پنجره دوجداره upvc کشویی

پنجره دوجداره upvc کشویی


پنجره دوجداره upvc کشویی

پنجره های دوجداره upvc کشویی که لنگه های بازشوی آن بصورت موازی و روی ریل مربوط به خود جابجا می شوند دارای دو نوع جفت ریل و تک ریل می باشند:

 • تک ریل: تنها یکی از لنگه های پنجره قابلت جابجایی بصورت کشویی را دارد و با توجه به نوع پروفیل و قیمتِ مناسبِ آن طرفدار بیشتری دارد.
 • جفت ریل: هردو لنگه بصورت همزمان قابلیت جابجایی دارند.
پنجره کشویی

ساختار پنجره دوجداره upvc کشویی

پروفیل مصرفی

پروفیلِ قابِ پنجره دوجداره upvc کشویی از ریل هایی تشکیل شده است که لنگه بازشوی آن با استفاده از غلطک هایی بر روی ریل ها حرکت می کند، این غلتک ها مابینِ پروفیل قابِ کشویی و پروفیل لنگه کشویی قرار می گیرند که موجب آسان شدن حرکتِ لنگه بازشو می گردد.

پروفیل مصرفی

یراق آلات

 • اسپانیولت: یکی از مهمترین قطعاتِ یراق آلاتِ پنجره دوجداره upvc کشویی، اسپانیولت است. دسته بندی این قطعه با توجه به ارتفاع آن صوت می گیرد. بطور مثال اسپانیولت 1700، 1800 و 2000 مناسب پنجره UPVC  کشوییِ 1.7 متر تا 2 متر می باشد. همچنین رگلاژ و نصبِ درست آن موجب کارایی و عایق بندی درب و پنجره می گردد. مهمترین نکته در انتخاب اسپانیولت، نوع آلیاژ و اعتبار برند تولید کننده می باشد. از برندهای معتبر فعال در این زمینه میتوان از REZE,VORNE , GU, SIEGIENIA ,ROTO و… نام برد.
 • غلطک کشویی: غلطک پنجره دوجداره upvc کشویی شامل انواع دسته بندی از نظر تحمل وزن، جنس غلطک و تعداد آن می باشد. تحمل وزن، مانند غلطک کشویی 40 کیلوگرمی و 60 کیلوگرمی. جنس غلطک، مانند برنجی و یا پلاستیکی بودن غلطک کشویی و جفت چرخ یا تک چرخ بودن آنها می باشد.
 • زاماک کشویی: یکی از کوچکترین و مهمترین قطعات درب و پنجره های کشویی UPVC است که بر روی عایق بندی تأثیرگذار است.
 • قطعه مرکزی: برای ثابت ماندن لنگه کشویی هنگام بسته شدن استفاده می گردد.
 • دستگیره پنجره کشویی: برای پنجره دوجداره upvc کشویی می توان از دستگیره پنجره های تک حالته یا دوحالته نیز استفاده نمود. به غیر از آن، دستگیره دیگری بنام دستگیره مخفی وجود دارد که عمدتاً مختص پنجره دوجداره کشویی است. این دستگیره داخل پروفیل قرار می گیرد و به دلیل عدم وجود برآمدی دستگیره، در مورادی که پرده روی پنجره قرار میگیرد بسیار مناسب است.
یراق آلات

زاماک چیست؟

زاماک در واقع نام آلیاژی است که با ترکیب آلومینیوم و مس که دارای خواص مکانیکی و سختی بالایی است و به دلیل چگالی بالای این قطعه، از زاماک در قطعاتی که تحت فشار زیادی هستند استفاده می شود.

کاربر زاماک در پنجره: زاماک در پنجره های دوجداره upvc کشویی بعنوان قطعه ای برای قفل و کیپ شدن لنگه بازشو به قاب یا چارچوب دیگر استفاده می شود.. هنگام حرکت دستگیره قطعه ای استوانه ای روی اسپانیولت (پین یراق) حرکت کرده و داخل زاماک قرار می گیرد (هنگام بسته شدن) و یا از آن خارج می شود.(هنگام باز شدن) زاماک در ابعاد و اشکال مختلف تولید می شود و به دلیل تحت فشار بودن این قطعه جنس،وزن و نوع آلیاژ در کیفیت و عایق بندی درب و پنجره UPVC اهمیت بسزایی دارد. این قطعه نقش اساسی در عملیات رگلاژ درب و پنجره UPVC دارد. تنظیم صحیح آن موجب رگلاژ درست پنجره خواهد شد. برای رگلاژ پنجره می توان زاماک را باز و با جابجا کردن آن تنظیمات مورد نظر را اعمال کرد.

شیشه دوجداره

شیشه های دوجداره ای که برای ساختِ پنجره دوجداره upvc کشویی به کار برده می شوند شامل دو عدد جام(شیشه) در اندازه های مختلف و با ضخامت های متفاوت می باشند که با انجام چندین مرحله به یکدیگر متصل می شوند و به همین دلیل آن ها را دوجداره می نامند.

شیشه دوجداره

کاربردهای پنجره کشویی

بیشترین کاربرد برای پنجره دوجداره upvc کشویی، اتاق خواب و آشپزخانه (بویژه قسمت بالای سینک ظرفشویی، اجاق گاز با توجه به عدم مزاحمت هنگام باز شدنه لنگه ها) می باشد. عموماً در مکان هایی که محدودیت فضا جهت باز شدن پنجره به سمت داخل یا خارج دارند و همچین پنجره های که پرده دارند کاربرد بیشتری دارند.

معایب پنجره کشویی دوجداره

مزایای پنجره دوجداره upvc کشویی

 • جلوگیری از ورود گرد و غبار و عایق صوتی مناسب
 • مناسب برای مناطق با آب و هوای معتدل
 • قابلیت استفاده در فضاهای کوچک
 • سهولت در باز و بسته شدن پنجره
 • امکان نصب انواع پرده ها بر روی آن
 • فضای دسترسی مناسب به بیرون
 • زیبایی ظاهری
مزایای پنجره دوجداره کشویی

معایب پنجره دوجداره upvc کشویی

 • از نظر آب بندی نسبت به پنجره های لولایی دوحالته در سطح پایین تری قرار دارند.
 • قیمت ابن پنجره به نسبت دیگر پنجره های upvc بالاتر می باشد.
 • نظافت این پنجره ها سخت تر از پنجره های لولایی می باشد.
 • محدودیت عرض بازشو در پنجره های با طول و عرض بالا دارد.
 • نیاز به مراقبت و تعمیر بیشتر به نسبت سایر پنجره ها دارد.
 • عایق بندی کمتری به نسبت سایر پنجره ها دارد.
معایب پنجره کشویی دوجداره

در پنجره شهر بهترین محصولات؛ درب و پنجره دوجدارهupvc، توری پلیسه، پرده های مدرن، نرده شیشه ای و … را مشاهده کنید.

پنجره دوجداره upvc کشوییدرب و پنجره دوجداره upvcمحصولات

انواع پنجره دوجدارهپنجره upvcپنجره دوجداره upvc کشوییپنجره دوجداره upvc کشویی آملپنجره دوجداره upvc کشویی ایزدشهرپنجره دوجداره upvc کشویی بابلپنجره دوجداره upvc کشویی بابلسرپنجره دوجداره upvc کشویی بهشهرپنجره دوجداره upvc کشویی خانه دریاپنجره دوجداره upvc کشویی خزرشهرپنجره دوجداره upvc کشویی دریاکنارپنجره دوجداره upvc کشویی رویانپنجره دوجداره upvc کشویی ساریپنجره دوجداره upvc کشویی سرخرودپنجره دوجداره upvc کشویی قائمشهرپنجره دوجداره upvc کشویی نورپنجره دوجداره upvc کشویی نوشهرپنجره دوجداره کشوییپنجره دوجداره کشویی upvcپنجره کشویی upvcپنجره کشویی دوجدارهپنجره های دوجداره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *