پنجره ترمال بریک

پنجره ترمال بریک


درب و پنجره ترمال بریک از آخرین دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی جهان می باشد. پنجره‌های آلومینیومی حرارت و دما را به آسانی انتقال می دهند، برای از بین بردن این نقص از پروفیل ترمال بریک برای تولید درب و پنجره آلومینیومی استفاده می‌گردد.

ترمال بریک در لغت به معنای شکست حرارتی است و همان طور که از نام آن پیداست موجب شکست حرارت و جلوگیری از انتقال آن می‌گردد. در پنجره آلومینیومی، ترمال بریک به این معنا می‌باشد که لایه‌ای خاص در میانه دیوارهای پروفیل آلومینیوم قرار می‌گیرد تا مانع از اتلاف انرژی در پنجره‌ دوجداره آلومینیومی ترمال بریک بشود. لاستیک‌های پلی آمید ما بین جدار داخلی و خارجی پروفیل توسط ماشین آلات دوخته می‌شوند و امکان نفوذ گرما، سرما و لرزش را به صفر رسانده و امکان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را میسر می‌نماید.

بیشتر بخوانید: حفاظ شیشه ای پنجره

پنجره ترمال بریک چیست

پنجره ترمال بریک از طریق تیغه‌ای به نام پلی‌آمید، که بازه دماییِ ۵۰- تا ۲۲۰+ را تحمل می‌کنند، تولید می‌شوند. این نوع پروفیل‌ها از دو پروفیل بیرونی و درونی تشکیل شده است که به وسیله تیغه پلی‌امید به هم متصل شده‌اند. تبادل حرارتی بین بدنه داخلی و بیرونی پنجره دوجداره آلومینیومی توسط تیغه های پلی آمید قطع می‌شود و همین موجب عایق بودن آن‌ها می‌گردد.

بیشتر بخوانید: پروفیل آلومینیوم آکپا + لیست قیمت پنجره آلومینیومی

پروفیل ترمال بریک

ویدئو پروژه اجرایی پنجره ترمال بریک و نرده شیشه ای بابلسر


تیغه پلی آمید پنجره ترمال بریک

همان‌طور که در قسمت قبل توضیح دادیم تیغه یا تسمه پلی آمید را مابین پروفیل‌های بازشو و قاب آلومینیوم قرار می‌دهیم تا پروفیل آلومینیوم را به یک پروفیل کاملا عایق تبدیل کنیم که تبادل حرارتی بین بدنه بیرونی و داخلی پنجره دوجداره آلومینیومی از طریق آن قطع شود.

ترمال بریک
پنجره ترمال بریک

مزایای لاستیک‌های پلی آمید

پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارت‌های بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه uv حفظ می‌کند. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه‌های پلی آمید می‌باشد. این تیغه مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می‌شود. در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک به این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت می‌باشد. هر چقدر ضخامت پلی امید بیشتر باشد پنجره دوجداره آلومینیومی عایق حرارتی بهتری خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک پنجره دوجداره

بهترین پروفیل پنجره ترمال بریک

در بهترین پروفیل ترمال بریک استفاده از تیغه‌های پلی آمید در پروفیل آلومینیومی، باعث می‌گردد تا ضریب انتقال حرارت آلومینیوم از ۲۰۳ به زیر ۴ کاهش پیدا کند. در واقع در بهترین پروفیل پنجره دوجداره ترمال بریک، پلی آمید رسانایی را در آلومینیوم قطع می‌کند. شکل و نحوه قرارگیری پلی‌آمید و مشخصات پروفیل در تعیین این عدد نقش مهمی را ایفا می‌کنند. در بهترین پروفیل ترمال بریک تیغه‌های پلی آمید با استفاده از دستگاه‌های مخصوص به هر یک از جدارهای پروفیل آلومینیوم دوخته می‌شوند.

بهترین پروفیل ترمال بریک شامل دو ویژگی زیر می‌باشد :

دوخت صحیح پلی آمید :

دوخت پلی آمید باید به صورت کاملا صحیح و توسط دستگاه‌های مخصوص انجام گیرد که در غیر این صورت امکان دارد در بعضی از نقاط اتصال تیغه‌ها با پروفیل آلومینیوم کاملا قطع شود که این موضوع باعث کاهش مقاومت رسانایی آلومینیوم می‌شود.

مقاومت مکانیکی کشوها :

در طراحی پنجره جهت تولید باید حتما به مواردی چون وزن لنگه و عرض و ارتفاع بازشو از پروفیل‌های مناسب و استاندارد استفاده شود.

پنجره ترمال بریک
پنجره ترمال بریک

ویژگی های پنجره ترمال بریک

این پنجره‌ها به دلیل داشتن تیغه های پلی آمید عایق بسیار خوبی در برابر حرارت، رطوبت و صوت می‌باشد. این ویژگی پنجره ترمال بریک موجب شده که استفاده از آن ها تا اندازه زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری کند. همچنین عایق صوت بودن این محصول باعث می‌شود آرامش بیشتری در خانه فراهم شود. این پنجره‌ها آلومینیومی هستند و در نتیجه وزن سبکی دارند. سبکی برای درب و پنجره‌ها مزیت خوبی به حساب می‌آیند. البته این سبکی باعث نمی‌شود که در برابر فشار باد ضعیف باشند.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب درب و پنجره لیفت اند اسلاید

یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب درب و پنجره‌های هر ساختمانی تاثیر دارد زیبایی و تنوع رنگ است. رنگ‌های پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق العاده بیش از ۲۵۰ رنگ متنوع را در اختیار مصرف کنندگان پروفیل آلومینیوم می‌گذارد که در کوره سخت شده و ضد ضربه و ریختگی است. برای مشاهده نمونه های پنجره های ترمال بریک به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

رنگبندی پنجره ترمال بریک
رنگبندی پنجره ترمال بریک

قیمت درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

عوامل موثر در قیمت درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک عبارتند از:

برند پروفیل مصرفی :

امروزه در تولید پنجره دوجداره ترمال بریک میان پروفیل‌‎های مصرفی می‌توان به نام شرکت‌های آکپا ایران، آلترال، پیمان و … اشاره نمود که تقریبا می‌توان گفت جزء چند برند مطرح و با کیفیت تولید پروفیل در ایران می‌باشد.

لیست قیمت پروفیل آکپا برحسب مترطول پروفیل

پروفیل پنجره ترمال بریکبر حسب واحدقیمت به تومان
پروفیل ترمال بریک لولایی سری TH60 آکپا با زهوار و متعلقاتمترطول۵۲۰,۰۰۰
پروفیل ترمال بریک کشویی TS77 آکپا با زهوار و متعلقاتمترطول۵۰۰,۰۰۰
پروفیل درب آکپا با زهوار و متعلقاتمترطول۵۶۰,۰۰۰
پروفیل ترمال بریک لیفت اند اسلاید TS143 آکپا با زهوار و متعلقاتمترطول۱,۰۰۰,۰۰۰
پاییز ۱۴۰۱

ابعاد و اندازه فریم اصلی درب پنجره‌ها و تیپ بندی و ابعاد بازشوها :

عامل بسیار مهم دیگری که در قیمت پنجره ترمال بریک نقش اساسی دارد ابعاد کلی پنجره‌ها می‌باشد.

انواع پنجره ترمال بریک
پنجره آلومینیومی ترمال بریک

برند یراق آلات و نوع بازشو :

در بحث یراق آلات پنجره ترمال بریک علاوه بر تنوع بسیار بالایی که در نوع بازشوها (اعم از کشویی، لولایی، دوحالته، لیفت اند اسلاید، فولکس واگنی،آکاردئونی و…) وجود دارد که به شدت در قیمت پنجره دوجداره تاثیر دارد. برند یراق آلات مصرفی هم در محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک اهمیت بسزایی دارد. بدیهی است برند یراق آلات مصرفی در ماندگاری و کارایی بسیار حائز اهمیت است به طوریکه چنانچه از برندهای نامعتبر یراق آلات استفاده شود، اثرات سوئی در کیفیت و کارایی پنجره آلومینیومی ترمال بریک خواهید داشت.

کیفیت لاستیک‌های آب بندی و هوابندی :

واضح است که کیفیت متعلقات بکار رفته در ساخت درب و پنجره اهمیت دارد. با توجه به روش‌های مختلف در اسمبل کردن درب و پنجره ترمال بریک اهمیت استفاده از متعلقات و روش‌های ساخت مناسب بیش از پیش نمایان می‌گردد.

نوع شیشه مورد استفاده :

با توجه به ضخامت شیشه هر‌جداره، رنگی بودن شیشه و برند شیشه مصرفی، قیمت‌های مختلفی برای شیشه وجود دارد. همچنین سکوریت یا لمینت کردن شیشه نیز در قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد.

ترمال بریک
پنجره ترمال

مزایای استفاده از پنجره ترمال بریک

 • عایق رطوبتی
 • سبکی فوق العاده
 • غیرقابل اشتعال بودن
 • عایق حرارتی و صوتی
 • زیبایی، تنوع رنگ زیاد و دلخواه
 • مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی
 • ساخت پنجره در ابعاد و طرح‌های متنوع
 • قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست
 • استفاده از انواع سیستم پنجره کشویی، لولایی، لیفت اند اسلاید و …
 • قابلیت اجرا انواع شیشه‌ دوجداره، سه‌جداره با ساختارهای شیشه سکوریت، شیشه لمینت و ساده
 • مقاومت در برابر تغییر رنگ و شکل ناشی از عوامل محیطی چون تابش آفتاب، باران و …
 • تنوع مدلی بالا شامل؛ کشویی، لولایی، ثابت، سایبانی و …
 • مقاومت در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار
 • ایمن در برابر با زلزله و سرقت
 • نیاز کم به تعمیر و نگهداری

ویدئو اجرای پروژه پنجره آلومینیومی ترمال بریک در نور

ویدئو اجرای پروژه پنجره آلومینیومی ترمال بریک شهرک سی بن


کاهش اتلاف انرژی در ساختمان به وسیله پنجره ترمال بریک

پنجره آلومینیومی به علت خاصیت‌های ذاتی خود، رسانا بوده و موجب عبور گرما و سرما و اتلاف انرژی گردد. از این رو در میانه پروفیل آلومینیومی لایه ای دوخته و یا پانچ میگردد تا باعث از بین بردن خاصیت رسانا بودن پروفیل آلومینیوم گردد. این لایه پلیمری که معروف به لایه پلی آمید است، مانع ورود گرما و سرما به داخل واحد ساختمانی و بالعکس می گردد. پلی آمید نوعی پلاستیک سخت مهندسی شده با الیاف شیشه ای است.

بهبود ظاهر ظاهری و ارزش افزوده ساختمان

پنجره‌های ترمال بریک اغلب دارای ظاهری زیبا و مدرن هستند و می‌توانند به داخل و خارج ساختمان یک زیبایی و جلوه بیشتر ببخشند. همچنین این موضوع می‌تواند ارزش افزوده برای ساختمان فراهم کند.

ترمال بریک
ترمال بریک

مقاومت پنجره آلومینیومی ترمال بریک

آلیاژ آلومینیوم دارای مقاومت بسیار بالایی می‌باشد و می تواند باتوجه به طراحی در هندسه و ساخت آن، نیروهای وارده به خود را به بهترین حالت ممکن تحمل نماید. پنجره های آلومینیومی وزن سبکی دارند. سبکی برای درب و پنجره‌ها مزیت به حساب می‌آید. البته این سبکی باعث نمی‌شود که در برابر فشار ضعیف باشند. خوبی پنجره های ترمال بریک همین است که در عین سبکی، مقاوم هستند.

بیشتر بخوانید: نمای کرتین وال (CurtainWall)

آب بندی و هوابندی کامل درب و پنجره دوجداره ترمال بریک

امروزه با وجود هوای آلوده و وجود گردو غبار در شهرها و کلان شهرها یکی مسائل بسیار حائز اهمیت، آب بند و هوابند بودن پنجره های ترمال بریک است. در صورت عایق نبودن پنجره ترمال بریک، اتلاف انرژی و ورود صدا، آزار دهنده خواهد بود و به علت نفوذ گرد و غبار به داخل واحد مسکونی هزینه‌های نظافت نیز افزایش خواهد یافت. در این پنجره ها به علت وجود لاستیک‌های آب بندی در تمامی نقاط پنجره عملیات آب بندی و هوا بندی به بهترین نحو صورت خواهد گرفت. برای مشاهده ویدئو های چگونگی آب بندی پنجره های دوجداره به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

 پنجره دوجداره ترمال بریک
ترمال بریک

عایق صوتی و حرارتی بهتر پنجره ترمال بریک

فضای هوایی یا گاز میان دو لایه شیشه، موجب کاهش انتقال حرارت از داخل به بیرون یا بالعکس می‌شود، که این امر باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی می‌شود. همچنین، این گاز بین دو لایه شیشه، می‌تواند به عنوان عایق صوتی عمل کند و صدای بیرون را کاهش دهد، که این موضوع می‌تواند احساس راحتی و آرامش در داخل فضا را تقویت کند.

رنگ آمیزی و مقاومت بالای رنگ در پنجره دوجداره

با توجه به اینکه آلیاژ آلومینیوم دارای سختی و مقاومت بالایی است شما می‌توانید از طیف نا محدود و متنوعی از رنگ‌ها بر روی این پنجره‌ها استفاده نمایید. استفاده از شیوه رنگ آمیزی الکترواستاتیک طول عمر رنگ‌آمیزی را بالا برده و رنگ پوشش شده بر روی پنجره ترمال بریک در برابر آفتاب، سرما، گرما، ضربه و خط و خش مقاوم خواهد بود. همچنین شما می توانید در درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک از خاصیت آنادایز بهره مند شوید که این به تنهایی بر روی پروفیل آلومینومی قابل اجراست و در سایر انواع پنجره‌ها امکان پذیر نیست.

بیشتر بخوانید: آنودایز آلومینیوم چیست؟

ترمال بریک
ترمال بریک

معایب پنجره ترمال بریک

قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک بر اساس مقدار وزن پروفیل آلومینیوم به کار رفته در ساخت آن محاسبه می شود. این امر موجب شده که قیمت این نوع پنجره نسبت به سایر پنجره های گران تر باشد. علاوه بر آن قیمت یراق آلاتی که در پنجره آلومینیومی ترمال بریک استفاده می شود بالاست. البته اگر محدودیت بودجه وجود نداشته باشد می توان از این عیب چشم پوشی کرد. اگر چه هزینه استفاده از پنجره های دوجداره ترمال بریک زیاد است اما از طرف دیگر با بکارگیری ان تا حد زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می شود و در هزینه ها صرفه جویی می شود.

معایب ترمال بریک
معایب ترمال بریک

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه ای، پرده‌های مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

پنجره ترمال بریک چیست؟

پنجره ترمال بریک نوعی پنجره است که ورق پلی آمید با رسانایی حرارتی کم بین قاب پنجره داخلی و خارجی برای کاهش انتقال حرارت و در نتیجه افزایش بهره وری انرژی در خود جای می دهد.

مزایای پنجره های ترمال بریک چیست؟

مزایای پنجره های ترمال بریک شامل بهبود بهره وری انرژی، کاهش اتلاف حرارت در زمستان، کاهش افزایش گرما در تابستان، افزایش سطح راحتی در داخل خانه و صرفه جویی بالقوه در هزینه های گرمایش و سرمایش است.

آیا پنجره های ترمال بریک گران تر از پنجره های معمولی هستند؟

در ابتدا، پنجره های ترمال بریک ممکن است هزینه اولیه بالاتری نسبت به پنجره های معمولی داشته باشند. با این حال، با گذشت زمان، صرفه جویی در انرژی که آنها ارائه می کنند می تواند این سرمایه گذاری اولیه را جبران کند و آنها را به گزینه ای مقرون به صرفه در دراز مدت تبدیل کند.

پروژه های اجرایی پنجره شهر

پروژه درب و پنجره ترمال بریک دریاکنار
پروژه درب و پنجره ترمال بریک دریاکنار
پروژه پنجره دوجداره آلومینیوم دریاکنار
پروژه پنجره دوجداره ترمال بریک دریاکنار
پروژه پنجره آلومینیومی و نرده هنزا
پروژه پنجره آلومینیومی و نرده هنزا
پروژه نرده شیشه ای
پنجره ترمال بریک خزرشهر
پروژه کرتین وال دریاکنار
ترمال بریک دریاکنار
پروژه درب و پنجره ترمال بریک
پروژه درب و پنجره ترمال بریک
پروژه نرده و نمای کرتین وال در قائمشهر1
پروژه نرده و نمای کرتین وال در قائمشهر۱
پنجره دوجداره آلومنیوم شامپاینی
پنجره دوجداره ترمال بریک شامپاینی
پروژه کرتین وال و پنجره آلومینیومی
پروژه کرتین وال و پنجره ترمال بریک
ترمال بریک
پروژه پارتیشن شیشه ای و درب دوجداره آلومینیوم
پروژه پارتیشن شیشه ای و درب دوجداره آلومینیوم
پروژه پنجره دوجداره آلومینیوم دریاکنار
پروژه پنجره دوجداره ترمال بریک دریاکنار
کرتین وال عمارت ماسا
کرتین وال عمارت ماسا
پروژه پنجره آلومینیوم و نمای کرتین وال و نرده شیشه ای
پنجره ترمال بریک خزرشهر
پروژه کرتین وال دریاکنار
ترمال بریک دریاکنار
پروژه پنجره ترمال بریک دریاکنار
پروژه پنجره ترمال بریک دریاکنار
پروژه نرده و نمای کرتین وال در قائمشهر
پروژه نرده و نمای کرتین وال در قائمشهر
پنجره دوجداره آلومنیومی خم
پنجره دوجداره ترمال بریک خم
پروژه کرتین وال و پنجره آلومینیومی
پروژه کرتین وال و پنجره ترمال بریک
ترمال بریک
پروژه پارتیشن شیشه ای و درب دوجداره آلومینیوم
پروژه پارتیشن شیشه ای و درب دوجداره آلومینیوم


۵/۵ - (۲۲ امتیاز)

۱۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *