ساب فریم یا فریم انتظار پنجره دوجداره


ساب فریم یا فریم انتظار پنجره دوجداره، چارچوب فلزی است که محدوده پنجره دوجداره upvc را تعیین می‌کند و به عنوان قاب در زیر پنجره و در درون دیوار قرار می‌گیرد. عموما زمان قراردادن و نصب ساب فریم در انتهای عملیات دیوارچینی و پیش از سفیدکاری است. بهتر است پیش از نصب، فریم انتظار رنگ آمیزی شود که در طول زمان دچار زنگ زدگی و خوردگی نشود.

ساب فریم یا فریم انتظار پنجره دوجداره

در زمان نصب فریم انتظار به این نکته دقت کنید که فریم انتظار باید به طور کامل تراز، شاتول و نیز بدون خمیدگی و پیچیدگی در محیط موردنظر نصب شود. در صورتی که ساب فریم به طور کامل تراز نباشد، در نصب پنجره دوجداره نیز تاثیر منفی می‌گذارد. این فریم به صورتی باید نصب شود که در ادامه، مراحل بنایی باعث حرکت احتمالی آن نشود. و همچنین به صورتی نصب خواهد شد که سطح داخلی فریم انتظار یا ساب فریم، با سطح کف دیوارها مماس باشد.

فریم انتظار پنجره دوجداره

نقش فریم انتظار یا فریم آهنی پنجره دوجداره

جهت استقامت پنجره‌های دوجداره لازم است از فریم‌های آهنی به ضخامت مناسب استفاده شود. که علاوه بر استقامت باعث می‌شود نصاب بدون مشکل و به نحو احسن نصب درب و پنجره دوجداره را انجام دهد و بعد از مدتی پنجره حالت افتادگی پیدا نکرده و از رگلاژ خارج نشود.

فریم آهنی پنجره دوجداره

ابعاد فریم انتظار و چارچوب فلزی پنجره

ابعاد قوطی آهنی مورد استفاده در فریم انتظار از ابعاد ۳۰ در ۶۰ میلیمتر شروع می‌شود. معمولا از قوطی ۴۰ در ۶۰ و یا کمتر نیز استفاده می‌شود که بستگی به شرایط و عرض سطح پروفیل پنجره دوجداره upvc دارد. بدلیل اینکه اکثر برندهای پروفیل، ازسری ۶۰ یا ۶ سانتی متری استفاده می‌کنند (همانند پنجره وین تک یا ویستابست)، قسمت ۶ سانتی متری قاب فلزی انتظار باید رو به بالا قرار گیرد. پس از پایان عملیات گچ کاری و تقریبا نما (با توجه به شرایط) می‌توان اقدام به نصب درب و پنجره دوجداره نمود. بعد از قرارگیری پنجره upvc بر روی فریم انتظار، پروفیل upvc به قوطی آهنی پیچ می‌شود و حداقل ۲ سانتی متر در آهن فرو می‌رود.

چارچوب فلزی پنجره

نکات مهمی که باید برای نصب فریم آهنی پنجره

  • استاندارد و متناسب با ابعاد و سطح مقطع پروفیل باشد.
  • برای ممانعت از تاب برداشتن فریم آهنی انتظار در ابعادهای بزرگ باید از تسمه آهنی در محیطهای نمایش داده شده استفاده کرد تا از تاب دیدگی ممانعت کند.
  • برای زیبایی بهتر در هنگام نصب ساب فریم یا فریم انتظار پنجره دوجداره در طبقاتی که نیاز به حفاظ ندارند، توصیه می‌شود دیواره‌ی بیرونی فریم انتظار با نما پوشش داده شود.

محل قرار دادن فریم انتظار در دیوار

اینکه چارچوب آهنی قاب، لب به لب دیوار داخلی و یا در مابین نمای خارجی و داخلی گذاشته شود کاملا با نظر معمار و مهندس ساختمان صورت می‌گیرد. ولی دقت کنید در حالتی که فریم انتظار مماس نمای دیوار داخلی قرار گیرد، باید جهت پوشاندن قاب فلزی از پروفیل لبه دار و یا قاب دور پنجره و رکوب چوبی استفاده کنید.

ساب فریم یا فریم انتظار پنجره دوجداره

استفاده از سنگ و سیمان بجای فریم آهنی انتظار

در بعضی از پروژه‌ها بجای بکارگیری از فریم آهنی پنجره، از سنگ و یا سیمان به کار برده و قاب پنجره را با این دو مصالح فراهم می‌کنند. به علت تراز نبودن، اختلاف عرض و ارتفاع اولیه و انتهایی چارچوب و احتمال انتقال بار دیواره‌ها به درب و پنجره دوجداره بهتر است از چارچوب آهنی استفاده کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

 فریم آهنی انتظار

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، استخر شیشه ای، نرده شیشه ای، توری پلیسه، پرده های مدرن و اسکای لایت می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۲.۵/۵ - (۲ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *