شیشه ضد گلوله – پنجره شهر بابل

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله


شیشه ضدگلوله چیست؟

شیشه ضد گلوله به عنوان ششیه ایمنی و محافظ با ضخامت بالا استفاده می‌شود. معمولا این شیشه‌ها به سختی می‌شکنند و در هنگام شکستن هیچ آسیبی به اطرافیان وارد نمی‌شود. شیشه لمینت تشکیل شده از چند لایه شیشه سکوریت با ضخامت‌های ۴,۵,۶,۸,۱۰,۱۲ میل که با طلق pvb یا با چسب رزین به هم چسبانده می‌شوند. شیشه‌های ضدگلوله هنگام شکستن و ضربه خوردن به صورت پودر شده و نریخته بلکه با کشش و چسبندگی تلق همگی آن‌ها جذب خود شده و از ریزش آن جلوگیری می‌شود.

 

 

ساخت شیشه ضد گلوله

شیشه‌های ضدگلوله که در واقع همان شیشه لمینت با مقاومت بسیار بالا می باشد از دو یا چند لایه شیشه با لایه‌هایی از طلق PVB تشکیل شده است که در اثر حرارت‌دهی یکپارچه شده‌اند. هرچه ضخامت و تعداد لایه‌های شیشه و PVB بیشتر باشد، به همان اندازه مقاومت این شیشه نیز بیشتر خواهد شد. ضخامت شیشه‌هایی که با نام شیشه ضد گلوله شناخته می‌شود بین ۷ تا ۷.۵ میلی متر می‌باشد.

 

تاریخچه شیشه‌های نشکن

این شیشه در قرن بیستم توسط یک شیمیدان فرانسوی به نام “بندیکتوس” به طور اتفاقی کشف شد. این شیمیدان در آزمایشگاه در حین کار شیشه‌اش افتاده و در کمال تعجب می‌بیند که شیشه نمی‌شکند و پس از بررسی شیشه به این نتیجه می‌رسد که مواد موجود در شیشه حاوی کربن بوده و دلیل مقاومت شیشه هم به همین دلیل می‌باشد.

مواد پلاستیکی بسیار در برابر ضربه مقاوم بوده و ترکیب آن با شیشه موجب ایجاد شیشه ضد گلوله می‌شود. در اثر برخورد ضربه به شیشه، مواد پلاستیکی فشار ناشی از گلوله را جذب و آن را بر روی سطح شیشه پخش می‌کند.

 

مکانیزم اثر شیشه ضد گلوله

شیشه‌های ضدگلوله مقاومت بالایی در برابر گلوله و ضربه دارند این شیشه‌ها از ضربه جلوگیری نمی‌کنند بلکه اثرات آن را به تاخیر می‌اندازد. لایه لایه بودن شیشه ضدگلوله باعث می‌شود گلوله پس از برخورد به لایه اول که شیشه است آن را سوراخ می‌کند اما لایه دوم و سوم که لایه‌های PVB و شیشه هستند از شدت ضربه می‌کاهند به گونه‌ای که گلوله امکان پیشروی بیشتر پیدا نمی‌کند و درون شیشه باقی می‌مانند. به طور کل یک گلوله نمی‌تواند شیشه ضدگلوله را بشکند اما چند گلوله با هم می‌توانند باعث تخریب شیشه ضد گلوله شوند.

مکانیزم اثر شیشه ضد گلوله

 

ویژگی‌های شیشه ضد گلوله

  • لایه‌های PVB بدون رنگ جهت شفافیت بالای شیشه
  • کیفیت دید بسیار بالا، بدون موج و انحراف در دید
  • طول عمر بالای شیشه به دلیل استحکام بالا
  • امکان تولید در ابعاد و طرح‌های مختلف
  • تولید شیشه به صورت صاف و خم

 

کاربرد شیشه ضدگلوله

مهم ترین کاربرد شیشه‌های ضدگلوله در بانک‌ها، شیشه‌های خودرو، ادارات مختلف، شیشه طلافروشی و صرافی‌ها می‌باشد. کارمندان بانک و طلا فروشان معمولا به دلیل رعابت نکات امنیتی پشت باجه‌های شیشه‌ای ضدگلوله می‌نشینند. ضخامت این شیشه‌ها متفاومت است اما هر چه ضخامت شیشه بیشتر باشد شیشه مقاوم تر است. این شیشه‌ها جهت مصارف ساختمانی متعدد و در رنگ‌های گوناگون استفاده می‌شوند.

شیشه‌های ضد گلوله


 

شیشه ضد گلوله طلا فروشی و صرافی‌ها

طلا فروشی‌ها به عنوان مکانی که دارای اجناس گران قیمت و طلا می‌باشد همواره نیاز بیشتری به مراقبت و تامین امنیت داشته اند. طلا فروشان برای ایجاد کردن این امنیت برای اجناس خود در برابر سارقان اقدام به استفاده از شیشه ضد گلوله کرده‌اند. شیشه‌های ضدگلوله طلا فروشی به دلیل مقاومت بالایی که در برابر ضربه، حرارت و مهم‌ترین مسئله ضربات گلوله دارد، امروزه مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. شیشه‌های ضدگلوله به دلیل لایه لایه بودن هنگام اصابت گلوله با سرعت و فشار، لایه اولیه سرعت و فشار وارده گلوله را به خود جذب می‌کند و مانع عبور گلوله به لایه‌های بعدی و در نهایت مانع عبور گلوله از شیشه می‌گردد.

شیشه‌های ضد گلوله


 

قیمت شیشه ضد گلوله

قیمت شیشه ضد گلوله بر حسب متر مربع بوده و در ضخامت‌های مختلف قاب استفاده است. در هنگام خرید این شیشه‌ها دقت لازم را بفرمایید زیرا نمونه‌های تقلبی این محصولات در بازار زیاد بوده که از چسباندن شیشه‌ها با چسب تولید شده‌اند. این شیشه‌ها از چند شیشه تشکیل شده که با قرار گرفتن به وسیله طلق‌های امنیتی در بین آن‌ها به یکدیگر محکم شده‌اند. این شیشه‌ها بدون هوا بوده و مانع از عبور گلوله خواهند شد. این شیشه‌ها را در ابعاد مختلف می‌توان تولید کرد که طبیعتا هر چه ضخیم‌تر با قطر بیشتر باشد امن‌تر خواهد بود.

قیمت شیشه ضد گلوله

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *