پنجره های دکوراتیو – پنجره شهر بابل

پنجره های دکوراتیو

پنجره های دکوراتیو


امروزه با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های پنجره‌ها طراحی و ساخته می‌شوند. انواع مختلفی از شیشه‌ها در پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از انواع شیشه‌های مورد استفاده در پنجره‌ها، شیشه‌های دکوراتیو هستند. این شیشه‌ها به صورت دو یا سه جداره در نظر گرفته می‌شوند.

 

پنجره های دکوراتیو
پنجره های دکوراتیو

 

شیشه دکوراتیو چیست؟

شیشه دکوراتیو یکی از انواع شیشه‌هایی می باشد که از آن در پنجره دوجداره و یا پنجره‌هایی مختلف نیز استفاده می‌شود، همچنین از این شیشه به عنوان شیشه تزئینی نام برده می شود که نه تنها کاربری شیشه دوجداره را دارد بلکه تلفیقی از هنر و طراحی نیز می‌باشد، که موجب می‌گردد یک شیشه تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون شما داشته باشد و یک فضای زیبایی را برای شما ایجاد کند.

 

نحوه ساخت شیشه دکوراتیو

پس از متصل کردن میله‌ها به یکدیگر، شکل به وجود آمده را میان دوجداره شیشه قرار می‌دهیم و آن را بر روی اسپیسر ثابت می‌کنیم و روند را ادامه خواهیم داد. شیوه‌ی تنظیم و فیکس کردن روی اسپیسر و نیز چگونگی اتصال میله‌ها به یکدیگر بخش دارای اهمیت در طی این پروسه می‌باشد و تاثیر مستقیم و زیادی روی کیفیت شیشه دارد.

پنجره های دکوراتیو

پنجره های دکوراتیو


 

شیثشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو مجموعه‌ای از پروفیل‌های باریک و آلومینیومی می‌باشد که آن را در بین دوجداره شیشه قرار داده و در مدل، طرح و نقش‌های گوناگون و زیبا با رنگ های سفید و طلایی ارائه می‌کنند. انواع طرح و اشکال هندسی با سبک کلاسیک توسط شیشه دوجداره دکوراتیو به فضای مورد نظر جلوه خاصی می‌دهد.

پروفیل‌ها در این نوع شیشه بین دوجداره قرار می‌گیرند تا مانع ورود گرد و غبار شوند. علاوه بر نظافت آسان شیشه دوجداره دکوراتیو می‌توان به تبادل حرارت در درزهای این نوع شیشه اشاره که باعث کاهش هدر رفت انرژی خواهد شد. شیشه دوجداره دکوراتیو در تولید و ساخت انواع مختلف پنجره و فضاهایی که معماری سنتی و کلاسیک تلفیق شده باشد، کاربرد دارد.

شیشه‌های دوجداره دکوراتیو در نمای ساختمان و معماری داخلی و بر روی انواع درب و پنجره upvc و آلومینیوم به کار برده می‌شود. این نوع شیشه‌ها که از شبکه‌های تزئینی تشکیل شده‌اند به دو دسته تقسیم می‌گردند:

 

شبکه تزئینی روی شیشه دوجداره :

در این حالت با استفاده از پروفیل منقسم شیشه، شبکه‌های تزئینی پنجره را تولید می کنند و بعد از برش بر روی شیشه می‌چسبانند و درب یا پنجره دوجداره را به صورت ظاهری تقسیم بندی و شبکه بندی می‌نماید. این حالت معایبی دارد که عبارتند از :

  • تنوع کم در طرح‌ها
  • احتمال از بین رفتن چسب استفاده شده بر اثر شرایط جوی و محیطی متفاوت
  • جمع شدن آلودگی و گرد و غبار در محل اتصال پروفیل‌ها

 

شبکه تزئینی داخل شیشه دوجداره :

این حالت با طراحی نما و دکوراسیون داخلی تناسب بیشتری دارد اما از قیمت بالاتری نسبت به حالت اول برخوردار است. در این حالت بعد از تولید شبکه‌ها با استفاده از پروفیل‌ها، شبکه تزئینی را در چهارچوب اسپیسر شیشه دوجداره قرار داده و آنرا فیکس می‌کنیم. در ادامه روند تولید شیشه دوجداره انجام می‌پذیرد. از جمله مزایای این روش نسبت به روش قبل :

  • تنوع در رنگ و سطح مقطع پروفیل مصرفی
  • طول عمر بالا
  • عدم نیاز به نظاقت
  • طرح طرح های مختلف قابل اجرا
پنجره های دکوراتیو

پنجره های دکوراتیو


 

کاربرد شیشه دکوراتیو تزئینی

کاربرد شیشه دکوراتیو در نورگیرهای سقفی منزل فضا را جذاب تر کرده و ظاهر تکراری و خسته کننده را به فرم چشم نواز و زیبا تبدیل می‌کند. در دکوراسیون داخلی خانه عنصری مانند پنجره موجب می‌شود نور خورشید به داخل بتابد، برای کم کردن میزان نور و مات شدن پنجره و کاهش دید داخل منزل می‌توان با استفاده از کاربرد شیشه محدودیت ایجاد کرد. همچنین کاربرد این شیشه علاوه بر تکمیل طراحی دکوراسیون داخلی خانه، در طراحی نمای ساختمان هم تاثیر گذار است. به ویژه اگر در طراحی شیشه‌های تراس و بالکن استفاده شود.

 

قیمت شیشه دکوراتیو

قیمت شیشه تزئینی بر اساس ابعاد، ضخامت و رنگ آن محاسبه می‌شود. جهت اطلاع از قیمت پنجره upvc دکوراتیو و سفارش آن می‌توانید با شماره‌های مندرج شده در سایت با ما تماس بگیرید. 

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *