لمینت پنجره یو پی وی سی

لمینت پنجره یو پی وی سی


شرکت پنجره شهر، علاوه بر تولید پروفیل‌های upvc سفید جهت افزایش تنوع محصولات خود و پاسخگویی به سلایق مشتریان و برطرف کردن نیازهای معماران در طراحی نمای داخلی و بیرونی ساختمان، اقدام به تولید لمینت پروفیل پنجره دوجداره upvc متنوع نموده است. رنگبندی پروفیل های upvc دارای تنوع قابل قبولی می باشد.

با پیشرفت معماری و علایق و سلایق مختلف، تنوع رنگ در کلیه مصالح ساختمانی یکی از موارد موردنظر مهندسین معماری، طراحان دکوراسیون و مالکین واحدهای مسکونی می‌باشد. حال آنکه امروزه اکثر درب‌ها یا پنجره‌ها از جنس آلومینیوم و upvc هستند و به رنگ اصلی خود دیده می‌شوند و دیگر خبری از رنگ‌های قهوه ای و طرح چوب نیست.

اگر هنوز هم قصد خرید درب و پنجره‌ای با طرح چوب یا رنگی خاص را دارید که همراه با کیفیت و عایق بندی بالا از طرح و رنگ زیبایی هم برخوردار باشد، می‌توانید موقع خرید، آن را با طرح لمینت یا رنگ دلخواه خود سفارشی سازی کنید. البته روکش کردن پروفیل فقط برای پروفیل upvc امکان پذیر است و پروفیل آلومینیوم قابلیت لمینت ندارد، به همین علت می‌توانید آن را با طرح چوب رنگ آمیزی کنید.

رنگ پنجره دوجداره
رنگ پنجره دوجداره

ویدئو پروژه پنجره یو پی وی سی تک رو لمینت و نرده شیشه ای

لمینت پروفیل پنجره دوجداره

پروفیل لمینت مخصوص درب و پنجره‌های دوجداره، برای ایجاد طرح‌های تزئینی جهت نماهای طرح چوب ساخته شدند، و در کنار زیبایی امتیازاتی همچون ثبات رنگ در شرایط مختلف آب و هوایی، ضدخش بودن، دوام و استحکام بالا نیز دارند و به راحتی نیز نظافت می‌شوند.

۴ رنگ اصلی لمینت شرکت وینتک :

 • سفید
 • قهوه‌ای سوخته
 • طرح چوب بلوطی تیره
 • طرح چوب بلوطی روشن

که در بسیاری از ساختمان‌ها استفاده می‌گردد و شباهت زیادی به پنجره چوبی دارند.

لمینت پروفیل
لمینت پروفیل

انواع پروفیل لمینت

پروفیل لمینت از لحاظ پوشش به سه دسته تقسیم می‌شوند.

 • بیرون لمینت
 • داخل لمینت
 • دو طرف لمینت

در لمینت داخلی و بیرونی (یک طرف لمینت) از پروفیل‌های سفید استفاده می‌شود. اما در پروفیل‌های دو رو لمینت از پروفیل مغز قهوه‌ای و یا همرنگ لمینت استفاده می‌شود. در ادامه به تفاوت این دو می‌پردازیم.

 در صورتی که درب و پنجره upvc از بیرون رنگ شود به آن بیرون لمینت و در صورتی که با توجه به نمای داخلی درب و پنجره دوجداره رنگ شود به آن داخل لمینت گفته می‌شود. بسیاری از معماران و سازندگان ساختمانی برای جلوه بخشیدن به نمای بیرونی و نمای داخلی ساختمان از درب‌ها و پنجره‌های upvc دوجداره دو رو لمینت استفاده می‌کنند.

رنگ در و پنجره
رنگ در و پنجره

تفاوت انواع لمینت

پنجره‌های دو رو لمینت، دو طرف درب یا پنجره را شامل می‌شوند و پروفیل و روکش آن هم رنگ می‌باشند. به طور مثال شما طرح بلوطی تیره را برای روکش پروفیل خود انتخاب می‌کنید، کارخانه از پروفیل مغز قهوه‌ای که مطابق با طرح شماست برای تولید پنجره استفاده می‌کند.

در پنجره لمینت با استفاده از ماشین آلات خاص روکش لمینت روی پروفیل چسبانده و برای افزایش کیفی محصول، از پروفیل‌های رنگی که نزدیک به رنگ روکش لمینت باشد استفاده می‌شود. که پروفیل مغز قهوه‌ای نامیده می‌شود.

مزیت پنجره دو رو لمینت در این است که اگر به هر شکلی پنجره روکش شده شما خراشیدگی عمیق پیدا کرد، به جای اینکه گوشته پروفیل سفید دیده شود، رنگی مطابق با همان طرح اولیه نمایان می‌شود و این گونه هیچ مشکلی در نما برای شما به وجود نخواهد آمد.

تفاوت مغز سفید با مغز رنگی پروفیل لمینت

 • در پروفیل‌های مغز رنگی به دلیل نزدیکی رنگ روکش و پروفیل مخصوص، خراشیده شدن سطح روکش محسوس نیست و چندان قابل مشاهده نیست. اما در پروفیل‌های سفید رنگ قابل مشاهده است.
 • در پروفیل‌های تک رو لمینت نقاط جوش و اتصال پنجره‌های ساخته شده، رنگ سفید نمایان می‌شود. که باید از رنگ برای پوشاندن آن استفاده شود.

نحوه تولید پروفیل لمینت طرح دار

فرایند تولید پروفیل‌های طرح دار مانند تولید پروفیل upvc سفید می‌باشد. با این تفاوت که در مرحله میکس رنگدانه‌هایی نزدیک به رنگ لیبل لمینت به پودر اضافه می‌شود و پروفیل رنگی تولید می‌شود. و بعد از خروج پروفیل از دستگاه، لیبل توسط دستگاه دیگر با چسبی قوی و ویژه روی پروفیل چسبیده می‌شود و پروفیل از هر جهت روی غلطک‌های این دستگاه با فشار حرکت می‌کند. تا هم چسب محکم شود و هم بین لیبل طرح‌دار و پروفیل هوایی باقی نماند. لازم به ذکره که کیفیت مرغوب روکش و چسب و همچنین تجهیزات روکش زنی در تولید درب و پنجره لمینت اهمیت زیادی دارد.

رنگ آمیزی و لمینت پنجره دوجداره
رنگ آمیزی و لمینت پنجره دوجداره

رنگ‌آمیزی پنجره دوجداره

رنگ پنجره دوجداره به صورت استاتیک سولوکو انجام می‌شود. و دارای مقاومت بالاتری است. و نکته مهم در استفاده از پروفیل‌های رنگی پنجره‌های دوجداره upvc رنگی این است که می‌توان از هر طرف نما بیرون و داخل ساختمان، از دو رنگ مختلف استفاده کرد. اگر می‌خواهید با نصب یا تعویض پنجره، نمای داخلی خانه را با دکوراسیون داخلی خانه همسان کنید. و یا فقط برای نمای بیرونی و یکسان سازی با نمای کلی ساختمان از پروفیل رنگی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: رنگبندی توری و انتخاب رنگ با توجه به رنگ پنجره

نحوه رنگ آمیزی پنجره دوجداره

رنگ اکریلیک روی پروفیل پنجره دوجداره upvc به این شکل قابل اجراست که هنگام تولید و خروج پروفیل از قالب‌های اکسترود، یک لایه رنگ روی آن تزریق می‌شود. برای رنگ آمیزی پنجره دوجداره بعد از عملیات تولید و مونتاژ آنها، رنگ موردنظر روی آن‌ها اجرا شده و این روش بسیار کاربردی است. جنس و نوع این رنگ با رنگ‌های ساختمانی و سایر انواع رنگ‌ها فرق دارد و صرفا مخصوص پنجره دوجداره است.

مزایای پنجره دوجداره upvc رنگی

 • طول عمر بالا
 • عایق بندی مناسب
 • مطابق با سلیقه مشتری با تنوع رنگ ایجاد می‌شود.
 • پوشش رنگی دارای انعطاف پذیری و چسبندگی بالاست.
 • این پنجره دارای نصب آسان، طرح و رنگ متنوع می‌باشد.
 • نظافت و شست و شوی آن‌ها به راحتی و سریع انجام می‌شود.
 • این نوع پنجره‌ها با طرح چوب در طیف‌های رنگی مختلف تولید می‌شود.
 • پنجره دوجداره upvc رنگی جایگزینی مناسب برای پنجره آلومینیومی است.
 • این نوع رنگ در مقابل خراشیدگی و ساییدگی مقاوم بوده، ریزش ندارد و ترک نمیخورد.
 • در برابر تابش مستقیم نور خورشید، اشعه ماورای بنفش و باران‌های اسیدی مقاوم است.
 • این نوع پنجره‌ها دارای رنگ متالیک و غیرمتالیک با براقیت‌های براق، نیمه براق و مات است.
 • به راحتی می‌توان با نمای داخل خانه و مبلمان آن را هماهنگ کرد و برای هر سبکی مناسب است.
پنجره دوجداره رنگی
پنجره دوجداره رنگی

رنگ آمیزی پروفیل

همانطور که مشاهده کردید هر کدام از برندهای درب و پنجره دارای روکش‌های طراحی شده‌ای هستند که بنا به سلیقه مشتری قابلیت اجرا بر روی پروفیل را دارند. اما شاید طرح‌های موجود جوابگوی همه سلایق نباشد به همین دلیل شما می‌توانید درخواست رنگ آمیزی سفارشی کنید.

در این سیستم، پنجره بعد از تولید و مونتاژ به کارخانه رنگ ارسال شده تا رنگ موردنظر بر روی آن رنگ آمیزی شود. لازم به ذکر است در این نوع رنگ آمیزی شما می‌توانید هر نوع رنگ دلخواهی را بر روی پنجره دوجداره انجام دهید در حالی که در حالت لمینت شما امکان تنوع رنگ زیادی را ندارید. و هم چنین جنس و نوع این رنگ کاملا با رنگ‌های ساختمانی و اتومبیل و … متفاوت است و فقط مخصوص اینگونه پنجره دوجداره ساخته شده است.

برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

پروفیل لمینت بهتر است یا پروفیل رنگ شده؟

دو نکته در اینجا قابل ذکر است؛

 • اول اینکه رنگ‌آمیزی بر روی پروفیل سفید رنگ انجام می‌شود. در صورتی که درب یا پنجره رنگ شده خش بیوفتد رنگ زیری محسوس است.
 • از لحاظ قیمت رنگ کردن به نسبت روکش کردن از هزینه‌ی بیشتری برخوردار است و باید قبل از سفارش به این نکته هم توجه کافی داشت.
رنگ در و پنجره
رنگ در و پنجره

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و نرده شیشه ای راه پله می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پروژه های اجرایی پنجره شهر

پروژه پنجره دوجداره خم طرح چوب
پروژه پنجره دوجداره خم طرح چوب
پروژه درب و پنجره دوجداره املاک دلتا
پروژه درب و پنجره دوجداره املاک دلتا
پروژه پنجره خم بیرون لمینت
پروژه پنجره خم بیرون لمینت
پروژه پنجره دوجداره خم در بابلسر
پروژه پنجره دوجداره خم در بابلسر
پروژه درب دوجداره فرانسوی طرح چوب
پروژه درب دوجداره فرانسوی طرح چوب
پروژه پنجره دوجداره آلومینیوم طرح چوب بابلسر
پروژه پنجره دوجداره آلومینیوم طرح چوب بابلسر
پروژه درب و پنجره دوجداره مغازه بابلسر
پروژه پنجره خم بیرون لمینت
پروژه درب و پنجره upvc بابلسر
پروژه درب و پنجره upvc بابلسر
امتیاز دهید

۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *