پنجره ضد سرقت

پنجره ضد سرقت


پنجره دوجداره ضد سرقت نوعی از پنجره دوجداره است که بسته به استفاده و نام آن دارای امنیت بالاتری نسبت به سایر پنجره‌ها می باشد. یکی از دغدغه‌های مهم مردم در زندگی داشتن آرامش و محیط زندگی و کاری امن است. با توجه به رشد جمعیت و صنعت ساخت و ساز و مشغله‌های روزمره همه مردم تمایل به داشتن خانه، ویلا، محل کار و یا مغازه‌ای ایمن و مطمئن هستند تا بتوانند از خود و خانواده و دارائی‌هایشان به نحو احسن مراقبت کنند.

پنجره‌ها به عنوان یکی از نقاط مهم ساختمان می‌باشد که می‌توانند محل دسترسی سارقان و دزدان به داخل ساختمان شما باشند و نقش بسیار زیادی در این زمینه دارد. با توجه به فرهنگ و لزوم استفاده از درب و پنجره دوجداره upvc در این مقاله از پنجره شهر قصد داریم شمارا از زوایای مختلفی با سیستم درب و پنجره دوجداره upvc ضدسرقت آشنا کنیم. برای داشتن محیطی امن و مطمئن می‌بایست از پنجره دوجداره ضدسرقت استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: حفاظ شیشه ای پنجره

اهمیت استفاده از پنجره دوجداره ضد سرقت

یکی از نیاز‌های اساسی انسان‌ها در زندگی اجتماعی احساس امنیت، آرامش و رهایی از ترس، به شمار می‌رود. انسان‌ها همواره به دنبال زندگی در محیطی امن بوده‌اند. یکی از راه‌های افزایش امنیت جانی و مالی در زندگی، درب و پنجره‌های دوجداره ضدسرقت است. برای داشتن محیطی امن و مطمئن باید از پنجره دوجداره ضدسرقت استفاده کنیم.

درب و پنجره ضد سرقت
درب و پنجره ضد سرقت

عوامل موثر در ضد سرقت بودن پنجره دوجداره

درب و پنجره دوجداره ضدسرقت دارای چهار بخش مهم است.

 1. پروفیل
 2. شیشه
 3. دستگیره
 4. یراق آلات

که هرکدام از آن‌ها باید ویژگی‌های خاص مربوط به خود را دارا باشند.

پروفیل پنجره دوجداره upvc ضدسرقت

پروفیل پنجره دوجداره upvc به عنوان نگهدارنده کلیه اجزاء پنجره (یراق، شیشه، دستگیره و…) نقش مهمی را در این سیستم ایفا می‌کند. هرچقدر پروفیل در غالب استانداردهای جهانی تولید شود، سیستم ایمنی و ضدسرقت بودن بیشتری دارد. همچنین استفاده از رین فورس (گالوانیزه) مقاوم و استاندارد جدا از این مسئله در ضد سرقت بودن درب یا پنجره upvc تاثیرگذار است. طراحی پنجره نیز باید به گونه‌ای باشد که زهوار آن در محیط بیرونی قرار نگیرد و طوری قرارگیرد که سارقان نتوانند به راحتی زهوار را درآورده و وارد محیط شوند.

پروفیل یو پی وی سی
پروفیل یو پی وی سی

نقش شیشه در ضد سرقت بودن پنجره دوجداره

شیشه به عنوان اصلی ترین متریال تشکیل دهنده پنجره دوجداره است و اغلب بخش‌های یک پنجره را تشکیل می‌دهد. بنابراین اولین راه و تصمیم‌گیری برای ورود سارقان به درون محیط می باشد. شیشه‌های دوجداره و تک جداره معمولی به راحتی و در اثر فشار و ضربه شکسته می‌شوند. و به این ترتیب راه ورود به محیط برای سارقان فراهم خواهد شد. بنابراین برای داشتن پنجره‌های ضدسرقت باید از شیشه‌های ضدسرقت استفاده کنیم.

پنجره ضد سرقت
پنجره ضد سرقت

دستگیره ضد سرقت درب و پنجره upvc

برای محدود کردن سارقان جهت استفاده و بازکردن درب و پنجره دوجداره upvc می‌بایست دستگیره‌ها به صورت کلیدخور باشند. تا فعال کردن آن برای دیگران غیرممکن باشد. و فقط مالکین با در دست داشتن کلید امکان بازکردن درب و پنجره دوجداره upvc را داشته باشد.

نقش یراق آلات در ضدسرقت بودن پنجره دوجداره

در پنجره دوجداره upvc یراق باید به گونه‌ای طراحی شود که سارقان با هیچگونه وسیله و فشار فیزیکی بر پنجره نتوانند به داخل محیط ورود پیدا کنند. معمولا در نوع ضدسرقت از پنجره‌های دوجداره، از پین‌های قارچی شکل استفاده می‌کنند تا امنیت پنجره‌ها افزایش یابد.

یراق پنجره ضد سرقت
یراق پنجره ضد سرقت

انواع شیشه‌های ضد سرقت

شیشه‌های ضد سرقت دوجداره در دو نوع

 • دوجداره لمینت شده
 •  دوجداره ضدسرقت و ضدگلوله

تولید می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از هریک از این دو نوع شیشه در ساخت و تولید، پنجره را ضد سرقت می‌کند.

 1. شیشه دوجداره لمینت شده :

این نوع شیشه از دولایه بیرونی و داخلی تشکیل شده است. لایه بیرونی شامل دو لایه شیشه بوده که باستفاده از طلق pvb به یکدیگر چسبیده‌اند. لایه داخلی از یک شیشه تک‌جداره که معمولا شیشه سکوریت است، تشکیل می‌شود. در صورت وارد شدن فشار و ضربه به شیشه لمینت شده به علت وجود طلق بین لایه‌ها، شیشه‌های لایه بیرونی فرو نخواهد ریخت. و به این ترتیب مانع ورود سارقان به داخل محیط می‌شود.

شیشه پنجره ضد سرقت
شیشه پنجره ضد سرقت

۲. شیشه دوجداره ضدسرقت و ضدگلوله :

این نوع شیشه دارای خاصیت ضدگلوله‌ای است. و در صورت برخورد گلوله با آن به هیچ وجه داخل محیط خانه یا محل کار آسیب نخواهد دید. برای یافتن اطمینان از میزان مقاومت آن‌ها در هنگام تولید این شیشه‌ها، برای پرتاب گلوله‌های فلزی با ابعاد معلوم و در ارتفاع معین، اقدام می‌کنند.

شیشه پنجره ضد سرقت
شیشه پنجره ضد سرقت

اهمیت استفاده از پنجره ضدسرقت

 •  اغلب دارای طول عمر طولانی و مناسبی می‌باشند.
 • تا اندازه زیادی باعث افزایش ضریب امنیت منازل می‌شوند.
 • درب‌های ضدسرقت طراحی مهندسی جذاب، کاربردی و خوبی دارند.
 • درب‌های دوجداره ضدسرقت معمولا عایق صوتی بسیار خوبی هستند.

برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

امتیاز دهید

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *