شیشه دکوراتیو

شیشه دکوراتیو


شیشه دکوراتیو یکی از اجزای جذاب ساختمان‌های امروز است که در طراحی‌های داخلی و بیرونی به شدت مورد توجه عموم، به خصوص طراحان و معماران قرار گرفته است. شیشه دکوراتیو در پنجره‌ها، قفسه‌ها، پارتیشن شیشه ای، حمام، سرویس بهداشتی، میزهای شیشه‌ای، دیوارپوش‌ها، لابی، کابینت آشپزخانه و حتی به عنوان جداکننده‌ی فضاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیشه‌های دکوراتیو باعث جذابیت و درخشش در دکوراسیون داخلی می‌شوند و فضا را دل انگیز و لذت بخش‌تر می‌کنند.

انواع شیشه‌ دکوراتیو

شیشه‌های مات

شیشه‌ مات با استفاده از تکنولوژی جدید مات کردن شیشه با کمک اسید ساخته می‌شوند. در نتیجه، این شیشه‌ها لک را نشان نمی‌دهند، نور را عبور نمی‌دهند و در فضا حس محرمیت ایجاد می‌کنند. آن‌ها را در پارتیشن‌بندی، حمام، درب ها، کابینت و فضاهای مشابه بکار می‌برند. اضافه کردن یک لایه شیشه لمینیت به آن‌ها باعث می‌شود که در هنگام شکستن خرد نشوند. این شیشه‌ها را می‌توان در رنگ بندی‌های مختلف ارائه دارد و حتی طرح‌های متنوعی در آن‌ها ایجاد کرد و مشبک اشاره کرد. برش شیشه به هر شکل دلخواه امکان پذیر است و در قطرهای متنوع قابل ارائه است. حتی می‌توان آن‌ها را سوراخ کرد.

شیشه های دکوراتیو مات
شیشه های دکوراتیو مات

شیشه دکوراتیو لاکوبل

شیشه لاکوبل رنگی، رنگ‌های درخشان و کاربرد بسیاری دارند. در مقابل تغییرات دما رنگ آن‌ها ثابت است و مانع از نفوذ رطوبت به دیوارها می‌شوند. پس به عنوان یک لایه محافظ زیبا هم قابل استفاده هستند. هیچ آلودگی بصری و شیمیایی تولید نمی‌کنند. اگر از پلی پروپیلن در آن‌ها استفاده شود، تبدیل به شیشه‌های نشکن می‌شوند و یا در صورت شکستن خرد نمی‌شوند. نور را تشدید و رنگارنگ می‌کنند. بنابراین شما را از به کار بردن لامپ‌های رنگی و یا استفاده از رنگ در مبلمان منزل بی‌نیاز می‌کنند.

شیشه دکوراتیو لاکوبل
شیشه دکوراتیو لاکوبل

مزایای شیشه لاکوبل

 • شیک و مدرن بودن
 • رفلکس نور در محیط
 • بزرگتر نشان دادن محیط

شیشه دکوراتیو طرح سنگ

اگر می‌خواهید در دکوراسیون از شیشه دکوراتیو استفاده کنید، اما تمایل دارید که آن جلوه‌ی طبیعی‌تری به دکور شما بدهد، بهترین انتخاب شیشه دکوراتیو سنگی است. این شیشه‌ها الگوی انواع سنگ‌ها، به ویژه سنگ مرمر را دارند. فناوری‌های جدید پیچیده به کمک انسان آمده‌اند تا بتوان این شیشه‌ها را در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید کند. شیشه‌های طرح سنگ برای دیوار، حمام، آشپزخانه فضای داخل ویلا، نرده پله، استفاده در حیاط و محوطه سازی گزینه بسیار خوبی هستند. شفافیت و بازتاب نور فوق آلاده‌ای دارند و به راحتی قابل نصب هستند. مانند دیگر شیشه‌ها در برابر آب، گرما، سرما، رطوبت و دیگر مظاهر طبیعی مقاوم هستند. رنگ‌شان ثابت است و قابلیت برش در ابعاد و ضخامت‌های مختلف، حتی کوچکترین سایزها را هم دارند.

شیشه طرح سنگ
شیشه طرح سنگ

شیشه دکوراتیو چاپی

شیشه چاپی نیز جزو شیشه‌ه‌ای دکوراتیو اما غیر شفاف می‌باشند. این نوع شیشه‌ها در انواع رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شود. چاپ طرح بر روی شیشه موجب می‌شود که به صورت شیشه‌های غیر شفاف تولید شوند. این نوع شیشه‌ها را می‌توان با شیشه‌ای سکوریت یا لمینت با لایه‌های مختلف تولید و مورد استفاده قرار داد. این شیشه دکوراتیو چاپی بیشتر برای پوشاندن بخش‌های مختلف استفاده می‌شود. می‌توان در بخش‌های مختلف فروشگاه‌ها، منازل برای ایجاد دکوراسیون زیبا مورد استفاده قرار داد. شیشه دکوراتیو چاپی چون به وسیله دستگاه‌های چاپ یو وی توسط اشعه انجام می‌شود می‌توان طرح‌ها را متناسب با سلیقه انتخاب چاپ نمود. شیشه دکوراتیو چاپی برای بوجود آمدن شیشه دکوراتیو اسپیندرال روی شیشه‌های سکوریت انجام شود زیرا شیشه سکوریت مقاومت و ایمنی بسیار بالایی دارد.

شیشه طرحدار دکوراتیو
شیشه طرحدار دکوراتیو

شیشه‌های سندبلاست

شیشه سندبلاست نیز یکی دیگر از شیشه دکوراتیو موجود می‌باشد که نسبت به سایر شیشه‌ها از کاربرد بیشتری برخوردار می‌باشد. زیرا در تولید آن می‌توان از طرح‌های متنوع منعطفی استفاده نمود. عمل سندبلاست را به وسیله دستگاه‌هایی با فشار زیادی ماسه بر روی سوح شیشه که طرح ایجاد شده می‌باشند تا در اثر اصابت ماسه با سطح شیشه طرح دلخواه ایجاد گردد. شیشه سندبلاست خود دارای طرح‌ها و مدل‌های مختلفی می‌باشد که می‌توان بر روی شیشه‌ای مختلفی عمل سندبلاست را ایجاد کرد

اما بهترین راه برای تامین ایمنی و مقاومت بیشتر شیشه این است که عمل سند بلاست بر روی شیشه‌ سکوریت انجام گردد. شیشه دکوراتیو سندبلاست به دلیل انعطاف‌پذیری که دارد می‌تواند در قسمت‌های مختلف ساختمانی چه مسکونی، اداری، تجاری و … قرار بگیرد.

طرح های سندبلاست روی شیشه
طرح های سندبلاست روی شیشه

شیشه‌های فتولمینیت

تولید شیشه فتولمینیت بدین صورت است که طرح دلخواه را می‌توان بر روی انواع متریال‌ها از جمله پارچه، طلق، یا چاپ مستقیم بر روی شیشه استفاده کرد و این طرح ایجاد شده را بین لایه‌های شیشه لمینیت قرار داد تا به صورت شیشه فتو لمینت درآید. در چاپ مستقیم نیز چاپ به صورت دیجیتالی روی یکی از لایه‌های شیشه انجام می‌شود. لازم به ذکر است که طلق استفاه شده در چاپ شیشه فتولمینیت از جنس شیشه‌ای معمولی نیست و چسبندگی بالایی در چاپ دارد به طوری که در برابر رطوبت مقاوم می‌باشد و طرح ایجاد شده به دلیل لمینیت شدن شیشه از آسیب دیدگی احتمالی در امان می‌ماند.

شیشه‌های طرح شکسته

این نوع شیشه‌ها ساخته شده از شیشه‌های سکوریت یا لمینیت می‌باشد و به دلیل مقاومتی که دارد بسیار مناسب برای پله‌ شیشه ای و کف شیشه ای می‌باشد به عبارتی شیشه دکوراتیو طرح شکسته برای انواع کف‌ها و پله‌ها کاربرد دارد زیرا می‌تواند وزن و فشار بسیار زیادی را تحمل نماید و ایمنی افراد استفاده کننده از آن را تضمین نمای. ظاهر شیشه شکسته به صورت یک شیشه ترک خورده می‌باشد که موجب زیباتر شدن تزئینات داخلی ساختمان شده است.

شیشه دکوراتیو – طرح شکسته

شیشه‌های مشجر

شیشه مشجر نمونه ای دیگر از انواع شیشه دکوراتیو می‌باشد که به دلیل طرح‌های برجسته‌ای ریزی که دارد نحوه شکست نور در آن بسیار متفاوت با شیشه‌ای معمولی می‌باشد. نور را به صورت نامنظم از خود عبور می‌دهد و از نظر دکوراتیو نمای بسیار زیبایی را ایجاد می‌نماید. این نوع شیشه‌ها را می‌توان در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید نمود. از شیشه دکوراتیو مشجر در درب‌ها، پنجره‌ها، نورگیرها و گلخانه‌ها و مکان‌های مختلف ساختمان می‌توان استفاده کرد.

کاربرد شیشه دکوراتیو در طراحی دکوراسیون

 • این شیشه‌ها می‌توانند به عنوان تابلوهای هنری داخل خانه قرار گیرند.
 • از این شیشه‌ها در طراحی شیشه‌های تراس و بالکن شیشه ای استفاده می‌گردد.
 • از این شیشه‌ها در فضای بیت کابینت ها نیز استفاده می شود.
 • در فضاهایی مانند حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌شود.
 • برای ایجاد در دید پنجره‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود.
 • دکوراسیون داخلی فروشگاه‌ها
 • لابی هتل‌ها
 • اتاق خواب‌ها

در پنجره شهر با محصولات درب و پنجره دوجداره، نرده شیشه ای پله، نمای شیشه ای، توری پلیسه و پرده‌های مدرن در بهترین سطح کیفیت آشنا شوید. یا برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *