینمای شیشه ای اسپایدرنمای شیشه ای اسپایدر آملنمای شیشه ای اسپایدر ایزدشهرنمای شیشه ای اسپایدر بابلنمای شیشه ای اسپایدر بابلسرنمای شیشه ای اسپایدر بهشهرنمای شیشه ای اسپایدر خانه دریانمای شیشه ای اسپایدر خزرشهرنمای شیشه ای اسپایدر رویاننمای شیشه ای اسپایدر سارینمای شیشه ای اسپایدر سرخرودنمای شیشه ای اسپایدر فریدونکنارنمای شیشه ای اسپایدر قائمشهرنمای شیشه ای اسپایدر نکانمای شیشه ای اسپایدر نورنمای شیشه ای اسپایدر نوشهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *