شیشه سند بلاست چیست؟ – پنجره شهر

شیشه سند بلاست چیست؟

شیشه سند بلاست چیست؟


شیشه سند بلاست چیست؟

نوعی از شیشه می‌باشد که با عنوان شیشه سندبلاست شناخته می‌شود. در واقع فرایند مات شدن شیشه را سندبلاست می‌گویند. در طی اجرای این تکنیک ساینده‌های معدنی با پایه خاک با شتاب بالایی که به دست می‌آورند، بر روی قطعه موردنظر پرتاب می‌شوند. در شیشه سند بلاست، عمل سندبلاست باعث مات شدن شیشه از طریق پاشیدن شن و ماسه با شدت زیاد بر روی هر نوع شیشه‌ای می‌شود. برای این کار از ماسه‌های خاص استفاده می‌شود و آن را با فشار بر روی شیشه‌ها می‌پاشند. در این مقاله به بررسی شیشه سند بلاست چیست؟ می پردازیم.

 

شیشه سند بلاست چیست؟
شیشه سند بلاست چیست؟

 

فرایند ساخت شیشه سندبلاست

در فرایند سندبلاست شیشه، ساینده‌هایی از جنس شن و ماسه (و یا ریز ذرات مصنوعی) با استفاده از جریان هوا و یا بخار روی سطح شیشه، با شدت پاشیده می‌شوند. این عمل لایه نازکی را از روی شیشه می‌سابند و موجب مات شدن قسمت‌های مورد نظر شیشه خواهد شد. با توجه به روند فرایند می‌توان تمام شیشه و یا قسمت‌هایی از شیشه را که مدنظرتان است را سند بلاست کرد.

شیشه سند بلاست چیست؟
شیشه سند بلاست چیست؟

 

طرح سندبلاست شیشه سکوریت

سندبلاست شیشه سکوریت به این معناست که شیشه سکوریت را در معرض پرتاب مستقیم و با فشار شن و ماسه قرار می‌دهند. برخورد شن و ماسه با شیشه سکوریت باعث ایجاد حفره‌هایی در سطح شیشه می‌شود. حفره‌های به وجود آمده بر روی شیشه باعث مات شدن آن می‌شود. در طول عملیات سندبلاست، تنها نقاطی که قرار است شفاف بماند برای محافظت از پاشش با چسب مخصوص پوشانده می‌شود.

شیشه سندبلاست


در سندبلاست شیشه سکوریت، ابتدا شیشه را سکوریت می‌کنند و سپس شیشه سندبلاست می‌شود.

 • سند بلاست شیشه سکوریت، دارای مقاومت بیشتری نسبت به شیشه خام است.
 • در انتخاب طرح سندبلاست باید دقت زیادی به خرج داد چون بعد از اینکه شیشه سندبلاست شد به هیچ وجه نمی‌توان طرح چاپ شده را تغییر داد.
 • یکی از مشکلات سندبلاست شیشه سکوریت این است که هنگام تمیز کردن با دستمال به دلیل دانه‌های شن سندبلاستی که بر روی شیشه حک شده به سختی پاک می‌شود. هنگام انتخاب طرح باید جهت سندبلاست را مشخص کرد، به دلیل اینکه در سندبلاست فقط یک جهت شیشه زبر می‌شود و جهت متقابل شفاف است. هنگام انتخاب جهت دقت شود که جهت شفاف شیشه به سمتی باشد که قابلیت تمیز کردن را دارد.

شیشه سند بلاست چیست؟
شیشه سند بلاست چیست؟

 

انواع شیشه سندبلاست

 • شیشه سندبلاست تمام مات
 • شیشه سندبلاست طرح لوگو
 • شیشه سندبلاست راه مات

شیشه سندبلاست


 

شیشه تمام مات

شیشه‌های خام و سکوریت شده به صورت یکپارچه داخل اتاق سندبلاست قرار گرفته و توسط اپراتور مربوطه عملیات پاشش را انجام می‌دهند.

شیشه سندبلاست


 

شیشه سند بلاست طرح لوگو

مشتریان می‌توانند طرح و لوگو دلخواه خود را برای شرکت ارسال کرده، ابتدا شکل اولیه در نرم‌افزار ترسیم شده و به ابعاد مورد تایید مشتری می‌رسد. سپس روی کاغذ مخصوص چسب‌دار با دستگاه پلات طراحی و روی شیشه چسب می‌شود.

شیشه سندبلاست


 

شیشه‌های راه مات

نوعی طراحی روی شیشه به حساب می‌آید که به صورت خطوط منظم عمودی و افقی و یا شطرنجی روی شیشه نقش پیدا می‌کند. این خطوط می‌تواند مات و یا شفاف باشد.

شیشه سندبلاست


 

کاربرد شیشه سندبلاست

 • حمام شیشه‌ای
 • شیشه سندبلاست با طرح لوگو در هتل‌ها و شرکت‌ها
 • شیشه سند بلاست تزئینی به عنوان پارتیشن ورودی منزل
 • شیشه سندبلاست راه راه برای پارتیشن‌های اداری و اتاق‌های درمانی
 • شیشه تمام سندبلاست در استخرها، مکان‌های ورزشی و بیمارستان‌ها

شیشه سندبلاست


 

ویژگی شیشه سندبلاست

برای این کار نیاز به شیشه‌ی خاصی نیست و روی هر نوع شیشه‌ای می‌توان عمل سندبلاست شیشه را انجام داد. شیشه‌های سندبلاست دارای انعطاف بسیار بالایی می‌باشند، به صورتی که هر طرح و نقشی را می‌توان روی آن‌ها پیاده کنید. استفاده از تکنیک سندبلاست بر روی شیشه، دید را محدود می‌کند ولی همچنان می‌تواند نور را از سطح شیشه عبور دهد و شما می‌توانید با استفاده از طرح‌ها و الگوهای خاصی که ایجاد می‌کنید، فرایند سندبلاست را بر روی شیشه انجام دهید تا طرح‌های زیبایی را بر روی آن به تصویر بکشید.

شیشه سندبلاست


 

قیمت شیشه سندبلاست

قیمت شیشه سندبلاست بر اساس مترمربع و با توجه به شیشه‌ای که مورد استفاده و همچنین طرحی که روی آن قرار می‌گیرد، بسته به ساده و یا پیچیده بودن طرح محاسبه می‌شود.

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، شیشه سکوریت، شیشه لمینت، شیشه سندبلاست، پارتیشن شیشه‌ای، توری پلیسه، پرده‌های مدرن و… می‌باشد جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس:

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

طرح سندبلاست شیشه

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *