انواع پرده های زبرا

انواع پرده های زبرا


گاهی اوقات لازم است، برای ایجاد انگیزه و افزایش روحیه، در دکوراسیون منزل یا محل کار تغییری ایجاد کنید. پرده، یکی از مهم‌ترین موارد است که باید به آن دقت کافی داشته باشید. این روزها پرده‌های بسیار زیبا و با کیفیتی در طرح‌ها و مدل‌های جدید سال وارد بازار شده که به دکوراسیون نقاط مختلف منزل و مکان‌های عمومی تحول اساسی بخشیده است. امروزه در دنیای دکوراسیون انواع مختلفی از پرده‌ ها وجود دارد که در فضاهای خانه استفاده می‌شوند و برحسب کاربرد و سلیقه افراد پرده‌ها کاربرد خود را دارند. در این مقاله از پنجره شهر به معرفی و پانواع پرده زبرا جدید می‌پردازیم.

پرده زبرا از بهترین انواع پرده ها با طرح کلاسیک شناخته شده که قابلیت رولی، کرکره‌ای و … را دارد. پرده دبل رول ترکیبی از دو نوع پرده‌ شیدرول و پرده کرکره‌ای بوده که از دو لایه موازی، با ترکیبی از تور و پارچه تشکیل شده است. و می‌توان با تغییر زاویه بین دو لایه و نوارهای میانی، نورعمودی از پرده را تغییر داد و در حالت دلخواه تنظیم نمود.

پرده زبرا جدید

پرده زبرا جدید معمولاً با طراحی‌ها، رنگ‌ها و مواد متنوعی تولید می‌شوند. این پرده‌ها می‌توانند به دلیل ظاهر مدرن و کاربردهای مختلف، یک اضافه‌کننده زیبایی و کاربری برای فضاهای مختلف باشند. پرده های زبرا انواع مختلفی دارند و برحسب کاربرد هر خانه‌ای، تولید متنوعی نیز دارد. تمامی پرده‌های زبرا کنترل کننده نور هستند. ولی برای راحتی در انتخاب و تنوع زیاد برای هر نوع پرده‌ای اسمی قرار داده شده است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

قیمت پرده زبرا جدید

شرح کالاقیمت یک متر مربع (تومان)
پرده زبرا دستی۸۰۰,۰۰۰ تا ۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان
پرده زبرا (کنترلی)۴,۰۰۰,۰۰۰ به بالا

ویدئو پروژه های اجرایی انواع پرده زبرا جدید


پرده مدرن

نحوه تمیز کردن انواع پرده زبرا

امروزه پرده زبرا یکی از بهترین و پرطرفدارترین پرده‌ها برای تزئین و تنظیم نور خانه می‌باشد. اما اگر شما در منزلتان پرده زبرا دارید، قطعا باید برای افزایش عمر آن و پاکیزگی پرده، نحوه تمیز کردن انواع پرده زبرا را بدانید.

انواع مدل پرده زبرا

  • پرده زبرا دوبل
  • پرده زبرا سیلوئت
  • پرده زبرا ارسی
  • پرده زبرا رومن
  • پرده زبرا چاپی

انواع پرده زبرا

مدل پرده زبرا جدید

مدل پرده زبرا
انواع پردهای زبرا
مدل پرده زبرا
مدل پرده زبرا
انواع پرده زبرا
انواع پردهای زبرا
مدل پرده زبرا
مدل پرده زبرا
مدل پرده زبرا
مدل پرده زبرا جدید

پرده زبرا دوبل

این نوع پرده‌ها از دو پرده روی هم دیگر تشکیل داده شده است. پرده‌هایی که از جنس و تنوع رنگی بالایی برخوردار هستند که پرده زیرین نازک‌تر از پرده رویی می‌باشد. به طوری که شما می‌توانید از نور خورشید در طول روز نهایت لذت را ببرید. علاوه بر لذت از آفتاب صبحگاهی با خیال راحت می‌توانید از پشت پنجره‌ی خود به منظره بیرون از پنجره نگاه کنید. این نوع از پرده‌ زبرا کاربرد‌های زیادی دارند. مثلا در طول شب می‌توانید از پرده رویی استفاده کنید که ضخیم‌تر از پرده‌ی زیرین است و حریم شخصی شما را در طول شب حفظ نماید.

بیشتر بخوانید: پرده برقی

پرده زبرا سیلوئت

سیلوئت در لغت به معنای ضد نور می‌باشد. پرده سیلوئت نوعی پرده زبرا هستند که از دولایه توری یا حریر مانند به صورت موازی در کنارهم و یک لایه پارچه‌ای به صورت افقی در بین این دو لایه توری ساخته شده است که جلوه‌ای مانند پرده کرکره فلزی به پرده می‌دهد. در واقع عملکرد پرده سیلوئت الهام گرفته از پرده کرکره آلمینیومی است که در قالب پارچه‌ای و زبرا ارائه شده زیبایی خاص خود را دارد. به این پرده‌ها زبرای سه بعدی نیز می‌گویند.

بیشتر بخوانید: انواع پرده مدرن

این پرده دارای سه مکانیزم حرکتی می‌باشد.

  • بالا رفتن پرده به منظور جمع شدن در قاب و عبور حداکثر نور
  • پایین آمدن پرده به منظور بازشدن پرده و جلوگیری از عبور نور
  • در حالت کاملا باز کمی چرخاندن زنجیره پرده در همان سمت بازشو پانل‌های پرده از هم باز می‌شوند. و نور به راحتی عبور می‌کند که جلوه‌ای مشابه کرکره‌های فلزی و چوبی قدیم را به خود می‌گیرند.

پرده زبرا ارسی

پرده زبرا از نوع ارسی همچون پرده‌های شید عمل می‌کند و مکانیزمی شبیه به هم دارند. تفاوتی که این دو نوع پرده به هم دارند

بیشتر بخوانید: توری پلیسه چیست (۰ تا ۱۰۰) + قیمت و مزایا و معایب

  • در زمان نگهداری پرده می‌باشد. یعنی اینکه در پرده‌های زبرا قبلی پرده‌ها در هر نقطه و ارتفاعی که مدنظرتان باشد سایه و روشن می‌شود اما این نوع پرده برای روشن شدن نیاز به این دارد که تا انتها پایین بیاید.
  • تفاوت دوم این پرده‌ها در نوردهی آن‌ها می‌باشد. نور دهی در پرده‌ ارسی خیلی معمولی‌تر از بقیه و بیشتر شبیه نوع سیلوئت می‌باشد.
پرده اورسی برای روشن شدن نیاز دارد که تا انتها پایین بیاید.
انواع پرده های زبرا

پرده زبرا رومن

پرده‌ی رومن، یکی از جدیدترین انواع پرده های زبرا هست که از یک پارچه بدون آستر تشکیل شده است. این پارچه، چین خوردگی‌هایی دارد تا بتواند در هنگام جمع شدن، به صورت یکنواخت و منظم تا بشود. این پرده در طرح‌های مختلف موجود و به صورت عمودی تا می‌شود تا نور به داخل اتاق بیاید. در واقع برعکس پرده‌های معمولی که به چپ یا راست حرکت می‌کنند، این نوع پرده به سمت بالا حرکت می‌کند و تا می‌شود. این پرده‌ها از پارچه‌هایی بسیار نرم و متنوع تولید شده است.

پرده‌ی رومن از یک پارچه بدون آستر تشکیل شده است.
انواع پرده های زبرا

پرده های زبرا چاپی

این پرده از مدل های جدید پرده های تزئینی می باشد که به صورت دو لایه موازی بر روی هم قرار می گیرند و امکان سایه روشن نیز دارد. در این نوع شما قابلیت سفارش چاپ طرح دلخواه خود را بر روی پرده دارید که از کاربردهای این مدل می توان به استفاده در ادارات و شرکت های تجاری جهت درج لوگو و … اشاره کرد.

چاپ طرح دلخواه روی پرده مناسب شرکت ها و چاپ لوگو
انواع پرده های زبرا

پنجره شهر ارائه دهنده انواع نمونه های پرده مدرن می‌باشد. برای راهنمایی بیشتر و یا خرید برندی که در این لیست ممکن است وجود نداشته باشد می‌توانید با پنجره شهر تماس بگیرید. برای مشاهده نمونه های پرده زبرای اجرا شده میتوانید به اینستاگرام پنجره شهر مراجعه نمایید.

پروژه های اجرایی انواع پرده زبرا توسط پنجره شهر

پروژه پرده ویلای بابلسر
پروژه پرده های زبرا ویلای بابلسر
پروژه پرده ترک پنل فیلبند
پروژه پرده ترک پنل فیلبند
پرده های مدرن
مدل پرده زبرا
پروژه پرده ترک پنل ساری
پروژه پرده ترک پنل ساری
https://www.aparat.com/panjereshahr
پروژه پرده شید رول فیلبند
پرده های مدرن
مدل پرده زبرا مدرن
پروژه پرده ویلای بابلسر
پروژه پرده های زبرا ویلای بابلسر
پروژه پرده ترک پنل فیلبند
پروژه پرده ترک پنل فیلبند
پرده های مدرن
مدل پرده زبرا
پروژه پرده ترک پنل ساری
پروژه پرده ترک پنل ساری
پروژه پرده پلیسه فیلبند
پروژه پرده پلیسه فیلبند
پرده های مدرن
پرده مدل زبرا
۴.۳/۵ - (۹ امتیاز)

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *