پنجره دوجداره ارسی

پنجره دوجداره ارسی


پنجره دوجداره ارسی نوعی از پنجره‌ها هستند که از زمان‌های قدیم در ترکیب معماری سنتی ایرانی – اسلامی به کار برده می‌شود. هر چند که در دهه‌های اخیر استفاده از این نوع پنجره‌ها، خصوصا در ساختمان‌های مدرن کمرنگ شده، اما خوشبختانه هنوز در بسیاری از ساختمان‌ها و اماکن خاص از این نوع پنجره دوجداره طرح سنتی استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: جان پناه پنجره

پنجره ارسی مدرن

تصور طراحان و یا مصرف کنندگان از پنجره ارسی مدرن بر این است که شاید نتوان با سیستم‌های جدید پنجره مانند پنجره دوجداره upvc و یا پنجره آلومینیومی ترمال بریک، پنجره ارسی را خلق کرد. در حالیکه با طراحی خلاقانه و استفاده از ماشین آلات پیشرفته می‌توان یک پنجره ارسی بسیار زیبا با خصوصیات پنجره دوجداره نسل جدید داشته باشیم. همانطور که میدانید پنجره‌های دوجداره از نظر گرما و سرما، گردوغبار و صوت کاملا عایق هستند پس در واقع این نوع پنجره دوجداره طرح سنتی است اما کاملا مدرن و عایق می‌باشد.

پنجره های ارسی
پنجره های ارسی

انواع نقش های بکار رفته در پنجره ارسی

نقش اسلیمی پنجره ارسی

این طرح‌ها از گیاهان موجود در طبیعت الهام گرفته اند که در نقشه‌های فرش و نقاشی مختلف به وفور دیده می‌شوند.

پنجره ارسی
پنجره ارسی

نقش های گره چینی پنجره ارسی

این نقش‌ها به صورت نقوش هندسی می‌باشند که از طبیعت، کائنات و گیاهان الهام گرفته شده‌اند و در گوشه‌ها به صورت زاویه دار می‌باشند.

پنجره ارسی مدرن
پنجره ارسی مدرن

نقش جقه پنجره های ارسی

این نماد درخت سرو می‌باشد و مظهر آزادگی، تواضع و خمیدگی ایرانیان می‌باشد. به روایتی دیگر نماد در زرتشت مظهر اهورا مزدا و نشان خورشید و مظهر عظمت می‌باشد.

شیشه ارسی
شیشه ارسی

نقش چهارپر پنجره های ارسی

این نقش الهام گرفته از برگ‌های شبدر می‌باشد که نماد خوشبختی و سعادت می‌باشد.

شیشه ارسی
شیشه ارسی

کاربرد پنجره دوجداره ارسی

 • ویلاهای مسکونی با بناهای سنتی
 • مساجد، اماکن زیارتی و حسینیه‌ها
 • سفارتخانه‌های کشورهای اسلامی
 • مرمت آثار باستانی و یا ساخت بناهایی به سبک معماری ایرانی و اسلامی
 • رستوران‌های سنتی، اماکن اقامتی سنتی مانند هتل‌ها، مهمانپذیرها و کتابخانه‌ها

پنجره دوجداره upvc ارسی با حفظ طرح و سبک معماری ایرانی، پنجره‌هایی بسیار عایق و با طول عمر بالا می‌باشد. پنجره‌هایی به سبک ارسی نقش بسیار مهمی را در معماری ایرانی داشته‌اند. سطح پنجره upvc ارسی را با استفاده از انواع نقش‌های گوناگون گره سازی و با شیشه‌های رنگی می‌آرایند و ترکیب‌های فوق العاده و منحصر به فردی پدید می‌آورند و بدین صورت هماهنگی بین این شبکه‌های هندسی و نورهای رنگی باعث ایجاد زیبایی دلپذیر می‌شوند.

مزایا پنجره ارسی مدرن

 • طول عمر بالا
 • عایق صوتی و حرارتی
 • زیبایی فوق العاده و چشم گیر
 • حفظ معماری سنتی و ایرانی اسلامی
 • قابل استفاده در هر شرایط آب و هوایی
 • شیشه‌های رنگی با رنگ‌های مختلف و گره کاری‌های اشکال هندسی
 • هزینه تولید و کیفیت مناسب تر نسبت به پنجره چوبی طرح ارسی (پنجره های قدیمی)

برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

پنجره ارسی
پنجره ارسی

دلایل استفاده از پنجره های دوجداره upvc به سبک معماری ایرانی

 1. نور : باعث می‌شود که نور خورشید به صورت معتدل به داخل اتاق بتابد نه کمتر و نه بیشتر.
 2. روانشناسی رنگ‌ها : از نظر روانشناسی رنگ‌های مختلف این شیشه‌ها و ایجاد نورهای همرنگشان بر روی انسان تاثیرات مختلفی می‌گذارد، که هر رنگ دیگر شدت این تاثیر را خنثی می‌کند و مقدار مناسب آن را تنظیم و تعدیل می‌کند. بیشتر رنگ‌های استفاده شده در شیشه‌های ارسی رنگ‌های لاجوردی قرمز، سبز و زرد هستند و هرکدام به تنهایی یک تاثیر روانشناختی مجزایی دارند.
 3. زیبایی : برای آراسته کردن سطح پنجره‌های ارسی از نقش‌های گوناگون استفاده می‌شود و یا از شیشه‌های رنگی نیز استفاده می‌شود که می‌تواند ترکیب‌های بدیعی را پدید بیاورد و در صورتی که هماهنگی بین شبکه‌های هندسی و نورهای رنگی وجود داشته باشد موجب ایجاد زیبایی دلپذیری نیز می‌شود.

قیمت پنجره ارسی مدرن

قیمت پنجره ارسی مدرن این پنجره به موارد زیادی بستگی دارد در صورتی که قصد خرید پنجره ارسی را دارید بهتر است با شماره‌های مندرج در وب سایت با ما در تماس باشید. کارشناسان ما اطلاعات کامل را در زمینه خرید این محصول به همراه قیمت آن در اختیار شما قرار می‌دهند.

امتیاز دهید

۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *