درب دوجداره کشویی ، پنجره شهر

درب دوجداره کشویی


درب دوجداره کشویی

درب دوجداره کشویی یکی از پرکاربردترین درب ها در ساختمان ها می باشد، حرکتِ این درب ها به صورت ریلی در راستای افقی بر روی غلطک هایی انجام می پذیرد. در ادامه به ساختار این مدل درب ها، مزایا، معایب و قیمت آن ها می پردازیم.

درب دوجداره کشویی

ساختار درب دوجداره کشویی

ساختار این درب ها شامل؛ پروفیل UPVC، یراق آلات و شیشه می باشد که در ادامه توضیح مختصری در خصوص هر کدام از آن ها می دهیم:

ساختار درب دوجداره کشویی

پروفیل

پروفیل در درب های دوجداره به عنوانِ نگهدارنده کلیه ملزومات یک درب، بسیار مورد اهمیت است. پروفیلِ قاب کشویی از ریل هایی تشکیل شده است که لنگه بازشوی آن با استفاده از غلطک هایی بر روی ریل ها حرکت می کند، این غلطک ها مابینِ پروفیل قابِ کشویی و پروفیل لنگه کشویی قرار می گیرند که موجب آسان شدن حرکتِ لنگه بازشو می گردد.

یراق آلات

یراق آلات استفاده شده در درب دوجداره کشویی، علاوه بر دستگیره، لولا، زبانه و سیلندر، غلطک هایی نیز هستند که در زیر بازشوی درب قرار می گیرند، در ادامه توضیح بیشتری در این رابطه می دهیم.

غلطک

غلطک های مورد استفاده در این مدل درب ها، تمامِ وزن شیشه و لنگه بازشو را بر روی خود دارند. بنابراین این غلطک های کشویی در روان بودنِ حرکت بر روی ریل، تاثیر زیادی می گذارند. متاسفانه در برخی از موارد، مشاهده شده برای ارزان شدن قیمت درب کشویی از غلطک هایی استفاده می شود که کیفیت نامطلوبی دارند و با گذشت زمان موجب عدم کارکرد مناسبِ این درب ها می شوند، بنابراین در انتخاب شرکت هایی که با آنها می خواهیم قراردارد ببندیم باید بسیار دقیق باشیم.

شیشه

شیشه های دوجداره ای که برای ساختِ درب کشویی به کار برده می شوند شامل دو عدد جام(شیشه) در اندازه های مختلف و با ضخامت های متفاوت می باشند که با انجام چندین مرحله به یکدیگر متصل می شوند و به همین دلیل آن ها را دوجداره می نامند.

شیشه دوجداره

مزایای درب های کشویی

  • راحتی در نحوه باز و بسته شدن درب ها
  • ایجاد کمترین مزاحمت برای پرده ها
  • امکان ساخت آن در ابعاد و عرض زیاد
مزایای درب دوجداره کشویی

معایب درب های کشویی

  • عایق بندی کمتر آن نسبت به درب های سوئیچی یا بازشو
  • سختی تمییز کردن آن به نسبت به نسبتِ درب های بازشو
  • قیمت بیشتر به نسبتِ درب های بازشو
معایب درب دوجداره کشویی

فضاهای پیشنهادی درب های کشویی

  • درب بالکن ها
  • درب تراس
فضاهای درب دوجداره کشویی

قیمت درب دوجداره کشویی

قیمت این نوع درب ها همانند دیگر درب های دوجداره UPVC، وابسته به قیمت پروفیل مصرفی، کیفیت یراق آلات و شیشه دوجداره می باشد. اصلی ترین عامل در تعیین قیمت این درب ها، پروفیلِ کشویی مصرفی است، چرا که پروفیل کشویی از سایر پروفیل ها بزرگ تر می باشد. قیمت این درب ها حدودا یک و نیم برابرِ درب های بازشو می باشد.

قیمت درب دوجداره

در پنجره شهر بهترین محصولات درب های سوئیچی، فرانسوی، کشویی، سرویسی و … را مشاهده کنید

درب دوجداره کشوییدرب و پنجره دوجداره upvcمحصولات

درب upvcدرب دوجداره upvc کشوییدرب دوجداره کشوییدرب دوجداره کشویی آملدرب دوجداره کشویی ایزدشهردرب دوجداره کشویی بابلدرب دوجداره کشویی بابلسردرب دوجداره کشویی بهشهردرب دوجداره کشویی رویاندرب دوجداره کشویی ساریدرب دوجداره کشویی سرخروددرب دوجداره کشویی قائمشهردرب دوجداره کشویی مازندراندرب دوجداره کشویی محمودآباددرب دوجداره کشویی نوردرب دوجداره کشویی نوشهردرب کشویی دوجداره

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *