پنجره شاه نشین مدرن

پنجره شاه نشین مدرن


پنجره شاه نشین مدرن بخشی از خانه است که به صورت بسیار خاص و منحصر به فرد طراحی می شود. این پنجره ها در گذشته با گچبری های ظریف و هنرمندانه طراحی می شد و حال و هوای بسیار با شکوه و دلنشینی داشت اما امروزه در دو سبک کلاسیک و مدرن طراحی می شود و در هر خانه یا ویلایی قابل اجراست.

پنجره شاه نشین مدرن
پنجره شاه نشین مدرن

پنجره شاه نشین چیست؟

پنجره شاه نشین یکی از ویژگی های مهم معماری خانه هایی به شمار می آید که قرار است از وجود اتاق هایی پرنور بهره ببرند. پنجره شاهنشین که از فضای اتاق بیرون زده اند، از یک پنجره تشکیل شده که توسط دو پنجره کوچکتر در هر دو طرف احاطه شده است. چنین طراحی موجب ایجاد گوشه ای دنج می شود که می تواند فضایی را برای استراحت و آرامش گرفتن ساکنین خانه فراهم بیاورد. همچنین می تواند به گونه ای دیزاین شود که به یکی از نقاط کانونی اتاق و منزلتان تبدیل شود. در طراحی پنجره شاه نشین دیوارهای دو سمت پنجره باید به اندازه کافی تورفتگی داشته باشد و یا پنجره به سمت بیرون کشیده شده باشد.

بیشتر بخوانید: حفاظ پنجره

شاه نشین در قدیم

شاه نشین در گذشته با عناوینی همچون سه دری و پنج دری عنوان می شده است که شیشه ها رنگی و چشم نواز از مهم ترین مولفه در طراحی آن بود. زمانی که آفتاب از بیرون به درون شاهنشین می تابید، با عبور از شیشه های رنگی، ظاهری بسیار زیبا بر سقف های آینه کاری شده پدید می آورد. شاه نشین در سبک سنتی دارای شکوه و عظمت زیادی است به ویژه در خانه های باستانی ایران که این شکوه را می توان به عینه مشاهده کرد. هر چند امروزه تنها نامی از شاهنشین در معماری باقی مانده و طراحی مدرن آن کاملا متفاوت از طراحی سنتی آن است.

پنجره شاه نشین قدیمی
پنجره شاه نشین قدیمی

پنجره شاه نشین مدرن

در این پنجره ها از گچبری های ساده و پنجره های شیشه ای شفاف استفاده شده نور ورودی این ساختمان زیاد ولی ملایم می باشد. در اکثر مواقع فضای روبروی این پنجره ها از طبیعتی زیبا و جذاب تشکیل می شود تا بیننده با مشاهده آن حس طراوت و آرامش را دریافت کنند. طاقچه های آن فضایی بسیار و مناسب و جذاب را برای قرار دادن گل و گیاه در اختیار شما قرار می دهد بنابراین شما می توانید با توجه به سلیقه دلخواه خود با استفاده از عناصر و لوازم مختلف، فضا را طراحی و تزئین کنید. وجود گل و گیاه در جلوی این پنجره به رشد بهتر و بیشتر گل ها نیز کمک می کند.

بیشتر بخوانید: ترمال بریک

پنجره شاه نشین
پنجره شاه نشین

ویژگی های پنجره شاه نشین

 • پنجره های شاه نشین مدرن دارای وسعت زیادی هستند تا حداکثر نور وارد این قسمت خانه شود.
 • طاقچه های پنجره در شاه نشین می تواند مکانی عالی برای چیدن گیاهان یا مجسمه های تزئینی و زیبا و یا همچنین محیطی برای استراحت جلوی پنجره باشد.
 • اگر اهل تزئینات سنتی هستید می توانید در عین پارادوکس، زیبایی منحصر به فردی در شاهنشین ایجاد کنید. می توانید خانه ای مدرن داشته باشید اما در قسمت شاه نشین قالچیه هایی سنتی، با رنگ های گرم و طرح های سنتی پهن کنید و یا از المان هایی بهره ببرید که این بخش را از سایر بخش ها متمایز کند.
 • اگر محوطه ویلایتان با گل های رنگارنگ و درختان مزین شده باشد، چشم اندازی زیبا خواهد داشت بنابراین وجود یک پنجره ی نسبتا وسیع به این چشم انداز می تواند حس و حال زیبا و لطیفی القا کند.
 • وجود پنجره های گسترده در شاه نشین مدرن این امکان را به فضا می دهد تا هوای آن کاملا تهویه شود و بتوانید اوقات شاد و مرفحی را به طور خانوادگی در هوای مطبوع سپری نمایید.

بیشتر بخوانید: انواع شیشه های ساختمانی

مزایای پنجره های شاه نشین مدرن

 • پنجره های شاه نشین وسعت اتاق را افزایش می دهند و در نهایت مساحت کلی خانه نیز با توجه به پیش آمدگی های اتاق بیشتر می شود.
 • به دلیل وسعت زیاد با بازو بسته کردن پنجره ها می توان از آنها برای تهویه بهتر هوای اتاق استفاده کرد.
 • به وسیله این پنجره ها نور بیشتری وارد اتاق می شود و با توجه به موقعیت قرارگیری پنجره ها، نور خورشید از زوایای مختلف می تواند به محیط داخلی خانه تابیده شود.
 • پنجره های شاه نشین اگر به درستی طراحی می شوند، می توانند محبوب و همه گیر شوند. در حال حاضر بخش های پیش آمده برای نصب این پنجره ها کاربردهای مختلفی دارند و می توانند به عنوان محل قرارگیری تخت خواب، محیط مخصوص مطالعه، برای ساخت نشیمنگاه، محل هایی برای نگهداری از وسایل و قرار دادن قفسه ها، قراردادن صندلی های آشپزخانه یا ناهارخوری و یا ترکیبی از تمام این موارد استفاده قرار گیرند.

بیشتر بخوانید : سقف گنبدی شیشه ای

شاه نشین
شاه نشین

طراحی و اجرای پنجره شاه نشین

آنالیز،طراحی، اندازه گیری، تولید و چگونگی نصب این پنجره ها اهمیت بسزایی خواهند داشت. استفاده از نیروی متخصص در کلیه مراحل یاد شده می تواند ضمانت قطعی بر عملکرد صحیح پنجره شاه نشین در سال های متوالی باشد. استفاده از پنجره های دوجداره استاندارد برای این قسمت از خانه می تواند پاسخگوی نیازهای شما از جمله عایق صوتیو حرارتی، زیبایی و طول عمر بالا باشد. پنجره شهر با نیروی ماهر و تجهیزات پیشرفته مجری انواع سازه شیشه ای می باشد.

شاه نشین
شاه نشین

قیمت درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

قیمت پنجره شاهنشین به عوامل بسیاری بستگی دارد و به همین دلیل هم نمی توان یک قیمت یکسان و دقیق اعلام کرد.

 • ابعاد دقیق درب و پنجره
 • تعداد بازشو و یراق آلات
 • نوع پروفیل مصرفی
 • نوع بازشو
 • ابعاد و نوع شیشه مصرفی
 • کیفیت تولید
 • کیفیت جوش
 • هزینه حمل و نقل و نصب پنجره
 • و …

بیشتر بخوانید : لیست قیمت درب و پنجره دوجداره

اگر قصد دارید در خانه یا محل کار خود پنجره دوجداره نصب کنید و برای انتخاب نوع و مدل آن تردید دارید، می‌توانید از مشاوره و راهنمایی متخصصان شرکت تولید و فروش درب و بهترین پنجره دو جداره پنجره شهر بهره گیرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *