شیشه سندبلاست چیست

شیشه سندبلاست چیست


در واقع فرایند مات شدن شیشه را سندبلاست می‌گویند. در طی اجرای این تکنیک ساینده‌های معدنی با پایه خاک با شتاب بالایی که به دست می‌آورند، بر روی قطعه موردنظر پرتاب می‌شوند. در شیشه سندبلاست، عمل سندبلاست باعث مات شدن شیشه از طریق پاشیدن شن و ماسه با شدت زیاد بر روی هر نوع شیشه‌ای می‌شود. برای این کار از ماسه‌های خاص استفاده می‌شود و آن را با فشار بر روی شیشه‌ها می‌پاشند. در این مقاله به بررسی شیشه سند بلاست چیست می پردازیم.

فرایند ساخت شیشه سندبلاست

در فرایند سندبلاست شیشه، ساینده‌هایی از جنس شن و ماسه (و یا ریز ذرات مصنوعی) با استفاده از جریان هوا و یا بخار روی سطح شیشه، با شدت پاشیده می‌شوند. این عمل لایه نازکی را از روی شیشه می‌سابند و موجب مات شدن قسمت‌های مورد نظر شیشه خواهد شد. با توجه به روند فرایند می‌توان تمام شیشه و یا قسمت‌هایی از شیشه را که مدنظرتان است را سند بلاست کرد.

شیشه سندبلاست
سند بلاست شیشه

قیمت شیشه سندبلاست تک جداره

شیشه سندبلاستضخامتبرحسبقیمت شیشه سندبلاست (به تومان)
شیشه سندبلاست ساده تک جداره۴ میل۱ مترمربع۴۴۰,۰۰۰
شیشه سندبلاست ساده تک جداره۶ میل۱ مترمربع۵۴۰,۰۰۰
شیشه سندبلاست طرح دار تک جداره۴ میل۱ مترمربع۵۹۰,۰۰۰
شیشه سندبلاست طرح دار تک جداره۶ میل۱ مترمربع۶۹۰,۰۰۰
آخرین بروزرسانی دی ماه ۱۴۰۱

قیمت شیشه سندبلاست دوجداره

شیشه سندبلاستضخامتبرحسبقیمت شیشه سندبلاست (به تومان)
شیشه سندبلاست ساده دوجداره۴*۴ میل۱ مترمربع۷۹۰,۰۰۰
شیشه سندبلاست طرح دار دوجداره۴*۴ میل۱ مترمربع۹۴۰,۰۰۰
شیشه سندبلاست ساده دوجداره۶*۴ میل۱ مترمربع۸۹۵,۰۰۰
شیشه سندبلاست طرح دار دوجداره۶*۴ میل۱ مترمربع۱,۰۴۵,۰۰۰
آخرین بروزرسانی دی ماه ۱۴۰۱

سندبلاست شیشه


سند بلاست شیشه سکوریت

سندبلاست شیشه سکوریت به این معناست که شیشه سکوریت را در معرض پرتاب مستقیم و با فشار شن و ماسه قرار می‌دهند. برخورد شن و ماسه با شیشه سکوریت باعث ایجاد حفره‌هایی در سطح شیشه می‌شود. حفره‌های به وجود آمده بر روی شیشه باعث مات شدن آن می‌شود. در طول عملیات سندبلاست، تنها نقاطی که قرار است شفاف بماند برای محافظت از پاشش با چسب مخصوص پوشانده می‌شود.

در سندبلاست شیشه سکوریت، ابتدا شیشه را سکوریت می‌کنند و سپس شیشه سند بلاست می‌شود.

 • سند بلاست شیشه سکوریت، دارای مقاومت بیشتری نسبت به شیشه خام است.
 • در انتخاب این طرح باید دقت زیادی به خرج داد چون بعد از اینکه شیشه سند بلاست شد به هیچ وجه نمی‌توان طرح چاپ شده را تغییر داد.
 • یکی از مشکلات سندبلاست شیشه سکوریت این است که هنگام تمیز کردن با دستمال به دلیل دانه‌های شن سندبلاستی که بر روی شیشه حک شده به سختی پاک می‌شود. هنگام انتخاب طرح باید جهت سندبلاست را مشخص کرد، به دلیل اینکه در سندبلاست فقط یک جهت شیشه زبر می‌شود و جهت متقابل شفاف است. هنگام انتخاب جهت دقت شود که جهت شفاف شیشه به سمتی باشد که قابلیت تمیز کردن را دارد.
سندبلاست شیشه
سندبلاست شیشه

انواع شیشه سندبلاست

 • شیشه سند بلاست تمام مات
 • شیشه سند بلاست طرح لوگو
 • شیشه سند بلاست راه مات

شیشه سند بلاست تمام مات

شیشه‌های خام و سکوریت شده به صورت یکپارچه داخل اتاق سندبلاست قرار گرفته و توسط اپراتور مربوطه عملیات پاشش را انجام می‌دهند.

شیشه سند بلاست
سندبلاست شیشه

سندبلاست شیشه طرح لوگو

مشتریان می‌توانند طرح و لوگو دلخواه خود را برای شرکت ارسال کرده، ابتدا شکل اولیه در نرم‌افزار ترسیم شده و به ابعاد مورد تایید مشتری می‌رسد. سپس روی کاغذ مخصوص چسب‌دار با دستگاه پلات طراحی و روی شیشه چسب می‌شود.

پارتیشن شیشه ای سندبلاست
پارتیشن شیشه ای سندبلاست

سندبلاست شیشه راه مات

نوعی طراحی روی شیشه به حساب می‌آید که به صورت خطوط منظم عمودی و افقی و یا شطرنجی روی شیشه نقش پیدا می‌کند. این خطوط می‌تواند مات و یا شفاف باشد.

سندبلاست شیشه راه راه
سندبلاست شیشه راه راه

نمونه های دیگر در آپارات پنجره شهر

کاربرد سندبلاست شیشه

 • حمام شیشه‌ای
 • شیشه سند بلاست با طرح لوگو در هتل‌ها و شرکت‌ها
 • شیشه سند بلاست تزئینی به عنوان پارتیشن ورودی منزل
 • شیشه سند بلاست راه راه برای پارتیشن‌های اداری و اتاق‌های درمانی
 • شیشه تمام سندبلاست در استخرها، مکان‌های ورزشی و بیمارستان‌ها
شیشه مات

شیشه مات و انواع آن

شیشه مات یکی از انواع شیشه‌ها می‌باشد که در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و جنس این شیشه به صورتی می‌باشد که، یا هیچ چیزی از پشت شیشه معلوم نیست و یا خیلی کم معلوم می‌باشد. در این مقاله از پنجره شهر به بررسی شیشه مات و انواع آن می‌پردازیم.

ویژگی شیشه ها برای سند بلاست شدن

برای این کار نیاز به شیشه‌ی خاصی نیست و روی هر نوع شیشه‌ای می‌توان عمل سندبلاست شیشه را انجام داد. شیشه‌های سندبلاست دارای انعطاف بسیار بالایی می‌باشند، به صورتی که هر طرح و نقشی را می‌توان روی آن‌ها پیاده کنید. استفاده از تکنیک سندبلاست بر روی شیشه، دید را محدود می‌کند ولی همچنان می‌تواند نور را از سطح شیشه عبور دهد و شما می‌توانید با استفاده از طرح‌ها و الگوهای خاصی که ایجاد می‌کنید، این فرایند را بر روی شیشه انجام دهید تا طرح‌های زیبایی را بر روی آن به تصویر بکشید.

شیشه سندبلاست پنجره
شیشه سندبلاست پنجره

قیمت سندبلاست شیشه

قیمت سندبلاست شیشه بر اساس مترمربع و با توجه به شیشه‌ای که مورد استفاده و همچنین طرحی که روی آن قرار می‌گیرد، بسته به ساده و یا پیچیده بودن طرح محاسبه می‌شود.

اطلاع از قیمت انواع نرده شیشه ای : انواع نرده شیشه ای + لیست قیمت

قیمت طرح های سندبلاست روی شیشهسندبلاست
طرح های سندبلاست روی شیشه
طرح های سندبلاست روی شیشه
طرح های سندبلاست روی شیشه

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره upvc، شیشه سکوریت، شیشه لمینت، شیشه سند بلاست، پارتیشن شیشه‌ای، توری پلیسه، پرده‌های مدرن و… می‌باشد جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا شیشه سندبلاست نور را وارد می کند؟

همانطور که این از سبک از شیشه ظاهری مات دارد. با ایجاد یک سطح مشخص شده در یک طرف شیشه، نور پراکنده و پخش می شود. به همین دلیل تصویر را تار می کند و در عین حال به نور اجازه عبور می دهد.

آیا در سندبلاست شیشه امکان ایجاد انواع طرح و لوگو به صورت سفارشی وجود دارد؟

بله انواع مدل ها و طرح های شیشه سندبلاس جهده ایده در سایت قرار داده شده است. همچنین شما می توانید انواع طرح و لوگوی دلخواه خود را به صورت سفارشی اجرا نمایید.

تفاوت بین شیشه سندبلاست و مات چیست؟

شیشه سندبلاست با پرتاب ماسه یا مواد ساینده با سرعت بسیار بالا روی شیشه تولید می شود. شن لایه شیشه را خراش می دهد. در طی این فرایند، نواحی که باید شفاف باقی بمانند، پوشانده می شوند و سایر نقاط قابل دیدن هستند.

فرایند سندبلاست شیشه به چه صورت است؟

فرآیند سندبلاست شیشه یک فرآیند صنعتی است ساینده‌هایی از جنس شن و ماسه (و یا ریز ذرات مصنوعی) با استفاده از جریان هوا و یا بخار روی سطح شیشه، با شدت پاشیده می‌شوند. این عمل لایه نازکی را از روی شیشه می‌سابند و موجب مات شدن قسمت‌های مورد نظر شیشه خواهد شد.

طرح شیشه سندبلاست

در ادامه انواع طرح شیشه سندبلاست را مشاهده می‌کنید. در نظر داشته باشید انواع طرح‌های دلخواه شما نیز قابلیت اجرا برای سند بلاست شیشه را دارد:

سندبلاست شیشه
شیشه سندبلاست
طرح سندبلاست شیشه سکوریت
سندبلاست شیشه
سند بلاست شیشه
سند بلاست شیشه
سندبلاست شیشه
طرح شیشه سندبلاست
شیشه سندبلاست
سندبلاست شیشه
طرح سندبلاست شیشه سکوریت
سندبلاست شیشه
۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)

۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *