اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟

اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟

اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟


اسپیسر یا فاصله اندازها

در ساخت درب و پنجره دوجداره upvc از اسپیسر یا فاصله اندازها استفاده می‌شوند که در صنعت ساختمان کاربرد زیادی دارند. معمولا اسپیسر‌ها فضای بین میلگرد و قالب را تامین می‌کند. اصولا قاب‌های شیشه‌ای پنجره به وسیله یک اسپیسر یا فاصله انداز جدا می‌شوند. اسپیسر پنجره قطعه‌ای می‌باشد که دو قاب شیشه‌ای را در یک پنجره دوجداره از همدیگر جدا می‌کند و گازی را در بین آنها محفوظ می‌سازد. در این مقاله به موضوع اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟ می پردازیم.

 

اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟
اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟

 

تاریخچه اسپیسر

در گذشته جنس فاصله اندازهای شیشه‌ها از فلز یا فیبر بود که مقاومت بالایی نداشتند. اسپیسر فلزی پنجره دوجداره رسانای حرارتی هم می‌باشد، امروزه متخصصان برای افزایش مقاومت اسپیسرها و برای کاهش اتلاف گرما از طریق فاصله اندازها و افزایش عملکرد گرمایی، فاصله اندازها را از موادی که کمتر رسانا هستند مانند فوم ساختمانی و پلاستیک می‌سازند.

اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟
اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟

اسپیسر شیشه به قطعاتی کوچک که می‌توانند پلاستیکی یا فلزی باشند گفته می‌شوند که برای جدا کردن و پشتیبانی از دو یا سه شیشه در یک پنجره چند جداره کار می‌کنند. ابتدا دو صفحه شیشه توسط چسب شیشه دوجداره به هم متصل شده و اسپیسر شیشه صفحات را در جای خود نگه می‌دارد، بنابراین فضای هوایی پر از گازهای نجیب مانند گاز آرگون یا کریپتون در پنجره‌ها ایجاد می‌کنند.

اسپیسر شیشه بخش مهمی از هر واحد پنجره است زیرا ضمن ارتقا مهر و موم حرارتی و رطوبتی پنجره، باعث تقویت تمامیت ساختاری پنجره می‌شوند و باعث افزایش اثر بخشی آن می‌شوند. کیفیت این مهر و موم‌ها نیز موجب توانایی عایق بندی پنجره می‌شود.

 

ترکیب بندی

اکثر اسپیسر شیشه‌ها از نوعی فلز یا پلاستیک تشکیل شده‌اند. اسپیسر شیشه فلزی نسبت به انواع فوم قوی‌تر و با دوام تر است، اما از نظر عایق بودن حرارتی ضعیف تر می‌باشد. انواع جدیدی از اسپیسر شیشه‌ها برای افزایش کارایی فضا و به حداکثر رساندن کارایی تولید می شوند. در حال حاضر، انواع انعطاف پذیر اسپیسر شیشه از جمله کارآمدترین انواع هستند. آنها معمولا از اسپیسر‌های نوع فلزی عایق‌تر هستند و چگالی کمتر دارند و مهر و موم بهتری نشان می‌دهند. این مهر و موم‌ها همچنین عایق صوتی بهتری نسبت به سایر انواع هستند.

اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟
اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟

 

نحوه نصب در پنجره دوجداره

  • ابتدا داخل اسپیسرها با ماده ضد رطوبت پر می‌شوند.
  • بعد از آن طول و عرض اسپیسرها با استفاده از گوشه‌ها به هم متصل می‌شوند.
  • سپس به این دلیل که بعد از دوجداره شدن شیشه دیگر امکان دسترسی به سطح داخلی شیشه نیست، با دستگاه شستشو و به صورت دستی با مواد پاک کننده شیشه این کار صورت می‌گیرد.
  • اسپیسر آماده شده را روی یکی از شیشه‌ها و شیشه دیگر روی آن قرار می‌گیرد.
  • با استفاده از چسب درزگیر مناسب شیشه دوجداره upvc حدفاصل دو شیشه درزگیری می‌شود.
  • برای تزریق گاز از دو گوشه سوراخ دار در قطر شیشه‌ها استفاده می‌شود.
  • با استفاده از دستگاه تزریق گاز، گاز آرگون از یک سمت وارد و هوای داخل شیشه از قطر دیگر خارج می‌شود. پس از تزریق گاز، درزگیری کامل می‌شود و شیشه‌های برش داده شده باید به خوبی تمیز شوند تا گرد و غبار و حتی کوچکترین لکه‌ای روی سطح داخلی باقی نماند.

 

بهترین سیستم اسپیسر شیشه چیست؟

بهترین سیستم اسپیسر شیشه، سوپر اسپیسر است. این بهترین راهکار است زیرا باعث بهبود چشمگیر دمای سطح شیشه، جذب صوتی مناسب، کاهش فشار روی درزگیرها، مقاومت در برابر جریان مناسب گرما می‌شود و در مقابل تراکم نسبت به سایر سیستم‌های اسپیسر شیشه بهتر مقاومت می‌کند.

 

مزایا

  • کاهش جریان حرارتی در پنجره
  • عایق صوتی
  • کاهش اتلاف گرما

اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟
اسپیسر پنجره دوجداره چیست؟

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده‌های مدرن و… می‌باشد. جهت سفارش محصولات با مشاوران ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *