تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت


هنگامی که به ارتقا یا جایگزینی پنجره ها توجه می شود دو مورد از محبوب ترین گزینه ها یعنی شیشه لمینت و سکوریت وجود دارد. این شیشه ها هر دو قوی و با دوام  هستند. به طوری که هر دو آنها به عنوان “شیشه ایمنی” شناخته می شوند که می توانند در مکان های خطرناک (مانند آسمان خراش ها، ساختمان های شیشه ای) استفاده شوند.

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت
تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

شیشه لمینت چیست؟

شیشه های چند لایه که با یک لایه ی پلاستیکی یا پلی وینیل بوتیرال (PVB) ترکیب شده اند. می توان شیشه لمینت را مثل یک ساندویج در نظر گرفت که یک لایه شیشه، یک لایه پلاستیک و یک لایه شیشه قرار گرفته است. این دو لایه از شیشه یک پنجره ضخیم تر و قوی تر را ایجاد می کند. همین دلیل است که بسیاری از درهای ورودی، آکواریوم، درهای کشویی، شیشه نما و موارد بسیار استفاده می شود. 

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت
تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

مزایای شیشه های لمینت

  • حفاظت از اشعه ماوراء بنفش 
  • شیشه های لمینت مفید برای عایق صدا
  • بخش پلاستیکی شیشه های چند لایه می تواند روشن یا رنگی باشد.
  • یکی از بزرگترین مزایای شیشه های لمینت این است که هنگام شکسته شدن بجای ریختن شیشه ها به زمین، به پلاستیک میانی می چسبند.

کاربرد شیشه لمینت

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت یا حرارت دیده، یک قطعه شیشه معمولی است که در یک فرایند گرمایشی و سرمایشی مخصوص و گاهی با فرایندی شیمیایی، مستحکم و دارای خواص ایمنی می شود. این فرایند شامل گرم کردن شیشه و خنک کردن بلافاصله آن بعد از گرمایش می شود. خنک شدن سریع شیشه داغ باعث می شود قسمت بیرونی شیشه سریع تر از مرکز آن، سخت می شود. این فرایند باعث ایجاد تنش در مرکز شیشه شده و موجب می شود شیشه به میزان قابل توجهی قوی تر و با دوام تر از شیشه های معمولی باشد. شیشه سکوریت معمولا در برابر باد هم بسیار مقاوم است.

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت
تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

مزایای شیشه سکوریت

  • استحکام کششی (می تواند بدون شکستن راحت تر خم شود)
  • مقاوم در برابر باد
  • اگر شیشه بشکند، شیشه ها به جای مکعب های تیز به مکعب های گرد تبدیل می شوند.

کاربرد شیشه سکوریت

 

تفاوت شیشه لمینت و سکوریت

برای تشخیص شیشه سکوریت از شیشه لمینت باید با تفاوت ها و شباهت های این دو شیشه آشنا شویم. شیشه لمینت یک شیشه مقاوم با یک لایه میانی طلق مانند می باشد. وجود همین لایه میانی موجب شده است که این شیشه از شیشه سکوریت سنگین تر باشد. بنابراین یکی از راه های تشخیص شیشه سکوریت سنگین تر بودن شیشه لمینت است. ایمنی بالاتر شیشه لمینت به علت وجود طلق نیز یکی از مواردی است که برای تشخیص شیشه لمینت از شیشه سکوریت استفاده می شود. شیشه لمینت در هنگام ایجاد ضربه به علت وجود لایه طلق مانند فرو نمی ریزند و تکه های شیشه به لایه طلق می چسبند. در صورتی که در هنگام شکستن شیشه سکوریت تکه های آن فرو میریزد.

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت
تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

رنگ شیشه لمینت بستگی به رنگ طلق مورد استفاده در آن دارد. از شباهت های شیشه سکوریت و شیشه لمینت این است که این دو شیشه را از یکدیگر مشکل می کند شفافیت و عدم قابلیت برش این دو شیشه است. در برخی مواقع برای ایجاد مقاومت بیشتر از شیشه سکوریت برای ساخت شیشه لمینت استفاده می شود. 

مقایسه هزینه تولید شیشه سکوریت و شیشه لمینت

هزینه ی تولید محصولات ایمنی به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله مقاومت در برابر نور خورشید، رنگ های متفاوت، ضخامت، اشکال غیراستاندارد و هر گزینه اضافی که برای سفارش داده می شود. تمامی این عوامل بر روی هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود، ولی به طور کلی نوع شیشه لمینت نسبت به نوع شیشه سکوریت گران تر است.

مقایسه ضربه پذیری شیشه لمینت با شیشه سکوریت

به طور  کلی، ضخامت مواد بر مقاومت آن تاثیر چشم گیری دارد. امروزه فیلم های مختلف امنیتی زیادی برای بهبود مقاومت محصولات در برابر ضربع وجود دارد. مقاومت نوع سکوریت در برابر ضربه در مقایسه با نوع لمینت بیشتر است و در مناطقی با آب و هوای خشن و طوفان بهتر است از نوع سکوریت استفاده شود.

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا طبق نیاز ممکن است شیشه لمینت یا سکوریت مناسب پروژه باشد. به طور کلی : 

اگر شما به دنبال امنیت هستید، شیشه ی لمینت را انتخاب کنید. شیشه های لمینت برای شیشه های تجاری بسیار مفید است. لایه اضافی از وینیل یا پلاستیک بین پان ها مانعی ایجاد می کند که شیشه به دشواری صدمه می بیند، بنابراین این برای کسب و کار  شما مناسب است. اگر شما به دنبال شیشه ای امن برای داخل ساختمان هستید، شیشه سکوریت را انتخاب کنید. شیشه ای شفاف برای داخل خانه می باشد، که قیمت ارزانی هم نسبت به شیشه لمینت دارند.

ارائه خدمات فروش و نصب

شرکت پنجره شهر ارائه دهنده انواع درب و پنجره دوجداره و بهترین سیستم های نمای مدرن ساختمان می باشد که کلیه خدمات را از 0 تا 100 به صورت کامل به مشتریان در سراسر کشور ارائه می کند. برای ارتباط با کارشناسان و مشاوران پنجره شهر با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن تماس :

011-32323297

09113180030

09113180040

پارتیشن بندی با شیشهشیشه دوجدارهشیشه های لمینیت

تفاوت شیشه سکوریت و لمینتشیشه سکوریت بابلشیشه سکوریت بابلسرشیشه سکوریت بابلکنارشیشه سکوریت رویانشیشه سکوریت مازندرانشیشه سکوریت نوشهرشیشه لمینت آملشیشه لمینت بابلشیشه لمینت بابلسرشیشه لمینت بابلکنارشیشه لمینت خانه دریاشیشه لمینت دریاکنارشیشه لمینت رویانشیشه لمینت فریدونکنارشیشه لمینت قائمشهرشیشه لمینت نوشهرفرق سکوریت و لمینتمقایسه شیشه سکوریت و لمینت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *