نکات مهم نصب پرده

نکات مهم نصب پرده


استفاده از پرده برای پنجره‌ها فرصتی برای تعریف ظاهر کلی و حس و حال فضا می‌باشد. از نوع پارچه و سبک کلی آن گرفته تا طول و عرض پرده، هر نوع پرده متناسب با پنجره کاربرد متناسب با خود را دارد. و به دستیابی شما به سبکی که به آن علاقه‌مندید کمک شایانی می‌کند. نصب پرده در چیدمان خانه‌های ایرانی نقش پر رنگی دارد. پرده‌ها می‌توانند جلوه‌هایی از رنگ و زیبایی را در خانه شما به نمایش بگذارند و چیدمان آن را تحت تاثیر قرار می‌دهند. حتما می دانید که یکی از ارکان ساخت هر خانه ای وجود پنجره است و پنجره‌ها می توانند بخشی از زیبایی هر خانه را تامین کنند. در این مقاله از پنجره شهر نکاتی که قبل از خرید و نصب پرده باید بدانید می پردازیم.

بلندی و طول پرده

معمولا جهت نصب پرده دو قانون اصلی وجود دارد. بهترین قسمت برای قرار دادن پرده بر روی خط سقف بوده و بعد از آن هم بهتر است آن را بر روی زمین امتداد دهید. این کار می تواند فضای کوچک اتاق شما را بزرگ تر جلوه داده و اگر هم فضایی بزرگ دارید آن را منظم‌تر و مجلل‌تر نشان دهد برای داشتن ظاهری رسمی پرده را به گونه ای نصب کنید که با سطح زمین مماس باشد. این حالت برای پنجره‌هایی مناسب است که قرار نیست خیلی باز و بسته شوند، چرا که باز و بسته کردن زیاد پنجره‌ها موجب آسیب، پارگی و کثیف شدن آن‌ها می‌شود. بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد طول پرده در مورد کاربرد فضا و نیز میزان استفاده از پنجره دقت کنید.

نصب پرده
نصب پرده

پرده سنگین یا پرده معمولی ؟

معمولا پرده‌های سنگین از پارچه‌هایی سنگین تر از پارچه‌های پرده معمولی ساخته می‌شوند. این نوع پرده ها از ورود نور به خانه در طول روز جلوگیری می‌کنند و در ماه‌های سرد مانع از خروج هوای گرم به بیرون می‌شوند. ویژگی اصلی این نوع پرده ظاهر رسمی‌تر و به دلیل داشتن پارچه زیاد و تنوع در نوع نصب قیمتی گران تر نسبت به پرده‌های معمولی دارند.

از طرفی دیگر، پرده های معمولی کم‌تر رسمی هستند و از پارچه‌های سبک تری مانند کتان ساخته می‌شوند و به طور کلی قیمت کم‌تری نسبت به پارچه‌های سنگین دارند، زیرا پارچه کم‌تری در آن به کار رفته است و نصب آن‌ها به میل پرده راحت‌تر است.

نصب پرده
نصب پرده

سبک اتصال به میل پرده

هنگام انتخاب پرده برای پنجره‌های خانه، فکر کردن به سبکی که قرار است پرده به میل پرده نصب شود و اینکه ظاهر آن در قسمت بالای پرده چگونه باشد بسیار مهم است، زیرا برخی از سبک‌ها نسبت به سبک‌های دیگر رسمی‌تر هستند و به همین دلیل باید نوع اتصال‌ها با طراحی کلی فضای شما منطبق باشد. اگرچه تعداد سبک اتصال پرده به میل پرده بسیار زیاد و متنوع است اما در عکس زیر می توانید تعدادی از این سبک‌ها که بیش‌تر مورد استفاده قرار می گیرند را مشاهده کنید :

نصب پرده
نکات مهم نصب پرده

پرده را عریض تر از چارچوب در نظر بگیرید

عرض پرده را بیش‌تر از عرض چارچوب پنجره بگیرید تا سطح بیشتری از دیوار پوشانده شود و در نتیجه فضای شما ظاهری زیباتر و شیک تر پیدا کند. در این حالت نور ورودی به داخل خانه در فضا جریان می‌یابد و اتاق شما روشن‌تر و دلباز‌تر به نظر می‌رسد.

نصب پرده
نکات مهم نصب پرده

پرده را در بالای چارچوب نصب کنید مردم علاقه دارند میل پرده را درست در بالای دیوار پنجره نصب کنند. میل پرده را در بالای چارچوب پنجره و درست در زیر گچ بری سقف نصب کنید تا با این حقه بصری سقف اتاق شما مرتفع‌تر به نظر برسد. این کار موجب می شود تا چشم به سمت بالا حرکت کند و با این روش فضا بزرگ‌تر و بازتر به نظر می‌رسد.

نصب پرده
نصب پرده

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع اسکای لایت، نمای شیشه ای، پرده مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

امتیاز دهید

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *