پنجره دوجداره upvc کشویی

پنجره دوجداره upvc کشویی

پنجره دوجداره upvc کشویی از پرکاربردترین و محبوب ترین مدل در میان انواع پنجره‌ھای ساختمانی است. با توجه به حرکت ریلی لنگه بازشو در جهت چپ یا راست بهترین گزینه برای استفاده در محیط‌هایی است که به دلیل کمبود فضا و یا وجود مانع پنجره لولایی کاربرد ندارد. در ادامه با ساختار، مزایا، معایب و همچنین قیمت پنجره کشویی خواهیم پرداخت.

انواع پنجره های کشویی

پنجره یو پی وی سی کشویی به دو نوع تک ریل (مونو ریل) و جفت ریل تقسیم بندی می‌شود.

پنجره کشویی تک ریل(مونوریل)

در پنجره کشویی تک ریل(مونوریل)، یک لنگه ثابت بوده و از یک ریل برای باز و بسته شدن لنگه بازشو استفاده می‌شود.

انواع مدل پنجره دوجداره upvc
پنجره دوجداره upvc کشویی تک ریل

پنجره کشویی جفت ریل

در این نوع از دو ریل برای باز و بسته شدن استفاده می‌شود در نتیجه لنگه ثابت حذف شده و هر دو لنگه به طور همزمان قابل باز و بسته شدن است.

ساختار پنجره دوجداره یو پی وی سی کشویی

پروفیل مصرفی

پروفیل قاب پنجره دوجداره upvc کشویی از ریل‌هایی تشکیل شده است که لنگه بازشوی آن با استفاده از غلطک‌هایی بر روی ریل‌ها حرکت می‌کند، این غلتک‌ها مابین پروفیل قاب کشویی و پروفیل لنگه کشویی قرار می‌گیرند که موجب آسان شدن حرکت لنگه بازشو می‌گردد.

ساختار پنجره دوجداره یو پی وی سی کشویی
پنجره دوجداره upvc کشویی

یراق آلات پنجره های کشویی

یراق آلات در پنجره‌ھای کشویی شامل غلتک‌ھا، اسپانیولت، دستگیره ھا، نوار موئی، لاستیک‌ھای درزبندی و ریل می‌باشد.

غلطک پنجره کشویی

یکی از مهمترین قطعات مصرفی در یراق آلات پنجره کشویی غلطک‌ها هستند که در انتهای لنگه بازشو پنجره، عمود بر قاب و ریل قرار می‌گیرند و باعث سهولت در باز و بسته شدن پنجره‌ها می‌شوند. غلتک‌ھا را باید طبق نیاز و با توجه به ابعاد لنگه و وزن شیشه‌ھای آن انتخاب کرد. دو نوع غلتک برنجی و پلاستیکی در بازار موجود می‌باشد. غلتک برنجی دارای طول عمر بیشتری نسبت به غلتک پلاستیکی بوده ولی غلتک پلاستیکی حرکت نرم تر و روان تری دارد.

تعویض غلطک پنجره کشویی تک ریل

برای این کار مانند ویدیویی که در ادامه قرار دارد ابتدا لنگه بازشو پنجره را تا وسط پنجره باز کنید و سپس آن را به سمت بالا ھل داده و به سمت خود بکشید تا باز شو از چھارچوب خارج شود سپس لنگه بازشو را برعکس کرده و می‌توانید سلامتی و عملکرد درست غلتک‌ھای پنجره خود اطمینان حاصل فرمایید و در صورت نیاز اقدام به تعویض غلتک‌ھا نمایید.

مقایسه پنجره کشویی تک ریل و پنجره کشویی جفت ریل

 • وزن و شکل لنگه‌ها در هر دو مدل پنجره کشویی شبیه به هم است.
 • سطح مقطع پروفیل تک ریل کشویی بیشتر از سطح مقطع پروفیل جفت ریل است.
 • در دو پنجره با ابعاد مشابه و هم اندازه، متراژ پروفیل مصرفی در پنجره جفت ریل بیشتر از تک ریل است.
 • پنجره کشویی تک ریل به دلیل ثابت بودن یک لنگه و ساختار آن از جفت ریل عایق بندی صوتی و حرارتی بهتری دارد.
 • با توجه به ساختار پروفیل قاب کشویی تک ریل، وزن آن از قاب کشویی جفت ریل بیشتر بوده در نتیجه قیمت پروفیل قاب تک ریل گران تر است.
 • از نظر ظاهری تفاوت چندانی بین این دو نوع پروفیل وجود ندارد. تنها تفاوت ظاهری این دو پنجره در ابعاد شیشه ی آن ها است به طوریکه در پنجره کشویی جفت ریل ابعاد شیشه در هر دو لنگه یکسان است اما در پنجره تک ریل ابعاد شیشه لنگه ثابت بزرگتر از شیشه لنگه بازشو است.

پنجره دوجداره upvc کشویی

ویژگی‌ھا و مزیت‌ھای پنجره دوجداره upvc کشویی

مزایای پنجره دوجداره یو پی وی سی کشویی

 • امکان تھویه مناسب‌تر به دلیل امکان ساخت لنگه‌ھای بازشو در ابعاد بزرگتر
 • امکان ساخت در ابعادی بزرگتر از اندازه‌های استاندارد
 • جلوگیری از ورود گرد و غبار و عایق صوتی مناسب
 • راحتی در نحوه باز و بسته شدن درب و پنجره‌ھا
 • ایجاد کمترین مزاحمت برای پرده‌ھا
 • فضای دسترسی مناسب به بیرون
 • زیبایی ظاهری

پنجره دوجداره upvc کشویی

معایب پنجره کشویی

 • عایق بندی حرارتی و صوتی کمتر آن نسبت به پنجره‌ھای بازشو
 • تمیز کردن سخت‌تر آن نسبت به پنجره‌ھای بازشو
 • طول عمر کمتر آن نسبت به پنجره‌ھای بازشو
 • قیمت بالاتر آن نسبت به پنجره‌ھای بازشو

پنجره دوجداره upvc کشویی

نحوه تمیز کردن پنجره‌های کشویی

از آنجایی‌که پنجره‌ھای کشویی روی ریل حرکت کرده و فاصله دو ریل بسیار اندک می‌باشد بنابراین یکی از نقاط ضعف این پنجره‌ھا عدم امکان تمیز کردن پنجره‌ھا از قسمت پشت لنگه ثابت در پنجره کشویی می‌باشد . فاصله‌ای حدود ٢٠سانتی متری از وادار یا مولیون پنجره که امکان رسیدن دست به آن وجود ندارد و در نتیجه ھمیشه کثیف و جلوه ی زیبا ندارد. برای حل این معضل ویدیوی کوتاھی از نحوه تمیز کردن پنجره کشویی را با ھم می‌بینیم:

فضاھای پیشنھادی برای پنجره دوجداره upvc کشویی

بیشترین کاربرد برای پنجره دوجداره upvc کشویی، درب بالکن و تراس، اتاق خواب، آشپزخانه (به‌ویژه قسمت بالای سینک ظرفشویی، اجاق گاز با توجه به عدم مزاحمت هنگام باز شدن لنگه ها) می‌باشد. عموماً در مکان‌هایی که محدودیت فضا جهت باز شدن پنجره به سمت داخل یا خارج دارند و همچین پنجره‌های که پرده دارند کاربرد بیشتری دارند.

پنجره دوجداره upvc کشویی

قیمت پنجره دوجداره کشویی یو پی وی سی

قیمت پنجره دو جداره کشویی یو پی وی سی با نوع پروفیل مصرفی، نوع شیشه‌های دوجداره و کیفیت و جنس یراق آلات به کاربرده شده در آن ارتباط مستقیم دارد.

اصلی ترین عامل در تعیین قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی، نوع پروفیل کشویی مصرفی آن است چرا که حدود ٨٠ درصد قیمت تمام شده را پروفیل تشکیل می‌دھد. اما در حالت کلی قیمت تمام شده یک پنجره کشویی با کیفیت، حدود ۱.۵ برابر قیمت پنجره لولایی دو جداره با همان ابعاد می‌باشد.

در صورت استفاده از تعدادی ابعاد خاص پنجره‌ھای کشویی که با طرح ھمتا نامگذاری شده است، می‌توانید از تخفیفات ویژه ٢٠ درصدی شرکت پنجره شھر بھره مند شوید.

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده‌ مدرن و … می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *