پرده پلیسه – پنجره شهر

پرده پلیسه،پنجره شهر

پرده پلیسه چیست؟

پرده پلیسه یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین طرح‌های ارائه شده از پرده های مدرن هستند که در فضاهای مختلف قابلیت استفاده دارند. این نوع پرده از جمله پرده‌های تزئینی و دکوراتیو محسوب می‌شود که به عنوان جدیدترین و مد‌رن‌ترین پوشش‌های تزئینی پنجره، با بهترین کیفیت و زیباترین حالت ممکن به بازار عرضه شده‌است. این پرده با ارائه رنگ های متنوع برای هر نوع طراحی داخلی قابل استفاده است‌.

همانطور که می‌دانید در معماری مدرن ایرانی خطوط عمودی غالب هستند و پرده پلیسه با خطوط افقی خود، هارمونی چشم‌نوازی را برای فضا به ارمغان می‌آورد. قابلیت‌های فراوان، انعطاف‌پذیری و استفاده از سیستم‌های متفاوت، پرده پلیسه را تبدیل به پرده‌ای جذاب، مدرن و بی‌رقیب نموده‌است.

انواع پرده پلیسه

  1. نوع دستی
  2. نوع زنجیری
  3. نوع شب و روز

 

پرده پلیسه پذیرایی، پنجره شهر

۱- پرده پلیسه دستی

این نوع پرده پلیسه دارای دستگیره‌ای است که به وسیله آن، پرده بالا و پایین می‌شود و به پرده‌های “پشت پنجره ای” نیز معروف است. این پرده فقط شیشه را می‌پوشاند و به شما امکان تنظیم نور دلخواه را نیز می‌دهد. از دیگر مزایای این پرده می‌توان به امکان باز و بسته شدن پنجره بدون بالا و پایین کرده پرده نام برد. همچنین در صورتی که قاب پنجره شما با سقف مماس بوده و فضای کافی برای نصب انواع پرده‌های کرکره وجود ندارد می‌توانید از پرده پلیسه با کنترل دستی استفاده کنید.

پرده پلیسه، پرده پلیسه دستی

۲- پرده‌ی پلیسه زنجیری

این نوع پرده قابل نصب بر روی دیوار و سقف می‌باشد که با یک زنجیر در سمت راست یا چپ (به انتخاب مشتری) کنترل می‌شود. گاهی مشتریان خواهان این هستند که یک تکه پرده بزرگ از نوع پلیسه داشته‌باشند که کل فضای پنجره را بپوشاند، این نوع پرده می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

پرده پلیسه، پرده پلیسه زنجیری

۳- پرده پلیسه شب و روز

شب و روز نوعی از پرده‌های دکوراتیو است که دارای ۲ نوع پرده نازک و ضخیم می‌باشد، قسمت نازک آن در روز جهت استفاده از حداکثر نور به کار می‌رود و هنگام شب جهت جلوگیری از دیده شدن فضای داخل منازل از قسمت ضخیم تر آن استفاده می‌شود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!