پنجره دوجداره ترمال بریک – پنجره شهر بابل

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره دوجداره ترمال بریک

درب و پنجره دوجداره ترمال بریک از آخرین دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی جهان می‌باشد. در پنجره آلومینیومی، ترمال بریک به این معنا می‌باشد که لایه‌ای خاص در میانه دیوارهای پروفیل آلومینیوم قرار می‌گیرد تا مانع از اتلاف انرژی در پنجره‌های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک بشود. لاستیک‌های پلی آمید ما بین جدار داخلی و خارجی پروفیل توسط ماشین آلات دوخته می‌شوند و امکان نفوذ گرما، سرما و لرزش را به صفر رسانده و امکان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را میسر می‌نماید.

 

 

مزایای لاستیک‌های پلی آمید

پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارت‌های بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه uv حفظ می‌کند. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه‌های پلی آمید می‌باشد. این تیغه مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می‌شود. در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک به این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت می‌باشد.

لاستیک پلی آمید
لاستیک پلی آمید

بهترین پروفیل پنجره ترمال بریک

در بهترین پروفیل ترمال بریک استفاده از تیغه‌های پلی آمید در پروفیل آلومینیومی، باعث می‌گردد تا ضریب انتقال حرارت آلومینیوم از ۲۰۳ به زیر ۴ کاهش پیدا کند. در واقع در بهترین پروفیل ترمال بریک، پلی آمید رسانایی را در آلومینیوم قطع می‌کند. شکل و نحوه قرارگیری پلی‌آمید و مشخصات پروفیل در تعیین این عدد نقش مهمی را ایفا می‌کنند. در بهترین پروفیل ترمال بریک تیغه‌های پلی آمید با استفاده از دستگاه‌های مخصوص به هر یک از جدارهای پروفیل آلومینیوم دوخته می‌شوند.

بهترین پروفیل ترمال بریک شامل دو ویژگی زیر می‌باشد :

دوخت صحیح پلی آمید:

دوخت پلی آمید باید به صورت کاملا صحیح و توسط دستگاه‌های مخصوص انجام گیرد که در غیر این صورت امکان دارد در بعضی از نقاط اتصال تیغه‌ها با پروفیل آلومینیوم کاملا قطع شود که این موضوع باعث کاهش مقاومت رسانایی آلومینیوم می‌شود.

مقاومت مکانیکی کشوها:

در طراحی پنجره جهت تولید باید حتما به مواردی چون وزن لنگه و عرض و ارتفاع بازشو از پروفیل‌های مناسب و استاندارد استفاده شود.

ویژگی‌های پنجره ترمال بریک

این پنجره‌ها به دلیل داشتن تیغه های پلی آمید عایق بسیار خوبی در برابر حرارت، رطوبت و صوت می‌باشد. این ویژگی پنجره ترمال بریک موجب شده که استفاده از آن ها تا اندازه زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری کند. همچنین عایق صوت بودن این محصول باعث می‌شود آرامش بیشتری در خانه فراهم شود. این پنجره‌ها آلومینیومی هستند و در نتیجه وزن سبکی دارند. سبکی برای درب و پنجره‌ها مزیت خوبی به حساب می‌آیند. البته این سبکی باعث نمی‌شود که در برابر فشار باد ضعیف باشند.

یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب درب و پنجره‌های هر ساختمانی تاثیر دارد زیبایی و تنوع رنگ است. رنگ‌های پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق العاده بیش از ۲۵۰ رنگ متنوع را در اختیار مصرف کنندگان پروفیل آلومینیوم می‌گذارد که در کوره سخت شده و ضد ضربه و ریختگی است.

عوامل موثر در قیمت درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

۱. برند پروفیل مصرفی :

امروزه در تولید پنجره آلومینیومی ترمال بریک میان پروفیل‌‎های مصرفی می‌توان به نام شرکت‌های آکپا ایران، آلترال، پیمان و … اشاره نمود که تقریبا می‌توان گفت جزء چند برند مطرح و با کیفیت تولید پروفیل در ایران می‌باشد.

۲. ابعاد و اندازه فریم اصلی درب پنجره‌ها و تیپ بندی و ابعاد بازشوها:

عامل بسیار مهم دیگری که در قیمت پنجره ترمال بریک نقش اساسی دارد ابعاد کلی پنجره‌ها می‌باشد.

۳. برند یراق آلات و نوع بازشو :

در بحث یراق آلات پنجره ترمال بریک علاوه بر تنوع بسیار بالایی که در نوع بازشوها (اعم از کشویی، لولایی، دوحالته، لیفت اند اسلاید، فولکس واگنی،آکاردئونی و…) وجود دارد که به شدت در قیمت پنجره تاثیر دارد. برند یراق آلات مصرفی هم در محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک اهمیت بسزایی دارد. بدیهی است برند یراق آلات مصرفی در ماندگاری و کارایی بسیار حائز اهمیت است به طوریکه چنانچه از برندهای نامعتبر یراق آلات استفاده شود، اثرات سوئی در کیفیت و کارایی پنجره آلومینیومی ترمال بریک خواهید داشت.

۴. کیفیت لاستیک‌های آب بندی و هوابندی :

واضح است که کیفیت متعلقات بکار رفته در ساخت درب و پنجره اهمیت دارد. با توجه به روش‌های مختلف در اسمبل کردن درب و پنجره ترمال بریک اهمیت استفاده از متعلقات و روش‌های ساخت مناسب بیش از پیش نمایان می‌گردد.

۵. نوع شیشه مورد استفاده

با توجه به ضخامت شیشه هر‌جداره، رنگی بودن شیشه و برند شیشه مصرفی، قیمت‌های مختلفی برای شیشه وجود دارد. همچنین سکوریت یا لمینت کردن شیشه نیز در قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد.

مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی ترمال بریک

  • عایق حرارتی و صوتی
  • عایق رطوبتی
  • غیرقابل اشتعال بودن
  • قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست
  • زیبایی، تنوع رنگ زیاد و دلخواه
  • سبکی فوق العاده
  • مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی
  • ساخت پنجره در ابعاد و طرح‌های متنوع
  • استفاده از انواع سیستم پنجره کشویی، لولایی، لیفت اند اسلاید و …
  • قابلیت اجرا انواع شیشه‌های دوجداره، سه‌جداره با ساختارهای سکوریت، لمینت و ساده

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده‌های مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *