شیشه ضد حرارت

شیشه های معمولی در برابر حرارت زیاد دچار شکستگی خواهند شد و در برخی از پروژه ها که نیاز به استفاده از شیشه است اما حرارت زیادی نیز وجود دارد، نمی توان از شیشه های خام و ساده استفاده کرد از همین جهت شیشه ضد حرارت عملکرد متفاوتی نسبت به شیشه های معمولی دارند به صورتی که شیشه های استاندارد تا دمای 12 درجه سانتی گراد مقاوم هستند و شیشه های سکوریت تا دمای 260 درجه مقاومت دارند و شیشه ضد حرارت تا دمای 890 درجه مقاومت دارند و به راحتی شکسته نمی شوند.

توجه داشته باشید که شیشه های ساده به دلیل اینکه به اصطلاح آب شیشه گرفته نشده در برابر حرارت دچار مشکل می شود. اما شیشه سکوریت به دلیل اینکه وارد کوره های مخصوصی شده مقاومت شیشه نیز در برابر ضربه و هم در برابر حرارت بسیار بیشتر خواهد شد.

شیشه ضد حرارت چیست؟
شیشه ضد حرارت چیست؟

شیشه ضد حرارت برای اولین بار در کشور آلمان توسط پژوهشگران اختراع شد و قبل از آن در پروژه هایی که حرارت زیادی در محیط مورد نظر وجود داشت به طور کلی از شیشه استفاده نمی شد اما با رو بکار آمدن شیشه های سکوریت به نوعی هم زیبایی و شفافیت شیشه کاربرد دارد و هم اینکه شیشه به راحتی در برابر دمای بالا دچار شکستگی نمی شود.

شیشه مقاوم در برابر حرارت

ایمنی یکی از مهم ترین موضوع مورد بحث در صنعت ساختمان می باشد. مقاومت شیشه در برابر حرارت علاوه بر ساختمان ها، برج ها، مراکز تفریحی و … در پتروشیمی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از شیشه مقاوم به حرارت در مشعل های موجود در کارخانه های پتروشیمی استفاده می گردد. 

شیشه مقاوم در برابر حرارت تقریبا در دمای 1000 درجه سانتی گراد شروع به ذوب شدن می کند که حدودا 300 درجه سانتی گراد بیشتر از سایر شیشه ها تحمل حرارت دارد. مقاومت شیشه در برابر حرارت می تواند جلوی بسیاری خطرات ناشی از آتش سوزی را بگیرد و باعث افزایش ایمنی محیطی می شود. که از آن در بسیاری از صنایع استفاده می گردد.

شیشه ضد حرارت چیست؟
شیشه ضد حرارت چیست؟

شیشه ضد حرارت شومینه

شیشه های ضد حرارت اکثرا به عنوان شیشه شومینه استفاده می شود و با توجه به طرح شومینه، شیشه سکوریت مطابق با آن تولید خواهد شد به طوری که ابتدا شیشه خام و ساده را در طرح مورد نظر برش داده سپس آن را وارد کوره های مخصوص شیشه ضد حرارت می کنیم و معمولا پس از 10 الی 15 دقیقه شیشه از کوره خارج خواهد شد.

شیشه ضد حرارت چیست؟
شیشه ضد حرارت چیست؟

شیشه ضد حرارت آزمایشگاهی

شیشه ضد حرارت آزمایشگاهی نیز با توجه به استفاده از ترکیبات شیمیایی که احتمال وقوع آتش سوزی و ایجاد حرارت زیاد در اثر ترکیب مواد وجود دارد، شیشه های ضد حرارت سکوریت کاربرد فراوانی دارد و برای انجام پروژه ها نیاز به شیشه هایی است که در اثر حرارت زیاد دچار شکستگی نشود.

شیشه ضد حرارت دوجداره

نوعی از شیشه های دوجداره می باشد که از دو شیشه سکوریت شده تشکیل شده است و مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت از خود نشان می دهد شیشه دوجداره ضد حرارت نام دارد. این نوع شیشه ها، در ساختمان های اداری بکار می رود.

شیشه ضد حرارت لمینت

شیشه های لمینت ضد حرارت از دو شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تشکیل شده است که توسط یک لایه pvb به یکدیگر چسبیده می شود، ذرات این نوع شیشه ها در صورت شکستن نیز از هم جدا نخواهد شد.

شیشه ضد حرارت در جلوگیری از پیشرفت آتش سوزی

شیشه ضدحرارت نقش بسزایی در جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر آتش ایفا می کند. مثلا در یک فضای بسته مانند اتاق برای گسترش آتش به حجم زیادی اکسیژن نیاز است. و اگر پنجره ها از نوع معمولی باشند با کمی افزایش حرارت ذوب یا شکسته می شود و با رسیدن اکسیژن، آتش جان تازه ای گرفته و سرعت پیشروی بیشتری می گیرد. ولی اگر از شیشه ضد حرارت در پنجره ها به کار برده می شد این آتش با سرعت کمتری به پیشرفت ادامه می دهد. 

شیشه ضد حرارت چیست؟
شیشه ضد حرارت چیست؟

ویژگی شیشه ضد حرارت

از ویژگی های بارز شیشه ضد حریق می توان به زمان زیاد تحمل حرارت 1000 درجه و عایق بودن در برابر حرارت، سرما و صوت نیز اشاره کرد و همین خصوصیات باعث صرفه جویی در مصرف هر چه بیشتر انرژی می شود که امروزه به یکی از اساسی ترین موضوعات تبدیل شده است. این شیشه بر اساس تعداد لایه های به کار برده شده می تواند زمان بیشتری برای ذوب شدن یا شکستن را تحمل کند، از همین رو باعث ایمنی بیشتری می شود تا آتش به مکان های دیگر ساختمان سرایت نکند و زمان بیشتری برای تخلیه ساختمان می خرد.

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

011-32323297

09113180030

09113180040

09113180050

شیشه دوجداره

شیشه ضد حرارتشیشه ضد حرارت آملشیشه ضد حرارت بابلسرشیشه ضد حرارت چیست؟شیشه ضد حرارت خانه دریاشیشه ضد حرارت رویانشیشه ضد حرارت ساریشیشه ضد حرارت فریدونکنارشیشه ضد حرارت مازندرانشیشه ضد حرارت نوشهرشیشه ضد حریقشیشه مقاوم در آتش سوزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *