شیشه رنگی مدرن

شیشه رنگی مدرن


شیشه رنگی نه تنها یکی از جذاب‌ترین متریال‌هایی است که در طراحی منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند بلکه به دلیل رنگبندی مختلف جلوه ویژه و چشم اندازی رویایی به دکوراسیون منزل شما می‌دهد.

در گذشته خانه‌هایی با سبک و سیاق سنتی از شیشه های رنگی به شیوه سنتی استفاده می‌کرده اند، اما با گذشت زمان و پیشرفت صنایع شیشه، شیشه های رنگی در طرح‌های مدرن با با مدل‌های متعدد و بسیار شیک طراحی و تولید شدند به گونه‌ای که در حال حاضر هم از شیشه های رنگی سنتی در خانه‌هایی که حال و هوای سنتی دارند استفاده می‌شود و هم از شیشه های رنگی مدرن در طراحی دکوراسیون به شیوه مدرن استفاده می‌شود.

شیشه رنگی

شیشه رنگی یک نوع شیشه تزئینی است که از گذشته تا کنون استفاده می شود. از شیشه رنگی برای پوشاندن پنجره های خانه یا محل کار استفاده می شود که حریم خصوصی را فراهم کرده و تابش نور خورشید را کاهش می دهد. شیشه رنگی با جلوگیری از نور خورشید، داخل ساختمان شما را خنک نگه می دارد.

نقش شیشه رنگی در دکوراسیون

مهم‌ترین دلیل محبوبیت شیشه رنگی، نقش زیبای آن‌ها است که با عبور نور از شیشه در فضای مورد نظر ایجاد می‌شود و بسیار خیره کننده و منحصر به فرد است. برخی از مردم که از روحیه خاص و منحصر به فردی برخوردار هستند و به رنگ‌ها علاقه زیادی دارند. بر خلاف مردم دیگر ترجیح می‌دهند که طراحی دکوراسیون داخلی منزل آن‌ها به جای اینکه به دیوارهای ساده و سفید محدود شود، پر از رنگ‌های شاد و سرزنده باشد. به همین خاطر علاقه زیادی به استفاده از شیشه های رنگی در دکوراسیون داخلی منزل خود دارند.

شیشه های رنگی
شیشه های رنگی
شیشه رنگی
شیشه رنگی

اجزای تشکیل دهنده شیشه های رنگی

این هنر زیبا متشکل از ترکیبات آهن، طلا، کبالت، منگنز، اورانیوم و نقره است که کاربردهای فراوانی دارد. به طور مثال با اضافه کردن کمی ناخالصی آهن به شیشه رنگ سبز ایجاد می‌شود. همچنین با اضافه کردن مقداری ناخالصی‌های یونی به فلزات می‌توانیم دیگر رنگ‌ها را به دست آوریم.

شیشه رنگی مدرن
شیشه رنگی مدرن

روش‌های استفاده از شیشه های رنگی

شیشه های رنگی به دلیل گستره‌ی رنگی زیادی که دارند باعث کاربردی‌تر شدن این شیشه‌ها در منازل و حتی مکان‌های عمومی و سنتی می‌شوند. شیشه رنگی عنصری فراتر از دکوراسیون است. می‌توانید در پنهان کردن زشتی‌ها، ورود نور زیبا و لازم در منزل، زیبایی و دلنشینی فضا و یا بلوکه کردن نور در منزل و دیگر اهداف از آن استفاده کنید. تمام شیشه های رنگی قابلیت تکمیل کردن نمای داخلی و خارجی ساختمان را دارا هستند.

شیشه رنگی پنجره
شیشه رنگی پنجره

استفاده از شیشه رنگی به جای دیوار بیرونی

یکی از موارد خارق العاده در مورد شیشه های رنگی به عنوان نمای بیرونی این است که در حقیقت فضای داخلی را نیز دگرگون می کند. این شیشه های جذاب با عبور نور از خودشان نمایی خیره کننده و استثنایی به فضای داخلی می‌دهند. مهم نیست تم دکوراسیون داخلی ساختمان مدرن باشد و یا سنتی و کلاسیک، این تاثیر جادویی همواره فضای مورد نظر را دگرگون می‌کند.

پنجره رنگی
پنجره رنگی

بلوک‌های شیشه رنگی مدرن

یکی از جذاب‌ترین محصولات ساخته شده از شیشه های رنگی، بلوک شیشه ای است. این بلوک‌ها میزان امنیت محیطی را افزایش می‌دهند که بتوانند خلاقیت خود را با انتخاب نوع چیدمان این بلوک‌ها در کنار هم، در دکوراسیون داخلی اعمال کنند. کاربرد بلوک های رنگی در دکوراسیون داخلی بسیار بالا است و محدود به یک بخش و یا المان خاصی نمی‌شود.

شیشه رنگی مدرن
شیشه رنگی مدرن

شیشه رنگی پنجره

استفاده از شیشه رنگی پنجره امری جدید نیست. زمانی که شما از شیشه های رنگی در پنجره‌ها به ویژه پنجره‌های اتاق که از پشت آن‌ها نور آفتاب می‌تابد استفاده می‌کنید موجب می‌شود که علاوه بر زیبایی خاص این شیشه‌ها، با تابش نور آفتاب به آن‌ها هاله‌ای از رنگ‌های مختلف فضای اتاق شما را پر کنند و جلوه بی‌نظیری را ایجاد کنند.

شیشه رنگی پنجره
شیشه رنگی پنجره

استفاده از شیشه رنگی در سقف

سقف‌ها یکی دیگر از بخش‌هایی هستند که طراحی زیبای آن‌ها تاثیر به سزایی در زیبایی دکوراسیون منزل دارد. از این رو برخی‌ها ترجیح می‌دهند از شیشه های رنگی با طرح‌های مختلف به ویژه طرح‌های گلدار یا ساده در سقف شیشه ای منزل خود استفاده کنند.

شیشه رنگی
شیشه های رنگی مدرن

استفاده از شیشه رنگی در پاگردهای راه پله

یکی دیگر از کاربردهای جذاب شیشه های رنگی، استفاده از آن‌ها در پاگرد راه پله‌هایی است که به سمت بیرون ساختمان می‌باشند. پاگردها فضاهایی هستند که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند و زیاد برای زیبا سازی آن‌ها اقدامی صورت نمی‌گیرد. با بکارگیری شیشه های رنگی مدرن و یا سنتی، می‌توانید  این فضای خاص را به زیباترین نحو ممکن تزئین کنید. همچنین می‌توان از شیشه های رنگی به شرط نشکن و مقاوم بودن برای نرده های شیشه ای مدرن راه پله‌ها و یا پاگردها استفاده نمود که ایده‌ای بسیار جذاب و چشم نواز خواهد بود.

برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

شیشه طرح دار رنگی
شیشه رنگی

استفاده از شیشه رنگی در ورودی ساختمان

ورودی منزل اولین جایی است که مورد توجه قرار می‌گیرد به ویژه اگر در آن از شیشه های رنگی استفاده کنید تا وقتی نور آفتاب به آن می‌تابد، رنگ‌های مختلف و شاد در راه پله‌ها انعکاس پیدا کنند تا از طریق زیبایی راه پله‌های شما چندین برابر شود.

پنجره با شیشه های رنگی
پنجره شیشه رنگی

استفاده از شیشه های رنگی در سرویس بهداشتی و حمام

یکی از کاربردهای شیشه های رنگی و به صورت دقیق تر بلوک‌های شیشه‌ای در بحث جداسازی و فضاسازی در سرویس‌های بهداشتی است. این بلوک‌ها در عین کاهش محدود سازی بصری نسبت به جداسازها و پارتیشن‌ شیشه ای ، نمای زیبایی به فضای سرویس بهداشتی می‌دهند. عمده کاربرد بلوک‌های رنگی در این فضا در مورد دوش حمام است و با اعمال آن، فضایی مانند اتاق دوش در سرویس بهداشتی (درب مستر شیشه ای) ایجاد می‌شود.

شیشه های رنگی
شیشه های رنگی

استفاده از شیشه رنگی ساده به عنوان پارتیشن

از شیشه های رنگی می‌توان به عنوان پارتیشن‌های تکه ای برای جداسازی و یا نمادهی در بخشی از فضا استفاده کرد. این المان معمولا در فضاهای مدرن به کار می‌رود و ساختاری هندسی و منظم را با خود به همراه دارد. نمونه شیشه های به کار رفته برای این المان‌ها رنگ‌های یکدست و یا ترکیبی و متنوعی دارند.

شیشه های رنگی
شیشه رنگی

نورگیرهای استثنایی با شیشه های رنگی

معمولا اتاق‌های طبقه منفی یک و یا زیرزمین خانه‌ها دارای نورگیرهایی هستند که به منظور افزایش نور محیطی ساخته شده‌اند. اگر خانه شما چنین فضایی را دارد، توصیه می‌کنیم از شیشه های رنگی طرح‌دار و یا بلوک‌های رنگی به جای شیشه های ساده برای این نورگیر‌ها استفاده کنید و زیبایی فضا را دو چندان کنید.

شیشه های رنگی
شیشه های رنگی

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، شیشه های رنگی، پارتیشن شیشه ای، کرتین وال، توری پلیسه، پله شیشه ای، حمام شیشه‌ای و… می‌باشد جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

۱۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *