راهنمای خرید پنجره دوجداره

۵/۵ - (۱ امتیاز)

اختلاف قیمت بین شرکت‌های مختلف یکی از مشکلاتی می باشد که خریداران پنجره دوجداره در بازار ایران با آن رو به رو هستند. نحوه مشاوره بین خریدار و فروشنده با توجه به نوع پروفیل صورت می گیرد یعنی به این صورت که مثلا قیمت پنجره با پروفیل وین تک x تومان می‌باشد که همان نقشه برای فروشنده دیگر مثلا یک تومان بالاتر است در اینجا خریدار گمان می‌کند که فروشنده دوم همان جنس را با قیمت گران‌تر می‌فروشد این مورد در بسیاری از موارد صحیح نمی‌باشد زیرا قیمت پنجره دوجداره upvc به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی عوامل موثر بر قیمت پنجره می‌پردازیم.

تاثیر نوع پروفیل پنجره دوجداره

در درون پروفیل پنجره دوجداره upvc حفره‌هایی وجود دارد که موجب گردش هوا در پروفیل می‌شود. هر چه حفره های بیشتری در پروفیل وجود داشته باشد، پروفیل بهتر و خاصیت عایق بندی بیشتری خواهد داشت. پروفیلی که در ساخت پنجره دوجداره به کار می‌رود یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه کرد. یکی از استانداردهای مهم در انتخاب پروفیل پنجره دوجداره، ضخامت دیواره‌ی آن است. استاندارد بین المللی در این مورد ۳ میلی‌متر می‌باشد.

مقایسه مشخصات فنی پروفیل وینتک و هافمن

تقویت گالوانیزه

استحکام درب و پنجره دوجداره فقط با گالوانیزه‌ای که داخل پروفیل قرار می‌گیرد تامین می‌شود. استفاده از گالوانیزه پنجره دوجداره می‌بایست مطابق با ابعاد محفظه قرارگیری بوده و همچنین ضخامت ورق حداقل ۱.۵ میلی‌متر باشد.

اگر گالوانیزه در پنجره دوجداره استفاده نشود چه مشکلی پیش می‌آید؟

استفاده از گالوانیزه دو هدف را دنبال می‌کند اول استحکام بخشیدن به کل یونیت ساخته شده و دوم اینکه به رگلاژ مناسب یراق آلات کمک می کند. یکی از مشکلاتی که خریداران با آن برخورد می‌کنند، عدم پایداری رگلاژ در پنجره های دوجداره پس از گذشت ۶ ماه تا ۱ سال از نصب می‌باشد. که یکی از دلایل عمده این مشکل عدم وجود تسمه و گالوانیزه در قیدهایی است که روی آنها یراق نصب شده است.

گالوانیزه پنجره دوجداره

نوار درزبندی

از دیگر عوامل موثر بر قیمت پنجره نوار درزبندی است. نوار نیز در قیمت پنجره دوجداره upvc تاثیر گذار می‌باشد. یکی از قسمت‌های مهم در ساخت و مونتاژ پنجره دوجداره نوارهای درزبندی است که از جنس لاستیک EPDM می باشد.

بیشتر بخوانید: درزگیری پنجره های دوجداره

درزگیری پنجره های دوجداره

یراق آلات پنجره دوجداره

یراق آلات و اتصالات فلزی یکی از مهم‌ترین المان‌های تشکیل دهنده پنجره دوجداره می‌باشد، برند یراق آلات استفاده شده در پنجره دوجداره تاثیر به‌سزایی در قیمت و کیفیت نهایی دارد. یراق آلاتی که عمدتا در بازار ایران مصرف می‌شود تولید دو کشور ترکیه و آلمان می‌باشد که طبیعتا یراق‌های ترک کیفیت پایین‌تری نسبت به یراق های آلمانی دارند.

عوامل موثر بر قیمت پنجره

شیشه دوجداره

پنجره در ساختمان مهم‌ترین قسمت انتقال دهنده دما بین فضای داخلی منزل به بیرون می‌باشد. بنابراین مهم‌ترین ویژگی یک شیشه دو یا سه جداره عایق بودن آن می‌باشد. در طراحی امروزی جهت کنترل نور بیشتر در منازل استفاده از شیشه ها بیشتر شده است پس اهمیت عایق بودن شیشه ها دو چندان می‌گردد.

هوا و گاز عایق مناسب‌تری نسبت به شیشه می‌باشند بنابراین در ساختار شیشه دوجداره از این دو ماده استفاده می‌شود.

نحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

ساختار شیشه دوجداره بدین صورت است که، دو لایه شیشه به وسط یک فریم آلومینیومی (اسپیسر) و با استفاده از چسب دو جزئی به یکدیگر متصل شده است. در تولید این شیشه ها مواردی حائز اهمیت است که در زیر به آن ها اشاره می‌کنیم:

بیشتر بخوانید: لیست قیمت پنجره دوجداره

عوامل موثر بر قیمت پنجره
عوامل موثر بر قیمت پنجره

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، اسکای لایت ، پرده های مدرن و سقف متحرک استخر و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *