پنجره های لیفت اند اسلاید

پنجره های لیفت اند اسلاید


با افزایش جمعیت، آلودگی صوتی و همچنین آلودگی هوا دو مسئله مهم در جهان امروزی می‌باشد. از این جهت معماران و طراحان همواره در تلاش هستند این دو عامل را در محیط‌های کار و زندگی کمتر کنند. این امر همواره چالش بزرگی برای افرادی بود که خواستار فضای داخلی بزرگ‌تر و جادار‌تر بوده‌اند. ادغام این دو موضوع به تولید پنجره‌ها و درهایی انجامیده است که می‌توانند با اشغال کمترین فضای ممکن، قوی‌ترین مانع در مقابل عوامل بیرونی باشند. انواع و اقسام درب و پنجره‌های کشویی راه حلی زیرکانه هستند که امروزه در اختیار ما قرار گرفته‌اند. جدید‌ترین نوع محصولات کشویی در صنعت درب و پنجره، پنجره لیفت اند اسلاید نام دارند.

پنجره لیفت اند اسلاید چیست؟

در این سیستم، هوابندی از طریق لاستیک‌های EPDM برای جلوگیری از اصطکاک لاستیک‌ها که مانع حرکت پنجره می‌شود، انجام می‌گیرد. همچنین یراق lift & slide تعریف شده است که پنجره در زمان حرکت ابتدا از محل خود بلند شده، لاستیک‌ها را از پروفیل جدا نموده و به راحتی در سطح لنگه حرکت کرده و پس از بستن دستگیره مجددا درگیر می‌شوند.

بیشتر بخوانید: حفاظ شیشه ای پنجره

پنجره های لیفت اند اسلاید
پنجره لیفت اند اسلاید

عملکرد پنجره لیفت اند اسلاید

در این مدل، پنجره به دو حالت بسته و باز به صورت lift عمل می‌کند به این صورت که دستگیره به سمت بالا چرخیده می‌شود، سپس یراق بازشو را به سمت بالا کشیده و پنجره را از روی فریم تا حدود ۵ میلیمتر بلند می‌کند که در این حالت دیگر لاستیک‌ها با پروفیل درگیر نیستند و پنجره به راحتی حرکت می‌کند. همچنین زمانی که پنجره در حالت قفل قرار دارد، کل پنجره روی فریم می‌نشیند و لاستیک‌ها در هر چهار طرف درگیر می‌شوند که هوا‌بندی در این‌جا از طریق لاستیک انجام می‌گیرد.

پنجره های لیفت اند اسلاید
پنجره های لیفت اند اسلاید

در این سیستم، یراق آلات lift & slide پنجره را به صورت عمودی بلند نموده و به صورت افقی حرکت می‌دهد و همچنین قابلیت طراحی در ابعاد ۲۰۸*۶۰۵ و وزن ۳۰۰ تا ۹۰۰ کیلوگرم را دارد و نهایت عرض لنگه در این نوع پنجره‌ها ۲ متر و نهایت ارتفاع لنگه در آن‌ها ۳ متر می‌باشد.

درب و پنجره لیفت اند اسلاید برای چه نماهایی مناسب می باشند؟

وقتی در مقابل خود نمایی از باغ، دریا، جنگل، استخر و یا نمایی خاص داشته باشید وجود هرگونه مانعی از لذت دیدن منظره می‌کاهد. پنجره‌های lift & slide یکی از گزینه‌های مناسب برای داشتن دید کامل از مناظر می‌باشند. سیستم‌های لیفت اند اسلاید دارای قطر بیشتری نسبت به پنجره‌های کشوی معمولی هستند که موجب می‌شود تحمل وزن بالاتری داشته باشند و بتوان شیشه‌های سنگین و یک تکه را درون آن قرار داد. پنجره‌هایی که دارای قطر بالاتر از ۱۲ سانتی‌متر هستند نیز قابلیت نصب یراق آلات لیفت را دارند.

پنجره های لیفت اند اسلاید
پنجره لیفت اند اسلاید

تفاوت درب و پنجره‌های ریلی با لیفت اند اسلاید

  • درب و پنجره لیفت اند اسلاید و ریلی نوع پیشرفته انواع قدیمی تر پنجره‌های کشویی هستند. راحتی استفاده هر دو نوع یکسان بوده و حتی می‌توان گفت هر دو محصول عایق‌های خوبی در برابر صدا و حرارت محسوب می‌شوند. در مقایسه با انواع قدیمی‌تر محصولات کشویی، پنجره‌های ریلی امنیت بیشتری دارند اما امنیت در انواع لیفت اند اسلاید به حد کمال خود می‌رسد.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک پنجره دوجداره

پنجره های لیفت اند اسلاید
پنجره لیفت اند اسلاید
  • درها و پنجره‌های ریلی در پانل‌های سه یا چهارتایی تولید می‌شوند. در این محصولات درب‌ها بر روی قرقره‌ها قرار می‌گیرند و فرد با کشیدن دسته به چپ یا راست می‌تواند درب را روی ریل به راحتی حرکت داده و باز و بسته کند. تفاوت بارز این دو محصول نیز در همین موضوع است. لیفت اند اسلاید‌ها تنها در زمانی که فرد بخواهد در را حرکت دهد بر روی قرقره‌ها قرار می‌گیرند و در سایر حالت‌ها کاملا قفل می‌شوند که این کار تنها با دسته‌ای که در داخل تعبیه شده است امکان پذیر خواهد بود. همین موضوع امنیت نوع لیفت اند اسلاید را بیشتر می‌کند. در لیفت اند اسلاید مکانیزم سه گانه قفل و کارکرد ریل، مانع باز شدن درب از بیرون خواهد شد.

برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

پنجره های لیفت اند اسلاید
پنجره لیفت اند اسلاید
  • نکته دیگر مربوط به مکانیزم قفل می‌باشد که در پنجره ریلی نمی‌توان با ثابت ماندن، آن را در حالت نیمه باز قفل کرد، و در حالت نیمه باز همواره به راحتی بر روی ریل حرکت می‌کند. همین موضوع می‌تواند برای کودکان و حیوانات خانگی خطر آفرین باشد، اما محصولات لیفت اند اسلاید را می‌توان در حالت نیمه باز نیز قفل کرد، که مزیتی برای این محصول به شمار می‌آید.
پنجره های لیفت اند اسلاید
پنجره لیفت اند اسلاید
  • سقف تحمل وزن درب و پنجره‌های ریلی ۲۰۰ کیلوگرم است، و زمانی که وزن از این حد بالاتر رود، باز و بسته کردن در با مشکل مواجه خواهد شد. از این رو توصیه می‌شود ابعاد پانل این محصولات از ۲۴۰۰ میلی‌متر در ۲۶۰۰ میلی‌متر بزرگ‌تر نباشند. در مقابل لیفت اند اسلاید ها وزن‌های بالاتری را می‌توانند تحمل کنند، از این رو برای پانل‌های بزرگ‌تر انتخاب‌های بهتری هستند.
پنجره های لیفت اند اسلاید
پنجره لیفت اند اسلاید

گرچه درب و پنجره‌های ریلی و لیفت‌اند اسلاید ها خصوصیات مشابه زیادی دارند و از نظر ظاهری بسیار شبیه به نظر می‌رسند اما تفاوت‌های بارز بین این دو محصول، لیفت اند اسلاید‌ را به انتخاب‌ بهتری بدل می‌کنند که می‌تواند ظرافت و زیبایی را با همراه امنیت خاطر به خانه‌ها بیاورند.

بیشتر بخوانید: بالکن شیشه ای

پنجره های لیفت اند اسلاید
پنجره لیفت اند اسلاید

قیمت یراق آلات پنجره لیفت اند اسلاید

قیمت حدودی یراق آلات این نوع پنجره بسته به ابعاد و برند انتخابی از ۴,۰۰۰,۰۰۰ تا ۷,۰۰۰,۰۰۰ می‌تواند متغیر می‌باشد.

ویژگی‌های پنجره لیفت اند اسلاید

  • بازشوی آسان
  • قطر فریم از ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر
  • قابلیت نصب انواع شیشه خاص و ضد گلوله
  • قابلیت تحمل وزن تا ۹۰۰ کیلوگرم توسط هر لنگه
  • استفاده از یراق آلات نیمه و تمام اتوماتیک آلمانی و ایتالیایی
  • قابلیت تولید بازشوهای کشویی یک تکی تا ارتفاع ۲۷۰ سانتی‌متر
پنجره های لیفت اند اسلاید
پنجره لیفت اند اسلاید

نحوه تمیز کردن پنجره لیفت اند اسلاید

از آنجایی‌که این نوع پنجره‌ھا روی ریل حرکت کرده و فاصله دو ریل بسیار اندک می‌باشد بنابراین یکی از نقاط ضعف این پنجره‌ھا عدم امکان تمیز کردن پنجره‌ھا از قسمت پشت لنگه ثابت می‌باشد . فاصله‌ای حدود ٢٠سانتی متری از وادار یا مولیون پنجره که امکان رسیدن دست به آن وجود ندارد و در نتیجه ھمیشه کثیف و جلوه ی زیبا ندارد.

تميز كردن شيشه دوجداره پنجره لیفت اند اسلاید

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه‌کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و اسکای لایت می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کاشناسان ما تماس بگیرید.

مزیت پنجره لیفت اند اسلاید نسبت به کشویی معمولی در چیست؟

لیفت اند اسلاید دارای قطر بیشتری نسبت به پنجره‌های کشویی معمولی است که باعث میشود شیشه با ابعاد بزرگ درون آن قرارداد.

پنجره‌ لیفت اند اسلاید برای چه نماهایی مناسب است؟

وقتی در مقابل خود نمایی از باغ، دریا، جنگل، استخر و یا نمایی خاص داشته باشید با کمترین مانع از دیدن آن لذت ببرید.

۴/۵ - (۴ امتیاز)

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *