نحوه اندازه گیری ابعاد پنجره

برای اندازه ابعاد درب و پنجره upvc نیاز به افرادی با تجربه و دقت بالا می‌باشد تا بتوانند محصولی فراتر از نیاز مشتریان را عرضه کنند. پرسنل اندازه گیری و طراحی، درب و پنجره دوجداره را از حیث ابعادی، حالت‌های بازشو، هماهنگی پروفیل و طرح پنجره دوجداره با نمای ساختمان و دیگر پنجره‌ها، هماهنگی رنگ شیشه دوجداره یا سه‌جداره با رنگ دیگر شیشه و میزان عبور نور از آن و میزان آلودگی صوتی بررسی می‌کنند تا این امکان را به مشتری دهند که محصولی با مشخصه‌های درخواستی خود داشته باشند. در این مقاله از پنجره شهر به بررسی نحوه اندازه گیری ابعاد پنجره دوجداره می پردازیم.

شما چه سفارش دهنده این مدل از درب و پنجره‌ها باشید و چه نصاب این پنجره‌ها، باید در اندازه گیری ابعاد پنجره‌های upvc یک سری از نکات را رعایت کنید. نکات بسیار مهمی برای اندازه گیری ابعاد پنجره upvc وجود دارد که در ادامه این مقاله از پنجره شهر به آن می‌پردازیم.

مهم ترین موارد در هنگام اندازه گیری ابعاد پنجره دوجداره

مهم ترین مواردی که باید در هنگام اندازه گیری پنجره‌های upvc لحاظ کرد. اینکه پنجره شما قرار است روی چهارچوب قدیمی یا روی بستر خام آجری نصب شود. در خانه‌هایی که هنوز درب و پنجره نشده و در حال ساخت هستند، اندازه گیران پنجره شهر ابتدا به تراز بودن بستر نصب می‌پردازند. گاهی استفاده از یک پروفیل آلومینیومی به عنوان بستر کار می‌تواند کیفیت نصب را دو برابر کند. پس از ایجاد تراز کامل در بستر موانع محیطی باز و بست پنجره‌ها محاسبه می‌شود، برای همین بهترین زمان برای اندازه‌گیری ابعاد پنجره upvc زمانی است که سقف‌ها و دیوار‌ها کاملا ساخته شده و سقف‌ها و دیوارهای کاذب کار گذاشته شده باشد.

انعطاف‌پذیری در طراحی یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این نوع از پنجره‌ها است. اصلی‌ترین دلیل که دست طراحان را برای طراحی پنجره‌های upvc باز می‌گذارند. نوع یراق آلات و لولاهای این گونه پنجره‌هاست. در اندازه گیری درب و پنجره upvc طراح حرفه‌ای شما جهت باز و بست لولاها و لنگه‌های بازشونده را محاسبه می‌کند.

بررسی اندازه پنجره

نکاتی که اندازه گیرنده باید رعایت کند

  • اندازه گیر نخستین نفری است که نکات فوق را در پروژه دیده و مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین باید خود را پیشاهنگ سازمان دانسته و تمامی مواردی را که خارج از عرف به نظر می‌رسد در قسمت ملاحظات ذکر نماید تا هنگام ساخت و نصب درب و پنجره لحاظ شده و موجب تسهیل کار شوند.
  • اندازه گیر موظف است همیشه دستورالعملی را بین خود و مسئول نصاب شرکت تنظیم نماید که بر اساس این دستورالعمل، هنگام اندازه گیری از پروژه‌ها باید همیشه از سمت راست حرکت کرد و کدگذاری پنجره یا در را بر همین اساس انجام داد. در صورت چرخش و کدگذاری از سمت راست، نصاب با آگاهی از این که اندازه گیر از سمت راست حرکت کرده متوجه خواهد شد. به کدام درب یا پنجره کد شماره ۱ تعلق گرفته است.
  • اندازه گیر موظف است پس از طراحی درب یا پنجره و اندازه گیری دقیق محل نصب آن، تمامی نقشه‌ها را با حالت‌های بازشو موردنظر شامل راست بازشو یا چپ بازشو کنترل و سپس به تایید کارفرما برساند. تا از هرگونه اشتباه تعیین گردد و برای تهیه نقشه و ساخت پنجره به امر اندازه گیر رسانیده شود.
  • اندازه گیر باید هنگام ترسیم درب و پنجره، تناسب ابعاد در عرض و ارتفاع را به یک نسبت کوچکتر در نظر بگیرند تا افرادی که در مورد نقشه نظر کارشناسی می‌دهند، با نگاه کردن به نقشه در مورد ابعاد واقعی آن دچار اشتباه نشوند.
  • چنانچه هنگام طراحی درب و پنجره upvc، به درخواست کارفرما پنجره یا در، در ابعادی خارج از استاندارد سفارش داده شود. اندازه گیر باید کارفرما را به صرف نظر از این درخواست متقاعد کند و در غیر این صورت با گرفتن تعهد کتبی از کارفرما در قرارداد فی مابین تمامی عواقب و احتمالات پیش بینی نشده را از عهده خود ساقط و به کارفرما محول می‌نماید.

روش اندازه گیری ابعاد پنجره upvc

برای اندازه گیری ابعاد درب و پنجره upvc به افرادی با تجربه و دقت بالا نیاز است تا بتوانند محصولی فراتر از نیاز مشتریان را عرضه کنند. پرسنل اندازه گیری و طرحی، درب و پنجره دوجداره را از حیث ابعادی، حالت‌های بازشو، هماهنگی پروفیل و طرح پنجره دوجداره با نمای ساختمان و دیگر پنجره‌ها، هماهنگی رنگ شیشه دوجداره یا سه جداره با رنگ دیگر شیشه‌ها و میزان عبور نور از آن و میزان آلودگی صوتی بررسی می‌کنند. تا این امکان را به مشتری دهند که محصولی با مشخصه‌های درخواستی خود داشته باشند.

موارد مهم در اندازه گیری پنجره

اندازه گیری در حالت بازسازی ساختمان

نکاتی که تا به حال درباره‌ی اندازه گیری ابعاد پنجره دو جداره upvc گفته شد مربوط به زمانی بود که این پنجره‌ها را به صورت پیش فرض ساختمان و در هنگام ساخت تهیه ببینند. اما هنگامی که ساختمانی را بازسازی می‌کنید شرایط اندکی متفاوت است. در این حالت ترازهایی که از آن یاد کرده‌ایم در بیشتر مواقع برقرار نیست. البته بسته به آن که درب و پنجره قبلی از پروفیل‌های فولادی یا آلومینیومی ساخته شده باشند. بستر به وجود آمده، کار ما را تا حد زیادی حل می‌کند. ساختمان‌های بالای ۱۲ سال ساخت در طبقات زیرین دچار افت شده‌اند و این افت منجر به فشار به چهارچوب‌های پنجره‌های قدیمی می‌شود. در این حالت پنجره از قاب و شاخ داخل دیوار باید خارج شود. اندازه گیری‌ها بعد از این روش صورت می‌گیرد.

اندازه گیری عرض

اندازه گیری بین محورها در سه نقطه : بالا، وسط و پایین پنجره برای اندازه گیری عرض پنجره موجود، متر اندازه گیری را در سمت چپ پنجره تا سمت راست خود قرار دهید. اندازه گیری را در بالا، وسط و پایین انجام دهید و از فاصله کوتاه‌تر به عنوان اندازه گیری واقعی خود استفاده کنید.

نحوه اندازه گیری ابعاد پنجره دوجداره upvc

اندازه گیری ارتفاع

اندازه گیری‌های خود را از سقف پنجره به انتها در نظر بگیرید. سه اندازه گیری را انجام دهید: یکی در سمت چپ، یکی در مرکز و دیگری در سمت راست پنجره. برای سفارش پنجره از کوچکترین اندازه این سه ارتفاع استفاده کنید.

نحوه اندازه گیری عرض پنجره

مشتریان ما خواهان بهترین و مناسب‌ترین محصول درب و پنجره دوجداره هستند. و از آنجا که اعتماد و رضایت آنها سرمایه ماست تیم پنجره شهر تلاش می‌کند با استفاده از راهنمایی‌های درخور، انتظارشان را برطرف کند. برای مشاهده نمونه های پنجره دوجداره اجرا شده توسط تیم ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید

امتیاز دهید

۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *