استخر شیشه ای – پنجره شهر

ساخت استخر شیشه ای

ساخت استخر شیشه ای


در طراحی‌های جدید حضور آب و شیشه به عنوان دو المان تاثیرگذار، پر رنگ شده است. اجرای استخر شیشه ای جلوه‌ای خاص و زیبا به ساختمان‌ها می‌بخشد. جهت نصب و اجرای استخر شیشه ای از شیشه‌های نشکن لمینت یا سکوریت با ضخامت‌های مختلف استفاده می‌شود که توان و تحمل بالایی در برابر ضربه و فشار زیاد را دارد بنابراین به راحتی می‌توان با نصب در دیواره‌ها و یا کف فشار وارده را تحمل کرد.

 

استخر شیشه ای

 

طراحی استخر شیشه ای

طراحی استخر شیشه ای به قدری اهمیت دارد که ممکن است زیبایی خانه شما را در انتخاب طرح استخر شیشه ای شما سنجیده شود. در دهه‌های گذشته اکثر استخرها فقط به شکل‌های ساده و معمولی هندسی بودند و دیواره آن از سنگ و سیمان ساخته شده بود. اغلب آنها به شکل‌های مستطیل، مربع و دایره شکل بودند. به دلیل کمبود تجهیزات در گذشته سبک طراحی استخرهای خانگی با یکدیگر شباهت زیادی داشتند.

با گذر زمان، طراحی مدرن جایگزین طراحی کلاسیک شد و فضای درونی و بیرونی ساختمان اهمیت بیشتری پیدا نمود و استخرهای قدیمی تبدیل به استخرهای مدرن امروزی شدند. طراحان امروزی برای مدرنلیزه کردن ساختمان‌ها دست به ساخت استخرهای شیشه ای نمودند و با بکار گیری ترکیبی از آب و شیشه، محیطی با جدید ترین متد دنیا خلق کردند.

 

ساخت استخر شیشه ای

امروزه به دلیل افزایش ساختمان‌های بلند مرتبه و برج‌ها تمایل افراد برای ساخت استخر در طبقات بالا و بام ساختمان‌ها افزایش پیدا کرده است. برای ایجاد تنوع و افزایش زیبایی و هیجان، بخشی از استخر به صورت کنسول از نمای ساختمان بیرون زده باشد متداول شده است. ساخت استخر شیشه ای مستلزم دانش و تخصص بسیار حرفه‌ای است تا بتواند محاسبات لازم را برای اندازه گیری مقاومت مصالح و محاسبات بارهای استاتیک و تحمل فشار آب و اجسام و فشار وارد شده از حرکت شناگران را محاسبه نماید.

نحوه ساخت استخرهای شیشه ای باید به گونه‌ای باشد که بتواند مقاومت بالایی در برابر فشار آب و حرکت شناگران را داشته باشند. در ساخت شیشه استخر علاوه بر وجود کارشناسان و تکنسین‌های مجرب باید از قطعات و متعلقات ضد زنگ و درجه یک استفاده شود. همچنین در ساخت استخرهای شیشه ای باید به آب بندی دقیق و اصولی استخر توجه شود.

 

آب بندی شیشه استخر

آب بندی استخرهای شیشه ای بسیار هائز اهمیت است. آب بندی استخر باید به گونه‌ای انجام شود که استخر بعد از انجام ایزولاسیون دچار نشتی و کم شدن آب نگردد. برای آب بندی شیشه استخر می‌توان از انواع چسب‌های مخصوص استفاده نمود. چسب آب بندی استخر شیشه ای باید دارای کیفیت بسیار بالایی باشد تا بتواند مقابل نشتی آب را بگیرد.

 

شیشه استخر

در گذشته اکثر استخرها یا به شکل دایره و یا به شکل مستطیل بودند که تقریبا تمامی استخرهای خانگی از نظر طراحی به یکدیگر شباهت داشتند. با گذشت زمان، طراحان برای طراحی فضای بیرونی و درونی ساختمان اهمیت بیشتر گذاشتند و استخرهای قدیمی تبدیل به استخرهای مدرن امروزی گشتند. طراحان امروزی، با بکارگیری ترکیبی از شیشه و آب، محیطی مطابق با جدید ترین و مدرن ترین متد های طراحی روز دنیا را خلق می‌کنند.

شیشه استخر
شیشه استخر

از شیشه برای مصارف مختلفی در استخر استفاده می‌شود که از جمله آن شیشه کف، شیشه به عنوان دیواره جداکننده، پنجره شفاف می‌باشد. شیشه مخصوص استخر به دلیل هم جوار بودن با آب و تحمل فشار آب باید دارای مقاومت بالایی در برابر فشار و وزن باشد و همچنین باید در برابر تغییرات دمایی آب مقاوم باشد. شیشه مخصوص استخر باید دارای ضخامت خاصی باشد تا متناسب با مقاومت آن نیز افزایش یابد.

از شیشه نشکن (لمینت) و سکوریت می توان به عنوان شیشه مخصوص استخر نام برد که دارای مقاومت مکانیکی بالایی می‌باشد و از ایمنی و امنیت بالاتری نسبت به سایر شیشه‌های معمولی برخوردار می‌باشند.

شیشه استخر
شیشه استخر

 

پنجره شفاف در دیواره

این سبک متداول ترین شکل اجرای استخرهای شیشه ای در دنیاست. بدین ترتیب که شما یک یا چند پنجره  در طول یا عرض استخر ایجاد می‌کنید. در این حالت سازه شفاف دقیقا مثل شیشه پنجره از چهار طرف داخل کلاف استخر نصب می‌گردد. فریم چهار طرفه پنجره شفاف، کمک می‌کند تا ضخامت سازه شفاف و در نتیجه هزینه اجرای آن کاهش یابد از این رو فرم پنجره شفاف در دیواره نسبت به مدل‌های دیگر استخر شیشه ای اقتصادی تر است.

پنجره شفاف در دیواره
پنجره شفاف در دیواره

 

دیواره شفاف

این مدل مشابه حالت قبل می‌باشد با این تفاوت که در قسمت فوقانی شیشه فریمی دیده نمی‌شود و شیشه یا اکریلیک مصرفی فقط از کناره‌ها و کف در سازه استخر مهار شده است و سطح بالایی آن که معمولا کمی بالاتر از سطح آب است کاملا شفاف و بدون فریم می‌باشد. حذف فریم فوقانی نمایش قویتری برای دیواره شیشه‌ای ایجاد می کند و بالطبع به ضخامت سازه شفاف و هزینه اجرا نیز خواهد افزود. دیواره شیشه ای در هر دو شکل استخرهای فضای باز و بسته قابل اجرا می‌باشد.

 

دیوار جدا کننده

در پروژه‌هایی که استخر کودک و استخر اصلی در امتداد هم هستند و یا جکوزی در کنار استخر یا به عنوان بخشی از آن اجرا شده است، بسیاری از طراحان ترجیح می‌دهند این بخش‌ها را با یک دیواره شفاف از هم جدا کنند تا در عین ایزوله کردن دو محیط، دید بصری استخر محدود نشود. معمولا دیواره جدا کننده نیز مانند دیواره شفاف بدون فریم فوقانی اجرا می‌گردد و در صورتیکه در هر دو طرف آن آب وجود داشته باشد، تعادل نیروهای وارده از هر دو طرف موجب کاهش ضخامت و هزینه اجرا خواهد بود.

 

کف شیشه‌ای استخر

امروزه اجرای استخر در طبقات و بام و یا استخرهایی که بخشی از آن به صورت کنسول بیرون زده باشد متداول شده است. برای این سبک استخرها معمولا طراح با ایجاد کف شفاف در استخر با یک تیر چند نشان می‌زند.

اول اینکه می‌تواند نور طبیعی فضای زیر استخر را با فرم و تلالو خاصی که حاصل از حرکت آب استخر است ایجاد کند و دوم اینکه کف شیشه‌ای حسی غیر متعارف از احساس خطر و زیبایی بصری را برای بینندگان و استفاده کنندگان از استخر ایجاد خواهد کرد و طراح می‌تواند از این حس برای ایجاد یک نقطه عطف بهره ببرد.

کف شیشه ای استخر
کف شیشه ای استخر

 

مزایا

  • نمایش بی وقفه از استخر
  • قدرت و دوام بالای جداره شیشه‌ای
  • زیبا سازی استخر
  • نصب آسان
  • مقاومت بالا در مقابل رطوبت
  • نظافت بسیار آسان
  • ابزار آموزشی

 

قیمت استخر شیشه ای

در محاسبه قیمت استخرهای شیشه ای علاوه بر هزینه‌های کارشناسی و اجرای پروژه باید به محصولات و قطعات استفاده شده در ساخت شیشه استخر نیز دقت شود.

مهم ترین عامل تاثیرگذار در قیمت استخر شیشه‌ای، نوع شیشه استفاده شده و متراژ و ابعاد شیشه می‌باشد. همچنین یراق آلات و متعلقات شیشه نیز در برآورد قیمت و بدست آوردن هزینه نهایی در ساخت استخر شیشه ای بسیار تاثیر گذار است. جهت اطلاع از برآورد قیمت ساخت این نوع استخر و همچنین قیمت شیشه می‌توانید با کارشناسان پنجره شهر تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، استخر شیشه ای، حمام شیشه ای، بالکن شیشه ای، نرده شیشه ای، آلاچیق شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

۱۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *