پنجره دوجداره کشویی upvc و آلومینیوم


پنجره دوجداره کشویی یکی از مدل‌های پنجره upvc و آلمینیومی است. پنجره دوجداره کشویی upvc و آلومینیوم طرفداران زیادی دارد و بسیار محبوب است. این نوع پنجره در محیط‌‌های مختلفی قابل نصب و استفاده است. احتمالا شما هم در اطرافتان درب و پنجره‌های دوجداره کشویی فراوانی دیده باشید و از خودتان درباره علت محبوبیت این نوع پنجره پرسیده باشید.

در این مقاله از پنجره شهر قصد داریم به بررسی ویژگی‌های مختلف این نوع پنجره و دلایل محبوبیت آن‌ها بپردازیم.

پنجره‌ی کشویی، عملکردی شبیه به پنجره‌های دولنگه دارند، با این تفاوت که به جای حرکت عمودی، به صورت افقی حرکت می‌کنند. نصب و تغییر این نوع پنجره‌ها در هر نوع ساختمانی قابل اجرا است. اما بهتر است آن‌ها بر اساس ویژگی‌های ساختمان خود انتخاب کنید، تا از کاربری، امنیت و زیبای آن‌ها لذت ببرید.

انواع پنجره دوجداره کشویی upvc و آلومینیوم

پنجره‌های دوجداره از نظر نحوه بازشدن دارای دو نوع کلی است که شامل پنجره کشویی آلمینیومی دوجداره تک ریل و دو ریل دارای شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با یکدیگر هستند. در این نوع پنجره‌ها یراق آلات کشویی یکسان استفاده می‌شود و هر دو نوع دارای قابلیت استفاده از شیشه‌ دوجداره، تک‌جداره و سه‌جداره هستند.

در آلومینیومی کشویی
در آلومینیومی کشویی

پنجره دوجداره کشویی upvc

شاید بارزترین مزیت پنجره دوجداره کشویی upvc یا پنجره ریلی upvc، نسبت به مدل لولایی این باشد که پنجره کشویی upvc نیاز به حریم بازشوی بسیار کمتری دارد. در صورتی که پنجره لولایی به شعاع بازشوی خود نیاز به حریم دارد. البته مزیت کشویی نسبت به لولایی در تمامی انواع پنجره کشویی صدق می‌کند، چرا که مکانیزم بازشوی تمامی پنجره‌ها ریلی بوده و در محور افقی بصورت خطی باز و بسته می‌شود.

پنجره کشویی عمودی
پنجره کشویی عمودی

تفاوت پنجره کشویی upvc تک ریل و دو ریل

  • عایق بندی در پنجره‌های تک ریل بهتر از پنجره‌های کشویی دوریل است.
  • عرض سطح مقطع پنجره‌های تک ریل بزرگ‌تر از نمونه‌های دو ریل می‌باشد.
  • قیمت پنجره کشویی تک ریل بیشتر از قیمت پنجره کشویی upvc دو ریل است.
  • در پنجره‌های دو ریل قابلیت حرکت هر دو لنگه بازشو وجود دارد اما این امکان در پنجره‌های تک ریل وجود ندارد.
پنجره کشویی دو ریل
پنجره کشویی دو ریل

پنجره دوجداره کشویی upvc در چه مناطقی کاربرد دارند؟

پنجره‌های دوجداره کشویی برای مناطقی با آب و هوای معتدل بسیار مناسب هستند. استفاده از این نوع پنجره‌ها به دلیل راحتی باز و بسته شدن هنگام استفاده از تهویه طبیععی و آب و هوای بیرون از ساختمان بسیار مطلوب است. نصب درب و پنجره دوجداره کشویی در ورودی ترس به اتاق خواب‌ها، ورودی تراس یا حیاط به آشپزخانه، ورودی در حیاط به پذیرایی، ورودی ساختمان به سمت استخر و سایر مکان‌های این چنینی مناسب است.

برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

پنجره دوجداره کشویی upvc و آلومینیوم
پنجره دوجداره کشویی upvc و آلومینیوم

پنجره upvc کشویی از غایق بندی کمتری نسبت به سایر انواع پنجره های دوجداره برخوردار است. دلیل این موضوع آن است که این پنجره‌ها حالت ریلی دارند و منافذ موجود در بین غلطک‌ها و حالت‌های بازشوی آن بیشتر است. با این وجود استفاده از این نوع پنجره‌های دوجداره به جای پنجره‌های قدیمی آهنی، چوبی یا آلومینیومی به دلیل داشتن عایق بندی بیشتر، مناسب تر است. برای آب بندی و عایق بندی بهتر پنجره کشویی دوجداره، یک راهکار فنی و کم هزینه وجود دارد. شما می‌توانید برای این کار از نوارهای هوابندی و درزگیری‌های مویی استفاده کنید و آن‌ها را در فاصله بین لنگه و فریم کشویی قرار دهید. این کار باعث افزایش عایق بندی پنجره‌های کشویی می‌شوند.

اگر قصد دارید در خانه یا محل کار خود پنجره دوجداره نصب کنید و برای انتخاب نوع و مدل آن تردید دارید، می‌توانید از مشاوره و راهنمایی متخصصان شرکت تولید و فروش درب و پنجره دوجداره پنجره شهر بهره گیرید.

امتیاز دهید

۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *