نقش پنجره در ساختمان سازی – پنجره شهر بابل

نقش پنجره در ساختمان سازی

نقش پنجره در ساختمان سازی


نقش پنجره در ساختمان سازی

یکی از ارکان اصلی ساخت پروژه های ساختمانی، استفاده از درب و پنجره های مناسب می باشد. نقش پنجره در ساختمان سازی خیلی تاثیر گذار می باشد. موضوع حائز اهمیت انتخاب محصولی است که علاوه بر داشتن استاندارد های بین المللی دارای ایمنی، استحکام، تنوع ، زیبایی و صرفه اقتصادی باشد. پنجره، چشمی برای خانه ماست و دریچه ای که از آن تنفس می کند. پنجره ها بیش از آنچه فکرش را می کنیم اهمیت دارند.

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

درب و پنجره یکی از مهم ترین اجزا در ساختمان سازی می باشد و اگر به درستی انتخاب و نصب نشود مهندسین ناظر و کارشناسان آن را تایید نمی کنند و نمی توان در آن ساختمان زندگی کرد بنابراین قبل از ساخت و ساز و خرید درب و پنجره باید اطلاعات کافی در این باره داشته باشید.

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

جایگاه و کاربرد پنجره نه تنها برای ساختمان، بلکه از لحاظ فرهنگی هم دارای اهمیت است. تا جایی که در طول تاریخ اقوام و تمدن های مختلف، پنجره خانه ها و ساختمان های خود را طوری ساخته و اجرا می کردند که تا حدودی بازتاب دهنده سلیقه و باور عمومی شان باشد. امروزه تقریبا برای انتخاب مدل پنجره خانه های مسکونی، تقریبا هیچ محدودیتی وجود ندارد. هر طراح یا صاحب ملکی می تواند برای خانه ای که در حال ساخت یا بازسازی است پنجره مدرن یا کلاسیک انتخاب کند.

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

پنجره باید معرف اتاق باشد

برای سقف های بلند و اتاق های بزرگ می توان از پنجره های بزرگ با ارتفاع کم یا پنجره های طولی که معمولا در دهلیزها و سالن های چند طبقه به کار می روند استفاده کرد. برای اتاق های کوچکتر می توان با استفاده از پنجره هایی که دارای ارتفاع کمتری نسبت به کف هستند از نور بیشتر و مناظر بهره ببرید. سبی را انتخاب کنید که بهترین ویژگی های اتاق شما را در نظر بگیرد.

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

موارد مهم در انتخاب پنجره خانه مسکونی

پنجره را ارتباطی افراد داخل ساختمان با فضای بیرون است. از طرف دیگر، تصور ساختمانی بدون پنجره حتی برای عابرین و افرادی که از بیرون به آن نگاه می کنند هم بسیار ناخوشایند و هراس انگیز است. پس متوجه می شویم انرژی و زمانی که صرف انتخاب مدل پنجره درست و تعبیه آن می شود، هدر نمی رود و ارزشش را دارد. 

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

جهت قرارگیری پنجره در بهترین قسمت ممکن، باید جهت وزش باد غالب و زاویه تابش آفتاب مد نظر قرار بگیرد. اگر پنجره در دیواری کار شود که هوا در اطراف آن راکد است، نمی تواند نقش پر رنگی در تهویه هوای داخل اتاق داشته باشد. از طرفی آفتاب زیاد یا کم، هر دو موجب ایجاد مشکلاتی می شود. پنجره ها باید در قسمت هایی که کمترین اشراف را به پنجره همسایه ها داشته باشند کار شوند. به این شکل حریم خصوصی هر دو طرف بهتر حفظ می شود.

نقش پنجره در ساختمان سازی
نقش پنجره در ساختمان سازی

بکارگیری شیشه های رفلکس یا آینه ای مدتی برای پنجره های مدرن به کار می رفت. این شیشه ها از فضای بیرون و در طول روز به صورت آینه عمل می کند و اجازه نمی دهند افرادی که بیرون از ساختمان هستند به داخل آن دید داشته باشند. این کارایی مثبت و مناسبی است، اما توصیه می شود خصوصا در فضای شهری از انواع ساده و غیر رنگی آن استفاده شود. زیرا این شیشه های رنگی برخلاف پنجره های رنگی با تم سنتی، جلوه چندان دلچسبی ندارند.

شیشه رفلکس طلایی

تاثیر پرده در زیبایی پنجره

یک پنجره هر چقدر ماهرانه و خلاقانه طراحی و اجرا شده باشد، به پرده مناسب هم نیاز دارد. انتخاب پرده باید به شکلی باشد که زیبایی پنجره را  نمایش دهد، در صورت لزوم جلوی دید از بیرون و آفتاب شدید را بگیرد و البته با دکوراسیون داخلی هم هماهنگ باشد. یک پنجره زیبا اگر با پرده نامناسب همراه شود، جلوه عالی نخواهد داشت.

نقش پنجره در ساختمان سازی

موارد لازم جهت ثبت سفارش پنجره دوجداره

برای سفارش پنجره دوجداره خود، هنگامی که با کارشناسان صحبت می کنید، موارد زیر را از شما می پرسند. بهتر است قبل از تماس این موارد را مشخص کنید تا راحت تر سفارش خود را به ثبت برسانید.

  • ابعاد پنجره موردنیاز
  • تعداد پنجره مورد نیاز
  • مدل بازشو پنجره
  • نوع شیشه مورد استفاده
  • نوع یراق آلات مورد استفاده
نقش پنجره در ساختمان سازی

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

011-32323297

09113180030

09113180040

09113180050

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره در ساختمان سازیکاربرد پنجره در ساختمان سازینقش پنجره در ساختمان سازینقش پنجره در ساختمان سازی مازندران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *