شیشه هوشمند چیست – پنجره شهر

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند


شیشه هوشمند چیست؟

شیشه هوشمند شیشه‌ای است که خواص انتقال نور در آن با برقراری و قطع جریان برق تغییر می‌کند، به طوری که می‌تواند بلافاصله از حالتِ مات به حالتِ شفاف تغییر یابد و با جلوگیری از انتقال نور به داخلِ محیطِ خانه در فصول گرمِ سال مانع از انتقال حرارت ناشی از نور خورشید شده و از گرم‌تر شدن محیط جلوگیری می‌کند، این امر در خانه‌ها و شرکت‌ها امکان صرفه‌جویی در هزینه‌ها را فراهم می‌کند چرا که نیاز کمتری به استفاده از سیستم‌های خنک کننده ایجاد می‌شود.

 

شیشه هوشمند چیست
شیشه هوشمند چیست

چرا شیشه هوشمند؟

شیشه به عنوان یکی از مصالح ساختمانی بسیار متنوع و پر نفوذ، فرصت‌های عالی برای خلاقیت‌های فوق العاده در معماری و طراحی داخلی ایجاد کرده است. در واقع شیشه در تنوع فضاهای کار و زندگی ما بسیار کمک می‌کند. تلاش‌های بسیار برای کاهش مصرف انرژی از طریق پنجره‌های شیشه‌ای صورت گرفته است، از راه‌های مختلفی مانند عایق کاری بهتر، استفاده از درزگیرها، استفاده از پنجره‌های دوجداره و استفاده از پرده‌های ضخیم در جلوی پنجره‌ها برای کاهش هدر رفت انرژی در ساختمان استفاده شده است که یکی از جدیدترین و پربازده‌ترین این راه‌ها که امروزه کاربرد بسیاری پیدا کرده است، استفاده از شیشه‌های هوشمند می‌باشد.

شیشه هوشمند

موارد استفاده شیشه هوشمند

 • دکوراسیون داخلی
 • مراکز تفریحی
 • مراکز درمانی
 • مراکز اداری
 • مراکز خرید
 • هتل‌ها

دکوراسیون داخلی

از جمله کاربردهای تکنولوژی شیشه‌های هوشمند، استفاده از آن در طراحی داخلی منازل، هتل‌ها و شرکت‌ها است. این شیشه‌ها کاربرد بسیاری در طراحی داخلی بسیاری از دفاتر و مشاغل مانند مطب، رستوران، کافی شاپ، فرودگاه، آرایشگاه، نمایشگاه، داروخانه، سینما، اماکن مقدس، گل فروشی، استودیو و آژانس مسافرتی دارد. شرکت‌های داخلی نیز از این تکنولوژی نوین در طراحی پروژه‌های خود بهره می‌برند.

مراکز خرید

با استفاده از تکنولوژی شیشه هوشمند در ویترین فروشگاه‌ها و نمایندگی‌ها، علاوه بر کنترل نمایش یا عدم نمایش ویترین، با استفاده از ویدیو پروژکشن می‌توان از شیشه هوشمند به عنوان یک صفحه نمایش فانتزی برای پخش تبلیغات استفاده نمود. همچنین برای کنترل بهتر محیط تجاری و استفاده از بالکن فروشگاه‌های تجاری و تبدیل آن محیط به اتاق مناسب مدیریت می‌توان از پنل‌های شیشه‌ای هوشمند لمینت شده استفاده نمود.

مراکز اداری

از تکنولوژی شیشه‌های هوشمند می‌توان در محیط‌های اداری شرکت‌ها، اداراتِ خصوصی و سازمان‌ها برای پارتیشن‌بندی اتاق‌ها، کنترل بهتر کارمندان و همچنین مهیا کردن شرایط بهتر جلسات در اتاق مدیریت استفاده نمود. با استفاده از پنل‌های یکپارچه شیشه‌ای هوشمند، در کمترین زمان ممکن محیط اتاق اداری به شکل خصوصی تبدیل شده و پس از اتمام جلسات می‌توان شیشه‌ها را به حالت اولیه بازگرداند.

شیشه هوشمند در وضعیت روشن
شیشه‌های هوشمند در وضعیت روشن

شیشه هوشمند در وضعیت خاموش
شیشه‌های هوشمند در وضعیت خاموش

مراکز درمانی

از این تکنولوژی می‌توان بر روی اتاق ایزوله آزمایشگاه‌ها و یا بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان استفاده نمود. این نوع شیشه جایگزین پرده‌های سفید رایج در بیمارستان‌ها شده و علاوه بر حفظ حریم خصوصی برای بیماران، مشکلات ناشی از کثیفی و انتقال بیماری را نیز از بین می‌برد. با حذف آلودگی صوتی و فراهم نمودن حریم خصوصی بهتر برای بیمار، آرامش روانی بیمار و همراهان بیشتر شده و عوامل بیمارستان با آرامش بیشتری به خدمت رسانی به بیماران می‌پردازند.

مراکز تفریحی

با استفاده از شیشه‌های هوشمند در محیط‌های ورزشی و تفریحی مانند استخرها و باشگاه‌های دولتی و خصوصی به حفظ حریم خصوصی بانوان محترم کمک قابل توجهی خواهد شد.

هتل ها

از جمله مهمترین بازارهای مصرف شیشه‌های هوشمند، هتل‌ها می‌باشند. از شیشه‌های هوشمند می‌توان در طراحی لوکس لابی، اتاق مدیریت، بخش پذیرش، پنجره‌های خارجی و حمام‌های مستر هتل‌ها استفاده نمود.

شیشه‌های هوشمند در حالت خاموش و روشن

مزایای شیشه هوشمند

 • طول عمر بالا
 • کاربری آسان

 • حفظ حریم خصوصی

 • جلوگیری از خردشوندگی شیشه

 • سازگاری

 • تغییر حالت فوری

طول عمر بالا

این تکنولوژی با جریان بسیار کم برق کار کرده و از طول عمر نسبتا بالایی بیش از ۵۰هزار ساعت برخوردار می‌باشد.

کاربری آسان

شیشه‌های هوشمند دارای کاربردی بسیار آسان بوده و با کلیدهای برق معمولی و یا کنترل قابل حمل قابلیت خاموش و روشن شدن را دارند. حتی برای شرایط به خصوص و بنا به درخواست مشتری امکان نصب دیمر و اپلیکیشن بر روی تلفن همراه مقدور می باشد.

حفظ حریم خصوصی

مهم‌ترین عملکرد شیشه‌های هوشمند فراهم نمودن شرایطی مناسب برای استفاده از حریم خصوصی در هر زمان و در کمترین زمان ممکن می‌باشد. از این حریم خصوصی می‌توان در منازل، فروشگاه‌ها، ادارات و اتومبیل‌های شخصی بهره برد.

جلوگیری از خردشوندگی شیشه

در صورت شکستن شیشه‌های هوشمند، خرده‌های شیشه پخش و پراکنده و حادثه ساز نمی‌شوند. شیشه هوشمند به دلیل لمینت شدن با ساختاری که دارد باعث نگهداری تکه‌های شیشه در کنار هم شده و از خرد شدن شیشه جلوگیری می‌کند.

سازگاری

تمامی شیشه‌ها قابلیت تبدیل شدن به شیشه هوشمند را دارند. نیروهای متخصص ما بدون هیچگونه تخریب، در محل کار شما و در کمترین زمان شیشه‌های شما را هوشمند سازی می‌کنند.

تغییر حالت فوری

هنگامی که جریان الکتریسه به درون مدار شیشه هوشمند وارد و یا قطع می‌شود، شیشه بلافاصله از حالت مات به شفاف و بالعکس تغییر حالت می‌دهد. تغییر حالت شیشه‌های هوشمند در حد میلی ثانیه انجام می‌شود.

شیشه هوشمند در وضعیت روشن
 در وضعیت روشن

 در وضعیت خاموش

قیمت شیشه‌های هوشمند

در پنجره شهر بهترین محصولات درب و پنجره را مشاهده کنید.

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *