تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان

امروزه پنجره دوجداره به یکی از پرکاربردترین موارد مورد استفاده در ساختمان سازی مبدل شده است. نحوه ساخت این نوع پنجره‌ها، با نمونه‌های معمولی پنجره تفاوت زیادی دارد. این تفاوت در ساخت سبب ایجاد ویژگی‌هایی در قاب پنجره دوجداره شده است که مشتریان زیادی را برای خرید به سوی خود جلب می‌نماید. در این مقاله از پنجره شهر به بررسی تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان می‌پردازیم.

قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان

تمام اجزای پنجره دوجداره بر زیبایی نمای داخلی و خارجی ساختمان تاثیر زیادی می‌گذارند. یکی از مهم‌ترین اجزای ساختمان، قاب پنجره دوجداره است و نقش مهمی در نمای داخلی و خارجی ساختمان دارد. معماران با این دید پنجره‌ها را طراحی می‌کنند، که آن‌ها بخشی از نمای ساختمان هستند. البته این نظر با نوجه به سایه‌هایی که پنجره‌ها بر روی نما ایجاد می‌کنند و آن را تحت تاثیر قرار می‌دهند بسیار کورکورانه به حساب می‌آید. با توجه به همه این‌ها، طراحی پنجره دوجداره و ارتباط آن با نما موضوعی است، که ابتدای کار، باید توسط معمار طراحی و دیزاین شود. هر چند ممکن است نیاز باشد که پنجره های مناسب برای نصب به صورت سفارشی تهیه شود، اما مدل‌های آماده موجود در بازار نیز قابل خریداری هستند.

اما به نظر شما چرا استفاده از نمای دوجداره پنجره‌ای و شیشه‌ای، به مرور با سایر نماها جایگزین خواهد شد علت این امر آن است که برای استفاده روزانه بیشتر از انرژی خورشیدی و کاهش دمای اطراف به نماهایی نیازمندیم، که انتقال دهنده نور بیرون به داخل ساختمان باشد. در این مقاله به توضیح تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: نرده شیشه ای بالکن

قاب پنجره دوجداره

انواع قاب پنجره دوجداره

یکی از اجزای مهم پنجره دوجداره، قاب، چهارچوب یا فریم آن است. برای انتخاب مصالح و متریال مناسب پنجره دوجداره، باید ویژگی‌های هر یک از انواع آن‌ها را بررسی کرد. در ادامه انواع قاب‌های پنجره را بررسی می‌کنیم.

  • قاب آلمینیومی پنجره دوجداره
  • قاب چوبی پنجره دوجداره
  • قاب upvc پنجره دوجداره
  • قاب کامپوزیت پنجره دوجداره
  • قاب فایبرگلس پنجره دوجداره
  • قاب آهنی پنجره دوجداره
انواع قاب پنجره دوجداره

قاب آلمینیومی پنجره دوجداره

قتب پنجره دوجداره آلمینیومی، مزایای فراوانی دارد. این قاب‌ها محکم و در عین حال بسیار سبک هستند. چهارچوب‌های آلمینیومی، تحمل وزن شیشه دوجداره سنگین را دارد و هر نوع شیشه‌ای را می‌توان بر روی آن‌ها نصب کرد. قاب‌های آلمینیومی پنجره دوجداره همچنین دارای رنگبندی‌های بسیار متنوعی هستند و قابلیت هماهنگی با هر نوع دکوراسیونی را دارند. هزینه نگهداری و تعمیر آن‌ها نیز بسیار پایین است. این قاب به راحتی می‌تواند باعث اتلاف انرژی شود. و در معرض آلودگی و رطوبت دچار آسیب می‌شود.

قاب آلمینیومی پنجره دوجداره

قاب چوبی پنجره دوجداره

یکی از فریم‌هایی که می‌تواند مناسب باشد فریم چوبی است. قاب‌های چوبی عایق حرارتی بسیار خوب و کارآمدی هستند. و متریال مناسبی برای منازل به حساب می‌آیند. چوب را نیز می‌توان به هر شکل درآورد و قابلیت تغییر نیز دارد. قاب چوبی نیاز به مراقبت بیشتری دارد اگر در محیط‌‌های مرطوب از قاب پنجره چوبی استفاده کنید در طول زمان دچار ترک، تاب یا پوسیدگی می‌شود.

قاب چوبی پنجره دوجداره

قاب upvc پنجره دوجداره

فریم‌های درب و پنجره upvc به طور معمول از پلی وینل کلرید با تثبیت کننده‌های uv ساخته می‌شوند. به دلیل وجود فضاهای خالی در ساختار قاب پنجره‌های upvc، این قاب‌ها می‌توانند با لایه‌های عایق پرشده و مانع انتقال حرارت با محیط خارجی شوند. استفاده از این قاب‌ها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها شود. همچنین نگهداری از آن آسان بوده عمر مفید بالایی دارد و قابل بازیافت هستند. قاب‌های upvc شکل، اندازه و رنگ‌های متنوعی دارند و می‌توانند در طیف رنگی و طرح‌های گوناگونی از جمله طرح چوب تولید شوند. قاب‌های upvc عایق دما، جریان الکتریسته، ضد اشتعال و آتش سوزی هستند. و موجب تشدید آتش سوزی نمی‌شوند.

فاب upvc

قاب کامپوزیت پنجره دوجداره

این قاب ها از فراورده های کامپوزیتی چوبی ساخته می‌شوند و نسبت به چوب مقاومت و پایداری بیشتری دارند. تبادل حرارت در قاب‌های کامپوزیتی مانند قاب‌های چوبی معمولی خوب است و دوام آن‌ها در برابر پوسیدگی بسیار بیشتر از چوب می‌باشند.

برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

قاب فایبرگلاس پنجره دوجداره

دوام و مقاومت، دو ویژگی برجسته قاب‌های فایبرگلاس در پنجره‌های دوجداره است. در این قاب‌ها بین اجزا فضای خالی وجود دارد و این فضاها با لایه عایق پر شده این امر موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه می‌شود. خاصیت عایق بودن قاب‌های فابر گلس بسیار بیشتر از سایر انواع قاب‌ها، به خصوص قاب‌های چوبی است.

قاب فایبرگلاس

قاب‌های آهنی پنجره دوجداره

پنجره‌های آهنی نیز به صورت دوجداره قابل ساخت هستند. بزرگترین ویژگی آن‌ها قیمت مناسب‌تر شان است. قاب‌های آهنی قابل ترمیم هستند و در صورت شکستگی لولاها دوباره مثل روز اولشان می‌شود. این قاب‌ها دارای قابلیت رنگ پذیری مناسب می‌باشند. این قاب‌ها مشکلات عایقی پنجره آلمینیومی را دارند. و زنگ زدگی به مرور زمان از دیگر مشکلات پنجره‌هایی با قاب‌های آهنی باشد.

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، سقف شیشه ای ، استخر شیشه ای، نمای شیشه ای، نرده شیشه ای، توری پلیسه، پرده های مدرن و کف شیشه ای می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *