درب دوجداره کشویی – پنجره شهر

درب دوجداره کشویی ، پنجره شهر

درب دوجداره کشویی

درب دوجداره کشویی یکی از پرکاربردترین درب‌ها در ساختمان‌ها می‌باشد، حرکتِ این درب‌ها به صورت ریلی در راستای افقی بر روی غلطک‌هایی انجام می‌پذیرد. در این مقاله به ساختار این مدل درب‌ها، مزایا، معایب و قیمت آن‌ها می‌پردازیم.

درب دوجداره کشویی

ساختار درب دوجداره کشویی

ساختار این درب‌ها شامل؛ پروفیل UPVC، یراق آلات و شیشه می‌باشد که در ادامه توضیح مختصری در خصوص هر کدام از آن‌ها می‌دهیم:

ساختار درب دوجداره کشویی

درب دوجداره کشویی

پروفیل

پروفیل در درب‌های دوجداره به عنوانِ نگهدارنده کلیه ملزومات یک درب، بسیار مورد اهمیت است. پروفیلِ قاب کشویی از ریل‌هایی تشکیل شده است که لنگه بازشوی آن با استفاده از غلطک‌هایی بر روی ریل‌ها حرکت می‌کند، این غلطک‌ها مابینِ پروفیل قابِ کشویی و پروفیل لنگه کشویی قرار می‌گیرند که موجب آسان شدن حرکتِ لنگه بازشو می‌گردد.

یراق آلات

یراق آلات استفاده شده در درب دوجداره کشویی، علاوه بر دستگیره، لولا، زبانه و سیلندر، غلطک‌هایی نیز هستند که در زیر بازشوی درب قرار می‌گیرند، در ادامه توضیح بیشتری در این رابطه می‌دهیم.

غلطک

غلطک‌های مورد استفاده در این مدل درب‌ها، تمامِ وزن شیشه و لنگه بازشو را بر روی خود دارند. بنابراین این غلطک‌های کشویی در روان بودنِ حرکت بر روی ریل، تاثیر زیادی می‌گذارند. متاسفانه در برخی از موارد، مشاهده شده برای ارزان شدن قیمت درب کشویی از غلطک‌هایی استفاده می‌شود که کیفیت نامطلوبی دارند و با گذشت زمان موجب عدم کارکرد مناسبِ این درب‌ها می‌شوند، بنابراین در انتخاب شرکت‌ طرف قراردادمان باید بسیار دقیق باشیم.

شیشه

شیشه‌های دوجداره‌ای که برای ساختِ درب کشویی به کار برده می‌شوند شامل دو عدد جام(شیشه) در اندازه‌های مختلف و با ضخامت‌های متفاوت می‌باشند که با انجام چندین مرحله به یکدیگر متصل می‌شوند و به همین دلیل آن‌ها را دوجداره می‌نامند.

شیشه دوجداره

مزایای درب‌های کشویی

  • راحتی در نحوه باز و بسته شدن درب‌ها
  • ایجاد کم‌ترین مزاحمت برای پرده‌ها
  • امکان ساخت آن در ابعاد و عرض زیاد

مزایای درب دوجداره کشویی

معایب درب‌های کشویی

  • عایق بندی کمتر آن نسبت به درب‌های سوئیچی یا بازشو
  • سختی تمیز کردن آن به نسبت به نسبتِ درب‌های بازشو
  • قیمت بیشتر به نسبتِ درب‌های بازشو

معایب درب دوجداره کشویی

فضاهای پیشنهادی درب های کشویی

  • درب بالکن کشویی
  • درب تراس دوجداره

فضاهای درب دوجداره کشویی

قیمت پنجره دوجداره ریلی

قیمت درب بالکن کشویی همانند دیگر درب‌های دوجداره UPVC، وابسته به قیمت پروفیل مصرفی، کیفیت یراق آلات و شیشه دوجداره می‌باشد. اصلی‌ترین عامل در تعیین قیمت این درب‌ها، پروفیلِ کشویی مصرفی است، چرا که پروفیل کشویی از سایر پروفیل‌ها بزرگ‌تر می‌باشد ( سطح مقطع بیشتری دارد). قیمت این درب‌ها حدودا یک و نیم برابرِ درب‌های بازشو می‌باشد.

لیست قیمت درب و پنجره دوجداره 

قیمت درب دوجداره

قیمت درب کشویی بالکن

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه‌کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده‌های مدرن و … می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کاشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

 

مطالب پیشنهادی

۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *