شیشه سندبلاست

۴/۵ - (۲ امتیاز)

در واقع فرایند مات شدن شیشه را سندبلاست می‌گویند. در طی اجرای این تکنیک ساینده‌های معدنی با پایه خاک با شتاب بالایی که به دست می‌آورند، بر روی قطعه موردنظر پرتاب می‌شوند. در شیشه سند بلاست، عمل سندبلاست باعث مات شدن شیشه از طریق پاشیدن شن و ماسه با شدت زیاد بر روی هر نوع شیشه‌ای می‌شود. برای این کار از ماسه‌های خاص استفاده می‌شود و آن را با فشار بر روی شیشه‌ها می‌پاشند. در این مقاله به بررسی شیشه سند بلاست چیست می پردازیم.

فرایند ساخت شیشه سند بلاست

در فرایند سندبلاست شیشه، ساینده‌هایی از جنس شن و ماسه (و یا ریز ذرات مصنوعی) با استفاده از جریان هوا و یا بخار روی سطح شیشه، با شدت پاشیده می‌شوند. این عمل لایه نازکی را از روی شیشه می‌سابند و موجب مات شدن قسمت‌های مورد نظر شیشه خواهد شد. با توجه به روند فرایند می‌توان تمام شیشه و یا قسمت‌هایی از شیشه را که مدنظرتان است را سند بلاست کرد.

شیشه سند بلاست چیست؟

سند بلاست شیشه سکوریت

سندبلاست شیشه سکوریت به این معناست که شیشه سکوریت را در معرض پرتاب مستقیم و با فشار شن و ماسه قرار می‌دهند. برخورد شن و ماسه با شیشه سکوریت باعث ایجاد حفره‌هایی در سطح شیشه می‌شود. حفره‌های به وجود آمده بر روی شیشه باعث مات شدن آن می‌شود. در طول عملیات سندبلاست، تنها نقاطی که قرار است شفاف بماند برای محافظت از پاشش با چسب مخصوص پوشانده می‌شود.

در سندبلاست شیشه سکوریت، ابتدا شیشه را سکوریت می‌کنند و سپس شیشه سند بلاست می‌شود.

 • سند بلاست شیشه سکوریت، دارای مقاومت بیشتری نسبت به شیشه خام است.
 • در انتخاب این طرح باید دقت زیادی به خرج داد چون بعد از اینکه شیشه سند بلاست شد به هیچ وجه نمی‌توان طرح چاپ شده را تغییر داد.
 • یکی از مشکلات سندبلاست شیشه سکوریت این است که هنگام تمیز کردن با دستمال به دلیل دانه‌های شن سندبلاستی که بر روی شیشه حک شده به سختی پاک می‌شود. هنگام انتخاب طرح باید جهت سندبلاست را مشخص کرد، به دلیل اینکه در سندبلاست فقط یک جهت شیشه زبر می‌شود و جهت متقابل شفاف است. هنگام انتخاب جهت دقت شود که جهت شفاف شیشه به سمتی باشد که قابلیت تمیز کردن را دارد.
شیشه سند بلاست چیست؟

انواع شیشه سندبلاست

 • شیشه سند بلاست تمام مات
 • شیشه سند بلاست طرح لوگو
 • شیشه سند بلاست راه مات

شیشه تمام مات

شیشه‌های خام و سکوریت شده به صورت یکپارچه داخل اتاق سندبلاست قرار گرفته و توسط اپراتور مربوطه عملیات پاشش را انجام می‌دهند.

شیشه سندبلاست

شیشه سند بلاست طرح لوگو

مشتریان می‌توانند طرح و لوگو دلخواه خود را برای شرکت ارسال کرده، ابتدا شکل اولیه در نرم‌افزار ترسیم شده و به ابعاد مورد تایید مشتری می‌رسد. سپس روی کاغذ مخصوص چسب‌دار با دستگاه پلات طراحی و روی شیشه چسب می‌شود.

شیشه طرح لوگو

شیشه‌های راه مات

نوعی طراحی روی شیشه به حساب می‌آید که به صورت خطوط منظم عمودی و افقی و یا شطرنجی روی شیشه نقش پیدا می‌کند. این خطوط می‌تواند مات و یا شفاف باشد.

شیشه‌های راه مات

نمونه های دیگر در آپارات پنجره شهر

کاربرد شیشه سندبلاست

 • حمام شیشه‌ای
 • شیشه سند بلاست با طرح لوگو در هتل‌ها و شرکت‌ها
 • شیشه سند بلاست تزئینی به عنوان پارتیشن ورودی منزل
 • شیشه سند بلاست راه راه برای پارتیشن‌های اداری و اتاق‌های درمانی
 • شیشه تمام سندبلاست در استخرها، مکان‌های ورزشی و بیمارستان‌ها

ویژگی شیشه ها برای سند بلاست شدن

برای این کار نیاز به شیشه‌ی خاصی نیست و روی هر نوع شیشه‌ای می‌توان عمل سندبلاست شیشه را انجام داد. شیشه‌های سندبلاست دارای انعطاف بسیار بالایی می‌باشند، به صورتی که هر طرح و نقشی را می‌توان روی آن‌ها پیاده کنید. استفاده از تکنیک سندبلاست بر روی شیشه، دید را محدود می‌کند ولی همچنان می‌تواند نور را از سطح شیشه عبور دهد و شما می‌توانید با استفاده از طرح‌ها و الگوهای خاصی که ایجاد می‌کنید، این فرایند را بر روی شیشه انجام دهید تا طرح‌های زیبایی را بر روی آن به تصویر بکشید.

ویژگی شیشه ها برای سند بلاست شدن

قیمت شیشه سندبلاست

قیمت شیشه سند بلاست بر اساس مترمربع و با توجه به شیشه‌ای که مورد استفاده و همچنین طرحی که روی آن قرار می‌گیرد، بسته به ساده و یا پیچیده بودن طرح محاسبه می‌شود.

اطلاع از قیمت انواع نرده شیشه ای : نرده شیشه ای چیست؟ + لیست قیمت

شیشه سندبلاست
دکوراسیون داخلی

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره upvc، شیشه سکوریت، شیشه لمینت، شیشه سند بلاست، پارتیشن شیشه‌ای، توری پلیسه، پرده‌های مدرن و… می‌باشد جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

طرح شیشه سندبلاست

در ادامه انواع طرح های شیشه سندبلاست را مشاهده می‌کنید. در نظر داشته باشید انواع طرح‌های دلخواه شما نیز قابلیت اجرا برای سند بلاست شیشه را دارد:

شیشه دوجداره سندبلاست

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.