معرفی و انواع پرده های زبرا – پنجره شهر

معرفی و انواع پرده های زبرا

معرفی پرده های زبرا

پرده زبرا از بهترین پرده‌ها با طرح کلاسیک شناخته شده که قابلیت رولی، کرکره‌ای و … را دارد. گاهی اوقات لازم است، برای ایجاد انگیزه و افزایش روحیه، در دکوراسیون منزل یا محل کار تغییری ایجاد کنید. پرده، یکی از مهم‌ترین موارد است که باید به آن دقت کافی داشته باشید. این روزها پرده‌های بسیار زیبا و با کیفیتی در طرح‌ها و مدل‌های جدید سال وارد بازار شده که به دکوراسیون نقاط مختلف منزل و مکان‌های عمومی تحول اساسی بخشیده است. امروزه در دنیای دکوراسیون انواع مختلفی از پرده‌ها وجود دارد که در فضاهای خانه استفاده می‌شوند و برحسب کاربرد و سلیقه افراد پرده‌ها کاربرد خود را دارند. در این مقاله از پنجره شهر به معرفی و انواع پرده های زبرا می‌پردازیم.

آنچه در ادامه خواهید خواند :

 

معرفی و انواع پرده های زبرا
معرفی پرده های زبرا

پرده زبرا

در این میان پرده زبرا از بهترین پرده‌ها با طرح کلاسیک شناخته شده که قابلیت رولی، کرکره‌ای و … را دارد. پرده زبرا یا پرده دبل رول ترکیبی از دو نوع پرده‌ی شیدرول و پرده کرکره‌ای بوده که از دو لایه موازی، با ترکیبی از تور و پارچه تشکیل شده است. و می‌توان با تغییر زاویه بین دو لایه و نوارهای میانی، نورعمودی از پرده را تغییر داد و در حالت دلخواه تنظیم نمود.

معرفی و انواع پرده های زبرا
پرده های زبرا

ساختار

ساختار پرده های زبرا متشکل از تور و پارچه است. که به صورت راه راه و مساوی با ظرافت هرچه تمام‌تر بافته شده است. سایه و روشن شدن برای اولین بار در پرده‌ها وجود دارد. و با بالا و پایین کردن پرده می‌توانید از میزان نور وارد شده استفاده ی کامل ببرید. پرده زبرا دارای تنوع رنگ و طرح بسیاری است و در طراحی دکوراسیون نقش به سزایی دارد. و از جدیدترین پرده‌های زینتی و تزئینی در بازار امروز می‌باشد.

معرفی و انواع پرده های زبرا
معرفی و انواع پرده های زبرا

مزایای پرده های زبرا

 • تمیز کردن آسان
 • نصب ساده و آسان
 • عمر و دوام طولانی
 • ترکیبی از زیبایی و تکنولوژی
 • به صرفه تر نسبت به سایر پرده‌های کرکره‌ای
 • استفاده از پرده زبرا در هر محیطی بدون هیچ محدودیت
 • تنوع در انتخاب رنگ و جنس بصورت تلفیقی از دو جنس تور و پارچه
 • به دلیل قابلیت حرکت در دو حالت رولی و افقی به صرفه‌ترین نوع پرده کرکره‌ای می‌باشد.
 • می‌توان با انتخاب طرح و رنگ دلخواه و هماهنگ با محیط و تنظیم نور پرده زبرا جلوه ویژه‌ای به محیط بدهید.
 • یک خصوصیت مهم و بارز این نوع پرده‌ها جنس پلی استر و نانو بودن آن است. که با وجود این نوع جنس، شستشو این پرده‌ها بسیار آسان خواهد بود و نگران کثیفی آن‌ها نخواهید بود.
 • پرده های زبرا در همه‌ی محیط‌ها مناسب و شکیل است محیط‌‌های کاری، منازل، سرویس بهداشتی و آشپزخانه‌ها کاربرد خوبی دارد. علاوه بر این‌ها نوع‌های جدید پرده‌های زبرا در اتاق خواب و نشیمن هم انتخاب عالی می‌تواند باشد.
 • تنظیم حرکت پرده های زبرا توسط گیربکس می‌باشد که هم بصورت دستی و هم نیمه اتوماتیک و هم تمام اتوماتیک می‌باشد.

معرفی و انواع پرده های زبرا
معرفی و انواع پرده های زبرا

انواع پرده زبرا

پرده های زبرا انواع مختلفی دارند و برحسب کاربرد هر خانه‌ای، تولید متنوعی نیز دارد. تمامی پرده‌های زبرا کنترل کننده نور هستند. ولی برای راحتی در انتخاب و تنوع زیاد برای هر نوع پرده‌ای اسمی قرار داده شده است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

 1. پرده زبرا دوبل
 2. پرده زبرا شب و روز
 3. پرده زبرا سیلوئت
 4. پرده زبرا رومن
 5. پرده زبرا پوستری

پرده زبرا دوبل

این نوع پرده‌ها از دو پرده روی هم دیگر تشکیل داده شده است. پرده‌هایی که از جنس و تنوع رنگی بالایی برخوردار هستند که پرده زیرین نازک‌تر از پرده رویی می‌باشد. به طوری که شما می‌توانید از نور خورشید در طول روز نهایت لذت را ببرید. علاوه بر لذت از آفتاب صبحگاهی با خیال راحت می‌توانید از پشت پنجره‌ی خود به منظره بیرون از پنجره نگاه کنید. این نوع از پرده‌های زبرا کاربرد‌های زیادی دارند. مثلا در طول شب می‌توانید از پرده رویی استفاده کنید که ضخیم‌تر از پرده‌ی زیرین است و حریم شخصی شما را در طول شب حفظ نماید.

زبرا دبل
ربرا دبل

پرده زبرا شب و روز

در روزهای متفاوت از دید آب و هوایی، ما نیز نیازهای متفاوتی داریم. مثلا در روزهای آفتابی ممکن است بخواهیم در طول روز نورخورشید را در اختیار داشته باشیم و در شب ممکن است بخواهیم از حریم خصوصی خود محافظت کنیم. هنگام روز می‌توانید به تنهایی از قسمت توری پرده استفاده کنید و آستر را جمع کنید. اما در طول شب می‌توانید با استفاده از لایه پشتی مانع دید فضای داخل از بیرون شوید. پرده‌های مکانیزه شب و روز تا هر حدی که بخواهید می‌توانید آن را بسته و باز نگه دارید.

پرده شب و روز
پرده مدل شب و روز

پرده زبرا سیلوئت

سیلوئت در لغت به معنای ضد نور می‌باشد. پرده سیلوئت نوعی پرده زبرا هستند که از دولایه توری یا حریر مانند به صورت موازی در کنارهم و یک لایه پارچه‌ای به صورت افقی در بین این دو لایه توری ساخته شده است که جلوه‌ای مانند پرده کرکره فلزی به پرده می‌دهد. در واقع عملکرد پرده سیلوئت الهام گرفته از پرده کرکره آلمینیومی است که در قالب پارچه‌ای و زبرا ارائه شده زیبایی خاص خود را دارد. به این پرده‌ها زبرای سه بعدی نیز می‌گویند.

پرده زبرا سیلوئت دارای سه مکانیزم حرکتی می‌باشد.

 1. بالا رفتن پرده به منظور جمع شدن در قاب و عبور حداکثر نور
 2. پایین آمدن پرده به منظور بازشدن پرده و جلوگیری از عبور نور
 3. در حالت کاملا باز کمی چرخاندن زنجیره پرده در همان سمت بازشو پانل‌های پرده از هم باز می‌شوند. و نور به راحتی عبور می‌کند که جلوه‌ای مشابه کرکره‌های فلزی و چوبی قدیم را به خود می‌گیرند.

پرده سیلوئت
پرده سیلوئت

پرده زبرا ارسی

پرده‌های زبرا از نوع ارسی همچون پرده‌های شید عمل می‌کند و مکانیزمی شبیه به هم دارند. تفاوتی که این دو نوع پرده به هم دارند

 • در زمان نگهداری پرده می‌باشد. یعنی اینکه در پرده‌های زبرا قبلی پرده‌ها در هر نقطه و ارتفاعی که مدنظرتان باشد سایه و روشن می‌شود اما این نوع پرده برای روشن شدن نیاز به این دارد که تا انتها پایین بیاید.
 • تفاوت دوم این پرده‌ها در نوردهی آن‌ها می‌باشد. نور دهی در پرده‌های زبرا ارسی خیلی معمولی‌تر از بقیه و بیشتر شبیه پرده زبرای سیلوئت می‌باشد.

معرفی و انواع پرده های زبرا
پرده ارسی

پرده زبرا رومن

پرده رومن، یکی از انواع جدید پرده هست که از یک پارچه بدون آستر تشکیل شده است. این پارچه، چین خوردگی‌هایی دارد تا بتواند در هنگام جمع شدن، به صورت یکنواخت و منظم تا بشود. این پرده در طرح‌های مختلف موجود و به صورت عمودی تا می‌شود تا نور به داخل اتاق بیاید. در واقع برعکس پرده‌های معمولی که به چپ یا راست حرکت می‌کنند، این نوع پرده به سمت بالا حرکت می‌کند و تا می‌شود. این پرده‌ها از پارچه‌هایی بسیار نرم و متنوع تولید شده است.

معرفی و انواع پرده های زبرا
پرده رومن

پرده زبرا پوستری

معرفی و انواع پرده های زبرا
پرده زبرا پوستری

پنجره شهر ارائه دهنده انواع نمونه های پرده مدرن می‌باشد.

برای راهنمایی بیشتر و یا خرید برندی که در این لیست ممکن است وجود نداشته باشد می‌توانید با پنجره شهر تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۷۳۷

 

۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *