مدل های پرده مناسب برای آشپزخانه – پنجره شهر بابل

مدل های پرده مناسب برای آشپزخانه

مدل های پرده مناسب برای آشپزخانه


پرده آشپزخانه یک راه عالی برای رسیدن به اوج زیبایی این فضا و لمس یک محیط امن و با طراوت است. پرده المانی تاثیرگذار در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه می‌باشد. پرده آشپزخانه هم مثل هر فضای دیگری اهمیت دارد و مهم است که مدلی مناسب برای این قسمت از خانه انتخاب شود. در مورد خانه‌های قدیمی که اپن نبودند شاید این موضوع کمتر اهمیت داشت اما آشپزخانه‌های امروزی که خودشان گاه حتی جزئی از اتاق پذیرایی هستند اهمیت این موضوع بیشتر از قبل می‌باشد. در این مقاله به مدل های پرده مناسب برای آشپزخانه می پردازیم.

 

 

مدل های پرده مناسب برای آشپزخانه
مدل های پرده مناسب برای آشپزخانه

 

استفاده از پرده کرکره بهترین گزینه برای آشپزخانه

استفاده از پرده برای آشپزخانه می‌تواند علاوه بر زیبایی در کنترل نور ورودی به آشپزخانه کمک کند، و وسایلی که در این محیط نباید با اشعه ماوراء بنفش خورشید در تماس باشند را حفظ خواهد کرد. پرده‌های کرکره‌ای این امکان را به شما می‌دهند تا به میزان لازم و مورد نیازتان از نور خورشید در محیط آشپزخانه بهره ببرید.

برای جای جای خانه انواع پرده‌های مختلفی تولید شده‌اند که تصور استفاده از یک پرده توری ساده برای آشپزخانه را در ذهن ما کمرنگ کرده‌اند. شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که معتقدند برای آشپزخانه یک پرده توری ساده کافی می‌باشد. اما ما به شما می‌گوییم که دیگر زمان استفاده از این نوع پرده گذشته و بهتر است کمی پا را فراتر گذاشته و مدل‌های دیگر پرده برای آشپزخانه را نیز امتحان کنید. امروزه پرده‌های کرکره‌ای متفاوتی برای آشپزخانه‌ها تولید شده‌اند که قطعا برای هر خانه‌ای و هر آشپزخانه‌ای می‌توانند بهترین گزینه باشند.

 

استفاده از پرده کرکره‌ای دوطرفه و ساده پارچه ای

بهترین نوع از پرده کرکره‌ای ساده آن دسته‌ای هستند که از بالا به پایین و یا بالعکس جمع می‌شوند. این نوع از پرده‌ها به خوبی در تنظیم میزان نور ورودی به آشپزخانه کمک می‌کند و هم اینکه شما قادر هستید تعیین کنید چه میزان از فضای بیرون قابل مشاهده باشد. نوع دیگر از این مدل پرده کرکره‌ای ساده، دارای بافتی پارچه‌ای هستند که با انتخاب درست طرح پس زمینه پارچه، می‌توان زیبایی زیادی را به آشپزخانه بخشید. این نوع از پرده کرکره به بالا جمع می‌شوند و به خوبی می‌توانند میزان نور ورودی را برای آشپزخانه کنترل کنند.

 

پرده شید

این مدل پرده جدید جزو پرده‌های مدرن آشپزخانه می‌باشد که از جنس‌های سخت تر، مثل پلی اتیلن یا پارچه  توری زبر، ساخته می‌شود. این پرده روی قابی مخصوص نصب می‌شود و با کمک ریسمانی مخصوص بالا و پایین می‌رود. پرده شید در برابر گرما و سرما عایقی مناسب است. چند مدل پرده شید مناسب آشپزخانه وجود دارد : زبرا، ارسی، رول و …

مدل های پرده مناسب برای آشپزخانه
مدل های پرده مناسب برای آشپزخانه

 

پرده زبرا

در این میان پرده زبرا از بهترین پرده‌ها با طرح کلاسیک شناخته شده که قابلیت رولی، کرکره‌ای و … را دارد. پرده زبرا یا پرده دبل رول ترکیبی از دو نوع پرده‌ی شیدرول و پرده کرکره‌ای بوده که از دو لایه موازی، با ترکیبی از تور و پارچه تشکیل شده است. و می‌توان با تغییر زاویه بین دو لایه و نوارهای میانی، نورعمودی از پرده را تغییر داد و در حالت دلخواه تنظیم نمود.

مدل های پرده مناسب برای آشپزخانه
مدل های پرده مناسب برای آشپزخانه

 

پرده اورسی

پرده‌های اورسی نوع خاصی از پرده های رول هستند که پس از حرکت عمودی تا انتهای پایین، امکان سایه روشن شدنِ پرده با باز شدن کرکره‌های پارچه‌ای در آن وجود دارد. خوشبختانه با توجه به جدید بودن این نوع پرده و همخوانی آن با اکثر فضاها، پرده‌های اورسی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

پرده اورسی
پرده اورسی

 

پرده شید رول

اگر به دنبال پرده آشپزخانه‌ای هستید که حریم خصوصی شما را حفظ کند و ساده هم باشد، این نوع پرده بهترین انتخاب خواهد بود. نصب شید رول آسان است و با اکثر دکورهای آشپزخانه به خوبی هماهنگ می‌شود. تمیز کردن این نوع پرده آشپزخانه نیز راحت می‌باشد. پرده‌های شیدرول از شما و وسایل آشپزخانتان در برابر اشعه‌های زیان آور فرا بنفش محافظت می‌کنند و در عین حال روشنی محیط را از بین نمی‌برند. این طرح پرده آشپزخانه ظاهری ساده دارد و فضای یکدستی برای شما به وجود می‌آورد.

پرده رول
پرده رول

 

پرده طرح دار

در کنار انواع پرده‌های کرکره‌ای یک نوع دیگر نیز وجود دارد که دارای طرح‌های متفاوتی بر روی خود است. این نوع از پرده‌ها بیشتر برای فضایی مناسب هستند که رنگ سفید در آنها غالب بوده است. در استفاده این نوع پرده‌ها رنگ کلی دکوراسیون آشپزخانه را در نظر بگیرید و مطابق با آن طراحی شاد و مناسب انتخاب کنید. این نوع از پرده را دقیقا از بالای چهارچوب نصب کنید و زیبایی وصف ناپذیری را به آشپزخانه خود ببخشید.

پرده طرحدار
پرده طرحدار

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده‌های مدرن و … می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۷۳۷

 

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *