سان روم گاردن

سان روم گاردن


سان روم گاردن طرح جدیدی از فضای بسته مابین فضای درون و بیرون خانه است که با طراحی منحصر به فرد این امکان را ایجاد می کند تا همزمان از محیط داخلی و فضای باز استفاده کنید. سان روم گاردن فضایی بسته و متصل به زیربنای اصلی خانه است که به جای دیوار با متریال شفاف مانند شیشه محصور شده است این محصول موجب ارتباط بیشتر انسان با محیط طبیعی و زیبایی های اطراف شده و استفاده ی بیشتر و بهتر را از چهارفصل سال ممکن می سازد. دید پانارومایی که به اطراف محوطه و حیاط ویلا دارید این اتاق را به مکانی منحصر به فرد تبدیل کرده است.

سان روم گاردن
سان روم گاردن

درب شیشه ای برای سان روم


سان روم گاردن چیست ؟

برای خیلی ها سوال پیش می آید سان روم چیست ؟ سان روم گاردن فضایی بسته احاطه شده با متریال مقاوم و کاربردی بوده که با محیط بیرون در ارتباط است. معمولا علاوه بر دیواره می‌توان از سقف شیشه ای نیز استفاده کرد تا نور هرچه بیشتر به داخل بتابد. ولی در اقلیم های که آفتاب تند و گرمی مانند نواحی کویر دارند بهتراست سقف شیشه ای نباشد زیرا در این صورت به تنها لذت بخش نخواهد بود بلکه آزار دهنده است.

بیشتر بخوانید: شیشه سکوریت چیست

سان روم گاردن چیست

ساختار و متریال اصلی سان روم

ساختار و متریال اولیه سان روم گاردن از هرکدام نوع که باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای داشتن اتاقی از هرجهت مناسب برای این فضا، باید از متریالی با کیفیت و مقاوم برای بدنه اصلی آن استفاده کنید. با توجه به این که فضای موردنظر به طور کامل با فضای بیرونی در ارتباط است، بنابراین باید از محصولی استفاده شود که در برابر شرایط فیزیکی و محیطی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشد.

این فضا معمولا از ترکیب شیشه با سایر متریال های ساختمانی تولید می شوند از شیشه جهت عبور و هدایت نور خورشید استفاده می شود. در ترکیب با شیشه لزوما باید متریالی استفاده شود که مقاومت لازم را در برابر شرایط آب و هوایی مختلف را داشته باشد. از اصلی ترین متریال سان روم گاردن استراکچر فلزی آن است که پایه های اصلی سان روم گاردن را تشکیل می دهدد و شیشه دوجداره که اطراف سان روم گاردن قرار می گیرد ممکن است به دلیل تابش مستقیم نور خورشید به این قسمت، شیشه ها داغ شود و گرما به داخل فضا نفوذ کند، برای حل این مشکل می توان از انواع پرده مدرن جهت جلوگیری از گرم شدن داخل سان روم گاردن استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: آلاچیق چوبی

سان روم چیست

بهترین مکان برای قرارگرفتن سان روم گاردن

تصمیم گیری در مورد مکان قرارگیری سان روم گاردن، اولین و مهم ترین قدم در طراحی و ساخت آن است. در نظرگرفتن شرایط اقلیمی محدوده موردنظر مانند آب و هوای معمول منطقه و زاویه تابش خورشید، در کنار منظره ای که پنجره های اتاق قرار است به آن مشرف باشند، از مراحل مهم برنامه ریزی برای افزودن سان روم به فضای خانه است.

بیشتر بخوانید: بالکن شیشه ای

جنوب ساختمان :

در اقلیم های شمالی، منطقه ای که در معرض جنوب قرار دارد، بهترین گزینه است زیرا هر روز بیشترین نور را دریافت می کند.

شرق ساختمان :

قرارگیری در شرق ساختمان با تامین آفتاب در صبح و سایه انداختن بقیه روز، نیاز خنک سازی را برطرف می کند.

غرب ساختمان :

جهت غربی می تواند شما را در برابر آفتاب شدید بعدازظهر قراردهد گه بهتر است طوری طراحی شود که سایه داشته باشد.

شمال ساختمان :

قرارگیری در شمال، سطح کمتری از نور و سایه جزئی را در بیشتر روز فراهم می کند. در اقلیم شمالی این امر می تواند اتاق را بسیار سرد و مرطوب کند. اما در اقلیم جنوبی می تواند بهتر باشد و نیاز به کاربرد پنجره یا خنک کننده اضافی را در اینجا از بین ببرد.

برای طراحی و اجرای سان روم گاردن به این نکته توجه داشته باشید که ویژگی اصلی سان روم گاردن نور آن می باشد. بنابراین بهتراست سان روم گاردن در قسمت های جنوبی خانه قرارگیرد تا حداکثر نورخورشید را دریافت کند.

کلبه چوبی

ساخت کلبه چوبی مدرن

کلبه چوبی مدرن نمایی بسیار متفاوت و زیبا دارد. این کلبه تلفیقی از خانه چوبی قدیمی و سبک مدرن می باشد. نما و بازشوهای شیشه ای از کف تا سقف کشیده شده اند. در این گونه کلبه ها مصالح به کار رفته در ساخت این کلبه ها نسبت به کلبه های چوبی قدیمی به روز تر بوده و معماری آن به صورت اصولی تر اجرا شده است.

تفاوت سان روم گاردن با روف گاردن

این دو از لحاظ طراحی و مکان قرارگیری تفاوت های زیادی باهم دارند. طراحی روف گاردن مربوط به فضای پشت بام خانه ها و آپارتمان ها بوده است. در حالی که سان روم گاردن یک فضای بسته شده با شیشه در ابعاد کوچک است که به خانه متصل شده و خانه شما را با فضای بیرون مرتبط می کند. هدف از ساخت روف گاردن استفاده از هوای آزاد بیرون است اما هدف از ساخت سان روم گاردن محافظت کاربران از هوای نامناسب محیط خارجی است. همچنین گیاهان روف گاردن از گونه های مقاوم به آب و های بیرون و گیاهان سان روم گاردن از گونه های گرمسیری و آپارتمانی است.

بیشتر بخوانید: سقف گنبدی شیشه ای

اتاق شیشه ای روی پشت بام

تفاوت میان سان روم گاردن و گلخانه

سان روم گاردن و گلخانه شیشه ای از نظر شرایط محیطی درون آن شبیه به یکدیگر هستند. در واقع هر دوسازه فضایی با اقلیم قابل کنترل برای پرورش گیاهان موردنظر ایجاد می کنند. اما مهمترین تفاوت آن ها در هدف ساخت و الگو کاربری است. گلخانه بیشتر جنبه تولید محصول و نگهداری گیاهان دارد و سان روم گاردن بستری است که جنبه افزایش آرامش خانه و محیطی برای استراحت را دارد.

در گلخانه به دلیل شرایط آب و هوایی که برای رشد گیاهان فراهم کرده اند نمی توان ساعت ها آن جا ماند و استراحت کرد ولی در سان روم گاردن شما به راحتی می توانید کل روز خود را در آنجا بگذرانید. یکی دیگر از تفاوت ها این است که در گلخانه هیچ مبلمان یا دکوراسیون خاصی نمیبینید چون اصلا فضای آنجا برای استراحت مناسب نیست ولی در سان روم گاردن به راحتی می توانید دیزاین مدنظر خود را داشته باشید.

بیشتر بخوانید: انواع شیشه های ساختمانی

گلخانه شیشه ی
گلخانه شیشه ی

مزایای سان روم گاردن

هدف اصلی سان روم گاردن، بهبود و فضای جوی خانه است. در واقع این فضا کمک می کند تا آسایش زیستی انسان ها فراهم شود. یکی از مواردی که در طراحی داخلی و خارجی ساختمان مدنظر قرار می گیرد. بهره گیری از نور طبیعی می باشد، سان روم گاردن به دلیل استفاده حداکثری از شیشه، نور کافی را دریافت خواهد کرد. در این مکان به دلیل بسته بودن، گرما و سرما کمتر به داخل نفوذ می کند و این امکان را به شما می دهدتا در هر فصلی بتوانید از آن استفاده کنید. جذابیت سان روم گاردن زمانی در نظر شما دوچندان می شود که متوجه دید پانارومایی آن به اطراف خانه و محوطه حیاطتان شود که آن را به فضایی منحصر به فرد تبدیل می کند.

بیشتر بخوانید: قیمت سقف متحرک استخر

اجرای سان روم گاردن

اجرای این سازه می بایست طبق اصول و استانداردها انجام شود تا کیفیت بالا و مقاومت زیادی داشته باشد و هنگام استفاده دچار افت کیفیت و یا شکستگی نشود. اجرا و نصب این سازه زمان کمی نیاز دارد و تنها نیاز به تخصص دارد تا هر بخش در بهترین مکان قرار گیرد و نصب شود. چنانچه قصد اجرای سان روم گاردن را دارید، پنجره شهر ارائه دهنده بهترین نوع سازه های شیشه ای می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: آلاچیق شیشه ای

قیمت سان روم گاردن

ما با افتخار به شما خدماتی با کیفیت و بی نظیر را ارائه می دهیم تا شما را به دنیایی از آرامش و راحتی ببریم. جهت دریافت قیمت سان روم گاردن و مشاوره رایگان در این زمینه لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شماره راهنمایی کنند.

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده مدرن و … می باشند. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پروژه اجرایی پنجره شهر

پروژه اسکای لایت رویان
پروژه سان روم رویان
پروژه شیشه بالکنی تاشو بابل
پروژه شیشه بالکنی تاشو بابل
پروژه اسکای لایت
پروژه اسکای لایت
پروژه بالکن شیشه ای تاشو
پروژه بالکن شیشه ای تاشو
۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *