کندن برچسب پنجره دوجداره upvcf

کندن برچسب پنجره دوجداره upvcf


امروزه با پیشرفت شهرها و افزایش آلودگی صوتی، استفاده از پنجره های قدیمی رو به پایان است و پنجره های قدیمی جای خود را به پنجره های دوجداره پروفیل upvc داده اند. از جمله مشکلات عمده در استفاده از این پنجره ها روش کندن برچسب از روی شیشه پنجره است که ممکن است کنده نشود و ایجاد مشکل کند.

استفاده از پنجره های دوجداره مزیت های فراوانی دارد که موجب می شود امروزه صاحبان ملک و ساختمان سازان علاقه گسترده ای برای بکارگیری از این نوع پنجره در منازل و دفاتر کاری داشته باشند. در این مقاله به شما نحوه کندن چسب پروفیل را آموزش خواهیم داد تا شما به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید و دچار معضل نشوید.

نحوه کندن برچسب پنجره دوجداره
کندن برچسب روی شیشه مغازه

اهمیت جداسازی برچسب پروفیل upvc

لیبل پروفیل از مواد زیست محیطی تولید شده است، که با گذشت زمان تجزیه شده و به محیط بازمیگردد. بنابراین حداکثر طی مدت ۴۵ روز باید از روی پروفیل upvc و درب و پنجره دوجداره جدا شود. در غیر این صورت برچسب محافظ بر روی پروفیل تجزیه خواهد شد و موجب تغییر رنگ پروفیل می شود.

کندن برچسب از روی شیشه

سرکه یا الکل محلولی است که می تواند چسب را به طور موثری در خود حل کند. یک پد پنبه ای را به سرکه یا الکل آغشته نمایید و آن را روی برچسبی که می خواهید بردارید بمالید. اجازه دهید چند دقیقه بماند تا به چسب نفوذ کند. سپس به آرامی برچسب را از روی سطح شیشه جدا کنید.

روش کندن چسب شیشه پنجره

از جمله روش های آسان برای کندن چسب شیشه پنجره دوجداره استفاده از بنزین سوپر و سشوار می باشد که در ادامه آن ها را آموزش خواهیم داد. پس از اتمام ساخت و ساز و به منظور بهره برداری از پنجره دوجداره اولین کاری که باید بکنید، کندن برچسب پنجره دوجداره یا پروفیل upvc است. هرچه زودتر به این کار اقدام کنید راحت تر کنده می شود. معمولا تمام قسمت های چسب از روی بدنه با دست جدا نمی شود، برای جداکردن و کندن باقی قسمت ها به روش های زیر عمل کنید.

بیشتر بخوانید: انواع شیشه پنجره

روش کندن برچسب از روی شیشه پنجره

روش اول (بنزین سوپر)

در این روش باید از مقداری بنزین سوپر استفاده کنید. یک پارچه را به مقداری بنزین سوپر آغشته کنید و به آرامی روی برچسب پروفیل بکشید . سپس به آرامی شروع به کندن پروفیل کنید.

نکته : به دلیل تفاوت کیفیت در جنس پروفیل پنجره های دوجداره، بهتر است ابتدا تکه پارچه تمیزی را به بنزین سوپر آغشته کرده و روی قسمتی که برچسب باقی مانده است بکشید و سپس با آب آن ناحیه را پاک کنید. بعد از چند روز اگر تغییر رنگی رخ نداده بود برچسب باقی قسمت ها را نیز با این روش بکنید.

نکته : لازم به ذکر است که اگر بنزین معمولی استفاده کنید، موجب تغییر رنگ و سیاه شدن پروفیل می شود.

نکته : استفاده بیش از حد از بنزین می تواند موجب صدمه به پروفیل شود.

راه حل کندن برچسب پنجره یو پی وی سی
راه حل کندن چسب شیشه پنجره یو پی وی سی با بنزین سوپر

روش دوم (استفاده از سشوار)

برای کندن برچسب پنجره دوجداره در پروفیل، بهترین روش استفاده از یک سشوار و گرم کردن آن است. بدین منظور بادگرم سشوار را روی نقطه ای از برچسب گرفته و به آرامی شروع به کندن کنید. با حرکت دادن آهسته سشوار روی برچسب پروفیل پیشروی کرده و آن را جدا کنید.

کندن برچسب پروفیل با سشوار

کاربرد برچسب پنجره دوجداره

از برچسب پروفیل جهت حفاظت این محصولات در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید (UV)، موارد شیمیایی و جلوگیری از خراشیدگی سطحی در حیم تولید، انبار و حمل و نقل استفاده می شود. در پروژه های در حال ساخت، بهتراست برچسب محافظ تا پایان عملیات ساختمانی که احتمال آسیب دیدن پروفیل وجود دارد باقی بماند.

روش کندن برچسب از روی شیشه پنجره

نکاتی در مورد کندن برچسب پنجره دوجداره

  • برای کندن برچسب پنجره ها هرچه زودتر اقدام کنید این کار آسان تر خواهد بود.
  • برچسب های روی پنجره دوجداره برای سالم ماندن و حفاظت از پروفیل آن است، برای حفظ سلامت آن بهتر است پس از خرید برچسب اطراف آن را جدا کنید.
  • تا جای ممکن کندن لیبل را نیز به نصاب پنجره، که به این کار وارد است بسپارید.
  • برخی افراد بر این تصورند با ماندن برچسب روی پنجره خود محافظت می کنند در صورتی که این ذهنیت اشتباه است و در طولانی مدت موجب آسیب رسیدن به پروفیل می شود.
  • در صورتی که بعد از حداکثر ۴۵ روز لیبل ها جدا نشوند موجب تغییر رنگ پروفیل می شود.
  • چنانچه در حال بازسازی ساختمان یا پروژه ساخت و ساز هستید، بهتر است برچسب ها تا پایان زمان عملیات ساختمانی حفظ شوند، تا از آسیب دیدن احتمالی پروفیل در هنگام کار جلوگیری شود.
آموزش کندن برچسب پروفیل
آموزش کندن برچسب پروفیل
کندن برچسب پنجره دوجداره
روش کندن برچسب از روی شیشه پنجره

کندن برچسب از روی شیشه سکوریت

در هنگام تولید شیشه های دوجداره لیبل هایی بر روی جداره های شیشه چسبانده می شود که اطلاعاتی مانند ابعاد و نوع شیشه دوجداره را در بردارد. به دلیل خاص بودن نوع این برچسب ها کندن آن با دست امکان پذیر نیست.

روش اول (کندن برچسب با شیشه پاکن)

راحت ترین نحوه کندن برچسب از روی شیشه استفاده از شیشه پاک کن و کاردک لیسه ای است. ابتدا با کمک شیشه پاک کن محل برچسب را تر کنید و سپس با گذشت چند ثانیه آن را با کاردک لیسه ای بتراشید.

کندن برچسب شیشه دوجداره
کندن برچسب از روی شیشه سکوریت

روش دوم (محل آب و صابون)

اکثر تولیدکنندگان پنجره دوجداره ابتدایی ترین روش را برای حذف برچسب آب گرم و صابون توصیه می کنند. ابتدا یک ظرف را از آب گرم پر کنید. سپس دو قاشق از پودر صابون را در یکی از ظرف ها بریزید و با دست خود، یا یک قاشق بلند، محلول را هم بزنید تا کف کند. برچسب را به محلول آغشته کنید و با یک لیسه آن را از شیشه جدا کنید.

روش کندن برچسب از روی شیشه پنجره آب صابون

اگر قصد دارید در خانه یا محل کار خود پنجره دوجداره نصب کنید و برای انتخاب نوع و مدل آن تردید دارید، می‌توانید از مشاوره و راهنمایی متخصصان شرکت تولید و فروش درب و پنجره دوجداره پنجره شهر بهره گیرید.

بهترین روش کندن برچسب از روی شیشه پنجره چیست؟

موثرترین روش ها شامل استفاده از گرما، حلال های آلی یا وسایل خانگی مانند سرکه است. روشی را بر اساس نوع برچسب و ترجیح خود انتخاب کنید.

آیا استفاده از الکل روی شیشه پنجره بی خطر است؟

بله، الکل برای سطوح شیشه ای بی خطر است. آن را روی یک پارچه آغشته کنید و به آرامی باقی مانده برچسب را پاک کنید. از تهویه مناسب اطمینان حاصل کنید و از استفاده بر روی شیشه های رنگی خودداری کنید.

چه روش های خانگی می تواند به حذف برچسب ها کمک کند؟

سرکه، روغن پخت و پز یا آب صابون می تواند موثر باشد. ماده انتخاب شده را روی برچسب بمالید، بگذارید بماند و سپس برچسب را بتراشید یا پوست آن را جدا کنید.

برای پاك كردن برچسب از روي شيشه از چه کارهایی باید خودداری کرد؟

از استفاده از مواد ساینده که ممکن است شیشه را خراش دهند خودداری کنید. همچنین، در مورد مواد شیمیایی قوی که می تواند به پنجره آسیب برساند یا به سطوح اطراف آسیب برساند، احتیاط کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *