تفاوت پنجره آلومینیوم و upvc – پنجره شهر

پنجره آلومینیوم یا upvc

مختصری از پنجره آلومینیوم و upvc

امروزه در سازمان‌ها از متریال‌های مختلفی جهت ساخت درب و پنجره‌ها استفاده می‌گردد که هر یک از آن‌ها دارای مزایا و معایبی می‌باشند. در این میان، آلومینیوم و upvc از پرکاربرد‌ترین اجناسِ مورد استفاده در ساخت درب و پنجره‌ها هستند. در این جا به بررسی تفاوت پنجره آلومینیوم و upvc آن‌ها می‌پردازیم.

پنجره آلومینیوم

آلومینیوم از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین متریال‌های موجود در ساخت درب و پنجره ساختمان‌ها می‌باشد. و به دلیل تنوع رنگ‌بندی، براق بودن و سبک بودن نسبت به آهن، از دیرباز در تولید درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گرفت.

درب و پنجره آلومینیومی نرمال

تفاوت پنجره آلومینیوم و upvc

پنجره upvc

یو پی وی سی (پلی وینیل کلراید) یکی از انواع پلاستیک‌های فشرده و سخت می‌باشد. این نوع پلاستیک، در ساخت درب و پنجره ساختمان‌ها جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است. پروفیل‌های یو پی وی سی به دلیل

  • مقاومتِ زیاد در مقابل نورِ خورشید، مواد شیمیایی، رطوبت
  • هم چنین به دلیل داشتن عایق‌بندی بسیار بالا، در جلوگیری از ورود سروصدا و آب و گرد و خاک به منازل

از بهترین گزینه‌های انتخابی جهت استفاده در ساختمان‌ها می‌باشند.

پنجره upvc
تفاوت پنجره آلومینیوم و upvc

مقایسه پنجره آلومینیوم و upvc:

  1. در هر دو نوعِ آلومینیوم و upvc رنگ‌های مختلفی وجود دارد ولی آلومینیوم دارای تنوعِ رنگِ بیشتری است.
  2. آلومینیوم در ابعاد بزرگ و غیراستاندارد، به دلیل استحکام بالاتر، دارای طول عمر و کارایی بهتری نسبت به upvc می‌باشد.
  3. پنجره‌های upvc عایق‌بندیِ بیشتری نسبت به آلومینیوم در مقابل سروصدا، گرما و سرما و نفوذ گرد و غبار به داخل خانه‌ها دارند.
  4. مقاومت  پنجره upvc در برابر حرارت بسیار بالاست و آتش نمی‌گیرد. اما پنجره‌های آلومینیومی در برابر حرارتِ بالا امکان آسیب دیدنشان وجود دارد.
  5. پنجره‌های upvc به دلیل مقاومت بسیار بالایی که دارند دچار خوردگی و پوسیدگی نمی‌شوند. اما پنجره‌های آلومینیومی در برابر آلودگی هوا و تغییرات جوی مقاومت کمتری دارند. و به مرورِ زمان دچار خوردگی و تغییر رنگ می‌شوند.
  6. نکته مهم و حائز اهمیت برای مشتریان، تغییرات دمایی در داخل و خارج از خانه می‌باشد. این تغییرات باعث ایجاد بخار و نم روی پروفیل‌های آلومینیومی می‌شوند و به مرور زمان به آن‌ها آسیب وارد می‌کنند. اما پروفیلهای upvc به دلیل عایقِ حرارتی بودنشان مانع از ایجاد این نوع بخارات و پدیده میعان می‌شوند.

درب و پنجره دوجداره آلومینیومی اختصاصی

تفاوت پنجره آلومینیوم و upvc

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیوم و upvc، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *