شیشه رفلکس چیست؟ – پنجره شهر بابل

شیشه دوجداره رفلکس

برای انتخاب شیشه نمای ساختمان بهترین گزینه شیشه هایی که یک طرف آینه و طرف دیگر شیشه رنگی است می باشد، که به این نوع شیشه ها در اصطلاح شیشه رفلکس گفته می شود. شیشه رفلکس، شیشه ای است که به عنوان یکی از شیشه های با تقاضا بالا در بازار شناخته شده می باشد. تنوع رنگی و مزیت های موجود در شیشه رفلکس باعث شده است که این شیشه به عنوان یکی از اولین انتخاب ها برای پنجره در نظر گرفته شود.

شیشه رفلکس چیست؟
شیشه رفلکس چیست؟

 

ویژگی مهم شیشه رفلکس

در ساخت شیشه رفلکس از آلیاژ و فلزاتی استفاده می گردد که این فلزات و آلیاژ موجب تغییر در خواص شیشه می شوند و رنگ شیشه را تغییر داده و بر میزان بازتاب نور از شیشه تاثیر می گذارند. شیشه های رفلکس که تنوع زیادی در رنگ دارند به دلیل بازتاب نور در طول روز و حالت آیینه ای که ایجاد می کنند مانع از دید داخل منزل از بیرون در طول روز می شوند. اما این حالت در طول شب برعکس می شود و شیشه ها در شب از داخل ساختمان حالت آینه ای پیدا می نمایند.

شیشه رفلکس چیست؟
شیشه رفلکس چیست؟

 

انواع شیشه رفلکس

 

شیشه رفلکس نقره ای یا آینه ای

شیشه های رفلکس نقره ای نسبت به سایر شیشه های رفلکس از خاصیت، رفلکتیو بیشتری برخوردار هستند و به همین دلیل به نام شیشه های رفلکس آینه ای شناخته شده است، این نوع شیش ها برای سنگ نمای سفید انتخاب مناسبی می باشد.

شیشه رفلکس نقره ای یا آینه ای

 

شیشه رفلکس دودی

شیشه های رفلکس در سه رنگ طلایی، نقره ای، دودی بیشترین تقاضا را بین انواع رنگ ها دارند و در ضمن قیمت این سه رنگ از سایر رنگ ها بیشتر می باشد، در بین شیشه های رفلکس اشاره شده رفلکس نقره ای دارای بیشترین میزان خاصیت رفلکتیو و رفلکس دودی دارای کمترین میزان خاصیت رفلکتیو می باشد به همین دلیل برای نمای ساختمان بیشتر از رفلکس نقره ای استفاده می شود.

شیشه رفلکس دودی

 

شیشه رفلکس دوجداره سوپر سیلور (فقط نقره ای)

نوعی از شیشه رفلکس می باشد که دارای مشخصه منحصر به فردی می باشد. این مشخصه سبب می گردد شیشه رفلکس دوجداره سوپرسیلور در فضاهایی با نور کم عملکرد مناسبی داشته باشد. دلیل این موضوع هدایت نور خورشید تا میزان ۱۰۰ درصد به فضای داخل ساختمان می باشد.

شیشه رفلکس دوجداره سوپر سیلور
شیشه رفلکس دوجداره سوپر سیلور

 

شیشه رفلکس طلایی

برای ساختمان هایی که دارای رنگ نمای کرم و قهوه ای هستند و از پروفیل های upvc طرح چوب بکار رفته است، باید از شیشه های رفلکس طلایی استفاده کرد، در این صورت قوانین طراحی دکوراسیون نیز رعایت خواهد شد.

شیشه رفلکس طلایی

 

شیشه رفلکس دوجداره

در بسیاری از ساختمان های نوساز از شیشه های دوجداره رفلکس استفاده می کنند. به گونه ای که در نمای خارجی شیشه رفلکس قرار می گیرد و در نمای داخلی شیشه ساده قرار می گیرد. محاسبات انجام شده نشان می دهد میزان نور و گرمای عبوری از شیشه رفلکس به ترتیب برابر ۶۱ درصد و ۶۳ درصد می باشد. شیشه رفلکس دوجداره برخلاف شیشه های رفلکس ساده دارای ضخامت زیادی است و معمولا در داخل پنجره های دوجداره قرار می گیرد. البته در برخی موارد می توان شیشه دوجداره را در پنجره تک جداره قرار داد.

شیشه رفلکس دوجداره

 

شیشه رفلکس سکوریت

برای اجرای پنجره های دوجداره با ابعاد بزرگ بهتر است که از شیشه های رفلکس سکوریت شده استفاده کرد، چرا که در این صورت احتمال شکستن شیشه به حداقل می رسد، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود، این نوع شیشه معمولا به عنوان شیشه پنجره های دوجداره نمای ساختمانی کاربرد دارد. مقاومت شیشه های سکوریت بسیار بیشتر از شیشه های ساده می باشد.

 

شیشه رفلکس طرح دار

نوعی از شیشه های دکوراتیو رنگی که ابتدا شیشه ی رفلکس در ابعاد مورد نظر برش داده شده و سپس توسط دستگاه سندبلاست طرح های مختلفی روی شیشه ایجاد می شود، این نوع شیشه ها با نام شیشه طرح دار رفلکس شناخته شده است.

شیشه رفلکس طرح دار

 

شیشه رفلکس در کجا به کار می رود؟

از انواع شیشه های رفلکس با رنگ های مختلف در انواع فضاهای داخلی و خارجی می توان استفاده کرد. شیشه های دوجداره رفلکس برای نمای ساختمان، شیشه های تک جداره رفلکس برای اتاق بازجویی متهمین، شیشه رفلکس برای راهروهای ورودی ساختمان ها و …

نکته ی مهم در مورد تفاوت شیشه رفلکس با معمولی این است که میزان بازتاب نور و دید از دو طرف شیشه در این نوع تفاوت دارد.بسته به سلیقه کارفرما و ضرورت فضاها می توان از شیشه های معمولی و یا شیشه های رفلکس استفاده کرد. برای اتاق هایی رو به نور نامطلوب خورشید دارند، مانند جبهه های غربی ساختمان، بهتر است از شیشه های رفلکس استفاده کرد، زیرا میزان نور به داخل را کاهش می دهند.

 

مزایای شیشه رفلکس

 • حفظ حریم خصوصی : می توانید در طول روز با خیال راحت پرده ها را کنار بزنید. زیرا شیشه های رفلکس به دلیل خاصیت آینه ای هیچ دیدی از بیرون ندارند.
 • شیشه های رفلکس به دلیل خاصیت انعکاسی که دارند بخشی از نور خورشید را بازتاب کرده و از گرم شدن زیاد هوا در تابستان جلوگیری می کنند. در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند.
 • امکان استفاده برای کاربری های مختلف
 • امکان ساخت در انواع شیشه تک جداره و دوجداره
 • تنوع رنگی
شیشه رفلکس چیست؟
شیشه رفلکس چیست؟

 

کاربرد شیشه رفلکس

 1. کاهش دمای داخل ساختمان
 2. جلوگیری از نور مستقیم خورشید
 3. مشاهده نشدن فضای داخلی و حریم خصوصی
 4. استفاده در دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان ها به دلیل زیبایی
 5. استفاده در آزمایشگاه های شیمی و بیولوژی
 6. استفاده در  ساخت پارتیشن شیشه ای دوجداره اختصاصی

 

قیمت شیشه رفلکس

قیمت شیشه رفلکس بسته به ضخامت، رنگ، ابعاد و تک جداره، دوجداره یا سکوریت بودن متفاوت است. جهت استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شیشه رفلکس چیست؟
شیشه رفلکس چیست؟

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ در WhatsApp از ما بپرسید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم