تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره upvc

امتیاز دهید

این روزها، بسیاری از ساختمان‌ها پنجره دوجداره دارند، در عین حال هنوز هم پنجره قدیمی در گوشه و کنار شهر دیده می‌‌شود. در ساختمان‌های قدیمی، پنجره‌ها عموما استاندارد خاصی نداشتند و در اندازه‌های مختلف و جنس‌های متنوع ساخته می‌شدند. یکی از مزایای اصلی درب و پنجره upvc و دوجداره، امکان نصب آن بر روی ساختمان‌هایی با درب و پنجره قدیمی، تک جداره یا دوجداره آهنی و یا آلومینیومی است. در این مقاله به بررسی امکان و شرایط تعویض درب و پنجره قدیمی با پنجره دوجداره میپردازیم.

در خانه‌های در حال ساخت، استفاده از درب و پنجره‌های دو جداره upvc و پنجره آلومینیوم ترمال بریک با کیفیت مناسب، مشکل هدر رفتن انرژی را تا حدود زیادی رفع کرده است اما برای خانه‌های قدیمی با درب و پنجره‌های چوبی، آهنی و آلومینیوم که مشکلات دائمی اتلاف انرژی و صوتی در آن‌ها وجود دارد، راه حل چیست ؟

تعویض درب و پنجره قدیمی با درب و پنجره‌های یو پی وی سی و آلومینیوم دوجداره، موجب کاهش مشکلات صوتی خانه یا محل کارتان شده و تا درصد بالایی از هدر رفتن انرژی خانه جلوگیری می‌کند.

آشنایی با انواع پنجره‌های قدیمی

پنجره‌های خیلی قدیمی، عموما از جنس چوب ساخته می‌شدند و با شیشه‌های رنگی به خانه‌ها طرح و رنگ می‌دادند. این پنجره‌ها عموما دارای قوس‌های بزرگی در قسمت بالایی خود بودند. بعدها، با پیشرفت علم و تکنولوژی پنجره‌های آهنی جایگزین پنجره‌های چوبی شدند. این پنجره‌ها به دلیل مقاومت بیشتر و عدم امکان پوسیدگی یا خوردگی توسط حشرات، مورد استقبال قرار گرفت. تنها عیب آن‌ها، سنگین‌تر بودن آن‌ها و امکان زنگ زدگی در مناطق مرطوب بود.

پس از پنجره‌های آهنی، صنعت به سمت سازه‌های سبک تر پیش رفت و پنجره‌های آلومینیومی بازار را فرا گرفت. با تولید این نوع پنجره‌ها، تنوع شکل و شمایل پنجره‌ها افزایش یافت. از مزایای پنجره آلومینیومی آن بود که در تغییرات مختلف آب و هوایی مقاومت بیشتری از خود نشان می‌داد و نغییر شکل کمتری نسبت به مدل‌های چوبی و آهنی گذشته داشت. پس از مدتی مشخص شد که پنجره‌های آلومینیومی رسانای گرما هستند و حرارت را از خود عبور می‌دهند بنابراین موجب اتلاف انرژی و گرمای داخل خانه می‌شوند.

بیشتر بخوانید: پروفیل بازسازی چیست؟

راهنمای خرید پنجره دوجداره

به این ترتیب پنجره‌های upvc تولید شد. برتری این نوع، نسبت به انواع پنجره قدیمی مقاومت بالای آهن‌ها، سبک‌تر بودنشان نسبت به آهن و همچنین عایق بودن آن‌ها بود. پنجره های upvc زنگ نمی‌زند، پوسته پوسته و پوسیده نمی‌شود. همچنین آسیب‌های موجود در محیط مانند باران‌های اسیدی، کودهای شیمیایی، آفت کش‌ها و بخارهای سمی موجود در هوا موجب تخریب پنجره‌های upvc نمی‌شود.

امروزه پنجره‌های دوجداره upvc بهترین جایگزین برای انواع پنجره‌های قدیمی به حساب می‌آید. ویژگی‌های مثبت پنجره ه‌ای دوجداره upvc آنقدر زیاد بود که پس از تولید و عرضه آن‌ها، بسیاری از سازندگان و متخصصان ساخت و ساز، ترجیح دادند در پروژه‌های ساختمانی خود از این پنجره‌ها استفاده کنند. شاید بعد آنکه به فکر تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های دوجداره افتادید، این سوال برایتان پیش بیاید که چرا باید زمان و هزینه صرف انجام این تغییر کنید.

این سوال به خصوص برای افرادی که پنجره‌های قدیمی آن‌ها همچنان سالم و پایدار است پیش می‌آید. در پاسخ به این سوال باید گفت عوامل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد ضرورت تعویض پنجره قدیمی برای شما خواهد شد.

مزایای تعویض درب و پنجره قدیمی با پنجره دوجداره

 • افزایش طول عمر درب و پنجره
 • تنوع در انتخاب درب و پنجره و یراق آلات
 • وزن کم، سهولت در نظافت و سرعت در نصب
 • عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید
 • غیر قابل اشتعال در آتش سوزی‌ها و دوام و استحکام بالا
 • تنوع بسیار زیاد در طرح  و رنگ و نحوه بازشو
 • تعویض بدون تخریب در کمترین زمان
 • جلوگیری از هدر رفت انرژی
 • عایق صوتی بسیار مناسب
 • جلوگیری از ورود آب باران
 • صرفه اقتصادی

جلوگیری از هدر رفت انرژی

درب و پنجره‌های دوجداره از هدر رفتن انرژی خانه شما جلوگیری می‌کند و در کمک به رونداین روزها قیمت انرژی برق و گاز نسبت به گذشته افزایش یافته است. با افزایش قیمت انرژی، ضرورت حفظ انرژی موجود در فضای خانه یا دفترکار و جلوگیری از هدر رفتن انرژی بیشتر احساس می‌شود. نصب پنجره‌های دوجداره به جای مدل‌های قدیمی، علاوه بر اینکه موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود و به محیط زیست کمک می‌کند، هزینه‌های مصرف انرژی را نیز کاهش می‌دهد. پنجره‌های دوجداره موجب می‌شود که در زمستان گرمای داخلی خانه و در تابستان، سرمای ایجاد شده با وسایل سرمایشی در داخل خانه حفظ شود. این پنجره‌ها همچنین در حالت بسته از ورود گرد و غبار به داخل محیط خانه جلوگیری می‌کند و مانع نفوذ آلودگی هوا به داخل خانه می‌شوند.

تعویض درب و پنجره قدیمی

صرفه اقتصادی

تعویض درب و پنجره‌های قدیمی شما با درب و پنجره‌های دو جداره upvc با هزینه‌ی کم، صرفه اقتصادی طولانی مدتی برای شما دارد که با کاهش هزینه‌های مصرفی ساختمان در مدت کوتاهی هزینه تعویض را به شما باز می‌گرداند.

تنوع بسیار زیاد در طرح  و رنگ و نحوه بازشو

با جایگزینی درب و پنجره‌های قدیمی آهنی یا آلومینیومی خود با نمونه دوجداره می‌توانید از نمونه‌های متنوع بازشوها و طرح و رنگ‌های این نوع پنجره بهره مند شوید.

تعویض بدون تخریب در کمترین زمان

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که وقتی قصد تعویض پنجره‌های قدیمی خود را دارند باید قسمت‌های مربوط به پنجره را خراب کنند که این موضوع خود به خود فکر تعویض پنجره را از ذهن آن‌ها بیرون می‌کند این در صورتی است که تعویض پنجره‌ها در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به تخریب صورت می‌گیرد.

جلوگیری از ورود آب باران

سوراخ‌های مخصوص مجرای آب در درب و پنجره‌های دوجداره، از ورود آب و رطوبت کاملا جلوگیری می‌کند.

تعویض درب و پنجره قدیمی

عایق صوتی بسیار مناسب

درب و پنجره‌های دوجداره upvc استاندارد و مناسب می‌تواند تا میزان زیادی باعث کاهش آلودگی صوتی اطراف خانه شما شود.

علاوه بر تاثیر پنجره دوجداره بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی، این پنجره‌ها برای حفظ آرامش خانه نیز تاثیرگذار هستند. معمولا میزان آلودگی‌های صوتی در شهر توسعه یافته امروزی بسیار زیاد است. زمانی که پنجره‌های معمولی و قدیمی روی دیوار خانه‌هایمان نصب هستند، این سرو صداها بیش از همیشه به گوش می‌رسد، اما گوش انسان به مرور زمان به آن‌ها عادت می‌کند و آن‌ها را نمی‌شنود. با این وجود، آلودگی‌های صوتی باز هم بر سلامت انسان تاثیر می‌گذارند. بنابراین تعویض پنجره‌ها و جایگزین کردن آن‌ها با پنجره‌های دوجداره، نقش مهمی در حفظ سلامتی انسان دارد.

افزایش ارزش اقتصادی ملک

اگر پنجره قدیمی خانه با محل کار خود را تغییر دهید و پنجره upvc دوجداره نصب کنید، ارزش ملک شما بالا می رود. بنابراین حتی اگر در آینده نیز قصد خرید و فروش ملک خود را داشته باشید، تغییر پنجره‌های قدیمی یک سرمایه گذاری آینده نگرانه به حساب می‌آید که موجب افزایش قیمت ملک شما خواهد شد. بنابراین اگر با دیدگاه اقتصادی نیز به موضوع نگاه کنیم، ممکن است در ابتدا برای نصب پنجره های جدید هزینه کنیم، اما در طولانی مدت یک سرمایه گذاری سودآور انجام داده ایم.

افزایش ارزش اقتصادی ملک

اقدامات لازم جهت تعویض درب و پنجره قدیمی

برای انجام این کار بهتر است نسبت به تغییراتی که می‌خواهید انجام دهید و تیم حرفه‌ای که کارتان را به آن‌ها می‌سپارید، اطلاعات کافی و مناسبی داشته باشید تا محصول نهایی با آن چه که مد نظرتان است مطابقت داشته باشد. برای این امر باید مراحلی را طی کنید که ما در این جا توضیح مختصری برایتان ارائه می‌دهیم.

مرحله اول

برای تعویض پنجره‌های قدیمی ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع پنجره‌ای را قرار است جایگزین پنجره قدیمی خود کنید. برای مثال پنجره‌های یو پی وی سی مد نظر شماست یا پنجره‌های آلومینیومی. تعویض پنجره‌های قدیمی با upvc و یا آلومینیوم تفاوت زیادی در روند کار ندارند و این فقط سلیقه شماست که مقدم بر کار است.

مرحله دوم

قدم بعدی در این کار، انتخاب پروفیل مورد نظر است و این امر نیاز به آگاهی شما از ساختار و برند پروفیل‌ها دارد که با مطالعه مقاله “پروفیل‌هافمن یا وینتک” می توانید اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید.

مرحله سوم

در این مرحله نیاز است برای استعلام از حدود قیمت تعویض پنجره، ابعاد درب و پنجره را خود اندازه‌گیری کنید از جدیدترین قیمت پنجره دوجداره نیز اطلاع داشته باشید. پیشنهاد میکنیم این عمل را به تیم حرفه‌ای پنجره شهر بسپارید.

بیشتر بخوانید: تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب

تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره upvc

مرحله چهارم

در نهایت، بعد از استعلام قیمت و توافق بین کارفرما و تیم کاری حرفه‌ای، نصاب پنجره دوجداره در محل حاضر شده، و ابعاد دقیق را محاسبه می‌کند و سپس عملیات تولید انجام می‌شود.

به طور کلی تعویض پنجره قدیمی به راحتی انجام می‌شود و ساده ترین عملیات ساختمانی می‌باشد، برای تعویض درب و پنجره قدیمی با درب و پنجره upvc و آلومینیوم احتیاج به مصالح ساختمانی نبوده و درب و پنجره به وسیله پیچ و فوم‌های مخصوص روی فریم درب و پنجره قدیمی نصب می‌شود.

در آغار عملیات نصب، و ابتدا تمام ستون های افقی و عمودی قاب پنجره قدیمی با استفاده از فرز مخصوص بریده می‌شود و تنها فریم محیطی پنجره قدیمی داخل دیوار باقی می‌ماند. سپس پنجره‌های جدید دوجداره upvc روی این قاب با استفاده از پیچ‌های محکم نصب می شود. پس از نصب پنجره‌ها، دور تا دور آن‌ها با استفاده از فوم و چسب مخصوص، آب بندی و عایق می‌شود.

اقدامات لازم جهت تعویض درب و پنجره قدیمی

قیمت تعویض درب و پنجره قدیمی با پنجره دو‌جداره

قیمت تعویض پنجره‌های قدیمی با درب و پنجره دوجداره، بسته به نوع کار و ابعاد پنجره، رنگی بودن یا نبودن پنجره و نوع شیشه آن و مدل پنجره‌ای که انتخاب نموده‌اید متفاوت می‌باشد. بهتر است که از طریق تماس با شرکت پنجره شهر بابل از جدیدترین و دقیق‌ترین قیمت‌ها مطلع شوید.

آیا تعویض درب و پنجره قدیمی نیاز به بنایی دارد ؟

به دلیل تصور اشتباه از عواملی همچون تخریب دیوارهای منازل، بنایی طولانی مدت، گچ بری، رنگ آمیزی و هزینه‌های سرسام آور تعویض درب و پنجره است که آن ها را قانع می‌کند از همان درب و پنجره‌های قدیمی با کمترین کیفیت و کارایی مطلوب استفاده کنند که مقررات بی‌شماری دارد و مهم‌ترین آن افزایش هدر رفت انرژی و به دنبال آن افزایش هزینه اقتصادی می‌باشد. اما راه حل این موضوع در دستان ماست و آن هم تعویض بدون حتی کوچکترین تخریب و بنایی است.

اگر ساختمان در حال نوسازی و تعمیر باشد پیشنهاد ما استفاده از خدمات تعویض درب و پنجره آهنی و آلومینیومی با upvc است و بهتر است که فریم آهنی قدیمی از داخل دیوار خارج شده و پنجره با استاندارد ساختمانی نصب گردد تا از فواید بی نظیر درب و پنجره دوجداره برخوردار شوید.

اما اگر منزل شما نیاز به تعمیر ندارد و انجام بنایی از وقت و حوصله شما خارج است، در اینجا پیشنهاد ما انجام کار تعویض بدون خرابی و بنایی است تا هزینه اضافی برای خانواد‌ه‌ها به بار نیاورد. برای تعویض درب و پنجره‌های آهنی و آلومینیومی تنها کافی است فریم‌های درب و پنجره‌های قدیمی در چارچوب خود باقی بماند و تمام اجزای داخلی آن ها جدا شود تا درب و پنجره upvc بنابر سلیقه شما برای پوشاندن فریم قبلی ساخته شده و به وسیله تعمیرکاران متخصص ما تعویض درب و پنجره قدیمی با درب و پنجره دوجداره بدون تخریب به بهترین نحو صورت گیرد.

امکان تغییر پنجره دوجداره با مدل جدید

برای مشاهده ویدئو تعویض درب و پنجره‌های قدیمی با پنجره دو‌جداره میتوانید به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.