درزگیری پنجره های دوجداره – پنجره شهر

درزگیری پنجره های دوجداره

در فصل های سرد سال برای بالا بردن دمای منزل و جلوگیری از ورود هوای سرد و اتلاف انرژی به داخل راهکارهای متفاوتی وجود دارد مانند استفاده از شومینه ، بخاری و سایر وسایل گرمایشی. یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از پنجره‌های دوجداره در صنعت ساختمان‌سازی عایق بندی و امکان درزگیری پنجره های دوجداره که مانع از ورود سرما در فصل زمستان و گرما در فصل تابستان و همچنین موجب جلوگیری از ورود ذرات مضر معلق در هوا به داخل ساختمان می‌شود. یکی از باورهای غلط که در بین افراد مختلف وجود دارد، آن است که بر این تفکرند پنجره‌های دوجداره مانند پنجره‌های معمولی هستند. در حالی که نقش اصلی پنجره‌های دوجداره در ساختمان‌ها عایق‌بندی حرارتی بودن است.

نقش شیشه‌های دوجداره در عایق بندی

قسمت‌های مختلفی که در درب و پنجره دوجداره وجود دارد عایق بندی را ممکن می‌کند. از جمله قسمت‌هایی که می‌توان نام برد شیشه دوجداره می‌باشد که نقش کلیدی در عایق‌بندی پنجره های دوجداره upvc دارد به این دلیل که ساختار شیشه‌های دوجداره به گونه‌ای است که مانع ورود و خروج انرژی گرمایی و سرمایی می‌شود.

درزگیری پنجره های دوجداره
درزگیری پنجره های دوجداره

یکی از مواردی که در درزگیری و عایق بندی پنجره‌های دو جداره استفاده می‌شود لاستیک‌های درزگیری هستند که در پروفیل به کار می‌رود که عموما جنس آن‌ها از EPDM می‌باشد. درواقع نقش اصلی این لاستیک‌های درزگیر عایق‌کردن و جلوگیری از تبادل حرارت و صدا می‌باشد.

ابعاد و میزان مقاومت و کشش لاستیک‌های مورد استفاده در پنجره‌های دوجداره با استفاده از دستگاه‌های مخصوص سنجیده می‌شوند تا علاوه بر طول عمر بالا در برابر عوامل داخلی و خارجی مقاوم بوده و عایق‌بندی به نحو احسن انجام پذیرد. پروفیل‌هایی که در درب و پنجره دوجداره استفاده شده دارای عمر مفید و استحکام بسیار بالایی هستند و به دلیل مجهز بودن به درزگیرها و … در مقابل صدا، غبار، آب و طوفان‌هایی با شدت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت بدون لرزش مقاوم می‌باشد.

درزگیری پنجره های دوجداره
درزگیری پنجره های دوجداره

چسب سیلیکون ماستیک

چسبی که در اطراف پنجره‌های دوجداره استفاده می‌شود نیز در بحث آب‌بندی و عایق‌بندی پنجره‌های دوجداره بسیار حائز اهمیت است این عملیات پس از اجرای عملیات نصب برای درزگیری استفاده می‌شود. البته لازم به ذکر است که در صورت مختل شدن ویژگی درز‌گیری و عایق‌بندی درب و پنجره عملیات چسب‌زنی در هر زمانی ممکن است.

درزگیری پنجره های دوجداره
درزگیری پنجره های دوجداره

ویژگی‌های چسب سیلیکون مرغوب

 • بعد از خشک شدن ضد آب است و در مقابل باران، برف و تابش مستقیم آفتاب مقاوم است.
 • بکارگیری از مواد درجه یک و دارای رنگ‌بندی نظیر سفید، مشکی، قرمز، بی رنگ
 • مقاومت در برابر اشعه uv و خاصیت خود را از دست نمی‌دهد.
 • استفاده آسان در زمان کار به دلیل نرم بودن چسب
 • حفظ قابلیت ارتجاعی بعد از خشک شدن
 • بعد از خشک شدن دچار ترک نمی‌شود
 • قابلیت چسبندگی و درزگیری عالی
 • قابلیت استفاده بعد از رنگ آمیزی
 • ضد زردی و باکتری
 • جذب سریع

تاثیر رگلاژ در درزگیری پنجره‌های دوجداره

در پنجره‌های دوجداره، لاستیک درزگیر و چسب سیلیکون عناصر اصلی برای عایق‌بندی و درزگیری درب و پنجره دوجداره هستند و سایر قطعات نیز تکمیل کننده این عایق بندی هستند. رگلاژ پنجره دوجداره نیز در عایق بندی و درز گیری نقش موثری دارد اگر درب و پنجره دوجداره به درستی رگلاژ نباشند، نمی‌توانند عایق خوبی برای هوا و صدا باشند.

درزگیری پنجره های دوجداره
عایق بندی پنجره های دوجداره

برای درزگیری پنجره‌ها، به نکات زیر توجه کنید

 • اگر براتون شکل خط درز مهم است بعد از ریختن چسب روی شکاف و قبل از خشک شدن آن، درزگیر را با استفاده پشت قاشق و یا با انگشت آغشته به آب صاف کنید.
 • به آرامی و با دقت چسب درزگیر را روی محل درز بکشید تا یک خط صاف ایجاد کنید.
 • از درزگیرهای انعطاف پذیر استفاده کنید تا احتمال انقباض آنها کمتر باشد.

شرکت پنجره شهر تولید کننده درب و پنجره دوجداره، به عنوان نماینده رسمی پروفیل وین تک A+ و سایر تولیدکنندگان معتبر و بین المللی، می‌تواند در انتخاب بهترین، به صرفه‌ترین و مناسب‌ترین نوع پنجره‌های دوجداره شما را یاری کند.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *