نقش پنجره در ساختمان سازی – پنجره شهر بابل

نقش پنجره در ساختمان سازی

نقش پنجره در ساختمان سازی


نقش پنجره در ساختمان سازی

یکی از ارکان اصلی ساخت پروژه‌های ساختمانی، استفاده از درب و پنجره های مناسب می‌باشد. نقش پنجره‌ها در ساختمان سازی بسیار تاثیرگذار هستند. موضوع حائز اهمیت انتخاب محصولی است که علاوه بر داشتن استانداردهای بین المللی دارای ایمنی، استحکام، تنوع ، زیبایی و صرفه اقتصادی باشد. پنجره، چشمی برای خانه ماست و دریچه ای که از آن تنفس می‌کند.

 

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

درب و پنجره یکی از مهم‌ترین اجزا در ساختمان سازی می باشد و اگر به درستی انتخاب و نصب نشود مهندسین ناظر و کارشناسان آن را تایید نمی‌کنند و نمی‌توان در آن ساختمان زندگی کرد بنابراین قبل از ساخت و ساز و خرید درب و پنجره باید اطلاعات کافی در این باره داشته باشید.

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

جایگاه و کاربرد پنجره نه تنها برای ساختمان، بلکه از لحاظ فرهنگی هم دارای اهمیت است. تا جایی که در طول تاریخ اقوام و تمدن‌های مختلف، پنجره خانه‌ها و ساختمان‌های خود را طوری ساخته و اجرا می کردند که تا حدودی بازتاب دهنده سلیقه و باور عمومی شان باشد. امروزه تقریبا برای انتخاب مدل پنجره خانه‌های مسکونی، تقریبا هیچ محدودیتی وجود ندارد. هر طراح یا صاحب ملکی می‌تواند برای خانه‌ای که در حال ساخت یا بازسازی است پنجره مدرن یا کلاسیک انتخاب کند.

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

 

چه پنجره ای مناسب فضای شماست؟

برای سقف‌های بلند و اتاق‌های بزرگ می‌توان از پنجره‌های بزرگ با ارتفاع کم یا پنجره‌های طولی که معمولا در دهلیزها و سالن های چند طبقه به کار می‌روند استفاده کرد. برای اتاق‌های کوچک‌تر می‌توان با استفاده از پنجره‌هایی که دارای ارتفاع کمتری نسبت به کف هستند از نور بیشتر و مناظر بهره ببرید. سبی را انتخاب کنید که بهترین ویژگی‌های اتاق شما را در نظر بگیرد.

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

 

موارد مهم در انتخاب پنجره خانه مسکونی

پنجره راه ارتباطی افراد داخل ساختمان با فضای بیرون است. از طرف دیگر، تصور ساختمانی بدون پنجره حتی برای عابرین و افرادی که از بیرون به آن نگاه می‌کنند هم بسیار ناخوشایند و هراس‌انگیز است. پس متوجه می‌شویم انرژی و زمانی که صرف انتخاب مدل پنجره درست و تعبیه آن می‌شود، هدر نمی‌رود و ارزشش را دارد.

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

جهت قرارگیری پنجره در بهترین قسمت ممکن، باید جهت وزش باد غالب و زاویه تابش آفتاب مد نظر قرار بگیرد. اگر پنجره در دیواری کار شود که هوا در اطراف آن راکد است، نمی‌تواند نقش پر رنگی در تهویه هوای داخل اتاق داشته باشد. از طرفی آفتاب زیاد یا کم، هر دو موجب ایجاد مشکلاتی می‌شود. پنجره ها باید در قسمت هایی که کمترین اشراف را به پنجره همسایه ها داشته باشند کار شوند، به این شکل حریم خصوصی هر دو طرف بهتر حفظ می‌شود.

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

شیشه رفلکس در پنجره

بکارگیری شیشه‌های رفلکس یا آینه ای مدتی برای پنجره های مدرن به کار می رفت. این شیشه ها از فضای بیرون و در طول روز به صورت آینه عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهند افرادی که بیرون از ساختمان هستند به داخل آن دید داشته باشند. این کارایی مثبت و مناسبی است، اما توصیه می‌شود خصوصا در فضای شهری از انواع ساده و غیر رنگی آن استفاده شود. زیرا این شیشه های رنگی برخلاف پنجره‌های رنگی با تم سنتی، جلوه چندان دلچسبی ندارند.

شیشه رفلکس طلایی

 

تاثیر پرده در زیبایی پنجره

یک پنجره هر چقدر ماهرانه و خلاقانه طراحی و اجرا شده باشد، به پرده مناسب هم نیاز دارد. انتخاب پرده باید به شکلی باشد که زیبایی پنجره را  نمایش دهد، در صورت لزوم جلوی دید از بیرون و آفتاب شدید را بگیرد و البته با دکوراسیون داخلی هم هماهنگ باشد. یک پنجره زیبا اگر با پرده نامناسب همراه شود، جلوه عالی نخواهد داشت.

نقش پنجره در ساختمان سازی

 

موارد لازم جهت ثبت سفارش پنجره دوجداره

برای سفارش پنجره دوجداره خود، هنگامی که با کارشناسان صحبت می‌کنید، موارد زیر را از شما می‌پرسند. بهتر است قبل از تماس این موارد را مشخص کنید تا راحت تر سفارش خود را به ثبت برسانید.

  • ابعاد پنجره موردنیاز
  • تعداد پنجره مورد نیاز
  • مدل بازشو پنجره
  • نوع شیشه مورد استفاده
  • نوع یراق آلات مورد استفاده

نقش پنجره در ساختمان سازی

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *