شیشه خم – پنجره شهر بابل

شیه خم یا  شیشه قوس دار

شیه خم یا  شیشه قوس دار


شیشه خم چیست؟

شیه خم یا شیشه قوس دار همان شیشه‌های سکوریت معمولی است که در فرایند تولید با استفاده از گرما و حرارت بالا، شیشه با زوایای دلخواه خم می‌شود و با استفاده از شیشه‌های نیمه سکوریت نیز می‌تواند تولید شود.

 

شیه خم یا  شیشه قوس دار
شیه خم یا  شیشه قوس دار

شیشه خم چگونه تولید می‌شود؟

شیشه‌های سکوریت در حین فرایند ساخت با حرارت دهی و فرم دهی به شکل خمیده ساخته و مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شیشه‌ها عموما به صورت ساده و رنگی در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد. این نوع شیشه‌ها می‌توانند تمام یا نیمه سکوریت باشند. قبل از اینکه با فرایند ساخت این نوع شیشه‌ها آشنا شوید نیاز است با کاربرد‌های این شیشه‌های خم بیشتر آشنا شوید. از شیشه‌های خم برای مصارف بسیاری استفاده می‌شود به عنوان مثال : برای ساخت ساختمان‌های قوس دار، بوفه‌های حالت دار، یخچال مغازه‌ها، پنجره‌های قوس دار، میزهای دکوری خمیده و موارد بسیاری از این دست که در زندگی روزمره خود بارها با آن برخورد کرده‌اید.

شیه خم یا  شیشه قوس دار
شیه خم یا  شیشه قوس دار

استفاده از شیشه‌های خم

بدون تردید در دنیای مدرن امروز که معماری داخلی و بیرونی نقش به سزایی در زیباسازی نماهای اصلی ایفا می‌کند، استفاده از فناوری جدید می‌تواند یک مزیت بزرگ به شمار آید. استفاده از شیشه‌های خم برای دکوراسیون داخلی یک مغازه مثل ویترین‌های آن یا برای درب‌های ورودی با شکل‌های خمیده مدرن و زیبا، می‌تواند سبب جلوه دادن بیشتر به دکورهای شما شود. همچنین از شیشه‌های خم سکوریت یا لمینت می‌توان برای جلوه دادن بیشتر به یک ساختمان یا نمای شیشه‌ای بهره گرفت. می‌توان تمام نمای ساختمان را با شیشه‌های خمیده دیزاین و استفاده کرد، که یقینا جلوه بیشتری به ساختمان‌های شیشه‌ای شما می‌دهد.

کاربرد شیشه خم

  1. قابل استفاده در وسایل تزئینی خانه (مانند: شیشه رومیزی، انواع کمدها، شیشه برای حمام و دستشوی، تزئینات آشپزخانه و …)
  2. قابل استفاده در نرده‌ها و پله‌های شیشه‌ای
  3. طراحی داخلی ساختمان‌های مدرن و شیک
  4. در نمای بیرونی ساختمان‌های مدرن
  5. آکواریوم‌ها و …شیشه خم ساختمانی

شیشه در فرایند خم شدن قادر به تحمل وزن بسیار بالاتری از شیشه‌های صاف است، این ویژگی شیشه خم باعث شده که استقبال گرمی از شیشه خم در صنایع ساختمانی شده و برای قسمت‌های مختلف ساختمان از آن می‌توان استفاده کرد. به عنوان مثال شیشه خم یا شیشه قوس دار را می‌توان در داخل برج‌ها برای جلوه دادن به ورودی لابی هتل‌ها و ساختمان‌ها استفاده نمود. همچنین می‌توان برای تراس و پنجره‌های خم از این شیشه‌ها بهره برد. مجتمع‌های تجاری و هتل‌های مجلل در شکل‌های نیم دایره، دایره کامل، و سایر شیشه‌های خم نمونه‌های بارز از شیشه خم ساختمانی هستند که نشان از طرفداران این فناوری در اکثر نقاط دنیا دارد.

شیشه خم فروشگاهی

جنس این شیشه‌ها جهت وضوح دید ویترین باید از شفافیت ویژه‌ای برخوردار باشد، جهت ساخت خم ویترینی معمولا از شیشه‌های سوپر کلیر استفاده می‌کنند تا شفافیت بالایی داشته باشد. شیشه خم فروشگاهی در مقایسه با شیشه‌های صاف جلوه‌ای چند برابر خیره کننده تر ایجاد کرده و ممکن است با استفاده از همین قدرت جذب بالا توجه مشتریان را به خود جلب نماید.

 

شیشه خم آکواریوم

یقینا استفاده از شیشه خم نسبت به شیشه‌های مسطح در ساخت آکواریوم‌های شیشه‌ای نمایی چند برابر خیره کننده‌تر دارد. اگر تونل‌های شیشه‌ای و آکواریوم‌های دریایی را دیده باشید جذابیت شیشه خم برایتان ملموس خواهد بود. شیشه خم آکواریوم علاوه بر زیبایی باید مقاومت بسیار بالایی نیز داشته باشد، بنابراین برای ساخت شیشه خم آکواریوم معمولا از شیشه لمینت استفاده می‌شود که شدت صوت را هم تا حدی بگیرد. ابعاد شیشه خم آکواریوم طی محاسبات دقیق مهندسی جهت ظرفیت گنجایش آب، مقدار تحمل فشار و درجه شکست صوت بدست می‌آید و کاری بسیار تخصصی است.

شیه خم یا  شیشه قوس دار
شیه خم یا  شیشه قوس دار

قیمت شیشه خم

قیمت شیشه خم با توجه به بررسی کلیه عوامل زیر استخراج می‌گردد.

  • نصب شیشه خم در چه ارتفاع و به چه صورت باشد.
  • نوع شیشه خم مورد استفاده از جمله سکوریت، نیمه سکوریت، کریستال.
  • لمینت کردن شیشه جهت مقاومت بیشتر برای کاربردهای ساختمانی و سازه‌ای
  • میزان زاویه خم شیشه که هرچه زاویه خم، بیشتر باشد روش کار پیچیده‌تر است.شرکت پنجره شهر تولیید کننده انواع درب و پنجره‌های دوجداره می‌باشد. جهت مشاوره یا سفارش محصولات با کارشناسان پنجره شهر تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *