درب دوجداره کشویی ، پنجره شهر

۵/۵ - (۴ امتیاز)

درب دوجداره کشویی یکی از پرکاربردترین درب‌ها در ساختمان‌ها می‌باشد، حرکت این درب‌ها به صورت ریلی در راستای افقی بر روی غلطک‌هایی انجام می‌پذیرد. در این مقاله به ساختار این مدل درب‌ها، مزایا، معایب و قیمت آن‌ها می‌پردازیم.

ساختار درب دوجداره کشویی

ساختار این درب‌ها شامل؛ پروفیل UPVC، یراق آلات و شیشه می‌باشد که در ادامه توضیح مختصری در خصوص هر کدام از آن‌ها می‌دهیم:

ساختار درب دوجداره کشویی
درب دوجداره کشویی

پروفیل

پروفیل در درب‌های دوجداره به عنوان نگهدارنده کلیه ملزومات یک درب، بسیار مورد اهمیت است. پروفیل قاب کشویی از ریل‌هایی تشکیل شده است که لنگه بازشوی آن با استفاده از غلطک‌هایی بر روی ریل‌ها حرکت می‌کند، این غلطک‌ها مابین پروفیل قاب کشویی و پروفیل لنگه کشویی قرار می‌گیرند که موجب آسان شدن حرکت لنگه بازشو می‌گردد.

بیشتر بخوانید: انواع بالکن شیشه ای

یراق آلات

یراق آلات استفاده شده در درب دوجداره کشویی، علاوه بر دستگیره، لولا، زبانه و سیلندر، غلطک‌هایی نیز هستند که در زیر بازشوی درب قرار می‌گیرند. غلطک‌های مورد استفاده در این مدل درب‌ها، تمام وزن شیشه و لنگه بازشو را بر روی خود دارند. بنابراین این غلطک‌های کشویی در روان بودن حرکت بر روی ریل، تاثیر زیادی می‌گذارند. متاسفانه در برخی از موارد، مشاهده شده برای ارزان شدن قیمت درب کشویی از غلطک‌هایی استفاده می‌شود که کیفیت نامطلوبی دارند و با گذشت زمان موجب عدم کارکرد مناسب این درب‌ها می‌شوند، بنابراین در انتخاب شرکت‌ طرف قراردادمان باید بسیار دقیق باشیم.

شیشه

شیشه‌های دوجداره‌ای که برای ساخت درب کشویی به کار برده می‌شوند شامل دو عدد جام (شیشه) در اندازه‌های مختلف و با ضخامت‌های متفاوت می‌باشند که با انجام چندین مرحله به یکدیگر متصل می‌شوند و به همین دلیل آن‌ها را دوجداره می‌نامند.

شیشه دوجداره
شیشه‌های دوجداره‌

مزایای درب‌های کشویی

  • راحتی در نحوه باز و بسته شدن درب‌ها
  • ایجاد کم‌ترین مزاحمت برای پرده‌ها
  • امکان ساخت آن در ابعاد و عرض زیاد

معایب درب‌های کشویی

  • عایق بندی کمتر آن نسبت به درب‌های سوئیچی یا بازشو
  • سختی تمیز کردن آن به نسبت به نسبت درب‌های بازشو
  • قیمت بیشتر به نسبت درب‌های بازشو

فضاهای پیشنهادی درب های کشویی

  • درب بالکن کشویی
  • درب تراس دوجداره

بیشتر بخوانید: نرده شیشه ای بالکن + قیمت

فضاهای درب دوجداره کشویی
استفاده از درب های کشویی

قیمت پنجره دوجداره ریلی

قیمت درب بالکن کشویی همانند دیگر درب‌های دوجداره UPVC، وابسته به قیمت پروفیل مصرفی، کیفیت یراق آلات و شیشه دوجداره می‌باشد. اصلی‌ترین عامل در تعیین قیمت این درب‌ها، پروفیل کشویی مصرفی است، چرا که پروفیل کشویی از سایر پروفیل‌ها بزرگ‌تر می‌باشد ( سطح مقطع بیشتری دارد). قیمت این درب‌ها حدودا یک و نیم برابر درب‌های بازشو می‌باشد.

برای اطلاع از به روز ترین قیمت درب و پنجره دوجداره می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا به سایت پنجره شهر مراجعه نمایید.

قیمت درب دوجداره

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه‌کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده‌ مدرن و سقف متحرک استخر و … می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کاشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس:

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

درب دوجداره کشویی نصب شده توسط تیم پنجره شهر:

۲۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.