نور پردازی پایه نرده

نور پردازی پایه نرده


راه پله یکی از عناصر حیاتی در طراحی داخلی و خارجی ساختمان محسوب می شود و به عنوان نقطه عطفی برای طراحان و معماران داخلی شناخته شده است. نورپردازی راه پله نه تنها به زیبایی محیط کمک می کند، بلکه با مشخص کردن اختلاف سطح سالن ها، به ایمنی محیط کمک می کند.نباید با نورهای مختلف پدیده شلوغی یا آلودگی نوری ایجاد شود بلکه باید با منابع ملایم و مناسب یک منظره زیبا از نمای نرده شیشه ای بالکن و راه پله در تاریکی ایجاد کرد.

نورپردازی نرده شیشه ای بخش بسیار مهمی در طراحی است، زیرا تمام آنچه در نیمی از شبانه روز یعنی شب ها مشاهده می شود وابسته به نورپردازی ساختمان است.حس پویایی، زنده بودن و زیبایی با نورپردازی ایجاد می شود. در نورپردازی نرده شیشه ای نما اصلا لازم نیست تمام نمای خارجی ساختمان را روشن کرد. بلکه تنها باید روی نقاط مهم تاکید نمود.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

نور پردازی پایه نرده
نور پردازی پایه نرده

انواع روش های نورپردازی راه پله ها

نورپردازی راه پله به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها و عناصر کاربردی و زیبایی خانه محسوب می شود. چرا که هم می تواند تاثیر زیادی در زیبایی خانه داشته باشد و هم از لحاظ کاربردی مهم باشد. از آنجایی که راه پله محلی است برای رفت و آمد افراد و می بایست مخصوصا در زمان تاریکی و شب ها کاملا مشخص و روشن باشد، از این رو نورپردازی و ایجاد روشنایی زیبا و مناسب در این بخش بسیار لازم می باشد.

با توجه به کاربرد پله ها چه در خانه، ساختمان های مختلف تجاری، مسکونی و فروشگاه ها و سالن ها و … تکنیک هایی برای انجام نورپردازی راه پله به شما معرفی می کنیم.

بیشتر بخوانید: راه پله شیشه ای

نورپردازی نرده
نورپردازی نرده

نورپردازی دیوار راه پله

دیوارهای راه پله یکی از قسمت های مهم و موثر جهت انجام نورپردازی و روشنایی روی پله می باشد. توصیه می شود که ترجیحا از لامپ های نوع مستطیلی شکل بر روی دیوارها بهره ببرید، به دلیل اینکه از نظر ظاهری، همخوانی مناسبی با پله های شما دارد. همچنین قسمت هایی از دیوار که به پله ها نزدیک تر هستند، می توانند با تابش نور به سطح آن زیبایی را با ایجاد سایه روشن دوچندان کنند.

نور مخفی راه پله

روش دیگر به منظور تاثیر بیشتر نورپردازی و ایجاد روشنایی برای راه پله ها، استفاده از فضای داخلی پله ها می باشد. در این حالت می توان انواع لامپ ها را در محل شکست پله قرار داد. تا با استفاده از آن حالت سایه روشن و روشنایی زیبایی شکل بگیرید. البته برای این روش در نورپردازی رو پله بهتر است از پله هایی استفاده کرد که امکان عبور نور را داشته باشند. در واقع می توان از مدل های شیشه ای به عنوان نمونه مناسب جهت اجرای نورپردازی بهره برد.

بیشتر بخوانید: پله شیشه ای چیست ؟

نورپردازی نرده ها

یکی دیگر از بخش های مهم در هنگام نورپردازی نرده ها می باشند. بهتراست از نرده هایی استفاده نمایید که امکان تابش از سمت پایه وجود داشته باشد. بدین صورت علاوه بر حفظ سبک بودن و زیبا خود، سبب تابش نور ملایمی نیز می شود. که این نور علاوه بر ایجاد روشنایی در زیبایی پله نیز بسیار تاثیر مثبت دارد. امروزه نرده ها از جمله بخش هایی هستند که تاثیر زیادی در نمایش بهتر پله ها دارند. در واقع المانی هستند که می توان با استفاده از آن، میزان کیفیت نورپردازی راه پله ها را بسیار بهبود بخشید. به همین منظور چنانچه قصد نورپردازی راه پله تان را دارید حتما نرده ها را مورد توجه قرار دهید.

نورپردازی زیر پله

یکی از روش های زیبا سازی دکوراسیون داخلی خانه استفاده از فضای زیر پله است. از جمله ایده های مدرن و جذاب برای استفاده از زیر پله است. از جمله ایده های مدرن و جذاب برای استفاده از زیر پله نورپردازی مناسب و درست آن است. این سبک را با استفاده از چراغ های خطی و ریسه ال ای دی می توانیم اجرا کنیم.

نور پردازی پله
نور پردازی پله

نور پردازی هندریل

روش دیگر نورپردازی هندریل ها می باشد. در این روش چراغ های خطی یا ال ای دی در قسمت زیرین هندریل نصب می شود. با نورپردازی هندریل ها در انواع متصل به دیوار و هندریل نرده شیشه ای و … نور از سمت بالا به راه پله و همچنین نرده می تابد و فضای زیبایی ایجاد می کند.

نکات قابل توجه در نورپردازی نرده شیشه ای

همان قدر که نورپردازی مناسب می تواند جذابیت ایجاد کند، نورپردازی نامناسب و نادیده گرفتن برخی نکات مهم مانند شدت روشنایی بیش از حد ، تیرگی ناشی از منابع روشنایی، جهت تابش نامناسب، یکنواخت نبودن روشنایی، درخشندگی بیش از حد سطوحی که به آنها نور تابیده می شود، نامناسب بودن دمای رنگ نور و … نیز می تواند تاثیر منفی در برداشته باشد.

اجرای نورپردازی راه پله

شما می توانید جهت اجرای بهترین و مناسب ترین نورپردازی راه پله از افراد با تجربه در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اقدام به نصب عناصر نورپردازی داشته باشید. همچنین خرید لوازم وعناصر نورپردازی بسیار شیک و بی نظیر در پله نیز می تواند سبب یک خروجی ایده آل و منحصر به فرد باشد. شما می توانید جهت کسب راهنمایی و اطلاعات بیشتر در این خصوص با همکاران ما در تماس باشید.

نورپردازی نرده
نورپردازی نرده

هزینه اجرای نورپردازی راه پله

یکی از مهم ترین و اصلی ترین آیتم هایی که در نورپردازی پله ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است، هزینه اجرای آن مب باشد. در نظر داشته باشید که هزینه های مربوط به این مورد، بسیار مناسب و معقول می باشد و شما می توانید با توجه به بودجه ی در اختیار خود، اقدام به اجرای بهترین نورپردازی نمایید.

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، نمای شیشه ای، نمای خشک، توری پلیسه، پرده های مدرن و سقف شیشه ای می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *