تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت – پنجره شهر

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت


شیشه لمینت و سکوریت دو گزینه‌ی محبوب و مورد توجه در زمانی است که قصد ارتقا یا جایگزینی پنجره‌‎ها را داریم. این شیشه ها هر دو قوی و با دوام هستند. به‌طوری که هردوی آن‌ها به عنوان “شیشه ایمنی” شناخته می‌شوند که می‌توانند در مکان‌های خطرناک (مانند آسمان خراش ها، ساختمان‌های شیشه ای) استفاده شوند. در ادامه به بررسی تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت می پردازیم.

در ویدئو زیر به طور کامل راجع به شیشه سکوریت و شیشه لمینت و تفاوت‌های این دو توضیح داده شده است شما رو به تماشای آن دعوت می‌کنیم:

 

شیشه لمینت چیست؟

شیشه های چند لایه که با یک لایه ی پلاستیکی یا پلی وینیل بوتیرال (PVB) ترکیب شده اند. می توان شیشه لمینت را مثل یک ساندویج در نظر گرفت که یک لایه شیشه، یک لایه پلاستیک و یک لایه شیشه قرار گرفته است. این دو لایه از شیشه یک پنجره ضخیم تر و قوی تر را ایجاد می کند. همین دلیل است که بسیاری از درهای ورودی، آکواریوم، درهای کشویی، شیشه نما و موارد بسیار استفاده می‌شود.

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت
تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

 

مزایای شیشه های لمینت

  • حفاظت از اشعه ماوراء بنفش
  • شیشه های لمینت مفید برای عایق صدا
  • بخش پلاستیکی شیشه های چند لایه می تواند روشن یا رنگی باشد
  • یکی از بزرگ‌ترین مزایای شیشه های لمینت این است که هنگام شکسته شدن بجای ریختن شیشه ها به زمین، به پلاستیک میانی می‌چسبند

 

کاربرد شیشه لمینت

 

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت یا حرارت دیده، یک قطعه شیشه معمولی است که در یک فرایند گرمایشی و سرمایشی مخصوص و گاهی با فرایندی شیمیایی، مستحکم و دارای خواص ایمنی می شود. این فرایند شامل گرم کردن شیشه و خنک کردن بلافاصله آن بعد از گرمایش می باشد. خنک شدن سریع شیشه داغ باعث می شود قسمت بیرونی شیشه سریع تر از مرکز آن، سخت می شود. این فرایند باعث ایجاد تنش در مرکز شیشه شده و موجب می‌شود شیشه به میزان قابل توجهی قوی تر و با دوام تر از شیشه های معمولی باشد. شیشه سکوریت معمولا در برابر باد هم بسیار مقاوم است.

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت
تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

 

مزایای شیشه سکوریت

  • استحکام کششی (می تواند بدون شکستن راحت تر خم شود)
  • مقاوم در برابر باد
  • اگر شیشه بشکند، شیشه ها به جای مکعب های تیز به مکعب های گرد تبدیل می شوند

 

کاربرد شیشه سکوریت

 

تفاوت شیشه سکوریت و لمینت

برای تشخیص شیشه سکوریت از شیشه لمینت باید با تفاوت ها و شباهت های این دو شیشه آشنا شویم. شیشه لمینت یک شیشه مقاوم با یک لایه میانی طلق مانند می‌باشد. وجود همین لایه میانی موجب شده است که این شیشه از شیشه سکوریت سنگین تر باشد. بنابراین یکی از راه های تشخیص شیشه سکوریت، سنگین تر بودن شیشه لمینت است. ایمنی بالاتر شیشه لمینت به علت وجود طلق نیز یکی از مواردی است که برای تشخیص شیشه لمینت از شیشه سکوریت استفاده می‌شود. شیشه لمینت در هنگام ایجاد ضربه به علت وجود لایه طلق مانند فرو نمی‌ریزند و تکه‌های شیشه به لایه طلق می‌چسبند. در صورتی که در هنگام شکستن شیشه سکوریت تکه های آن فرو می‌ریزد.

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت
تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

رنگ شیشه لمینت بستگی به رنگ طلق مورد استفاده در آن دارد. از شباهت های شیشه سکوریت و شیشه لمینت این است که این دو شیشه را از یکدیگر مشکل می کند شفافیت و عدم قابلیت برش این دو شیشه است. در برخی مواقع برای ایجاد مقاومت بیشتر از شیشه سکوریت برای ساخت شیشه لمینت استفاده می شود.

نرده شیشه ای
اختلاف شیشه سکوریت و شیشه لمینت

 

مقایسه هزینه تولید شیشه سکوریت و شیشه لمینت

هزینه‌ی تولید محصولات ایمنی به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله مقاومت در برابر نور خورشید، رنگ‌های متفاوت، ضخامت، اشکال غیراستاندارد و هر گزینه اضافی که برای سفارش داده می‌شود. تمامی این عوامل بر روی هزینه‌ها تاثیرگذار خواهد بود، ولی به طور کلی نوع شیشه لمینت نسبت به نوع شیشه سکوریت گران تر است.

نرده شیشه ای
اختلاف شیشه سکوریت و شیشه لمینت

 

مقایسه ضربه پذیری شیشه لمینت با شیشه سکوریت

به طور  کلی، ضخامت مواد بر مقاومت آن تاثیر چشم گیری دارد. امروزه فیلم های مختلف امنیتی زیادی برای بهبود مقاومت محصولات در برابر ضربه وجود دارد. مقاومت نوع لمینت در برابر ضربه در مقایسه با نوع سکوریت بیشتر است و در مناطقی با آب و هوای خشن و طوفان بهتر است از نوع لمینت استفاده شود.

نرده شیشه ای
اختلاف شیشه سکوریت و شیشه لمینت

 

ارائه خدمات فروش و نصب

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا طبق نیاز ممکن است شیشه لمینت یا سکوریت مناسب پروژه باشد. به طور کلی :

اگر شما به دنبال امنیت هستید، شیشه ی لمینت را انتخاب کنید. شیشه های لمینت برای شیشه های تجاری بسیار مفید است. لایه اضافی از وینیل یا پلاستیک بین پانل ها مانعی ایجاد می‌کند که شیشه به دشواری صدمه می بیند، بنابراین این برای کسب و کار  شما مناسب است. اگر شما به دنبال شیشه ای امن برای داخل ساختمان هستید، شیشه سکوریت را انتخاب کنید. شیشه ای شفاف برای داخل خانه می‌باشد، که قیمت ارزانی هم نسبت به شیشه لمینت دارند.

اختلاف شیشه سکوریت و شیشه لمینت

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه‌کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

 

۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *